Suunnistuksen SM-pitkä matka (R1) World Ranking Event (WRE) Lapualla 2.-3.9.2017

H16K1, A-finaaliin 40 parasta

Smart Follow

        Starting time Intermediate
4,8 km
Intermediate
5,2 km
Finish
5,4 km
 
1.   Topias Arola Paimion Rasti  FIN  12:49:00   32:05 (1)  34:30 (1)  35:02  
2.   Leo Matinheikki Tampereen Pyrintö  FIN  12:47:00   34:36 (2)  36:45 (2)  37:19  
3.   Jonny Donner OK77  FIN  12:31:00   35:00 (3)  37:16 (3)  37:48  
4.   Aleksi Lohtander Rasti-Lukko  FIN  12:19:00   36:12 (4)  38:22 (4)  38:50  
5.   Juho Koivisto Lapuan Virkiä  FIN  12:03:00   36:25 (5)  38:31 (5)  38:57  
6.   Timi Niemensivu Rasti-Lukko  FIN  12:35:00   36:33 (6)  38:46 (7)  39:11  
7.   Lauri Syrjäläinen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:45:00   36:34 (7)  38:44 (6)  39:19  
8.   Samuli Peltola Keuruun Kisailijat  FIN  12:43:00   36:34 (7)  39:17 (8)  39:53  
9.   Kalle Kinnala Turun Suunnistajat  FIN  12:17:00   38:04 (9)  40:07 (9)  40:34  
10.   Jarkko Rantoja Paimion Rasti  FIN  12:27:00   38:32 (10)  40:41 (10)  41:10  
11.   Ilari Haltia Rajamäen Rykmentti  FIN  12:23:00   39:02 (11)  41:39 (11)  42:11  
12.   Matti Laasanen Laihian Luja  FIN  12:15:00   40:08 (13)  42:19 (12)  42:49  
13.   Oskari Lepistö MS Parma  FIN  12:39:00   40:02 (12)  42:25 (13)  42:55  
14.   Artturi Hiiro Rajamäen Rykmentti  FIN  12:01:00   40:33 (14)  42:57 (14)  43:27  
15.   Atte Ikola Helsingin Suunnistajat  FIN  12:33:00   40:50 (15)  43:14 (15)  43:45  
16.   Mickel Forsell OK Botnia  FIN  11:49:00   41:11 (16)  43:32 (16)  43:58  
17.   Olli Koivumäki Kokkolan Suunnistajat  FIN  12:13:00   42:07 (17)  44:21 (17)  44:50  
18.   Juuso Viskari Hiidenkiertäjät  FIN  12:37:00   42:44 (18)  45:21 (18)  46:01  
19.   Pyry Willman Rastikarhut  FIN  12:11:00   44:10 (19)  46:10 (19)  46:34  
20.   Matias Maijala Lapin Veikot  FIN  11:55:00   44:21 (20)  46:26 (20)  46:55  
21.   Joel Schüle Koovee  FIN  12:07:00   45:11 (22)  47:27 (22)  47:58  
22.   Paavo Heinonen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:21:00   44:34 (21)  47:22 (21)  47:59  
23.   Aaro Takanen Vehkalahden Veikot  FIN  11:21:00   45:29 (23)  47:55 (23)  48:21  
24.   Ilmari Aho Valkeakosken Haka  FIN  12:09:00   46:20 (24)  48:25 (24)  48:50  
25.   Topias Uusitalo Espoon Suunta  FIN  12:05:00   47:14 (27)  49:24 (25)  49:54  
26.   Oskari Reijonen OK Trian  FIN  11:59:00   46:44 (25)  49:52 (26)  50:25  
27.   Lauri Partanen Hyvinkään Rasti  FIN  11:37:00   47:11 (26)  50:04 (27)  50:31  
28.   Lauri Puupponen Espoon Suunta  FIN  11:53:00   47:43 (28)  50:15 (28)  50:46  
29.   Klaus Haanpää Paimion Rasti  FIN  12:29:00   48:05 (29)  50:42 (29)  51:06  
30.   Henri Kukkonen Vehkalahden Veikot  FIN  11:25:00   49:11 (30)  52:07 (30)  52:38  
31.   Onni Sinervä Turun Suunnistajat  FIN  11:15:00   50:38 (31)  53:19 (31)  53:47  
32.   Hannu Malinen Kuhmon Peurat  FIN  11:07:00   51:05 (32)  54:26 (32)  54:57  
33.   Tuomas Outinen Kymin Suunnistajat  FIN  11:41:00   52:19 (34)  54:33 (33)  55:03  
34.   Antti-Jussi Oksa Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  11:33:00   52:21 (35)  54:48 (34)  55:17  
35.   Eemeli Kokkonen Kajaanin Suunnistajat  FIN  11:57:00   51:58 (33)  54:55 (35)  55:28  
36.   Nuuti Hautakangas Hyvinkään Rasti  FIN  11:27:00   53:09 (36)  56:15 (36)  56:44  
37.   Cedrik Sandell OK Raseborg  FIN  11:35:00   55:08 (37)  57:26 (37)  57:55  
38.   Juho Lehtimäki Rasti-Lukko  FIN  11:29:00   56:32 (38)  59:02 (38)  59:30  
39.   Otto Gripenberg IF Brahe  FIN  11:43:00   57:48 (39)  1:00:15 (39)  1:00:41  
40.   Wertti Autio Hyvinkään Rasti  FIN  11:31:00   59:22 (40)  1:01:46 (40)  1:02:15  
41.   Hannes Kullman IK Falken  FIN  11:13:00   59:30 (41)  1:02:25 (41)  1:02:51  
42.   Eeka Husu SK Vuoksi  FIN  11:05:00   1:03:40 (42)  1:07:03 (42)  1:07:40  
43.   Robin Udell Solf IK  FIN  11:23:00   1:07:18 (43)  1:09:47 (43)  1:10:17  
44.   Pietu Jutila Rastikarhut  FIN  11:47:00   1:08:21 (44)  1:10:25 (44)  1:10:51  
45.   Mitri Lerssi Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN  11:11:00   1:14:30 (45)  1:16:58 (45)  1:17:26  
46.   Aleksi Koirikivi RasTiimi  FIN  11:01:00   1:22:03 (46)  1:27:03 (46)  1:27:38  
47.   Elias Tikkanen Espoon Suunta  FIN  11:09:00   1:31:55 (47)  1:34:51 (47)  1:35:25  
   Lauri Aaltonen Hyvinkään Rasti  FIN  11:03:00         DNS  
   Lauri Naskali Kyrös-Rasti  FIN  11:17:00         DQ  
   Eemeli Kumara Laihian Luja  FIN  11:19:00         DQ  
   Aatu Hirvikallio Luumäen Rasti  FIN  11:39:00         DNS  
   Juho Hiltunen Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  11:45:00         DNS  
   Sami Raitola Espoon Suunta  FIN  11:51:00         DNS  
   Vertti Laitinen Koovee  FIN  12:25:00         DNS  
   Valtteri Kankainen Sotkamon Jymy  FIN  12:41:00         DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English