ÖID Lång DM IF Brahe, 10.09.2011

H21 9,7 km km

(Lähti 16, Keskeytti 0, Hylätty 0)

115Andreas HallIF Femman1:01:00
211Staffan TunisIF Femman1:01:38+38
37Mathias HallIF Femman1:07:30+6:30
410Markus BjörklundOK Botnia1:09:32+8:32
517Patrick KronbergIF Femman1:09:39+8:39
614Tommy ÅbackaOK Botnia1:09:52+8:52
71Magnus TorrkullaIF Femman1:10:14+9:14
85Robin BäckströmIF Femman1:13:04+12:04
99Peter SundelinIF Femman1:14:46+13:46
102Mathias HenrikssonIK Falken1:16:13+15:13
116Tomas GlasbergMalax IF1:16:19+15:19
1216Johan LövsundOK Botnia1:18:11+17:11
1312Matias GrankullIK Falken1:18:42+17:42
1413Ove HaldinIF Femman1:21:52+20:52
153Jens JernIF Femman1:24:21+23:21
168Kenneth SmedsNärpes OK1:25:34+24:34
4Joel SågforsOK Botniaei läht.

H35 7,7 km km

(Lähti 3, Keskeytti 1, Hylätty 0)

136Kenneth GrankullIK Kronan57:09
237Joakim HolmbackIF Femman1:04:40+7:31
35Joakim HansènOK Botniakeskeytti

H40 7,2 km km

(Lähti 7, Keskeytti 0, Hylätty 0)

141Tomas WikblomIF Minken55:12
240Mikael AhlsvedOK Terjärv1:04:40+9:28
339Roland HästöOK Botnia1:10:04+14:52
443Thomas ÅmanOK Botnia1:10:06+14:54
542Johan HolmbackMalax IF1:10:09+14:57
644Sören SvenlinIK Kronan1:11:14+16:02
738Mats StrandvallIK Kronan1:23:14+28:02
45Thomas SundqvistIF Minkenei läht.

H45 6,9 km km

(Lähti 4, Keskeytti 0, Hylätty 0)

148Tor-Björn WiklundIK Falken59:27
250Peter NygårdIF Femman1:03:50+4:23
347Jens-Ove HögnabbaOK Terjärv1:05:12+5:45
449Bo-Göran SundNärpes OK1:07:37+8:10
46Tapio LehtinenPietarsaaren Hiihtäjätei läht.

H50 5,6 km km

(Lähti 9, Keskeytti 0, Hylätty 0)

154Stefan LillandtOK Kristina42:22
253Tommy LöfrothMalax IF44:14+1:52
356Stefan StorvallIK Kronan45:55+3:33
458Stefan ÅbackaIK Kronan50:50+8:28
552Stefan StrandbergIF Femman57:35+15:13
651Tor HolmIF Minken1:00:17+17:55
755Eero PalomäkiIF Femman1:02:17+19:55
859Leif NymanIF Femman1:12:05+29:43
957Bror-Gustav BärdénNärpes OK1:33:11+50:49

H55 5,6 km km

(Lähti 7, Keskeytti 0, Hylätty 0)

163Mats SvedströmNärpes OK45:53
266Johan GrannabbaOK Terjärv51:17+5:24
361Sven-Olof NylundOK Botnia51:44+5:51
464Bengt TunisIF Femman55:35+9:42
565Fjalar HenrikssonIK Falken1:03:45+17:52
660Håkan KronbergIF Femman1:04:01+18:08
768Johnny ÖrnIF Femman1:10:54+25:01
67Allan HattarIK Falkenei läht.
62Frey DahlvikOK Terjärvei läht.

H60 5,0 km km

(Lähti 9, Keskeytti 1, Hylätty 1)

172Håkan BjörklundIK Falken38:58
271Torvald HaldinIF Femman47:47+8:49
374Henrik NylundIK Falken51:10+12:12
469Karl-Gustav NorrgrannNärpes OK52:25+13:27
577Hilding HaraldIK Falken53:03+14:05
673Mauri PensasMalax IF53:16+14:18
770Gustav GrannabbaOK Botnia58:43+19:45
75Karl-Gustav HertsbackaNärpes OKkeskeytti
78Håkan RaumaOK Botniahylätty
76Bengt LövsundOK Botniaei läht.

