ESOC, JWSOC, EYSOC and WMSOC, Middle distance, 11.2.2017, Imatra, Finland

Men 17

Smart Follow

          Starting time Intermediate
3,9 km
Finish
8,3 km
 
1.   Vaino Kotro FINFinland  FIN  10:21:00   16:57 (2)  35:05  
2.   Jan Hasek CZECzech Republic  CZE  10:27:00   15:55 (1)  36:17  
3.   Eerik Nurminen FINFinland  FIN  10:09:00   17:33 (4)  36:21  
4.   Evgenii Generalov RUSRussian Federation  RUS  9:33:00   17:20 (3)  36:22  
5.   Danila Bykov RUSRussian Federation  RUS  9:27:00   17:43 (6)  37:18  
6.   German Sazykin RUSRussian Federation  RUS  9:53:00   17:33 (4)  37:33  
7.   Matias Maijala FINFinland  FIN  9:31:00   19:40 (14)  38:16  
8.   Henrik Asklof FINFinland  FIN  9:13:00   18:36 (8)  38:30  
9.   Nikita Permyakov RUSRussian Federation  RUS  9:09:00   18:43 (9)  39:28  
10.   Igor Tuzov RUSRussian Federation  RUS  9:59:00   18:35 (7)  40:47  
11.   Corsin Boos SUISwitzerland  SUI  10:19:00   18:57 (10)  41:10  
12.   Andri Jordi SUISwitzerland  SUI  9:21:00   20:41 (17)  42:12  
13.   Ondrej Hasman CZECzech Republic  CZE  9:35:00   19:05 (11)  42:38  
14.   Jonathan Stahl SWESweden  SWE  9:51:00   19:39 (12)  42:55  
15.   Aleksandr Ivakin RUSRussian Federation  RUS  9:19:00   21:29 (20)  44:10  
16.   Sander Pritsik ESTEstonia  EST  10:07:00   20:23 (16)  44:20  
17.   Andrae Hoelzl AUTAustria  AUT  9:47:00   22:03 (21)  44:42  
18.   Kasparas Sulcys LTULithuania  LTU  10:01:00   20:21 (15)  45:18  
19.   Josef Nagy CZECzech Republic  CZE  9:15:00   19:39 (12)  45:20  
20.   Rudolfs Matiss Vimba LATLatvia  LAT  9:45:00   23:00 (24)  45:47  
21.   Adomas Repsys LTULithuania  LTU  9:29:00   21:16 (19)  46:15  
22.   Jekabs Putnins LATLatvia  LAT  10:23:00   20:53 (18)  46:58  
23.   Pauls Alberings LATLatvia  LAT  10:05:00   24:35 (28)  47:59  
24.   Rikard Bergstrom SWESweden  SWE  9:57:00   22:52 (23)  48:01  
25.   Ragnar Rooba ESTEstonia  EST  9:37:00   27:09 (34)  48:36  
26.   Ionut Crisan ROURomania  ROU  9:25:00   22:38 (22)  49:06  
27.   Gian Andri Mueller SUISwitzerland  SUI  9:43:00   26:01 (32)  49:15  
28.   Vadym Nesuk UKRUkraine  UKR  10:15:00   25:06 (30)  50:15  
29.   Tom Buchholz GERGermany  GER  9:41:00   23:49 (26)  50:36  
30.   Maris Heinols LATLatvia  LAT  9:11:00   24:12 (27)  51:26  
31.   Mattias Trettel ITAItaly  ITA  10:11:00   24:51 (29)  52:56  
32.   Tobias Kugler AUTAustria  AUT  10:03:00   29:52 (36)  53:23  
33.   Andrii Poienko UKRUkraine  UKR  9:55:00   23:18 (25)  53:43  
34.   Ivan Rovnyi UKRUkraine  UKR  9:01:00   26:47 (33)  54:09  
35.   Siim Turban ESTEstonia  EST  9:03:00   28:02 (35)  1:00:27  
36.   Michele Deflorian ITAItaly  ITA  9:49:00   25:32 (31)  1:00:44  
37.   Francesco Lauton ITAItaly  ITA  9:07:00   30:31 (37)  1:02:58  
38.   Valentyn Synenko UKRUkraine  UKR  9:05:00   32:08 (38)  1:10:55  
   Gabriel Larsson SWESweden  SWE  9:17:00      DQ  
   Maksym Ponomarenko UKRUkraine  UKR  9:23:00      DQ  
   Dmytro Rusenko UKRUkraine  UKR  9:39:00      DQ  
   Kaarel Vesilind ESTEstonia  EST  10:17:00      DQ  
| Form of the results:
Suomi Svenska English