FIN5 suunnistusviikko 6.-12.7.2014 Kuusamo

H21E 2. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
4,6 km
Väliaika
7,9 km
Väliaika
9,8 km
Maali
11,4 km
 
1.   Jarno Parkkinen Rajamäen Rykmentti  FIN  11:58:00   35:02 (2)     1:13:49 (3)  1:21:14  
2.   Jonne Lakanen Vaajakosken Terä  FIN  11:30:00   36:33 (8)     1:13:25 (1)  1:21:30  
3.   Tero Föhr Vehkalahden Veikot  FIN  11:12:00   32:57 (1)     1:14:29 (4)  1:22:46  
4.   Toni Saari Vaajakosken Terä  FIN  10:20:00   35:49 (5)     1:15:40 (5)  1:24:02  
5.   Samuel Heinonen Vaajakosken Terä  FIN  11:52:00   35:19 (3)     1:13:30 (2)  1:24:38  
6.   Petteri Muukkonen Vehkalahden Veikot  FIN  10:32:00   35:57 (7)     1:17:42 (7)  1:26:02  
7.   Juuso Metsälä Kalevan Rasti  FIN  11:20:00   37:10 (10)     1:17:37 (6)  1:26:19  
8.   Vesa Taanila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  12:00:00   37:43 (13)     1:18:10 (9)  1:26:52  
9.   Andreas Hall Hiidenkiertäjät  FIN  11:50:00   35:53 (6)     1:17:44 (8)  1:27:16  
10.   Topi Anjala Koovee  FIN  11:02:00   37:20 (11)     1:19:25 (10)  1:27:34  
11.   Lauri Nenonen SK Vuoksi  FIN  10:16:00   39:51 (18)     1:19:41 (11)  1:28:07  
12.   Markku Isokoski Pellon Ponsi  FIN  10:24:00   35:22 (4)     1:19:56 (12)  1:28:44  
13.   Joni Hirvikallio Koovee  FIN  11:44:00   39:15 (16)     1:20:08 (13)  1:29:01  
14.   Jere Pajunen Kalevan Rasti  FIN  11:48:00   40:11 (20)     1:20:22 (14)  1:29:11  
15.   Petri Saari Vaajakosken Terä  FIN  10:28:00   40:29 (22)     1:21:44 (16)  1:30:04  
16.   Timo Joensuu Vaajakosken Terä  FIN  11:42:00   37:28 (12)     1:21:15 (15)  1:30:14  
17.   Teemu Köngäs Sotkamon Jymy  FIN  11:26:00   40:35 (23)     1:22:07 (17)  1:31:30  
18.   Mikko Knuuttila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  11:08:00   36:59 (9)     1:22:29 (19)  1:31:31  
19.   Ville-Petteri Saarela Keminmaan Urheilijat  FIN  11:56:00   39:51 (18)     1:22:25 (18)  1:32:08  
20.   Ari-Pekka Lassila Koovee  FIN  10:46:00   40:52 (24)     1:23:57 (20)  1:32:42  
21.   Jere Ahonen Kangasala SK  FIN  10:12:00   43:53 (37)     1:23:58 (21)  1:32:51  
22.   Jouni Kujala SK Pohjantähti  FIN  11:32:00   38:34 (14)     1:24:49 (22)  1:34:44  
23.   Miika Kirmula Angelniemen Ankkuri  FIN  11:34:00   43:38 (36)     1:26:16 (24)  1:35:31  
24.   Victor Mansner IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:22:00   45:18 (40)        1:36:12  
25.   Tapani Mäkinen Mäntsälän Urheilijat  FIN  10:42:00   39:50 (17)     1:26:46 (25)  1:36:23  
26.   Sami Hämäläinen MS Parma  FIN  12:10:00   41:07 (25)     1:26:12 (23)  1:37:13  
27.   Ville Repo Vehkalahden Veikot  FIN  10:52:00   38:39 (15)     1:27:46 (27)  1:37:46  
28.   Jere Sipponen Paimion Rasti  FIN  11:28:00   40:18 (21)     1:28:51 (29)  1:37:56  
29.   Juha Hyyryläinen Anttolan Urheilijat  FIN  10:06:00   41:39 (27)     1:28:32 (28)  1:39:50  
30.   Arto Fränti Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  11:54:00   41:57 (31)     1:27:34 (26)  1:39:53  
31.   Matti Kivelä Hiidenkiertäjät  FIN  10:08:00   41:58 (32)     1:30:40 (30)  1:40:53  
32.   Jani Virta IF Sibbo-Vargarna  FIN  11:10:00   47:20 (43)     1:33:55 (33)  1:42:56  
