FIN5 suunnistusviikko 6.-12.7.2014 Kuusamo

H18E 2. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
4,1 km
Väliaika
5,8 km
Maali
7,4 km
 
1.   Aleksandr Pavlenko Russia  RUS  12:02:00      43:54 (1)  52:31  
2.   Antti Saikko Lappeen Riento  FIN  12:36:00      44:17 (2)  54:02  
3.   Topi Syrjäläinen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:10:00      45:54 (3)  54:46  
4.   Ollipekka Heikkilä Lynx  FIN  10:56:00      47:28 (6)  56:05  
5.   Petrus Hanhijärvi Espoon Akilles  FIN  12:34:00      46:19 (4)  56:23  
6.   Jonas Jern IF Femman  FIN  12:44:00      47:51 (8)  56:36  
7.   Mikko Rahkola Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  10:38:00      46:53 (5)  56:43  
8.   Eero Heinonen MS Parma  FIN  10:54:00      48:13 (12)  56:45  
9.   Aleksi Sopo Kuopion Suunnistajat  FIN  12:56:00      48:09 (11)  57:10  
10.   Sampo Hyppölä Pellon Ponsi  FIN  11:56:00      48:04 (10)  57:15  
11.   Vili Mustonen Tampereen Pyrintö  FIN  13:04:00      47:39 (7)  57:19  
12.   Samuli Schroderus SK Pohjantähti  FIN  11:20:00      48:53 (13)  57:50  
13.   Benjamin Tulonen Hiidenkiertäjät  FIN  12:04:00      49:26 (14)  58:17  
14.   Tomi Kanniainen Puolangan Ryhti  FIN  13:14:00      49:26 (14)  58:53  
15.   Joona Huila Hiisirasti  FIN  11:12:00      50:06 (17)  59:15  
16.   Aleksi Sorsa Espoon Suunta  FIN  10:24:00      49:56 (16)  59:47  
17.   Topi Raitanen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:00:00      52:04 (22)  1:00:09  
18.   Pyry Mustonen Tampereen Pyrintö  FIN  12:30:00      50:35 (18)  1:00:27  
19.   Anssi Koirikivi RasTiimi  FIN  12:50:00      51:54 (20)  1:01:08  
20.   Juho Korpi Länsi-Rajan Rasti  FIN  12:10:00      47:54 (9)  1:01:17  
21.   Ivan Zolkin Russia  RUS  13:02:00      51:54 (20)  1:01:22  
22.   Atso Salopelto SK Vuoksi  FIN  11:26:00      52:29 (25)  1:01:37  
23.   Aleksi Ilmonen Jämsän Retki-Veikot  FIN  13:08:00      52:20 (24)  1:01:40  
24.   Justus Laitinen Koovee  FIN  11:28:00      53:33 (28)  1:02:10  
25.   Jere Kommio Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  12:28:00      52:13 (23)  1:02:26  
26.   Aaro Ruohola MS Parma  FIN  10:40:00      51:32 (19)  1:02:47  
27.   Mikko Lindberg Angelniemen Ankkuri  FIN  11:38:00      53:27 (26)  1:03:05  
28.   Henri Pasanen IF Sibbo-Vargarna  FIN  12:06:00      53:29 (27)  1:03:08  
29.   Joonatan Kivelä Perhon Kiri  FIN  13:00:00      53:34 (29)  1:03:24  
30.   Janne Ovaska Luumäen Rasti  FIN  12:14:00      53:48 (30)  1:04:15  
31.   Mikael Niemi Rasti-Lukko  FIN  12:24:00      54:02 (31)  1:04:40  
32.   Eero Ylipulli Lapuan Virkiä  FIN  12:20:00      55:00 (35)  1:04:53  
33.   Severi Valkamo Koovee  FIN  11:30:00      54:23 (33)  1:05:08  
34.   Vili Sormunen Rasti E4  FIN  12:38:00      55:17 (38)  1:05:19  
35.   Joona Tynys Kouvolan Suunnistajat  FIN  12:26:00      54:21 (32)  1:05:24  
36.   Juha Rauhala Espoon Suunta  FIN  11:18:00      55:03 (37)  1:05:58  
37.   Santeri Schroderus SK Pohjantähti  FIN  11:34:00      56:23 (39)  1:06:00  
38.   Lauri Lavikainen Kymin Suunnistajat  FIN  11:24:00      55:00 (35)  1:06:22  
39.   Miika Vehmas Espoon Suunta  FIN  12:40:00      54:53 (34)  1:07:15  
40.   Miska Tervala Rastivarsat  FIN  11:50:00      57:20 (41)  1:07:38  
41.   Aleksi Lammi Lapuan Virkiä  FIN  11:48:00      56:47 (40)  1:07:47  
