Nuorten EM- ja MM-näyttökilpailu - maastotesti 12.5.2019

H20

Smart Follow

        Starting time Intermediate
2,5 km
Intermediate
5,0 km
Intermediate
7,5 km
Finish
10,0 km
 
1.   Leevi Keronen Tampereen Pyrintö  FIN  11:59:00   12:06 (1)  24:44 (1)  37:42 (1)  50:24  
2.   Aaro Aho Valkeakosken Haka  FIN  11:43:00   12:32 (4)  25:32 (4)  38:40 (3)  51:35  
3.   Aston Key Turun Suunnistajat  FIN  11:17:00   12:30 (3)  25:31 (3)  38:39 (2)  52:00  
4.   Oskari Lepistö MS Parma  FIN  11:48:00   12:47 (7)  26:10 (6)  39:21 (6)  52:24  
5.   Teemu Oksanen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  11:51:00   12:24 (2)  25:21 (2)  38:44 (4)  52:28  
6.   Leo Matinheikki Tampereen Pyrintö  FIN  11:50:00   12:58 (12)  26:04 (5)  39:19 (5)  52:33  
7.   Ville Kinnala Turun Suunnistajat  FIN  11:04:00   12:46 (6)  26:14 (8)  40:18 (7)  53:55  
8.   Jasper Alajoutsi Koovee  FIN  11:07:00   12:49 (9)  26:32 (10)  40:21 (8)  53:59  
9.   Pyry Willman Rastikarhut  FIN  11:15:00   13:29 (17)  27:22 (16)  41:04 (11)  54:43  
10.   Justus Vuori Turun Suunnistajat  FIN  11:46:00   12:38 (5)  26:19 (9)  40:27 (9)  54:51  
11.   Touko Seppä Turun Suunnistajat  FIN  11:44:00   12:47 (7)  26:13 (7)  40:45 (10)  54:58  
12.   Emil Jansson IK Falken  FIN  11:33:00   13:21 (16)  27:32 (17)  41:29 (16)  55:16  
13.   Topias Arola Paimion Rasti  FIN  11:52:00   13:02 (13)  27:00 (12)  41:15 (14)  55:17  
14.   Arttu Lindqvist Kouvolan Suunnistajat  FIN  11:41:00   12:56 (11)  27:05 (13)  41:19 (15)  55:19  
15.   Samuli Peltola Jämsän Retki-Veikot  FIN  11:56:00   12:50 (10)  26:50 (11)  41:04 (11)  55:24  
16.   Topias Helminen Jämsän Retki-Veikot  FIN  11:27:00   13:08 (14)  27:20 (15)  41:57 (17)  56:23  
16.   Oskari Silvennoinen Kalevan Rasti  FIN  11:40:00   13:30 (19)  27:40 (18)  42:00 (18)  56:23  
18.   Aaro Ojala Kouvolan Suunnistajat  FIN  11:57:00   13:12 (15)  27:10 (14)  41:11 (13)  56:27  
19.   Aapo Viippola Oulun Tarmo  FIN  11:23:00   13:31 (20)  27:51 (19)  42:26 (20)  56:40  
20.   Olli Koivumäki Kokkolan Suunnistajat  FIN  11:55:00   13:34 (22)  27:56 (22)  42:20 (19)  56:46  
21.   Matias Salonen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:45:00   13:29 (17)  27:54 (21)  43:02 (24)  57:30  
22.   Sakari Koivuniemi Tampereen Pyrintö  FIN  11:14:00   14:21 (34)  28:22 (26)  42:57 (21)  57:34  
23.   Antton Sankelo Lapuan Virkiä  FIN  11:39:00   14:05 (28)  28:27 (27)  43:01 (22)  57:42  
24.   Daniel Koivisto Vehkalahden Veikot  FIN  11:20:00   13:33 (21)  28:13 (24)  43:01 (22)  57:45  
25.   Mikko Tervakangas Espoon Suunta  FIN  11:24:00   13:37 (25)  27:52 (20)  43:16 (26)  57:49  
26.   Eljas Talja OK77  FIN  11:18:00   13:59 (26)  28:49 (29)  43:27 (28)  58:03  
27.   Aleksi Lohtander Rasti-Lukko  FIN  11:49:00   13:34 (22)  28:13 (24)  43:24 (27)  58:10  
