43. Länsiväyläjuoksu, 28.4.2019

6 km kaikki

Starting list

1Elina AaltonenReaktor13:00:00   1N6
2Jaana Alapulli13:00:00   2N6
3Susanna Alapulli13:00:00   3N6
4Jukka Andberg13:00:00   4M6
5Melis DönerKuperkeikka Espoo13:00:00   5N6
6Sanna HaronojaKuperkeikka Espoo13:00:00   6N6
7Mikko Heinonen13:00:00   7M6
8Ralf HolmbergEkenäs Tennisklubb13:00:00   8M6
9Viveka Holmström-KultanenEsbo Mf13:00:00   9N6
10Jessica Hynynen13:00:00   10N6
11Jenni HyyrynenBang & Bonsomer Group OY13:00:00   11N6
12Mette JensenBang & Bonsomer Group Oy13:00:00   12N6
13Malla Juutilainen13:00:00   13N6
14Kirsten Jørgensen13:00:00   14N6
15Riikka Kalliokoski13:00:00   15N6
16Ismo Kantanen13:00:00   16M6
17Kaisa KauhanenTeam Pedro Sport13:00:00   17N6
18Maarit Kerola13:00:00   18N6
19Mikko Kettula13:00:00   19M6
20Saara KontroCSC13:00:00   20N6
21Titta KorppinenKauniaisten kaupunki13:00:00   21N6
22Ville Koskela13:00:00   22M6
23Juha Kulpakko13:00:00   23M6
24Merja Kyttälä13:00:00   24N6
25Jari KäpyläVihti Triathlon13:00:00   25M6
26Emilie Lahtela13:00:00   26N6
27Kalle Lainio13:00:00   27M6
28Lasse Leikola13:00:00   28M6
29Kirsi Leinonen13:00:00   29N6
30Juha LeisolaEestinkallio13:00:00   30M6
31Lotta LeisolaEestinkallio13:00:00   31N6
32Markus LundellKauniaisten kaupunki13:00:00   32M6
33Hanna Lunttila13:00:00   33N6
34Noora Luukkonen13:00:00   34N6
35Andrei Magron13:00:00   35M6
36Tomasz Malkiewicz13:00:00   36M6
37Aada Martikainen13:00:00   37N6
38Harri Martikainen13:00:00   38M6
39Katariina Mertanen13:00:00   39N6
40Karri PitkänenBang & Bonsomer Group Oy13:00:00   40M6
41Pekka Myllynen13:00:00   41M6
42Laura Männistö13:00:00   42N6
43Markku NieminenEspoon Kunto13:00:00   43M6
44Kari NurminenHaagan Dynamo13:00:00   44M6
45Sanni OjalammiReaktor13:00:00   45N6
46Noora PaananenReaktor13:00:00   46N6
47Johanna Palosaari13:00:00   47N6
48Ulla ParkkariKuperkeikka Espoo13:00:00   48N6
49Maija Parkkonen13:00:00   49N6
50Heikki PenttiläLaurea -amk13:00:00   50M6
51Piia Pesola13:00:00   51N6
52Oona PiltzReaktor13:00:00   52N6
53Hannu PousiKauniaisten kaupunki13:00:00   53M6
54Isa Ramu13:00:00   54N6
55Sari Rastas13:00:00   55N6
56Harri Romakkaniemi13:00:00   56M6
57Noora Rosenberg13:00:00   57N6
58Petra Rosenberg13:00:00   58N6
59Ville RuokojaSuomen Laatuluokitus Oy13:00:00   59M6
60Ismo Ruusunen13:00:00   60M6
61Ritva Ryynänen13:00:00   61N6
62Pia SaarinenKakkarat13:00:00   62N6
63Vera SaarinenKakkarat13:00:00   63N6
64Hannu SalinTammitynnyrin Urheilijat13:00:00   64M6
65Anu Salminen13:00:00   65N6
66Juha Salminen13:00:00   66M6
67Tiina SaloReaktor13:00:00   67N6
68Svetlana SaponGTK13:00:00   68N6
