FIN5 suunnistusviikko 6.-12.7.2014 Kuusamo

H21E 1. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
2,3 km
Väliaika
5,0 km
Väliaika
6,0 km
Maali
6,5 km
 
1.   Tero Föhr Vehkalahden Veikot  FIN  13:10:00   14:05 (1)  30:16 (1)     39:02  
2.   Toni Saari Vaajakosken Terä  FIN  14:18:00      31:21 (2)  38:11 (1)  40:04  
3.   Topi Anjala Koovee  FIN  13:06:00   14:46 (5)  31:36 (3)  38:20 (2)  40:12  
4.   Sami-Petteri Juopperi Pellon Ponsi  FIN  12:34:00   14:46 (5)  31:45 (4)     40:31  
5.   Matti Kivelä Hiidenkiertäjät  FIN  14:10:00      31:50 (5)  38:40 (3)  40:47  
6.   Petteri Muukkonen Vehkalahden Veikot  FIN  12:26:00   14:12 (2)  31:57 (7)  39:05 (4)  40:57  
7.   Vesa Taanila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  13:58:00      31:51 (6)  39:07 (5)  41:01  
8.   Jere Pajunen Kalevan Rasti  FIN  13:08:00   14:33 (3)  32:10 (8)  39:15 (6)  41:10  
9.   Jarno Parkkinen Rajamäen Rykmentti  FIN  13:14:00   14:45 (4)  32:32 (9)     41:46  
10.   Petteri Huikko Vaajakosken Terä  FIN  13:28:00      32:52 (12)  40:29 (8)  42:14  
11.   Ari-Pekka Lassila Koovee  FIN  14:30:00      32:39 (10)  40:32 (9)  42:15  
12.   Simo-Pekka Fincke Kalevan Rasti  FIN  12:18:00   14:55 (7)  32:44 (11)  40:17 (7)  42:30  
13.   Lauri Nenonen SK Vuoksi  FIN  13:16:00   14:56 (8)  33:51 (15)     43:03  
14.   Timo Joensuu Vaajakosken Terä  FIN  12:50:00   15:17 (11)  34:01 (18)     43:09  
15.   Jonne Lakanen Vaajakosken Terä  FIN  14:28:00      34:10 (19)  40:57 (10)  43:18  
16.   Jere Ahonen Kangasala SK  FIN  14:12:00      34:23 (23)     43:40  
17.   Joni Hirvikallio Koovee  FIN  12:46:00   15:48 (14)  33:59 (17)     43:43  
18.   Juha Hyyryläinen Anttolan Urheilijat  FIN  13:48:00      33:34 (13)  41:48 (11)  43:46  
19.   Hannu-Pekka Pukema Rajamäen Rykmentti  FIN  14:26:00      34:21 (22)     43:53  
20.   Ville-Petteri Saarela Keminmaan Urheilijat  FIN  13:52:00      34:26 (24)     44:15  
21.   Victor Mansner IF Sibbo-Vargarna  FIN  13:02:00   16:38 (22)  35:39 (34)     44:23  
22.   Denis Grishman Rasti-Kurikka  RUS  14:08:00      33:55 (16)     44:32  
23.   Teemu Köngäs Sotkamon Jymy  FIN  14:20:00      34:31 (25)     44:40  
23.   Markku Isokoski Pellon Ponsi  FIN  14:22:00      33:42 (14)     44:40  
25.   Samuel Heinonen Vaajakosken Terä  FIN  12:16:00   15:08 (9)  34:42 (27)     44:45  
26.   Miika Suominen Rajamäen Rykmentti  FIN  13:00:00   16:30 (20)  35:25 (32)     44:48  
27.   Juuso Metsälä Kalevan Rasti  FIN  12:42:00   15:28 (13)  36:04 (37)  43:16 (14)  45:04  
28.   Andreas Hall Hiidenkiertäjät  FIN  12:22:00   15:10 (10)  34:40 (26)  42:56 (12)  45:09  
29.   Lasse Kautto Vaajakosken Terä  FIN  12:40:00   16:28 (18)  35:20 (31)  42:58 (13)  45:15  
30.   Arto Fränti Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  12:48:00   17:20 (27)  36:04 (37)     45:20  
31.   Jere Sipponen Paimion Rasti  FIN  12:52:00   16:30 (20)  36:05 (40)     45:29  
32.   Mikko Huhtinen Turun Suunnistajat  FIN  12:28:00   15:59 (15)  34:10 (19)     45:33  
33.   Olli-Pekka Koistinen Hiidenkiertäjät  FIN  13:36:00      34:20 (21)     45:39  
