Starting time | 1,9 km |
2,3 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Olavi Erkkilä | Hämeenlinnan Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 25:46 (1) | |||
Jyrki Viiri | Hirvensalon Heitto | FIN | 12:00:00 | 26:15 (2) | |||
Teuvo Hannukainen | MS Parma | FIN | 12:00:00 | 26:43 (3) | |||
Eero Kakkola | Joutsenon Kullervo | FIN | 12:00:00 | 29:35 (4) | |||
Martti Matikainen | Keski-Karjalan Rasti | FIN | 12:00:00 | 29:37 (5) | |||
Toivo Setälä | Järvenpään Palo | FIN | 12:00:00 | 30:05 (6) | |||
Aulis Leino | Lappeen Riento | FIN | 12:00:00 | 31:12 (7) | |||
Tapani Häkkinen | Itä-Päijänteen Rasti | FIN | 12:00:00 | 31:16 (8) | |||
Pentti Ingerttilä | Vaalan Karhu | FIN | 12:00:00 | 32:19 (9) | |||
Seppo Saario | MS Parma | FIN | 12:00:00 | 33:30 (10) | |||
Tapio Patana | Vetelin Urheilijat | FIN | 12:00:00 | 34:51 (11) | |||
Esko Ranta | Lahden Suunnistajat-37 | FIN | 12:00:00 | 35:06 (12) | |||
Armo Pasonen | OK77 | FIN | 12:00:00 | 37:17 (13) | |||
Eero Merimäki | Kalvolan Keihäs | FIN | 12:00:00 | 38:56 (14) | |||
Martti Kaipainen | Kuopion Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 39:00 (15) | |||
Tuomo Ketola | Kauhajoen Karhu | FIN | 12:00:00 | 39:34 (16) | |||
Pentti Suonpää | Espoon Akilles | FIN | 12:00:00 | 40:06 (17) | |||
Tapani Isokoski | Ylivieskan Kuula | FIN | 12:00:00 | 40:21 (18) | |||
Olavi Leino | Hiidenkiertäjät | FIN | 12:00:00 | 41:10 (19) | |||
Veikko Kolu | Keski-Karjalan Rasti | FIN | 12:00:00 | 41:25 (20) | |||
Pentti Haanpää | Rasti-Kurikka | FIN | 12:00:00 | 42:15 (21) | |||
Raimo Hirvikorpi | Hiidenkiertäjät | FIN | 12:00:00 | 43:02 (22) | |||
Tapani Laine | Kuopion Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 43:16 (23) | |||
Ilari Virtanen | Hämeenlinnan Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 43:26 (24) | |||
Kyösti Suokas | Hollolan Urheilijat -46 | FIN | 12:00:00 | 43:27 (25) | |||
Kalevi Puusaari | Kalajoen Junkkarit | FIN | 12:00:00 | 43:41 (26) | |||
Eero Helariutta | Rastikarhut | FIN | 12:00:00 | 48:11 (27) | |||
Rauno Juvonen | Laihian Luja | FIN | 12:00:00 | 49:32 (28) | |||
Heino Jurvakainen | Kiimingin Urheilijat | FIN | 12:00:00 | 50:26 (29) | |||
Onni Rosenqvist | Suosmeren Salpa | FIN | 12:00:00 | 51:33 (30) | |||
Jorma Inget | Vaalan Karhu | FIN | 12:00:00 | 53:49 (31) | |||
Jorma Kuutti | Perttelin Peikot | FIN | 12:00:00 | 54:01 (32) | |||
Pekka Järvi | Nivalan Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 55:16 (33) | |||
Esko Pyky | Kiimingin Urheilijat | FIN | 12:00:00 | 58:28 (34) | |||
Heikki Heikkilä | Pudasjärven Urheilijat | FIN | 12:00:00 | 1:05:24 (35) | |||
Raimo Jääskeläinen | Kuopion Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 1:07:23 (36) | |||
Reijo Tolonen | Suomussalmen Rasti | FIN | 12:00:00 | 1:24:46 (37) | |||
Antti Myllymäki | Vaasan Suunnistajat | FIN | 12:00:00 | 1:27:22 (38) |