SM-keskimatka (R1), WRE, 24.5.2014, Joutsenon Kullervo, Joutseno

D21

Smart Follow

        Starting time Intermediate
1,5 km
Intermediate
3,0 km
Intermediate
3,6 km
Finish
4,4 km
 
1.   Inga Dambe Paimion Rasti  LAT  15:21:00   10:51 (5)  22:11 (1)  26:06 (1)  30:38  
2.   Venla Niemi Tampereen Pyrintö  FIN  15:13:00   10:43 (3)  22:54 (2)  26:17 (2)  31:11  
3.   Tuulia Viberg MS Parma  FIN  14:57:00   10:44 (4)  23:00 (3)  26:18 (3)  31:15  
4.   Marika Teini SK Pohjantähti  FIN  15:07:00   11:23 (8)  23:05 (4)  26:34 (4)  31:52  
4.   Sofia Haajanen SK Pohjantähti  FIN  15:19:00   11:01 (6)  23:35 (8)  27:06 (7)  31:52  
6.   Henna-Riikka Haikonen Anttolan Urheilijat  FIN  14:45:00   11:33 (11)  23:08 (6)  26:54 (6)  31:59  
7.   Outi Ojanen Kangasala SK  FIN  15:25:00   11:14 (7)  23:07 (5)  26:34 (4)  32:06  
8.   Saila Kinni Tampereen Pyrintö  FIN  15:11:00   10:36 (1)  23:27 (7)  27:07 (8)  32:20  
9.   Marttiina Joensuu SK Pohjantähti  FIN  15:15:00   11:41 (12)  23:55 (9)  27:27 (9)  32:28  
10.   Yvonne Gunell Pargas IF  FIN  14:51:00   11:31 (9)  24:03 (10)  27:46 (10)  32:58  
11.   Sari Anttonen Keuruun Kisailijat  FIN  14:47:00   10:42 (2)  24:27 (12)  28:09 (11)  33:24  
12.   Saara Norrgrann Paimion Rasti  FIN  15:09:00   11:57 (14)  25:02 (14)  28:35 (13)  33:40  
13.   Maija Sianoja MS Parma  FIN  14:43:00   11:54 (13)  25:10 (16)  28:48 (16)  33:54  
14.   Jenny Paulin Hiidenkiertäjät  FIN  15:05:00   13:25 (24)  25:08 (15)  28:38 (14)  34:04  
15.   Karoliina Sundberg Lynx  FIN  15:27:00   11:32 (10)  25:19 (18)  29:09 (18)  34:05  
16.   Marjo Liikanen Rajamäen Rykmentti  FIN  15:23:00   12:29 (17)  24:22 (11)  28:13 (12)  34:08  
17.   Heini Saarimäki Angelniemen Ankkuri  FIN  14:41:00   12:38 (18)  24:54 (13)  28:38 (14)  34:09  
18.   Mari Väänänen Kalevan Rasti  FIN  14:55:00   12:50 (20)  25:18 (17)  29:08 (17)  34:34  
19.   Mira Kaskinen Rastikarhut  FIN  14:29:00   13:05 (22)  25:53 (19)  29:42 (19)  34:58  
20.   Matleena Boström Sweden  FIN  15:03:00   14:42 (34)  27:14 (23)  30:44 (22)  36:06  
21.   Anna Närhi Sweden  FIN  14:49:00   12:15 (15)  26:20 (21)  30:24 (21)  36:09  
22.   Sari Nurmela Vehkalahden Veikot  FIN  15:17:00   14:16 (31)  26:08 (20)  30:13 (20)  36:26  
23.   Outi Sareila MS Parma  FIN  14:37:00   12:43 (19)  27:08 (22)  31:18 (23)  37:00  
24.   Laura Vike Hämeenlinnan Suunnistajat  LAT  14:53:00   12:23 (16)  27:46 (24)  31:43 (24)  37:25  
25.   Miia Niittynen Koovee  FIN  14:59:00   14:04 (28)  27:55 (25)  31:51 (25)  37:36  
26.   Elo (U) Saue Koovee  EST  14:33:00   14:48 (36)  28:30 (28)  32:44 (28)  38:15  
27.   Sanni Kivelä Angelniemen Ankkuri  FIN  14:25:00   14:08 (29)  29:06 (31)  32:57 (29)  38:25  
28.   Iida Savolainen Kangasala SK  FIN  14:21:00   14:00 (27)  28:21 (27)  32:43 (27)  38:38  
29.   Sanna Andelin Lahden Taimi  FIN  14:35:00   14:14 (30)  29:03 (30)  33:20 (31)  38:56  
30.   Johanna Asklöf Lynx  FIN  14:15:00   13:20 (23)  28:08 (26)  32:36 (26)  38:58  
31.   Päivi Autio Hiisirasti  FIN  14:11:00   13:25 (24)  28:33 (29)  32:57 (29)  39:26  
32.   Sonja Kyrölä Tampereen Pyrintö  FIN  14:13:00   13:56 (26)  29:32 (34)  33:32 (33)  39:41  
33.   Miitu Korhonen Kuopion Suunnistajat  FIN  14:19:00   12:58 (21)  29:09 (32)  33:23 (32)  39:59  
34.   Anni Heikkonen MS Parma  FIN  14:39:00   16:09 (37)  29:22 (33)  33:34 (34)  40:08  
35.   Laura Leijola Hiidenkiertäjät  FIN  14:31:00   14:41 (33)  29:41 (35)  34:01 (35)  40:53  
36.   Riina Rintamäki SK Uusi  FIN  14:27:00   14:29 (32)  29:53 (36)  34:43 (36)  41:18  
37.   Essi Hietaoja Helsingin Suunnistajat  FIN  15:01:00   14:47 (35)  30:37 (37)  34:55 (37)  41:44  
38.   Tuija Kuusela Rastikarhut  FIN  14:23:00   17:10 (39)  32:02 (38)  36:22 (38)  44:21  
39.   Satu Heittola Rasti-Kurikka  FIN  14:17:00   16:29 (38)  36:50 (39)  40:47 (39)  46:32  
| Form of the results:
Suomi Svenska English