H65 4,8 km km

(Lähti 12, Keskeytti 1, Hylätty 2)

179Björn ForsénNärpes OK43:28
281Stig SundqvistOK Botnia44:42+1:14
380Yngve WikblomIF Minken47:03+3:35
487Sven-Olof BackmanIK Falken47:05+3:37
583Roy TorrkullaIF Minken49:23+5:55
682Torolf BergerIK Falken53:27+9:59
785Rolf EnlundOK Botnia58:01+14:33
888Per-Erik RiskaOK Botnia59:13+15:45
990Håkan GäddaIF Femman1:02:30+19:02
84Mauri LähdekorpiIF Femmankeskeytti
86Lars SandgrenNärpes OKhylätty
89Frans PåttIF Minkenhylätty

H70 3,6 km km

(Lähti 8, Keskeytti 1, Hylätty 1)

194Sven NilssonOK Botnia45:55
297Klas SandvikOK Terjärv48:13+2:18
396Henrik ÖhmanMalax IF49:16+3:21
499Alf WesterlundOK Kristina51:26+5:31
593Per-Erik StaffansVörå IF53:10+7:15
692Lars HjerpeIF Femman53:58+8:03
91Göran SkytteOK Terjärvkeskeytti
98Sven-Olof StormIF Femmanhylätty
95Samuel KvistIF Femmanei läht.

H75 2,1 km km

(Lähti 7, Keskeytti 1, Hylätty 0)

1101Per-Erik SabelIF Femman23:01
2104Leo MårdOK Kristina25:30+2:29
3105Alf BarkarIK Falken31:21+8:20
4100Elof HolmlundMalax IF32:37+9:36
5102Åke SundNärpes OK39:20+16:19
6103Henry SnellmanIK Falken57:24+34:23
106Johan NordbackNärpes OKkeskeytti

H80 2,1 km km

(Lähti 1, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1107Thor LöfrothIK Kronan50:06

H20 7,7 km km

(Lähti 2, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1108Mats AhlnäsIF Femman1:07:00
2109Lucas VesterbackMalax IF1:16:53+9:53
110Rasmus TunisIF Femmanei läht.

H18 7,2 km km

(Lähti 3, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1111Matias LundIF Femman55:32
2113Christian KronbergIF Femman55:39+7
3112Oscar HögnabbaOK Terjärv1:21:03+25:31

H16 5,0 km km

(Lähti 11, Keskeytti 1, Hylätty 0)

1115Christoffer MelinIK Falken38:14
2121Jonas JernIF Femman38:58+44
3125Viljam GrahnNärpes OK40:03+1:49
4114Joakim HakalaIF Femman42:26+4:12
5122Jonas VertanenOK Botnia46:24+8:10
6117Axel GranbergIF Femman47:32+9:18
7123Caj SnickarsSolf IK50:22+12:08
8124Mikael MandellIF Femman52:47+14:33
9116Wilhelm HaraldIF Minken58:59+20:45
10120Walter GranlundIF Minken1:00:39+22:25
119Jimmy FagersundIF Brahekeskeytti
118Arne SågforsOK Botniaei läht.
126Sebastian HolmIF Minkenei läht.

H14 3,1 km km

(Lähti 15, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1127Linus HansénOK Botnia31:22
2128Hannes StubbIK Falken31:57+35
3130Anton StorvallIK Kronan33:54+2:32
4139Hannes HolmbackIF Femman34:09+2:47
5138Jonas GranlundIF Minken35:19+3:57
6141Mattias BoholmIK Kronan36:05+4:43
131Axel JohanssonIF Brahe36:05+4:43
8137Jesper SnickarsNärpes OK36:41+5:19
9140August HögnabbaOK Terjärv38:15+6:53
10136Mika SjölundOK Botnia38:39+7:17
11132Leander LillhongaGamlakarleby IF40:07+8:45
12135William NylundIF Femman42:57+11:35
13134André RönnqvistOK Botnia43:06+11:44
14250Calle EskolaOK Kristina46:03+14:41
15129Eskil GrahnNärpes OK1:00:23+29:01
133Anton SvarvarNärpes OKei läht.

