ESOC, JWSOC, EYSOC and WMSOC, Middle distance, 11.2.2017, Imatra, Finland

Men 20

Smart Follow

          Starting time Intermediate
2,6 km
Intermediate
5,0 km
Finish
10,7 km
 
1.   Vladislav Kiselev RUSRussian Federation  RUS  10:26:00   8:27 (1)  15:33 (1)  35:45  
2.   Aleksandr Pavlenko RUSRussian Federation  RUS  10:32:00   8:57 (2)  16:57 (2)  38:26  
3.   Rasmus Wickbom SWESweden  SWE  9:48:00   9:12 (7)  17:43 (4)  39:50  
4.   Filip Jacobsson SWESweden  SWE  10:16:00   9:19 (8)  18:02 (8)  39:57  
5.   Robin Salen SWESweden  SWE  9:56:00   9:09 (6)  17:46 (5)  40:10  
6.   Jorgen Baklid NORNorway  NOR  10:04:00   9:06 (4)  18:03 (9)  40:14  
7.   Audun Heimdal NORNorway  NOR  10:20:00   10:04 (16)  18:25 (11)  40:40  
8.   Nicola Mueller SUISwitzerland  SUI  10:06:00   9:46 (13)  18:18 (10)  40:52  
9.   Eevert Toivonen FINFinland  FIN  10:02:00   9:05 (3)  17:59 (7)  40:54  
10.   Vitaly Gulyaev RUSRussian Federation  RUS  9:54:00   10:23 (22)  19:00 (14)  41:12  
11.   Vadim Ogorodnikov RUSRussian Federation  RUS  9:32:00   9:20 (11)  18:29 (12)  41:21  
12.   Tommi Harkonen FINFinland  FIN  9:52:00   9:19 (8)  17:51 (6)  42:28  
13.   Henning Sjokvist SWESweden  SWE  9:58:00   9:08 (5)  17:03 (3)  43:30  
14.   Evgenii Osin RUSRussian Federation  RUS  9:08:00   10:03 (15)  19:23 (17)  44:34  
15.   RoniVille Rissanen FINFinland  FIN  9:40:00   10:01 (14)  19:55 (19)  44:38  
16.   Eivind Ofsthus Gravir NORNorway  NOR  9:34:00   10:45 (25)  20:29 (22)  44:55  
17.   Aapo Viippola FINFinland  FIN  9:16:00   9:39 (12)  19:51 (18)  45:00  
18.   Mikhail Tceriukov RUSRussian Federation  RUS  9:02:00   9:19 (8)  18:37 (13)  45:27  
19.   Edwin Nordstrom SWESweden  SWE  9:10:00   10:23 (22)  20:16 (21)  46:14  
20.   Georg Caius Kutsar ESTEstonia  EST  9:30:00   10:09 (17)  20:50 (25)  46:18  
20.   Noel Boos SUISwitzerland  SUI  10:14:00   11:59 (34)  21:29 (28)  46:18  
22.   Miska Tervala FINFinland  FIN  9:20:00   10:22 (20)  21:20 (26)  46:26  
23.   Simon Eriksson SWESweden  SWE  9:22:00   11:01 (27)  20:49 (24)  47:46  
24.   Francesco Corradini ITAItaly  ITA  10:08:00   11:48 (32)  21:58 (30)  48:01  
25.   Ignas Ambrazas LTULithuania  LTU  9:50:00   11:26 (30)  21:27 (27)  48:22  
26.   Ondrej Stary CZECzech Republic  CZE  10:30:00   10:20 (18)  19:04 (15)  48:27  
27.   Vitaliy Lukashevich KAZKazakhstan  KAZ  10:00:00   11:13 (29)  21:30 (29)  48:31  
28.   Vojtech Bartos CZECzech Republic  CZE  9:04:00   12:38 (38)  22:14 (32)  48:43  
29.   Ulrik Astrup Arnesen NORNorway  NOR  9:14:00   10:21 (19)  19:21 (16)  49:05  
30.   Niks Plavins LATLatvia  LAT  10:18:00   10:22 (20)  20:12 (20)  49:16  
31.   Kevin Hallop ESTEstonia  EST  10:22:00   10:47 (26)  23:14 (35)  49:27  
32.   Andres Room ESTEstonia  EST  9:12:00   11:04 (28)  20:36 (23)  49:41  
33.   Jakub Dekret SVKSlovakia  SVK  10:24:00   11:32 (31)  22:30 (34)  49:50  
34.   Andris Sarksna LATLatvia  LAT  9:42:00   12:14 (35)  22:01 (31)  50:13  
35.   Severin Mueller SUISwitzerland  SUI  9:18:00   12:28 (37)  23:37 (36)  51:43  
36.   Ondrej Hlavac CZECzech Republic  CZE  9:26:00   10:37 (24)  22:22 (33)  52:28  
37.   Lukas Deininger SUISwitzerland  SUI  9:38:00   11:52 (33)  23:59 (37)  53:24  
38.   Botond Szasz HUNHungary  HUN  9:46:00   12:20 (36)  24:10 (38)  54:35  
39.   Nikita Kuznetsov KAZKazakhstan  KAZ  9:06:00   12:43 (40)  24:44 (41)  55:53  
40.   Cristian Constantin ROURomania  ROU  10:12:00   14:00 (42)  24:29 (40)  55:58  
41.   Alexandru Biro ROURomania  ROU  9:28:00   13:24 (41)  26:27 (42)  56:38  
42.   Stepan Sorokin KAZKazakhstan  KAZ  9:24:00   12:40 (39)  24:27 (39)  1:00:53  
43.   Yujiro Kiya JPNJapan  JPN  9:36:00   19:01 (43)  39:11 (43)  1:26:39  
   Gjermund Tornqvist Halden NORNorway  NOR  9:00:00         DNS  
   Vegard Gulbrandsen NORNorway  NOR  9:44:00         DNS  
   Elmeri Toivanen FINFinland  FIN  10:10:00         DQ  
   Rokas Vaitkus LTULithuania  LTU  10:28:00         DQ  
   Martin Penchev BULBulgaria  BUL  10:34:00         DQ  
| Form of the results:
Suomi Svenska English