Nuorten Jukola 18.8.2012, Vehma

Tilanne viestissä 1. osuus väliaika 0,8

1FINSK Vuoksi (13)4:39Atso Salopelto4:39
2FINKouvolan Suunnistajat (28)+1Miika Irtola4:40
3SWEStora Tuna OK (75)+2Jonas Eriksson4:41
4FINIF Femman (40)+10Jonas Jern4:49
5FINKoovee (4)+11Justus Laitinen4:50
6FINSuunta Jyväskylä 2 (49)+14Atte Jurvakainen4:53
7FINOunasvaaran Hiihtoseura (7)+15Mikko Rahkola4:54
8FINMäntsälän Urheilijat (14)+18Tuomas Heikkilä4:57
9FINPudasjärven Urheilijat (97)+19Taneli Härkönen4:58
10FINSK Pohjantähti (9)+20Samuli Schroderus4:59
11FINTuusulan Voima-Veikot (22)+21Topi Raitanen5:00
12FINHiisirasti (44)+22Joona Huila5:01
13FINHämeenlinnan Suunnistajat 2 (64)+25Juho Elovaara5:04
14FINHelsingin Suunnistajat 2 (8)+27Anton Salmenkylä5:06
15FINIisalmen Visa (107)+28Jiri-Pekka Rissanen5:07
16FINLappeen Riento Y (60)+29Antti Saikko5:08
17FINMS Parma 2 (37)+31Eero Lapila5:10
18FINOK Raseborg (65)+33Dennis Rehn5:12
19FINHelsingin Suunnistajat (2)+36Atte Hietaoja5:15
20FINLahden Suunnistajat -37 Y (23)+36Lotta Kirvesmies5:15
21FINKaustisen Pohjan-Veikot - Y (96)+39Joonatan Kivelä5:18
22FINOK77 (125)+41Hällström Fabian af5:20
23FINRajamäen Rykmentti (45)+42Tomi Minkkinen5:21
24FINValkeakosken Haka (71)+42Aaro Aho5:21
25FINHelsingin Suunnistajat 3 (67)+44Artur Kulagin5:23
26FINKoovee 2 (62)+45Severi Valkamo5:24
27FINRasti-Lukko (33)+47Lauri Mattila5:26
28FINOK Botnia (70)+47Linus Hansen5:26
29SWESödertälje Nykvarn Orienter (73)+47Jesper Sjöblom5:26
30FINKymin Suunnistajat (56)+49Lauri Lavikainen5:28
31SWETullinge SK 3 (159)+51Jonathan Envall5:30
32FINMS Parma (12)+53Eero Heinonen5:32
33SWESnättringe SK 2 (146)+53Jonas Kallhauge5:32
34SWEStora Tuna OK 2 (142)+54Nils Alexandersson5:33
35FINKangasala SK (15)+54Panu Ternola5:33
36SWESödertälje Nykvarn Orienter 2 (158)+56Tyra Kleijn5:35
37FINAngelniemen Ankkuri (18)+57Joona Kirmula5:36
38SWEOK Ravinen (80)+57Ebba Pegestam5:36
39SWESnättringe SK (85)+57Martin Nilsson5:36
40FINKuopion Suunnistajat (27)+58Aleksi Sopo5:37
41FINOK Orient (24)+59Casper Linnaila5:38
42FINSuomusjärven Sisu - SomEs Y 2 (168)+59Mikko Lindberg5:38
43FINRastivarsat 2 (79)+1:00Olli Liikkanen5:39
44SWETullinge SK 2 (144)+1:00Olle Skog5:39
45FINSuunta Jyväskylä (19)+1:01Miro Tuomala5:40
46SWEStora Tuna OK - Domnarvet Y 3 (160)+1:01Fredrik Persson5:40
47FINAngelniemen Ankkuri 2 (81)+1:02Simo Siltanen5:41
48FINPargas IF (129)+1:04Ida-Marie Cederberg5:43
49FINKouvolan Suunnistajat 3 (165)+1:04Samu Pylvänäinen5:43
50FINVaasan Suunnistajat (52)+1:06Sonja Mellberg5:45
51FINTampereen Pyrintö 4 (78)+1:06Ossi Järvinen5:45
52FINIF Sibbo-Vargarna 2 (137)+1:06Richard Wedberg5:45
53FINPaimion Rasti (48)+1:09Matias Arola5:48
54FINDelta (5)+1:10Tuomas Puputti5:49
55FINLuumäen Rasti (131)+1:11Janne Ovaska5:50
56FINRasti-Jussit (54)+1:11Sakari Koskela5:50
57FINDelta 2 (30)+1:11Benjamin Tulonen5:50