H12 2,2 km km

(Lähti 9, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1150Isak WärnmanIK Falken19:17
2149Axel AurènOK Botnia20:01+44
3151Lukas EnlundIF Femman22:32+3:15
4148Jonatan LundIF Femman23:31+4:14
5144Emil JohanssonIF Brahe24:19+5:02
6147Hugo HelenelundNärpes OK25:25+6:08
7146Kevin LillhongaGamlakarleby IF27:32+8:15
8142Joel ÅmanOK Botnia27:56+8:39
9145Patrik KuuttinenNärpes OK31:08+11:51
143Alexander NymanGamlakarleby IFei läht.

D21 5,8 km km

(Lähti 13, Keskeytti 0, Hylätty 0)

131Mia SmedsNärpes OK44:11
228Natalia GurtchenkovaNärpes OK48:23+4:12
324Julia BjörkstrandIF Femman49:20+5:09
421Heidi ForsströmOK Botnia52:46+8:35
522Johanna SkogIK Falken53:01+8:50
626Ann-Sofie SundelinOK Botnia55:21+11:10
732Yvonne HäggblomIF Femman56:01+11:50
825Annelie HakaNärpes OK1:00:10+15:59
923Heidi SmedsNärpes OK1:02:30+18:19
1027Annika LindIK Falken1:03:13+19:02
1130Lina LindforsIK Falken1:06:37+22:26
1229Ida FurunäsIF Femman1:08:26+24:15
1333Isabel AurénOK Botnia1:10:39+26:28
34Pernilla TunisIF Femmanei läht.

D35 5,0 km km

(Lähti 6, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1154Yvonne BackmanIK Falken49:36
2156Lotta WasströmSolf IK50:30+54
3152Ulla-Maria ÅstrandOK Botnia50:54+1:18
4157Lilian BjörndahlIK Falken55:12+5:36
5155Jaana GrankullIK Kronan55:26+5:50
6153Päivi TorrkullaIF Femman1:01:56+12:20

D40 4,8 km km

(Lähti 5, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1159Ingela WärnmanIK Falken46:59
2158Virpi SnickarsSolf IK54:00+7:01
3162Veronica ÅmanOK Botnia1:02:44+15:45
4161Lilian StrandvallIK Kronan1:04:10+17:11
5160Elisabeth GranlundIF Minken1:12:22+25:23

D45 4,0 km km

(Lähti 5, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1164Annika StrandbergIF Femman42:14
2163Britt-Marie MylläriNärpes OK49:00+6:46
3167Maria SundNärpes OK57:25+15:11
4166Rose-Maj FrimanSolf IK1:16:24+34:10
5165Gunilla EkIF Minken1:17:55+35:41

D50 3,6 km km

(Lähti 1, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1168Lena GranholmSolf IK1:01:30

D55 3,6 km km

(Lähti 3, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1170Bodil FredIF Femman45:36
2171Gunilla BjörklundIK Falken46:09+33
3169Mirja HaraldIK Falken1:17:25+31:49

D60 2,7 km km

(Lähti 6, Keskeytti 1, Hylätty 0)

1175Marianne WikblomIF Minken33:43
2173Ann-Mari SandgrenNärpes OK35:53+2:10
3172Carola LindgrenIF Minken39:13+5:30
4176Marlene NylundIK Falken44:38+10:55
5177Monica Eriksson-KronbergIF Femman50:07+16:24
178Saga PåttIF Minkenkeskeytti
174Kaija LähdekorpiIF Femmanei läht.

D65 2,7 km km

(Lähti 2, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1179Brita ForsmanIK Falken44:26
2180Mona BackmanIK Falken1:05:20+20:54

D70 2,1 km km

(Lähti 2, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1181Ann-Britt HjerpeIK Falken33:04
2182Ann-May Carlson-WikströmSolf IK34:45+1:41

D20 5,0 km km

(Lähti 3, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1186Ida-Marie SkogvikIK Kronan43:27
2184Emma StorvallIK Kronan47:27+4:00
3183Elina GrahnNärpes OK50:54+7:27
185Sonja FrimanSolf IKei läht.