34.   Petri Saari Vaajakosken Terä  FIN  13:38:00      35:08 (30)  43:58 (16)  45:57  
35.   Tapani Mäkinen Mäntsälän Urheilijat  FIN  13:46:00      34:53 (28)     46:03  
36.   Jouni Kujala SK Pohjantähti  FIN  14:16:00      36:04 (37)  43:53 (15)  46:06  
37.   Mikko Knuuttila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  12:38:00   16:39 (23)  35:33 (33)  44:13 (17)  46:19  
37.   Tomi Närvä Hiidenkiertäjät  FIN  13:50:00      36:28 (44)     46:19  
39.   Tuomas Kotro SK Vuoksi  FIN  13:12:00   16:17 (16)  35:04 (29)     46:23  
40.   Ville Repo Vehkalahden Veikot  FIN  14:06:00      35:57 (36)     46:24  
41.   Ville Keskisaari Vaajakosken Terä  FIN  12:44:00   16:29 (19)  36:06 (41)     46:38  
42.   Lauri Oikarinen Pellon Ponsi  FIN  13:44:00      36:12 (42)  44:46 (18)  46:51  
43.   Mikael Donner OK77  FIN  12:58:00   17:05 (25)  35:50 (35)  44:47 (19)  46:59  
44.   Lauri Pohjola Suunta Jyväskylä  FIN  14:04:00      36:23 (43)  44:54 (20)  47:23  
45.   Manu Mutka Turun Metsänkävijät  FIN  14:24:00      38:11 (50)     47:40  
46.   Janne Kukkonen Kuopion Suunnistajat  FIN  12:36:00   17:31 (29)  37:31 (46)  45:54 (21)  47:59  
47.   Saku Asikainen Hiisirasti  FIN  12:30:00   17:46 (30)  37:19 (45)  45:58 (23)  48:08  
48.   Joona Viholainen Suunta Jyväskylä  FIN  13:30:00      37:57 (49)  45:55 (22)  48:12  
49.   Mikhail Chegarovskiy IF Sibbo-Vargarna  FIN  12:32:00   17:29 (28)  37:51 (48)     48:17  
50.   Jaakko Istolahti Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  13:24:00      38:55 (52)  47:16 (24)  49:35  
51.   Daniel Blomster IF Sibbo-Vargarna  FIN  13:42:00      39:43 (56)     50:00  
52.   Sami Hämäläinen MS Parma  FIN  13:34:00      39:15 (53)     50:26  
53.   Patrick Kronberg IF Femman  FIN  12:54:00   21:07 (33)  39:36 (55)  48:48 (26)  50:53  
54.   Marko Tölli Suunta Jyväskylä  FIN  13:04:00   19:22 (31)  40:08 (58)  48:45 (25)  51:09  
55.   Kimmo Mieskoski Rasti-Lukko  FIN  13:56:00      39:31 (54)  49:26 (28)  51:32  
56.   Jari Hannuksela SK Pohjantähti  FIN  12:24:00   17:17 (26)  39:48 (57)  49:08 (27)  51:42  
57.   Miika Kirmula Angelniemen Ankkuri  FIN  13:22:00   15:20 (12)  37:49 (47)     52:10  
58.   Jani Virta IF Sibbo-Vargarna  FIN  13:20:00   16:26 (17)  38:46 (51)  52:09 (29)  54:27  
59.   Aleksi Tuovinen Kuopion Suunnistajat  FIN  13:40:00      43:59 (61)     57:07  
60.   Heikki Silvasti Muuramen Rasti  FIN  12:20:00   20:37 (32)  43:50 (60)     59:41  
61.   Lauri Valkonen Lahden Suunnistajat-37  FIN  12:56:00   16:59 (24)  43:13 (59)  58:27 (30)  1:00:51  
62.   Antti Paasikoski Rajamäen Rykmentti  FIN  14:14:00      51:19 (62)  1:01:34 (31)  1:04:23  
   Matti Liukkonen Rajamäen Rykmentti  FIN  13:18:00            ei läht.  
   Uleg Kolosov Ukraina  UKR  13:26:00            ei läht.  
   Antti Parjanne Lynx  FIN  13:32:00            ei läht.  
   Anton Kupriiets Ukraina  UKR  13:54:00            ei läht.  
   Juho-Veikko Hytönen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  14:00:00            ei läht.  
   Aaro Asikainen Kalevan Rasti  FIN  14:02:00            ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English