Grano Games 2018 8.-10.6.2018

H21A 3. day

Smart Follow

        Starting time Intermediate
Vika
Finish
10,1 km
 
1.   Olav Lundanes Paimion Rasti  NOR  10:58:00   58:44 (1)  59:17  
2.   Mikko Knuuttila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  10:36:00   1:03:09 (2)  1:03:45  
3.   Lauri Oikarinen Vaajakosken Terä  FIN  11:00:00   1:06:02 (3)  1:06:39  
4.   Jussi Suna Turun Metsänkävijät  FIN  10:06:00   1:06:14 (4)  1:06:48  
5.   Otto Loukkalahti Hiidenkiertäjät  FIN  10:48:00   1:08:46 (5)  1:09:20  
6.   Juho Ylinen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  10:40:00   1:09:53 (6)  1:10:28  
7.   Ville Repo Vehkalahden Veikot  FIN  10:46:00   1:10:47 (7)  1:11:29  
8.   Toni-Antti Viitasaari Kokkolan Suunnistajat  FIN  10:44:00   1:13:05 (8)  1:13:42  
9.   Juha Luoma Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  10:14:00   1:13:22 (9)  1:14:00  
10.   Jere Kommio Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  10:12:00   1:16:24 (10)  1:16:59  
11.   Joona Huila Hiisirasti  FIN  10:16:00   1:16:28 (11)  1:17:30  
12.   Petja Pöyhönen Rastikarhut  FIN  10:20:00   1:17:34 (12)  1:18:14  
13.   Jussi Uitto Rasti-Kurikka  FIN  10:08:00   1:19:55 (13)  1:20:34  
14.   Lauri Linnainmaa Koovee  FIN  10:50:00   1:20:21 (14)  1:21:11  
15.   Juho-Veikko Hytönen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  10:18:00   1:21:43 (15)  1:22:23  
16.   Iivo Kotamäki Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  11:02:00   1:23:50 (16)  1:24:30  
17.   Matti Alonen Suunta Jyväskylä  FIN  10:34:00   1:23:57 (17)  1:24:34  
18.   Lauri Laasanen Laihian Luja  FIN  10:32:00   1:23:59 (18)  1:24:36  
19.   Ari Meriläinen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  10:42:00   1:26:54 (19)  1:27:38  
20.   Juuso Kujanpää Lynx  FIN  10:24:00   1:36:39 (20)  1:37:31  
21.   Juha Jokela Pälkäneen Luja-Lukko  FIN  10:28:00   1:38:58 (21)  1:39:45  
22.   Mikko Kemppinen Lahden Taimi  FIN  10:30:00   1:41:35 (22)  1:42:20  
23.   Risto Niinimäki Pihkaniskat  FIN  10:54:00   1:42:57 (23)  1:43:45  
24.   Mikko Pirilä Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  10:22:00   1:45:59 (24)  1:46:44  
25.   Kari Kokkinen Lahden Taimi  FIN  10:10:00   1:48:02 (25)  1:48:33  
   Miika Vennelä Kangasala SK  FIN        DNS  
   Toni Venäläinen Valkeakosken Haka  FIN        DNS  
   Juho Tuominen Kankaanpään Suunnistajat  FIN        DNS  
   Tero Mamia Koovee  FIN        DNS  
   Kimmo Kontio Kangasala SK  FIN        DNS  
   Saul Klemola Koovee  FIN        DNS  
   Jooseppi Kalliokoski Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN        DNS  
   Jaakko Istolahti Kangasala SK  FIN        DNS  
   Otso Westerlund Koovee  FIN        DNS  
   Mikko Hölli Kangasala SK  FIN        DNS  
   Joel Hakala Angelniemen Ankkuri  FIN        DNS  
   Juho Westerlund Koovee  FIN        DNS  
   Juha Lassila Vetelin Urheilijat  FIN        DNS  
   Jimi Ansio Koovee  FIN        DNS  
   Tuomas Kari Angelniemen Ankkuri  FIN        DNS  
   Tuomo Mäkelä Angelniemen Ankkuri  FIN        DNS  
   Santeri Sainio Kangasala SK  FIN        DNS  