D18 4,8 km km

(Lähti 5, Keskeytti 0, Hylätty 1)

1192Elin NylundIF Femman46:19
2193Nina WiklundIK Falken54:34+8:15
3188Elin SundIF Femman56:16+9:57
4190Hanna GrannabbaOK Terjärv1:02:41+16:22
189Emilia SågforsOK Botniahylätty
187Victoria GranholmSolf IKei läht.
191Lina BoholmIK Kronanei läht.

D16 4,0 km km

(Lähti 6, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1196Caroline SandelinNärpes OK38:26
2195Jessica WärnmanIK Falken40:30+2:04
3194Alexandra StrandvallIK Kronan42:28+4:02
4199Evelina HolmbackSolf IK49:38+11:12
5198Ellinor SundqvistIF Minken1:01:56+23:30
6197Josefin KnipströmIF Femman1:05:04+26:38

D14 3,0 km km

(Lähti 11, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1205Alexandra EnlundIF Femman23:13
2210Ellen MyrskogIK Kronan25:22+2:09
3203Fanny StorvallIK Kronan29:22+6:09
4206Mathilda ÅmanOK Botnia30:53+7:40
5202Jannike KuuttinenNärpes OK31:23+8:10
6208Heidi KuuttinenNärpes OK31:56+8:43
7201Evelina FurubackaOK Botnia34:54+11:41
8200Matilda SmedsIF Femman36:59+13:46
9209Fanny RönnqvistOK Botnia40:17+17:04
10207Julia TorrkullaIF Femman50:01+26:48
11204Rebecca EkIF Minken55:46+32:33

D12 2,2 km km

(Lähti 7, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1217Linnea MyrskogIK Kronan17:43
2214Linnea HalonenNärpes OK19:25+1:42
3215Jonna HakalaIF Femman21:59+4:16
4211Mira MandellIF Femman27:24+9:41
5216Sofia HaglundSolf IK27:33+9:50
6218Julia HästöIF Femman29:19+11:36
7212Amanda StrandvallIF Minken35:18+17:35
213Hilma HolmbackIF Femmanei läht.

H21B 5,6 km km

(Lähti 2, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1219Sebastian BjörklundIK Falken49:52
2220Kåre SärsSolf IK1:24:21+34:29

H12TR 1,8 km km

(Lähti 2, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1222Lucas MylläriNärpes OK26:44
2221Robert WesterlundIK Falken28:42+1:58

H10RR 2,2 km km

(Lähti 12, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1225Mickel ForsellOK Botnia14:02
2233Otto GripenbergIF Brahe14:16+14
3230Robin UdellSolf IK14:51+49
4224Alex SnickarsNärpes OK16:03+2:01
5235Josef HöglundIK Falken16:32+2:30
6232Gustav ForsellOK Botnia17:04+3:02
7227Emil JanssonIK Falken17:46+3:44
8234Lasse FrimanSolf IK18:08+4:06
9231Evert StrandvallIF Minken19:06+5:04
10229Herman HöglundIK Falken22:59+8:57
11223Waldemar SärsSolf IK25:03+11:01
12226Benjamin SärsSolf IK38:28+24:26
228Lucas HansénOK Botniaei läht.

D21B 4,0 km km

(Lähti 2, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1236Camilla AhlqvistIK Kronan51:57
2237Sofia GrankullIK Falken1:05:15+13:18

D12TR 1,8 km km

(Lähti 2, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1239Sofia WesterlundIK Falken29:56
2238Matilda TorrkullaIF Femman31:58+2:02

D10RR 2,2 km km

(Lähti 9, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1248Amanda HansenOK Botnia14:27
2246Rosa MyrskogIK Kronan17:50+3:23
3243Lovisa FurubackaOK Botnia19:09+4:42
4245Jennie VertanenOK Botnia19:47+5:20
5241Louisa HästöIF Femman21:21+6:54
6244Henna TorrkullaIF Femman22:37+8:10
7249Louise BjörklundIK Falken24:07+9:40
8242Emma HaglundSolf IK26:29+12:02
9240Anna AhlqvistIK Kronan30:10+15:43
247Malin IvarsIF Femmanei läht.
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English