69Minna Savola13:00:00   69N6
70Kari Sihvonen13:00:00   70M6
71Taija SundbergKuperkeikka Espoo13:00:00   71N6
72Jouni SärkijärviEspoon Tapiot13:00:00   72M6
73Emilia TallilaSökön olutseura13:00:00   73N6
74Jyrki TallilaSökön olutseura13:00:00   74M6
75Turo Terho13:00:00   75M6
76Anna TuominenEspoon Etanat13:00:00   76N6
77Soile Tuorinsuo13:00:00   77N6
78Sami TurkulainenLUM13:00:00   78M6
79Casper Von PfalerReaktor Askel13:00:00   79M6
80Vesa VuolaKS Koukku13:00:00   80M6
81Rebecca von BonsdorffEsbo Mf13:00:00   81N6
82Toni Wikstedt13:00:00   82M6
83Hannes AlarotuVU13:00:00   83M6
84Katja Saarela13:00:00   84N6
85Riikka Henttonen13:00:00   85N6
86Salla Karvinen13:00:00   86N6
87Petri Haase13:00:00   87M6
88Matias Björkman13:00:00   88M6
89Mikko MalmEspoon Tapiot13:00:00   89M6
90Minna Haka-RiskuVammalan seudun Voima13:00:00   90N6
91Sakari TaskilaLeppävaaran Sisu13:00:00   91M6
92Jaana Eerola13:00:00   92N6
93Kirsi Punakivi13:00:00   93N6
94Ari Luopio13:00:00   94M6
95Mari HakolaEspoon kaupunki13:00:00   95N6
96Riikka Hautakoski13:00:00   96N6
97Annele Urtamo13:00:00   97N6
98Sari MarttiEspoon Kunto13:00:00   98N6
99Otto LintulaVU13:00:00   99M6
100Jari VirtanenEspoon Tapiot13:00:00   100M6
101Sari MarttiEspoon Kunto13:00:00   101N6
102Samuel FesahayeLeppävaaran Sisu ry13:00:00   102M6
103Pia RantalahtiLeppävaaran Sisu ry13:00:00   103N6
104Maria PitkämäkiLeppävaaran Sisu ry13:00:00   104N6
105Panu PitkämäkiLeppävaaran Sisu ry13:00:00   105M6
106Maija JokelaLeppävaaran Sisu ry13:00:00   106N6
107Kyösti NevalainenLeppävaaran Sisu ry13:00:00   107M6
108Laura KämppiBang & Bonsomer Group Oy13:00:00   108N6
109Samuel RautiainenViipurin Urheilijat13:00:00   109M6
110Sari MarttiEspoon Kunto13:00:00   110N6
111Julius Kokko13:00:00   111M6
112Pauliina Louhiala-Hänninen13:00:00   112N6
113Tuomo KalliokoskiSport Orion13:00:00   113M6
114Kaijus Varjonen13:00:00   114M6
115Aleksi AhtiainenReaktor Askel13:00:00   115M6
116Johanna Seppä13:00:00   116N6
117Pääsky Vyyryläinen13:00:00   117N6
118Anna Pertola13:00:00   118N6
119Masi RinkinenHelsinki13:00:00   119M6
120Marika Takala13:00:00   120N6
121Petri Haase13:00:00   971M6
122Matias Björkman13:00:00   972M6
123Hannu Aronen13:00:00   973M6
124Jaana Laurila13:00:00   974N6
125Jaana Hämäläinen13:00:00   975N6
126Janne RantalaEspoo13:00:00   976M6
127Petri TegelbergHUS Urheiluseura13:00:00   977M6
128Sami MyllyniemiKaka-Maraton13:00:00   978M6
129Adriá Mateo Fornés13:00:00   979M6
130Meri Välimäki13:00:00   980N6
1114Urpo KailaCSC13:00:00   1114M6
1199Kati Luoma13:00:00   1199N6

Classes:

| Form of the results:
Suomi Svenska English