58FINKokkolan Suunnistajat Y (58)+1:13Lauri Koivumäki5:52
59FINRastikarhut (57)+1:14Hermanni Willman5:53
60FINAlatornion Pirkat (122)+1:14Mauri Holopainen5:53
61RUSKuzmolovo 110 (31)+1:16Mikhail Tiulenev5:55
62FINOunasvaaran Hiihtoseura 2 (46)+1:16Markku Bergman5:55
63FINOK77 2 (156)+1:16Jonathan Ray5:55
64FINIkaalisten Nouseva-Voima Y (95)+1:18Anri Pohjonen5:57
65FINKankaanpään Suunnistajat (102)+1:18Juho Tuominen5:57
66FINTurun Suunnistajat 3 (124)+1:20Pyry Viberg5:59
67RUSNord West Y (6)+1:22Vitaliy Fedorov6:01
68FINUlvilan Ura (32)+1:25Ville Nissinen6:04
69FINHämeenlinnan Suunnistajat (10)+1:26Jere Kommio6:05
70FINRastivarsat 3 (76)+1:26Verneri Nieminen6:05
71FINSuunta Jyväskylä 3 (148)+1:27Otto Hannunen6:06
72FINPellon Ponsi (38)+1:29heikki vuopio6:08
73FINLapuan Virkiä (68)+1:30Matti Herttua6:09
74FINSolf IK - IF Femman Y (118)+1:31Kaj Snickars6:10
75FINVehkalahden Veikot (29)+1:32Samu Takanen6:11
76FINTampereen Pyrintö 6 (120)+1:36Miikka Korhonen6:15
77FINKuopion Suunnistajat Y 3 (149)+1:37Samuli Natunen6:16
78FINLapuan Virkiä 2 (104)+1:38Matias Hakala6:17
79FINNavi 2 (21)+1:45Alisa Laitinen6:24
80FINIsot Hipot (89)+1:45Mika Ilomäki6:24
81FINTampereen Pyrintö 2 (26)+1:49Pyry Mustonen6:28
82FINSuomusjärven Sisu (53)+1:52Nico Kerkola6:31
83FINSK Pohjantähti 2 (50)+1:57Jere Pernu6:36
84FINHyvinkään Rasti (98)+1:57Vinsci Kivinen6:36
85FINMäntsälän Urheilijat 2 (82)+1:59Tuomo Niskanen6:38
86FINMS Parma 3 (119)+2:02Joona Parjanen6:41
87FINVehkalahden Veikot 2 (74)+2:03Janne Niskanen6:42
88FINTampereen Pyrintö 5 (109)+2:10Kiri Huhtanen6:49
89FINEspoon Suunta 2 (106)+2:15Elias Lehikoinen6:54
90FINIF Sibbo-Vargarna (77)+2:15Henri Pasanen6:54
91FINTampereen Pyrintö 7 (139)+2:20Miska Saarnijoki6:59
92FINKokkolan Suunnistajat 2 (126)+2:22Sami Kattilakoski7:01
93FINAsikkalan Raikas - Päijät Y (66)+2:23Jussi Kauppinen7:02
94FINLounais-Hämeen Rasti Y (61)+2:25Eero Jalli7:04
95FINSK Pohjantähti Y 3 (123)+2:26Johannes Kurula7:05
96FINRastivarsat (16)+2:27Miska Tervala7:06
97FINKouvolan Suunnistajat 2 (63)+2:50Niklas Heikkilä7:29
98FINRastiketut (93)+2:55Iina Kaitola7:34
99FINIkaalisten Nouseva-Voima Y 2 (166)+2:56Aatu Luomajärvi7:35
100FINIK Kronan - IK Falken Y (69)+2:57Alexandra Strandvall7:36
101FINRasti-Nokia (117)+2:58Tiina Tähtinen7:37
102FINIF Sibbo-Vargarna 3 (138)+2:59Maximilian Järvinen7:38
103FINLänsi-Lavian Loiske (91)+3:00Emilia Riitaoja7:39
104FINRastikarhut 2 (152)+3:00Roope Lohikoski7:39
105FINTurun Suunnistajat Y 4 (134)+3:02Riku Nissi7:41
106FINRastivarsat 4 (163)+3:02Juho Larjanne7:41
107FINKangasala SK 4 (92)+3:08Kimmo Kontio7:47
108FINKalevan Rasti (43)+3:09Matti Hietanen7:48
109FINKajaanin Suunnistajat (3)+3:20Maaria Haikola7:59
110FINPohjankyrön Rasti (87)+3:28Jani Saari8:07
111FINTampereen Pyrintö 3 (36)+3:30Taavi Mustajoki8:09