   Vesa Ylis-Junttila Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN        DNS  
   Henri Kalve MS Parma  FIN        DNS  
   Frederic Tranchand Paimion Rasti  FRA        DNS  
   Antti Alppi Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN        DNS  
   Teemu Katajisto Suunta Jyväskylä  FIN        DNS  
   Joni Hirvonen Rastivarsat  FIN        DNS  
   Jyri Korhonen Valkeakosken Haka  FIN        DNS  
   Juuso Tuomaala Lapuan Virkiä  FIN        DNS  
   Tuukka Jurvakainen Vaajakosken Terä  FIN        DNS  
   Antton Koivisto SK Uusi  FIN        DNS  
   Kim Fagerudd Paimion Rasti  FIN        DNS  
   Jarkko Liuha Kangasala SK  FIN        DNS  
   Eero Lapila MS Parma  FIN        DNS  
   Jere Sipponen Paimion Rasti  FIN        DNS  
   Jarkko Laine Tampereen Pyrintö  FIN        DNS  
   Kari Kallio Koovee  FIN        DNS  
   Tuomo Istolahti Kangasala SK  FIN        DNS  
   Antti Rantala Kangasala SK  FIN        DNS  
   Panu Teittinen Kangasala SK  FIN        DNS  
   Mikko Patana Hiidenkiertäjät  FIN        DNS  
   Ville Parkkinen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN        DNS  
   Santeri Kössi SK Pohjantähti  FIN        DNS  
   Tomas Snellman Rasti-Lukko  FIN        DNS  
   Pekka Hyvönen Angelniemen Ankkuri  FIN        DNS  
   Jere Ahonen Kangasala SK  FIN        DNS  
   Topi Anjala Koovee  FIN        DNS  
   Eevert Toivonen Kangasala SK  FIN        DNS  
   Petri Annila Koovee  FIN        DNS  
   Ari-Pekka Lassila Koovee  FIN        DNS  
   Timo Torpo Rasti-Lukko  FIN        DNS  
   Lasse Suonpää Paimion Rasti  FIN        DNS  
   Petteri Laitinen Kangasala SK  FIN        DNS  
   Hermanni Sankelo Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN        DNS  
   Petri Ikävalko Kangasala SK  FIN        DNS  
   Jani Honkanen Espoon Akilles  FIN        DNS  
   Joni Solonen Lahden Suunnistajat-37  FIN        DNS  
   Jouni Heinonen Koovee  FIN        DNS  
   Petteri Muukkonen OK Trian  FIN        DNS  
   Kimmo Kaario Suunta Jyväskylä  FIN        DNS  
   Miika Suominen Koovee  FIN        DNS  
   Iiro Kuusela Rastivarsat  FIN        DNS  
   Juho-Matti Taivainen Pellon Ponsi  FIN        DNS  
   Jussi Kauppinen Asikkalan Raikas  FIN        DNS  
   Markus Lindeqvist Paimion Rasti  FIN        DNS  
   Tuomas Kotro Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN        DNS  
   Peeter Pihl MS Parma  EST        DNS  
   Jussi Nurminen Valkeakosken Haka  FIN        DNS  
   Jani Lakanen Koovee  FIN        DNS  
   Wilhelm Stenbacka OK77  FIN        DNS  
   Väinö Johansson Koovee  FIN  10:00:00      DNF  
   Ville Uitto Rasti-Kurikka  FIN  10:02:00      DNS  
   Tero Linnainmaa Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  10:04:00      DNS  
   Ville Jokela Suunta-Sepot  FIN  10:26:00      DNS  
   Henrik Väisänen MS Parma  FIN  10:38:00      DNF  
   Mikko Sipilä Kangasala SK  FIN  10:52:00      DQ  
   Tatu Leirimaa Rastivarsat  FIN  10:56:00      DNS  
   Teemu Lemmetty Oriveden Ponnistus  FIN  11:04:00      DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English