33.   Hannu-Pekka Pukema Rajamäen Rykmentti  FIN  10:04:00   43:31 (35)     1:32:37 (31)  1:43:39  
34.   Mikhail Chegarovskiy IF Sibbo-Vargarna  FIN  11:06:00   41:41 (28)     1:33:18 (32)  1:43:47  
35.   Lauri Oikarinen Pellon Ponsi  FIN  11:22:00   46:07 (41)     1:34:26 (34)  1:44:03  
36.   Janne Kukkonen Kuopion Suunnistajat  FIN  10:30:00   45:10 (39)     1:34:29 (35)  1:44:51  
37.   Jaakko Istolahti Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  11:40:00   42:43 (33)     1:34:44 (36)  1:45:56  
38.   Marko Tölli Suunta Jyväskylä  FIN  10:10:00   47:09 (42)     1:35:41 (37)  1:46:35  
39.   Patrick Kronberg IF Femman  FIN  10:58:00   43:30 (34)     1:39:01 (39)  1:48:43  
40.   Lasse Kautto Vaajakosken Terä  FIN  10:34:00   41:13 (26)     1:38:00 (38)  1:48:57  
41.   Mikael Donner OK77  FIN  10:50:00   51:24 (49)     1:39:32 (41)  1:50:34  
42.   Joona Viholainen Suunta Jyväskylä  FIN  11:00:00   41:52 (30)     1:39:09 (40)  1:50:59  
43.   Jari Hannuksela SK Pohjantähti  FIN  12:04:00   44:08 (38)     1:40:50 (42)  1:53:53  
44.   Tuomas Kotro SK Vuoksi  FIN  10:00:00   47:48 (44)     1:41:40 (43)  1:53:56  
45.   Saku Asikainen Hiisirasti  FIN  12:14:00   50:11 (47)     1:41:49 (44)  1:54:25  
46.   Denis Grishman Rasti-Kurikka  RUS  10:40:00   41:44 (29)     1:45:01 (46)  1:56:41  
47.   Kimmo Mieskoski Rasti-Lukko  FIN  11:04:00   49:34 (46)     1:44:53 (45)  1:56:43  
48.   Daniel Blomster IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:18:00   50:49 (48)     1:54:10 (47)  2:05:11  
49.   Olli-Pekka Koistinen Hiidenkiertäjät  FIN  10:44:00   57:16 (50)     1:56:52 (48)  2:07:46  
50.   Heikki Silvasti Muuramen Rasti  FIN  10:38:00   59:16 (51)     1:57:37 (49)  2:11:57  
51.   Aleksi Tuovinen Kuopion Suunnistajat  FIN  10:26:00   49:21 (45)     2:00:31 (50)  2:17:29  
   Uleg Kolosov Ukraina  UKR  10:02:00            ei läht.  
   Miika Suominen Rajamäen Rykmentti  FIN  10:14:00            ei läht.  
   Lauri Pohjola Suunta Jyväskylä  FIN  10:36:00            keskeytti  
   Aaro Asikainen Kalevan Rasti  FIN  10:48:00            ei läht.  
   Jesse Laukkarinen Rajamäen Rykmentti  FIN  10:54:00            ei läht.  
   Juho-Veikko Hytönen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  10:56:00            ei läht.  
   Simo-Pekka Fincke Kalevan Rasti  FIN  11:14:00            keskeytti  
   Tomi Närvä Hiidenkiertäjät  FIN  11:16:00            keskeytti  
   Antti Paasikoski Rajamäen Rykmentti  FIN  11:18:00            hylätty  
   Manu Mutka Turun Metsänkävijät  FIN  11:24:00            ei läht.  
   Antti Parjanne Lynx  FIN  11:36:00            keskeytti  
   Ville Keskisaari Vaajakosken Terä  FIN  11:38:00            keskeytti  
   Matti Liukkonen Rajamäen Rykmentti  FIN  11:46:00            ei läht.  
   Petteri Huikko Vaajakosken Terä  FIN  12:02:00            keskeytti  
   Lauri Valkonen Lahden Suunnistajat-37  FIN  12:06:00            keskeytti  
   Anton Kupriiets Ukraina  UKR  12:08:00            ei läht.  
   Mikko Huhtinen Turun Suunnistajat  FIN  12:12:00            keskeytti  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English