50. Oulun Juoksu

Miehet 40 10 km

Smart Follow

        Starting time Intermediate
9,6 km
Finish
10 km
 
1.   Arto Hiltula Kempeleen Maratonklubi  FIN  11:00:00   35:13 (1)  36:33  
2.   Jari Kangasniemi Oulun jätehuolto Oy  FIN  11:00:00   36:34 (2)  37:59  
3.   Pasi Ala-Korpi Ullavan Kilpa  FIN  11:00:00   36:51 (3)  38:07  
4.   Kimmo Palokangas Oulun Ikiliikkujat  FIN  11:00:00   36:56 (4)  38:19  
5.   Tatu Korhonen Limingan Niittomiehet  FIN  11:00:00   37:08 (5)  38:30  
6.   Mika Mörsäri Keminmaa  FIN  11:00:00   37:13 (6)  38:30  
7.   Miika Siironen OuluKLH  FIN  11:00:00   38:59 (7)  40:26  
8.   Marco Halonen KLH  FIN  11:00:00   39:04 (8)  40:32  
9.   Marko Pekkarinen Limingan Niittomiehet  FIN  11:00:00   39:15 (9)  40:42  
10.   Jani Määttä Limingan Niittomiehet  FIN  11:00:00   39:42 (10)  41:09  
11.   Markku Haapamäki Oulu  FIN  11:00:00   39:49 (11)  41:22  
12.   Timo Havana Diisseli  FIN  11:00:00   40:30 (12)  41:58  
13.   Kalle Vanhala Limingan Niittomiehet  FIN  11:00:00   40:31 (13)  42:06  
14.   Eero Talonen Kuivasjärven Aura  FIN  11:00:00   41:12 (14)  42:42  
15.   Vasily Kondratyev Oulu  FIN  11:00:00   43:15 (15)  44:45  
16.   Esa Paajanen Oulu  FIN  11:00:00   43:19 (16)  44:50  
17.   Pertti Haapamäki OTC  FIN  11:00:00   43:24 (17)  44:50  
18.   Kimmo Kinnunen Huovilan Raju  FIN  11:00:00   43:37 (18)  45:09  
19.   Janne Kemppainen Oulu  FIN  11:00:00   44:41 (19)  46:22  
20.   Pauli Holmi Kempele  FIN  11:00:00   46:12 (20)  47:47  
21.   Pentti Rautio Oulu  FIN  11:00:00   51:44 (21)  53:30  
22.   Pasi Järvenpää Oulu  FIN  11:00:00   51:58 (22)  54:00  
23.   Sami Natri Pietarsaari  FIN  11:00:00   54:12 (23)  56:14  
24.   Toni Mettovaara Oulu  FIN  11:00:00   56:33 (24)  58:21  
25.   Visa-Pekka Torivaara NorthernTrailRunners  FIN  11:00:00   1:01:07 (25)  1:03:27  
26.   Ari-Pekka Kemi Oulu  FIN  11:00:00   1:01:29 (26)  1:03:45  
   Adrian Chirica OTC  FIN  11:00:00      DNS  
   Mika Järvenoja Kokkola  FIN  11:00:00      DNS  
   Veli-Heikki Koivu ONMKY  FIN  11:00:00      DNS  
   Henrikki Liimatainen Tyrnävä  FIN  11:00:00      DNS  
   Juho Lipponen Paris  FIN  11:00:00      DNS  
   Ari Pohto Sotkamo  FIN  11:00:00      DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English