112FINKymin Suunnistajat Y 2 (150)+3:31Antti Väyrynen8:10
113FINKuopion Suunnistajat Y 4 (132)+3:32Jarkko Rantoja8:11
114FINHelsingin Suunnistajat 4 (55)+3:33Joona Malmi8:12
115FINKeuruun Kisailijat (51)+3:34Matti Mörsky8:13
116FINRasti-Jussit Y 2 (153)+3:36Ilari Hauhia8:15
117FINLynx 2 (88)+3:39Konsta Mäntylä8:18
118FINNavi 3 (72)+3:40Santeri Kanerva8:19
119FINHyvinkään Rasti 2 (136)+3:41Santeri Hölttä8:20
120FINRasti-Lukko Y 2 (100)+3:45Veikka Annila8:24
121FINMäntsälän Urheilijat 3 (115)+3:46Pinja Antikainen8:25
122FINKyrös-Rasti (108)+3:48Aleksi Mattila8:27
123FINTuusulan Voima-Veikot 2 (39)+3:49Kristoffer Gustafsson8:28
124FINKangasala SK 3 (42)+3:50Eveliina Piippo8:29
125FINHaukiputaan Heitto (113)+3:52Hanna Hakala8:31
126FINEspoon Suunta 4 (147)+4:00Sakari Munck8:39
127FINEspoon Akilles (110)+4:09Tuomas Uusitalo8:48
128FINEspoon Suunta 3 (151)+4:26Lauri Heinaro9:05
129FINTurun Suunnistajat 2 (47)+4:29Inna Antikainen9:08
130FINTampereen Pyrintö 8 (167)+4:30Antti Paasi9:09
131FINRajamäen Rykmentti 2 (105)+4:33Lauri Laajaniemi9:12
132FINEspoon Suunta (20)+4:38Ilmari Ikäheimo9:17
133FINKyrös-Rasti Y 2 (140)+4:39Antti Arkkila9:18
134FINVaasan Suunnistajat Y 3 (154)+4:46Emma Antikainen9:25
135FINIF Minken (127)+4:49Jonas Granlund9:28
136FINHauhon Sisu - Hauhon Sisu Y (170)+4:49Lassi Hiiri9:28
137FINTurun Suunnistajat (34)+4:51Venla Kinnala9:30
138FINJämsän Retki-Veikot (99)+4:56Petra Heinjoki9:35
139FINLynx 3 (157)+4:59Jonas Sarparanta9:38
140FINNavi Y 4 (130)+5:01Jaakko Mesiäinen9:40
141FINVehkalahden Veikot 3 (103)+5:05Akseli Kuusimaa9:44
142FINPargas IF - 2 PIF SV Y 2 (155)+5:07Alexander Enlund9:46
143FINLahden Suunnistajat -37 Y 2 (128)+5:10Matti Kemppainen9:49
144FINDelta 3 (84)+5:12Waltteri Hyvönen9:51
145NORHeming Orientering (86)+5:13Arnesen Ulrik Astrup9:52
146FINLoimaan Jankko (90)+5:15Arttu Korpela9:54
147FINVesaisen Pojat (164)+5:15Joona Holappa9:54
148FINTampereen Pyrintö (1)+5:19Vili Mustonen9:58
149FINOK Botnia - KoS - Brahe Y 2 (143)+6:03Fanny Rönnqvist10:42
150FINKeravan Urheilijat - KeUT Y (94)+6:11Benjamin Lamberg10:50
151FINKalvolan Keihäs (101)+7:04Väinö Johansson11:43
152FINKalevan Rasti 2 (114)+7:17Petka Hummelholm11:56
153FINKuopion Suunnistajat 2 (41)+7:23Anton Laukkanen12:02
154FINLounais-Hämeen Rasti 2 (161)+7:33Matias Rokka12:12
155FINKoovee 4 (135)+7:34Otso Westerlund12:13
156FINKoovee 3 (112)+7:36Eemi Konttila12:15
157FINHelsingin Suunnistajat 5 (145)+7:42Teemu Mustonen12:21
158FINVaasan Suunnistajat 2 (111)+7:53Veera Ahola12:32
159FINVakka-Rasti (121)+7:56Roope Ruusuvuori12:35
160FINOK Orient 2 (116)+9:16Ville Varjolaakso13:55
161FINValkeakosken Haka - Tampe Y 2 (133)+14:15Viktor Aaltio18:54
162FINSuunnistuspankki Y (171)+18:13Jarkko Rantoja22:52
163FINRasti 88 Y (169)+19:21Juho Mäki24:00
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English