43. Länsiväyläjuoksu, 28.4.2019

6 km kaikki

Smart Follow

        Starting time Intermediate
5,7 km
Finish
6,0 km
 
1.   Samuel Fesahaye Leppävaaran Sisu ry    13:00:00   18:57 (1)  19:50  
2.   Samuel Rautiainen Viipurin Urheilijat    13:00:00   19:31 (2)  20:44  
3.   Sami Turkulainen LUM    13:00:00   20:28 (3)  21:27  
4.   Mikko Malm Espoon Tapiot    13:00:00   21:02 (4)  22:10  
5.   Otto Lintula VU    13:00:00   21:44 (5)  22:42  
6.   Janne Rantala Espoo    13:00:00   21:45 (6)  22:46  
7.   Sakari Taskila Leppävaaran Sisu    13:00:00   21:49 (7)  22:51  
8.   Andrei Magron     13:00:00   22:06 (8)  23:11  
9.   Minna Haka-Risku Vammalan seudun Voima    13:00:00   22:28 (9)  23:30  
10.   Jari Käpylä Vihti Triathlon    13:00:00   22:56 (10)  24:00  
11.   Adriá Mateo Fornés     13:00:00   23:01 (11)  24:06  
12.   Jari Virtanen Espoon Tapiot    13:00:00   23:06 (12)  24:16  
13.   Hannes Alarotu VU    13:00:00   23:21 (13)  24:26  
14.   Masi Rinkinen Helsinki    13:00:00   23:31 (14)  24:38  
15.   Turo Terho     13:00:00   23:41 (15)  24:50  
16.   Casper Von Pfaler Reaktor Askel    13:00:00   24:26 (16)  25:40  
17.   Jukka Andberg     13:00:00   25:40 (17)  26:53  
18.   Kaijus Varjonen     13:00:00   27:34 (19)  28:51  
19.   Pauliina Louhiala-Hänninen     13:00:00   27:34 (18)  28:51  
20.   Pekka Myllynen     13:00:00   27:42 (20)  28:56  
21.   Kalle Lainio     13:00:00   27:47 (21)  29:10  
22.   Anna Pertola     13:00:00   28:05 (22)  29:26  
23.   Sanna Haronoja Kuperkeikka Espoo    13:00:00   28:12 (24)  29:33  
24.   Sami Myllyniemi Kaka-Maraton    13:00:00   28:08 (23)  29:33  
25.   Vesa Vuola KS Koukku    13:00:00   28:22 (25)  29:36  
26.   Mikko Heinonen     13:00:00   28:23 (26)  29:37  
27.   Maarit Kerola     13:00:00   28:27 (27)  29:48  
28.   Ismo Kantanen     13:00:00   28:31 (28)  29:51  
29.   Mari Hakola Espoon kaupunki    13:00:00   28:48 (29)  30:08  
30.   Hannu Pousi Kauniaisten kaupunki    13:00:00   28:55 (31)  30:10  
31.   Markku Nieminen Espoon Kunto    13:00:00   28:52 (30)  30:12  
32.   Lasse Leikola     13:00:00   30:17 (33)  31:23  
33.   Ari Luopio     13:00:00   30:07 (32)  31:30  
34.   Ville Koskela     13:00:00   30:36 (34)  32:03  
35.   Johanna Seppä     13:00:00   30:51 (35)  32:15  
36.   Mikko Kettula     13:00:00   31:05 (36)  32:18  
37.   Malla Juutilainen     13:00:00   31:21 (37)  32:47  
38.   Hannu Salin Tammitynnyrin Urheilijat    13:00:00   31:41 (38)  33:04  
39.   Julius Kokko     13:00:00   31:55 (39)  33:31  
40.   Kirsi Punakivi     13:00:00   32:34 (40)  34:06  
41.   Juha Salminen     13:00:00   32:36 (41)  34:07  
42.   Petri Haase     13:00:00   32:39 (42)  34:11  