42.   Samuli Saukkonen SK Uusi  FIN  11:52:00      57:23 (42)  1:07:51  
43.   Markku Bergman Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  11:08:00      57:33 (43)  1:08:47  
44.   Jiri-Pekka Rissanen Sonkajärven Pahka  FIN  12:58:00      58:04 (44)  1:09:02  
45.   Sauli Pietikäinen Kouvolan Suunnistajat  FIN  12:08:00      59:16 (45)  1:09:34  
46.   Heikki Vuopio Pellon Ponsi  FIN  13:16:00      59:26 (46)  1:10:41  
47.   Jesper Lindahl IF Sibbo-Vargarna  FIN  11:58:00      1:01:37 (49)  1:11:34  
47.   Niko Larmala Espoon Suunta  FIN  12:32:00      1:00:51 (48)  1:11:34  
49.   Sakari Puolakanaho Hyvinkään Rasti  FIN  12:12:00      1:02:58 (51)  1:12:54  
50.   Jonathan Ray OK77  FIN  10:32:00      1:03:37 (53)  1:13:54  
51.   Tuomas Oikarinen Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  10:46:00      1:03:23 (52)  1:13:55  
52.   Matias Arola Paimion Rasti  FIN  10:42:00      1:02:42 (50)  1:14:12  
53.   Tuomas Puputti Hiidenkiertäjät  FIN  10:28:00      1:04:22 (54)  1:15:43  
54.   Roope Sormunen Rasti E4  FIN  11:40:00      1:06:07 (56)  1:17:18  
55.   Jere Pernu SK Pohjantähti  FIN  11:16:00      1:06:11 (57)  1:18:10  
56.   Erno Koskenmäki Porvoon Urheilijat  FIN  12:46:00      1:05:33 (55)  1:18:16  
57.   Rasmus Niinimäki Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  11:42:00      1:06:17 (58)  1:18:36  
58.   Juha-Matti Inget Pudasjärven Urheilijat  FIN  13:06:00      1:06:50 (59)  1:18:55  
59.   Caj Snickars Solf IK  FIN  10:26:00      1:08:16 (60)  1:19:12  
60.   Elmeri Karjalainen Kuhmon Peurat  FIN  11:02:00      1:11:15 (62)  1:22:13  
61.   Harri Räisänen Kiimingin Urheilijat  FIN  10:44:00      1:08:32 (61)  1:23:40  
62.   Arttu Taulavuori Alatornion Pirkat  FIN  10:34:00      1:00:42 (47)  1:24:03  
63.   Tobia Berger Switzerland  SUI  11:06:00      1:14:22 (63)  1:25:56  
64.   Olli Liikkanen Rastivarsat  FIN  11:54:00      1:16:21 (65)  1:27:33  
65.   Hermanni Sankelo Lapuan Virkiä  FIN  12:16:00      1:17:15 (68)  1:29:21  
66.   Antti Ursin Lynx  FIN  10:30:00      1:16:28 (66)  1:30:22  
67.   Nico Kerkola Suomusjärven Sisu  FIN  11:36:00      1:19:29 (69)  1:31:02  
68.   Anton Laukkanen Kuopion Suunnistajat  FIN  10:20:00      1:15:57 (64)  1:31:24  
69.   Otto Hannunen Suunta Jyväskylä  FIN  12:54:00      1:20:37 (70)  1:32:40  
70.   Tommi Rantala Suunta Jyväskylä  FIN  12:00:00      1:17:11 (67)  1:33:08  
70.   Aku Hietaharju Rasti-Jussit  FIN  12:52:00      1:21:14 (71)  1:33:08  
72.   Benjamin Holmgren IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:50:00      1:33:08 (72)  1:46:00  
   Arttu Jokikokko Pudasjärven Urheilijat  FIN  10:48:00         ei läht.  
   Iiro Kuusela Rastivarsat  FIN  10:52:00         keskeytti  
   Aleksi Härkönen Pudasjärven Urheilijat  FIN  11:14:00         ei läht.  
   Taneli Härkönen Pudasjärven Urheilijat  FIN  11:32:00         ei läht.  
   Aleksi Pietikäinen SK Uusi  FIN  11:44:00         keskeytti  
   Johannes Louhi Helsingin Suunnistajat  FIN  11:46:00         keskeytti  
   Arne Sågfors OK Botnia  FIN  12:22:00         hylätty  
   Ossi Järvinen Tampereen Pyrintö  FIN  12:42:00         keskeytti  
   Joona Parjanen MS Parma  FIN  13:10:00         ei läht.  
   Oskari Jumppanen Hyvinkään Rasti  FIN  13:12:00         hylätty  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English