FIN5 suunnistusviikko 6.-12.7.2014 Kuusamo

H65AL 1. day

Smart Follow

        Starting time Finish
2,6 km
 
1.   Jorma Salminen Vaalan Karhu  FIN  13:30:00   27:05  
2.   Tauno Saari Suunta-Sepot  FIN  14:38:00   28:10  
3.   Olli Laitinen Perämeren Rasti  FIN  13:14:00   28:11  
4.   Heikki Pitkänen Rastivarsat  FIN  14:48:00   28:16  
5.   Olli Kares Hiisirasti  FIN  13:50:00   29:22  
6.   Jouko Heikkilä Kemijärven Urheilijat  FIN  15:00:00   30:23  
7.   Viljo Heimonen Lammin Säkiä  FIN  14:56:00   30:37  
8.   Pentti Hämäläinen Kankaanpään Suunnistajat  FIN  13:22:00   30:56  
9.   Risto Häkkinen Vihtavuoren Pamaus  FIN  12:56:00   32:02  
10.   Antero Karvinen Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  12:08:00   32:20  
11.   Aulis Hahtola Rasti-Kurikka  FIN  15:04:00   32:50  
12.   Martti Joensuu Nivalan Suunnistajat  FIN  14:54:00   32:57  
13.   Mauri Nenonen Espoon Suunta  FIN  13:48:00   32:59  
14.   Ilkka Heinaro Paimion Rasti  FIN  11:54:00   33:05  
15.   Lauri Mustonen Alatornion Pirkat  FIN  14:24:00   33:10  
16.   Antero Kärkkäinen Rasti-Lukko  FIN  14:58:00   33:25  
17.   Reijo Kulmunki Kemijärven Urheilijat  FIN  14:32:00   34:11  
18.   Eero Juola Kokkolan Suunnistajat  FIN  14:16:00   34:23  
19.   Lasse Inkinen Kokemäen Kova-Väki Suunnistus  FIN  12:48:00   34:40  
20.   Heimo Kärnä Kuhmon Peurat  FIN  15:12:00   35:19  
21.   Raimo Kinnunen SK Pohjantähti  FIN  13:04:00   35:28  
21.   Pekka Rautio Joutsenon Kullervo  FIN  14:08:00   35:28  
23.   Esko Jääskeläinen Kokemäen Kova-Väki Suunnistus  FIN  13:32:00   35:38  
24.   Reijo Orrensalo Turun Visat  FIN  13:08:00   35:45  
25.   Keijo Pajula Lapuan Virkiä  FIN  12:38:00   35:46  
26.   Viljo Kajava Kuopion Suunnistajat  FIN  13:02:00   35:57  
27.   Roy Hellström Paimion Rasti  FIN  11:50:00   36:01  
28.   Martti Savolainen Säyneisen Salpa  FIN  12:20:00   36:30  
29.   Paavo Holster Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  13:28:00   36:50  
30.   Pekka Kurikka Urjalan Urheilijat  FIN  14:52:00   36:53  
31.   Matti Espo Kouvolan Suunnistajat  FIN  12:52:00   37:05  
32.   Timo Koskinen Valkeakosken Haka  FIN  14:12:00   37:25  
33.   Teuvo Lehtinen Rastivarsat  FIN  13:52:00   38:01  
34.   Pentti Mäki Rastikarhut  FIN  14:44:00   38:30  
35.   Aarno Saviaho Hyvinkään Rasti  FIN  14:36:00   38:31  
36.   Eero Lång Kajaanin Suunnistajat  FIN  13:20:00   38:43  
37.   Vesa Kätkä Ykspihlajan Reima  FIN  15:08:00   39:06  
38.   Martti Kuusisto Vakka-Rasti  FIN  12:18:00   39:36  
39.   Jouni Saarinen Salon Viesti  FIN  14:50:00   39:39  
40.   Seppo Valli Kauhajoen Karhu  FIN  13:54:00   39:41  
41.   Jouko Roivainen Vaalan Karhu  FIN  13:18:00   39:43  
42.   Tapani Tanttinen Kokkolan Suunnistajat  FIN  13:36:00   40:07  
43.   Ossi Paukkunen Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  14:26:00   40:16  
44.   Harri Kuosa Loimaan Jankko  FIN  14:28:00   40:38  
