Nuorten EM- ja MM-näyttökilpailu - maastotesti 12.5.2019

H16

Smart Follow

        Starting time Intermediate
2,5 km
Intermediate
5,0 km
Finish
7,5 km
 
1.   Elias Lehtonen Ulvilan Ura  FIN  13:32:00   13:20 (4)  27:02 (3)  40:47  
2.   Aarni Ronkainen Jämsän Retki-Veikot  FIN  13:25:00   12:52 (1)  26:44 (1)  40:50  
3.   Riku Gröhn Tampereen Pyrintö  FIN  13:17:00   12:58 (2)  26:45 (2)  41:08  
4.   Topias Kemppi Espoon Suunta  FIN  13:19:00   13:10 (3)  27:35 (4)  41:49  
5.   Santeri Kirjavainen Kuopion Suunnistajat  FIN  13:10:00   13:28 (5)  27:43 (5)  42:09  
6.   Rauli Aho Valkeakosken Haka  FIN  13:20:00   13:53 (8)  28:29 (6)  42:54  
7.   Oliver Alajoutsi Koovee  FIN  13:18:00   13:45 (6)  28:36 (7)  43:32  
8.   Sampo Sankelo Lapuan Virkiä  FIN  13:21:00   14:16 (13)  29:03 (9)  44:00  
9.   Matias Koponen Lynx  FIN  13:31:00   14:04 (10)  28:50 (8)  44:02  
10.   Anton Packalén Lynx  FIN  13:29:00   14:08 (11)  29:21 (11)  44:28  
11.   Tuomas Ruuskanen Espoon Suunta  FIN  13:16:00   14:01 (9)  29:39 (12)  45:23  
12.   Kasperi Hämäläinen Kuopion Suunnistajat  FIN  13:14:00   14:25 (14)  29:53 (14)  45:25  
13.   Aapo Maasilta Rastivarsat  FIN  13:26:00   13:48 (7)  29:20 (10)  45:28  
14.   Otto Balck Angelniemen Ankkuri  FIN  13:15:00   14:26 (15)  30:01 (15)  45:45  
15.   Joonas Paananen Turun Suunnistajat  FIN  13:24:00   14:10 (12)  29:39 (12)  46:05  
16.   Kalle Taura Valkeakosken Haka  FIN  13:03:00   15:04 (19)  30:59 (17)  46:52  
17.   Sakari Holmroos Turun Suunnistajat  FIN  13:30:00   14:48 (17)  30:42 (16)  46:58  
18.   Karim Mbembela Lynx  FIN  13:27:00   14:39 (16)  31:25 (18)  48:44  
19.   Miska Kuusikko Saloisten Reipas  FIN  13:02:00   14:55 (18)  31:35 (19)  49:14  
20.   Rasmus Koponen Lynx  FIN  13:12:00   16:10 (25)  32:32 (21)  49:17  
21.   Juho Virkajärvi Jämsän Retki-Veikot  FIN  13:04:00   16:07 (24)  33:28 (25)  49:37  
22.   Jesper Donner OK77  FIN  13:22:00   15:14 (21)  32:09 (20)  49:54  
23.   Joona Yliaho Koovee  FIN  13:05:00   15:14 (21)  32:53 (23)  50:32  
24.   Elmeri Syrjälä Lounais-Hämeen Rasti  FIN  13:11:00   15:20 (23)  33:01 (24)  51:53  
25.   Eelis Axelin Paimion Rasti  FIN  13:23:00   15:09 (20)  32:49 (22)  51:59  
26.   Jyri Säyriö Lahden Suunnistajat-37  FIN  13:08:00   16:52 (26)  35:29 (26)  53:31  
   Tuomas Leinamo Tampereen Pyrintö  FIN  13:01:00         DNS  
   Aapo Granqvist Lahden Suunnistajat-37  FIN  13:06:00         DNF  
   Jerry Hyvönen Kuopion Suunnistajat  FIN  13:07:00         DNF  
   Severi Similä SK Pohjantähti  FIN  13:09:00         DQ  
   Oskari Penttinen Espoon Suunta  FIN  13:13:00         DNS  
   Jussi Raasakka Espoon Suunta  FIN  13:28:00         DNS  
   Daniel Rautio Espoon Suunta  FIN  13:33:00         DNS  
   Tatu Aaltonen Lynx  FIN  13:34:00         DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English