28.   Jonny Donner OK77  FIN  11:54:00   13:35 (24)  28:10 (23)  43:09 (25)  58:18  
29.   Valtteri Kinnunen Lahden Suunnistajat-37  FIN  11:29:00   14:09 (29)  29:06 (30)  43:57 (30)  58:26  
30.   Jussi Jalonen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  11:19:00   14:03 (27)  28:34 (28)  43:49 (29)  59:01  
31.   Otso Westerlund Koovee  FIN  11:13:00   14:37 (38)  29:35 (33)  44:53 (32)  59:24  
32.   Akseli Konttila Tampereen Pyrintö  FIN  11:22:00   14:31 (37)  29:20 (31)  44:32 (31)  59:25  
33.   Olli Tiainen Espoon Suunta  FIN  11:10:00   14:22 (36)  29:36 (35)  45:02 (33)  59:49  
34.   Miika Nurmi Vaasan Suunnistajat  FIN  11:05:00   14:12 (30)  29:45 (36)  45:14 (35)  1:00:07  
35.   Samuli Rousku MS Parma  FIN  11:09:00   14:21 (34)  29:35 (33)  45:02 (33)  1:00:13  
36.   Akseli Virtanen Kymin Suunnistajat  FIN  11:08:00   14:20 (33)  29:26 (32)  45:17 (36)  1:00:33  
37.   Juho Hiltunen Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  11:36:00   14:15 (32)  29:45 (36)  45:51 (37)  1:01:45  
38.   Vili Olkkonen Jämsän Retki-Veikot  FIN  11:16:00   14:14 (31)  30:54 (38)  46:49 (38)  1:02:02  
39.   Olli Mustajoki Tampereen Pyrintö  FIN  11:35:00   15:56 (39)  32:43 (39)  49:35 (39)  1:06:45  
40.   Alex Virtala Pargas IF  FIN  11:26:00   16:05 (40)  34:03 (40)  53:14 (40)  1:11:35  
   Lars Vicari Navi  FIN  11:01:00            DNS  
   Niko Vaenerberg Lahden Suunnistajat-37  FIN  11:02:00            DNS  
   Miika Tala Helsingin Suunnistajat  FIN  11:03:00            DNS  
   Mikael Rautio Espoon Suunta  FIN  11:06:00            DNS  
   Niilo Syrjälä Lounais-Hämeen Rasti  FIN  11:11:00            DNS  
   Juho Koivisto Lapuan Virkiä  FIN  11:12:00            DNS  
   Atte Ikola Helsingin Suunnistajat  FIN  11:21:00            DNS  
   Valtteri Kankainen Turun Suunnistajat  FIN  11:25:00            DNS  
   Ilari Haltia Rajamäen Rykmentti  FIN  11:28:00            DNS  
   Antti Reiman Angelniemen Ankkuri  FIN  11:30:00            DNS  
   Eetu Korhonen SK Vuoksi  FIN  11:31:00            DQ  
   Kristian Boström Espoon Suunta  FIN  11:32:00            DNS  
   Matias Lautamäki Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  11:34:00            DNS  
   Aleksi Hellman MS Parma  FIN  11:37:00            DNS  
   Henrik Asklöf Tampereen Pyrintö  FIN  11:38:00            DNF  
   Lauri Syrjäläinen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:42:00            DNF  
   Mikko Eerola Tampereen Pyrintö  FIN  11:47:00            DNF  
   Topias Niemi Helsingin Suunnistajat  FIN  11:53:00            DNS  
   Ville Mannonen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:58:00            DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English