FIN5 suunnistusviikko 6.-12.7.2014 Kuusamo

H13A 1. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Maali
3,1 km
 
1.   Topias Arola Paimion Rasti  FIN  11:39:00   22:03  
2.   Paavo Heinonen Helsingin Suunnistajat  FIN  13:37:00   22:47  
3.   Jarkko Rantoja Rastiketut  FIN  11:45:00   24:18  
4.   Juho Koivisto Kortesjärven Järvi-Veikot  FIN  11:23:00   24:33  
5.   Juuso Viskari Hiidenkiertäjät  FIN  12:33:00   25:02  
6.   Antti Rissanen Tampereen Pyrintö  FIN  12:29:00   26:03  
7.   Mikhail Ushakov Russia  RUS  12:19:00   26:56  
8.   Samuli Peltola Keuruun Kisailijat  FIN  11:25:00   27:36  
9.   Vertti Laitinen Koovee  FIN  12:59:00   29:12  
10.   Niklas Ekström MS Parma  FIN  11:41:00   29:51  
11.   Valtteri Kankainen Sotkamon Jymy  FIN  12:31:00   30:17  
12.   Ville Nisula Teuvan Rivakka  FIN  13:07:00   30:49  
13.   Eeli Kontola Lapuan Virkiä  FIN  12:23:00   30:51  
14.   Kristian Ketola Koovee  FIN  11:37:00   32:33  
15.   Tatu Heiskanen Sonkajärven Pahka  FIN  12:41:00   33:10  
16.   Oskari Reijonen Porvoon Urheilijat  FIN  13:01:00   33:19  
17.   Hannu Malinen Kuhmon Peurat  FIN  12:55:00   33:55  
18.   Eemeli Kokkonen Kajaanin Suunnistajat  FIN  12:11:00   33:56  
19.   Elias Sopo Kuopion Suunnistajat  FIN  12:27:00   34:14  
20.   Leo Matinheikki Tampereen Pyrintö  FIN  11:49:00   34:24  
21.   Olli Koivumäki Kokkolan Suunnistajat  FIN  11:27:00   35:03  
22.   Lauri Syrjäläinen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:13:00   35:12  
23.   Aaro Takanen Vehkalahden Veikot  FIN  13:39:00   35:27  
24.   Mikael Koivisto Kymin Suunnistajat  FIN  13:35:00   36:45  
25.   Topias Uusitalo Espoon Akilles  FIN  12:47:00   37:34  
26.   Oskari Pirinen Keski-Karjalan Rasti  FIN  11:05:00   38:04  
27.   Niilo Niska Lapuan Virkiä  FIN  13:33:00   38:31  
28.   Eero Karjanlahti Rasti-Jussit  FIN  11:35:00   38:58  
29.   Samuli Kärkkäinen Lammin Säkiä  FIN  11:09:00   39:06  
30.   Matti Kallio SK Uusi  FIN  11:51:00   39:15  
31.   Tuomas Outinen Kymin Suunnistajat  FIN  12:45:00   39:33  
32.   Axel Björklund OK Botnia  FIN  13:19:00   40:22  
33.   Eetu Petrelius Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  11:59:00   41:34  
34.   Iivo Angerpuro Helsingin Suunnistajat  FIN  12:43:00   41:46  
35.   Sampo-Tapio Raivio Suunta Jyväskylä  FIN  12:35:00   41:52  
36.   Elias Lyytinen Olavin Rasti  FIN  13:21:00   42:16  
37.   Juho Kangas Lapuan Virkiä  FIN  11:33:00   43:00  
38.   Eeka Husu SK Vuoksi  FIN  12:03:00   43:02  
38.   Kalle Isoaho Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  13:09:00   43:02  
40.   Juho Hiltunen Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  12:51:00   43:19  
41.   Elias Nurmi Rastiketut  FIN  13:17:00   46:43  
42.   Touko Seppä Turun Suunnistajat  FIN  12:17:00   47:41  
43.   Oskari Lepistö MS Parma  FIN  12:13:00   48:01  
44.   Kalle Kinnala Turun Suunnistajat  FIN  13:41:00   48:59  
45.   Eetu Lakanen Perhon Kiri  FIN  13:31:00   49:25  
46.   Klaus Haanpää Paimion Rasti  FIN  12:15:00   50:07  
47.   Pauli Häkli Lynx  FIN  12:57:00   50:28  
48.   Seeti Kyllönen Kuhmon Peurat  FIN  12:01:00   53:07  
49.   Niko Hemminki Rasti-Jussit  FIN  13:29:00   53:57  
50.   Lauri Partanen Hyvinkään Rasti  FIN  12:49:00   54:49  
51.   Eemeli Kumara Laihian Luja  FIN  12:37:00   55:57  
52.   Akseli Junnilainen Hiidenkiertäjät  FIN  11:19:00   57:27  
53.   Aaro Kiero Lappeen Riento  FIN  13:23:00   57:49  
54.   Juho Varkoi Kangasniemen Kalske  FIN  11:07:00   58:23  
55.   Iiro Kyllästinen Rasti-Lukko  FIN  11:17:00   58:38  
56.   Eemeli Karjanlahti Rasti-Jussit  FIN  13:05:00   59:05  
57.   Frans Seppälä Lauttakylän Luja  FIN  11:21:00   1:00:13  
58.   Lucas Stangegaard Spain  ESP  13:11:00   1:00:40  
59.   Teemu Haakana Tarpian Suunta  FIN  12:25:00   1:01:16  
60.   Teemu Annala Helsingin Suunnistajat  FIN  11:03:00   1:02:35  
61.   Joonas Väliharju Tampereen Pyrintö  FIN  11:43:00   1:02:56  
62.   Matias Maijala Lapin Veikot  FIN  13:27:00   1:10:14  
63.   Thomas Westerholm Vesaisen Pojat  FIN  12:09:00   1:18:43  
64.   Kristian Rosenblad SK Uusi  FIN  12:39:00   1:20:07  
65.   Ilari Koskenmäki Porvoon Urheilijat  FIN  11:55:00   1:24:58  
   Ilari Haltia Rajamäen Rykmentti  FIN  11:01:00   ei läht.  
   Touko Saranpää Rasti-Jussit  FIN  11:11:00   hylätty  
   Aatu Hirvikallio Luumäen Rasti  FIN  11:29:00   ei läht.  
   Jonny Donner OK77  FIN  11:57:00   hylätty  
   Samuel Mäkinen Jämsän Retki-Veikot  FIN  12:05:00   hylätty  
   Lauri Viianen Laihian Luja  FIN  12:21:00   keskeytti  
   Roope Pöyry SK Pohjantähti  FIN  13:03:00   hylätty  
   Matti Laasanen Laihian Luja  FIN  13:13:00   hylätty  
   Sakari Jokikokko Pudasjärven Urheilijat  FIN  13:15:00   keskeytti  
   Vitaly Ivanov Russia  RUS  13:45:00   hylätty  
   Sami Raitola Lynx  FIN  13:47:00   hylätty  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English