45.   Onni Ervasti Perämeren Rasti  FIN  11:52:00   41:03  
46.   Unto Kervinen Järvenpään Palo  FIN  12:40:00   41:48  
47.   Matti Kumpulainen Iisalmen Visa  FIN  13:16:00   41:57  
48.   Erkki Kallio Loimaan Jankko  FIN  14:14:00   42:12  
49.   Aarne Mörsky Lahden Työväen Hiihtäjät  FIN  13:10:00   42:45  
50.   Mikko Valkonen Hankasalmen Hanka  FIN  13:56:00   42:47  
51.   Esko Äikäs Tikkakosken Suunnistajat  FIN  13:06:00   43:01  
52.   Erkki Katajisto Kankaanpään Suunnistajat  FIN  11:56:00   43:08  
53.   Olavi Mäkivaara Rastikarhut  FIN  12:28:00   43:24  
54.   Jaakko Saarilaakso Lappeen Riento  FIN  14:30:00   43:43  
55.   Reijo Lahtinen Olavin Rasti  FIN  12:44:00   43:59  
56.   Mauri Kuisma Rastikarhut  FIN  13:34:00   44:31  
57.   Jouko Andelin Lahden Taimi  FIN  14:06:00   45:26  
58.   Kauko Turunen Lahden Suunnistajat-37  FIN  14:04:00   45:33  
59.   Raimo Lampainen Perttelin Peikot  FIN  14:18:00   45:42  
60.   Jorma Seppänen Rastikarhut  FIN  14:10:00   46:45  
61.   Pertti Salonen Hauhon Sisu  FIN  12:54:00   47:14  
62.   Paavo Salonen SK Pohjantähti  FIN  12:12:00   47:24  
63.   Mauri Aroniitty Kouvolan Suunnistajat  FIN  12:36:00   47:54  
64.   Paavo Nikkari Lahden Suunnistajat-37  FIN  12:02:00   48:22  
65.   Heino Sarkkinen Lahden Taimi  FIN  14:20:00   48:29  
66.   Evgeniy Rebrov Russia  RUS  15:10:00   48:37  
67.   Kauko Kilpeläinen Kuhmon Peurat  FIN  12:34:00   48:40  
68.   Heimo Joensuu Alajärven Ankkurit  FIN  13:26:00   48:47  
69.   Kari Heinonen Kuopion Suunnistajat  FIN  12:14:00   49:17  
70.   Jouko Hujala Navi  FIN  13:44:00   49:23  
71.   Viljo Kaivosaari Rasti E4  FIN  12:26:00   50:01  
72.   Tapani Marjanen Hinnerjoen Yritys  FIN  14:00:00   50:34  
73.   Niilo Haapaniemi Haukiputaan Heitto  FIN  12:30:00   51:50  
74.   Seppo Pitkänen Kalvolan Keihäs  FIN  13:58:00   52:47  
75.   Risto Partanen Hyvinkään Rasti  FIN  11:58:00   53:25  
76.   Veikko Jantunen Kangasala SK  FIN  15:02:00   53:45  
77.   Antti Laurinen Keravan Urheilijat  FIN  11:48:00   55:22  
78.   Antti Mourujärvi Kokkolan Suunnistajat  FIN  12:32:00   55:45  
79.   Seppo Keskimäki Nakkilan Wisa  FIN  14:02:00   56:07  
80.   Reino Parikka Espoon Akilles  FIN  13:46:00   57:28  
81.   Jukka Aaltonen IF Brahe  FIN  12:42:00   58:43  
82.   Kalevi Tapaninaho Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  13:12:00   59:15  
83.   Jaakko Hirvonen Liperin Taimi  FIN  14:42:00   1:00:24  
84.   Herkko Kykkänen Kaakon Rasti  FIN  12:46:00   1:02:44  
85.   Pekka Nousiainen Kalevan Rasti  FIN  12:50:00   1:03:01  
86.   Veikko Kaarnijärvi Jämsän Retki-Veikot  FIN  14:34:00   1:07:38  
87.   Osmo Siltanen Rasti-Nokia  FIN  13:42:00   1:07:55  
   Eero Lassila Tuupovaaran Sepot  FIN  12:16:00   DNS  
   Esko Hytönen Savon Suunta  FIN  13:00:00   DQ  
   Pertti Saaristo Lammin Säkiä  FIN  13:24:00   DQ  
   Heikki Salovaara SK Pohjantähti  FIN  13:40:00   DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English