43.   Petri Tegelberg HUS Urheiluseura    13:00:00   32:40 (43)  34:17  
44.   Annele Urtamo     13:00:00   32:49 (44)  34:22  
45.   Maija Parkkonen     13:00:00   32:54 (45)  34:27  
46.   Meri Välimäki     13:00:00   33:05 (46)  34:38  
47.   Ulla Parkkari Kuperkeikka Espoo    13:00:00   33:43 (47)  35:11  
48.   Susanna Alapulli     13:00:00   33:51 (49)  35:13  
49.   Jaana Alapulli     13:00:00   33:54 (50)  35:17  
50.   Ralf Holmberg Ekenäs Tennisklubb    13:00:00   33:45 (48)  35:20  
51.   Toni Wikstedt     13:00:00   34:10 (51)  35:48  
52.   Viveka Holmström-Kultanen Esbo Mf    13:00:00   34:18 (52)  35:51  
53.   Svetlana Sapon GTK    13:00:00   34:22 (53)  36:00  
54.   Salla Karvinen     13:00:00   34:31 (54)  36:09  
55.   Riikka Hautakoski     13:00:00   34:47 (55)  36:22  
56.   Mette Jensen Bang & Bonsomer Group Oy    13:00:00   34:59 (56)  36:30  
57.   Piia Pesola     13:00:00   35:07 (57)  36:42  
58.   Hanna Lunttila     13:00:00   35:14 (60)  36:50  
59.   Ritva Ryynänen     13:00:00   35:13 (59)  36:54  
60.   Kaisa Kauhanen Team Pedro Sport    13:00:00   35:36 (61)  37:13  
61.   Maija Jokela Leppävaaran Sisu ry    13:00:00   35:52 (62)  37:25  
62.   Jaana Eerola     13:00:00   36:14 (63)  37:43  
63.   Kati Luoma     13:00:00   36:22 (64)  38:09  
64.   Oona Piltz Reaktor    13:00:00   36:42 (65)  38:17  
65.   Sari Martti Espoon Kunto    13:00:00   36:55 (67)  38:34  
66.   Elina Aaltonen Reaktor    13:00:00   35:12 (58)  38:37  
67.   Riikka Kalliokoski     13:00:00   37:01 (68)  38:37  
68.   Laura Kämppi Bang & Bonsomer Group Oy    13:00:00   37:02 (69)  38:41  
69.   Kyösti Nevalainen Leppävaaran Sisu ry    13:00:00   36:46 (66)  38:42  
70.   Jyrki Tallila Sökön olutseura    13:00:00   37:05 (70)  38:44  
71.   Marika Takala     13:00:00   37:16 (71)  38:56  
72.   Tomasz Malkiewicz     13:00:00   37:21 (73)  39:06  
73.   Kari Sihvonen     13:00:00   37:20 (72)  39:12  
74.   Hannu Aronen     13:00:00   37:27 (74)  39:13  
75.   Jessica Hynynen     13:00:00   37:32 (75)  39:14  
76.   Tuomo Kalliokoski Sport Orion    13:00:00   38:10 (76)  39:55  
77.   Matias Björkman     13:00:00   38:38 (77)  40:20  
78.   Juha Leisola Eestinkallio    13:00:00   39:16 (85)  40:38  
79.   Lotta Leisola Eestinkallio    13:00:00   39:16 (84)  40:38  
80.   Sari Rastas     13:00:00   39:00 (79)  40:40  
81.   Vera Saarinen Kakkarat    13:00:00   39:00 (78)  40:51  
82.   Pia Saarinen Kakkarat    13:00:00   39:00 (80)  40:51  
83.   Noora Paananen Reaktor    13:00:00   39:01 (81)  40:52  
84.   Anna Tuominen Espoon Etanat    13:00:00   39:11 (82)  41:03  
85.   Kari Nurminen Haagan Dynamo    13:00:00   39:15 (83)  41:15  
86.   Urpo Kaila CSC    13:00:00   39:21 (86)  41:20  
