Hopeasomman loppukilpailu, Viestit 15.3.2015 Oulun Virpiniemessä

M16 3 x 5,0 km ( P )

Situation in relay 2. leg Change-over 5,0 km

1One Way Pro Team (112)25:08.8Nico Bennert12:35.5
2Säkylän Urheilijat (116)+9.9Onni Rantahalvari12:45.9
3IF Femman (117)+11.0Alex Svartsjö12:33.2
4Imatran Urheilijat (113)+31.4Mikael Rovio13:08.4
5Leppävirran Viri (108)+46.0Valtteri Pennanen12:56.2
6Valkeakosken Haka (124)+46.5Visa Joenperä12:53.9
7One Way Pro Team 2 (144)+48.3Wille Karhumaa12:53.1
8Saloisten Reipas (122)+1:08.2Samuli Ukkola13:28.1
9Kankaantaan Kisa (114)+1:10.4Jaska Lius13:29.7
10Oulun Hiihtoseura (111)+1:11.8Roope Jokela13:30.7
11Kouvolan Hiihtoseura (123)+1:15.0Pyry Mattila13:22.4
12Kuhmo-Ski (115)+1:24.5Aapo Kähkönen13:44.7
13Keravan Urheilijat (142)+1:27.8Sampo Kelloniemi13:18.3
14Maaningan Mahti (121)+1:34.9Juuso Kuosma13:44.7
15Lahden Hiihtoseura (128)+1:41.6Lassi Kuva14:18.0
16Rajamäen Kehitys (105)+1:44.6Elmeri Uusitalo13:31.7
17IK Falken (139)+2:00.1Christian Tarvonen13:51.2
18Hollolan Urheilijat -46 (102)+2:05.2Aleksi Lehtinen14:10.0
19Ounasvaaran Hiihtoseura (110)+2:13.0Ilmari Kansanaho13:37.0
20Espoon Hiihtoseura (133)+2:17.8Ilmari Saarinen14:18.7
21Valkeakosken Haka 2 (146)+2:20.1Miikka Pyykkö14:17.6
22Jämin Jänne (126)+2:20.9Miska Marjamäki13:58.7
23Laukaan Urheilijat (106)+2:22.3Oskari Asikainen14:24.1
24Huhtasuon Hiihto 2000 (138)+2:39.1Patrik Siekkinen14:16.9
25Vehkalahden Veikot (109)+2:53.9Teemu Wilen13:52.6
26Seinäjoen Hiihtoseura (125)+3:09.0Sameli Joronen13:38.2
27Mikkelin Hiihtäjät (141)+3:19.4Mikko Pahkasalo15:07.3
28Kiteen Urheilijat (104)+3:26.0Timo Lonkainen14:45.0
29Teuvan Rivakka (103)+3:34.2Eetu Mylläri14:12.0
30Sievin Sisu (101)+3:38.7Leevi Virkkala14:05.5
31Siilinjärven Hiihtoseura (131)+3:57.8Jesse Pääkkönen15:43.0
32Oulun Hiihtoseura 2 (145)+4:00.5Santeri Laurila14:39.9
33Pöytyän Urheilijat (107)+4:01.4Joonas Vuohijoki15:01.3
34Tohmajärven Urheilijat (135)+4:09.7Pieti Liukka15:19.2
35Perniön Urheilijat (143)+4:17.8Santtu Arfman15:01.1
36Joensuun Kataja (120)+4:19.8Seeti Surakka14:49.2
37Liperin Hiihtoseura (134)+4:31.6Eelis Korhonen15:24.5
38Ylöjärven Urheilijat (137)+4:40.5Toni Fagerström15:09.5
39Vammalan Seudun Voima (132)+4:43.8Mikko Ylinen16:10.1
40Ilmajoen Kisailijat (136)+4:46.4Ossi Hietaharju15:16.0
| Form of the results:
Suomi Svenska English