ESOC, JWSOC, EYSOC and WMSOC, Middle distance, 11.2.2017, Imatra, Finland

Women 17

Smart Follow

          Starting time Intermediate
3,7 km
Finish
7,6 km
 
1.   Veronika Kalinina RUSRussian Federation  RUS  10:07:00   17:06 (1)  35:25  
2.   Siiri Saalo FINFinland  FIN  10:05:00   17:23 (3)  35:56  
3.   Elin Schagerstrom SWESweden  SWE  10:11:00   17:30 (5)  37:33  
4.   Andreya Dyaksova BULBulgaria  BUL  9:57:00   18:22 (10)  37:42  
5.   Olesia Riazanova RUSRussian Federation  RUS  9:59:00   18:29 (11)  37:43  
6.   Eliane Deininger SUISwitzerland  SUI  10:15:00   17:30 (5)  37:52  
7.   Lea Widmer SUISwitzerland  SUI  10:09:00   17:19 (2)  37:53  
8.   Varvara Ermolaeva RUSRussian Federation  RUS  9:31:00   17:36 (7)  37:59  
9.   Polina Nikanorova RUSRussian Federation  RUS  9:41:00   19:41 (14)  38:30  
10.   Zoya Chernykh RUSRussian Federation  RUS  9:07:00   17:56 (8)  38:54  
11.   Venla Taulavuori FINFinland  FIN  9:13:00   18:12 (9)  39:05  
12.   Judita Traubaite LTULithuania  LTU  9:49:00   19:05 (12)  40:36  
13.   Saara Saalo FINFinland  FIN  9:33:00   17:24 (4)  41:31  
14.   Maria Hoskari FINFinland  FIN  10:01:00   23:03 (25)  43:35  
15.   Elizabete Locmele LATLatvia  LAT  9:53:00   20:10 (16)  43:47  
16.   Anezka Hlavacova CZECzech Republic  CZE  10:03:00   19:31 (13)  44:06  
17.   Delia Giezendanner SUISwitzerland  SUI  9:25:00   22:32 (19)  44:43  
18.   Flurina Mueller SUISwitzerland  SUI  9:01:00   24:18 (28)  46:35  
19.   Arta Renate Rulle LATLatvia  LAT  9:45:00   22:09 (18)  46:37  
20.   Emelie Brudin SWESweden  SWE  9:47:00   22:32 (19)  47:26  
21.   Juste Umbrasaite LTULithuania  LTU  9:39:00   22:52 (24)  47:52  
22.   Regina Tokarova CZECzech Republic  CZE  9:29:00   22:39 (22)  48:01  
23.   Teresa Vesely AUTAustria  AUT  9:43:00   24:31 (29)  49:31  
24.   Evangelina Dyaksova BULBulgaria  BUL  9:27:00   25:29 (30)  49:55  
25.   Anna Emilija Suta LATLatvia  LAT  9:23:00   25:55 (32)  50:28  
26.   Monika Baduna LATLatvia  LAT  9:35:00   25:57 (33)  50:56  
27.   Elina Skopane LATLatvia  LAT  9:03:00   23:11 (26)  51:04  
28.   Evangelina Simeonova BULBulgaria  BUL  10:13:00   19:57 (15)  52:28  
29.   Natalja Niggli SUISwitzerland  SUI  9:17:00   23:48 (27)  52:30  
30.   Mari Linnus ESTEstonia  EST  9:51:00   28:07 (36)  53:13  
31.   Daria Serebriakova RUSRussian Federation  RUS  9:15:00   22:36 (21)  55:42  
32.   Julia Gunnarsson SWESweden  SWE  9:21:00   27:48 (35)  58:28  
33.   Pia Buchholz GERGermany  GER  9:19:00   25:34 (31)  59:52  
34.   Rozalie Kucharova CZECzech Republic  CZE  9:09:00   22:39 (22)  1:01:07  
35.   Kalina Nedyalkova BULBulgaria  BUL  9:05:00   26:30 (34)  1:05:50  
36.   Julia Wanner SWESweden  SWE  9:11:00   22:00 (17)  1:08:32  
37.   Kikyo Watanabe JPNJapan  JPN  9:37:00   50:12 (37)  1:37:55  
   Anna Lueger AUTAustria  AUT  9:55:00      DQ  
| Form of the results:
Suomi Svenska English