87.   Harri Romakkaniemi     13:00:00   39:44 (87)  41:34  
88.   Heikki Penttilä Laurea -amk    13:00:00   39:51 (88)  41:37  
89.   Kirsi Leinonen     13:00:00   39:51 (89)  41:45  
90.   Riikka Henttonen     13:00:00   40:31 (90)  42:11  
91.   Ismo Ruusunen     13:00:00   40:34 (91)  42:17  
92.   Taija Sundberg Kuperkeikka Espoo    13:00:00   40:37 (92)  42:24  
93.   Jenni Hyyrynen Bang & Bonsomer Group OY    13:00:00   41:06 (93)  43:09  
94.   Juha Kulpakko     13:00:00   41:40 (94)  43:41  
95.   Petra Rosenberg     13:00:00   42:06 (96)  43:56  
96.   Noora Rosenberg     13:00:00   42:05 (95)  43:56  
97.   Jaana Laurila     13:00:00   42:59 (97)  45:07  
98.   Jaana Hämäläinen     13:00:00   42:59 (98)  45:08  
99.   Merja Kyttälä     13:00:00   44:08 (99)  46:06  
100.   Sanni Ojalammi Reaktor    13:00:00   44:14 (100)  46:08  
101.   Soile Tuorinsuo     13:00:00   44:46 (101)  46:57  
102.   Emilie Lahtela     13:00:00   45:53 (102)  48:03  
103.   Pääsky Vyyryläinen     13:00:00   46:22 (103)  48:29  
104.   Markus Lundell Kauniaisten kaupunki    13:00:00   47:10 (104)  49:12  
105.   Kirsten Jørgensen     13:00:00   48:11 (105)  50:20  
106.   Katja Saarela     13:00:00   48:23 (106)  50:41  
107.   Katariina Mertanen     13:00:00   49:29 (107)  51:34  
108.   Anu Salminen     13:00:00   51:01 (108)  53:24  
109.   Tiina Salo Reaktor    13:00:00   52:16 (109)  54:30  
110.   Melis Döner Kuperkeikka Espoo    13:00:00   53:01 (110)  55:44  
111.   Jouni Särkijärvi Espoon Tapiot    13:00:00   57:22 (111)  59:35  
112.   Rebecca von Bonsdorff Esbo Mf    13:00:00   1:14:46 (112)  1:18:18  
   Saara Kontro CSC    13:00:00      DNS  
   Titta Korppinen Kauniaisten kaupunki    13:00:00      DNS  
   Noora Luukkonen     13:00:00      DNS  
   Aada Martikainen     13:00:00      DNS  
   Harri Martikainen     13:00:00      DNS  
   Karri Pitkänen Bang & Bonsomer Group Oy    13:00:00      DNS  
   Laura Männistö     13:00:00      DNS  
   Johanna Palosaari     13:00:00      DNS  
   Isa Ramu     13:00:00      DNS  
   Ville Ruokoja Suomen Laatuluokitus Oy    13:00:00      DNS  
   Minna Savola     13:00:00      DNS  
   Emilia Tallila Sökön olutseura    13:00:00      DNS  
   Petri Haase     13:00:00      DNS  
   Matias Björkman     13:00:00      DNS  
   Sari Martti Espoon Kunto    13:00:00      DNS  
   Sari Martti Espoon Kunto    13:00:00      DNS  
   Pia Rantalahti Leppävaaran Sisu ry    13:00:00      DNS  
   Maria Pitkämäki Leppävaaran Sisu ry    13:00:00      DNS  
   Panu Pitkämäki Leppävaaran Sisu ry    13:00:00      DNS  
   Aleksi Ahtiainen Reaktor Askel    13:00:00      DNS  

Classes:

| Form of the results:
Suomi Svenska English