FIN5 suunnistusviikko 6.-12.7.2014 Kuusamo

H65A 4. day

Smart Follow

        Starting time Finish
2,7 km
 
1.   Jouni Savelainen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:32:00   16:49  
2.   Veikko Loukonen Piikkiön Kehitys  FIN  13:01:00   16:50  
3.   Jorma Hyyryläinen Navi  FIN  11:49:00   17:36  
4.   Mauno Hanhela Haukiputaan Heitto  FIN  12:24:00   17:37  
5.   Taisto Kemppainen Vaalan Karhu  FIN  12:43:00   18:03  
6.   Pentti Jokinen Kankaanpään Suunnistajat  FIN  12:55:00   18:21  
7.   Eero Väisänen Suomussalmen Rasti  FIN  12:27:00   18:50  
8.   Kauko Pääkkölä Lapin Veikot  FIN  12:23:00   19:15  
9.   Tuomo Peltola MS Parma  FIN  13:04:00   19:26  
10.   Yngve Alexandersson Närpes OK  FIN  13:08:00   19:30  
11.   Heikki Hillo Valkeakosken Haka  FIN  12:44:00   19:46  
12.   Paavo Rönkkö Espoon Suunta  FIN  12:42:00   20:32  
13.   Leo Koistinen Vakka-Rasti  FIN  12:02:00   20:37  
14.   Ross Barr Australia  NZL  11:52:00   20:45  
15.   Erkki Koivukangas Kälviän Tarmo  FIN  12:37:00   20:51  
16.   Harri Mäkelä Suunta-Sepot  FIN  13:09:00   20:53  
17.   Henning Nynäs IF Brahe  FIN  12:12:00   21:10  
18.   Niilo Sevon Saloisten Reipas  FIN  12:33:00   21:16  
19.   Paavo Inkinen Rasti-Jyry  FIN  12:13:00   21:25  
20.   Esko Tuohimaa Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  11:59:00   21:28  
21.   Stig Sundqvist OK Botnia  FIN  11:50:00   21:38  
21.   Esko Taipalus Rastiketut  FIN  12:39:00   21:38  
23.   Eero Hyvönen Porvoon Urheilijat  FIN  11:57:00   21:40  
24.   Reijo Mouhu Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  12:07:00   21:43  
25.   Harri Tolvanen Pihkaniskat  FIN  12:31:00   21:46  
26.   Pentti Niemelä Laihian Luja  FIN  12:45:00   21:55  
27.   Hannu Siuko Suunta-Sepot  FIN  13:11:00   22:10  
28.   Raimo Pusa Virtain-Ruoveden Suunnistajat  FIN  11:38:00   22:17  
29.   Pentti Reinikainen Rasti-Jyry  FIN  13:06:00   22:22  
30.   Olavi Lukkarinen SK Pohjantähti  FIN  11:36:00   22:24  
31.   Kari Löyttyjärvi Rasti-Jyry  FIN  12:16:00   22:26  
32.   Kauko Keränen Urjalan Urheilijat  FIN  12:20:00   22:27  
33.   Mauri Tolvanen Leppävaaran Sisu  FIN  11:40:00   22:36  
34.   Heikki Lassila Pitäjänmäen Tarmo  FIN  12:14:00   22:55  
34.   Paavo Holappa Tuusulan Voima-Veikot  FIN  12:28:00   22:55  
36.   Pertti Salmenoja Hirvensalon Heitto  FIN  12:17:00   23:00  
37.   Veikko Saaristo Rastihaukat  FIN  11:39:00   23:04  
38.   Risto Wessman Hiidenkiertäjät  FIN  12:30:00   23:22  
39.   Jaakko Laine Helsingin Suunnistajat  FIN  13:03:00   23:26  
40.   Veijo Kurvinen Hiidenkiertäjät  FIN  11:35:00   23:29  
41.   Timo Turpeinen Vaajakosken Terä  FIN  13:02:00   23:40  
42.   Kauko Myllymaa Oulun Reipas  FIN  12:46:00   23:54  
43.   Juhani Laine Karkki-Rasti  FIN  12:49:00   23:57  
44.   Hannu Haase Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  11:54:00   24:04  
45.   Risto Uljas Rasti-Jyry  FIN  13:12:00   24:13  
46.   Simo Kangasaho Hiidenkiertäjät  FIN  12:15:00   24:14  
47.   Reino Myllyharju Jämsän Retki-Veikot  FIN  13:00:00   24:22  
48.   Jouko Määttä Puolangan Ryhti  FIN  13:07:00   24:24  
49.   Heikki Onnela Kemijärven Urheilijat  FIN  11:51:00   24:40  
50.   Sakari Liedes Iisu  FIN  12:53:00   25:09  
51.   Vesa Herttuainen Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  12:10:00   25:30  
52.   Heikki Peltonen Kouvolan Suunnistajat  FIN  12:18:00   25:41  
53.   Raimo Nordqvist Espoon Akilles  FIN  11:45:00   26:13  
54.   Jorma Ryynänen Pihkaniskat  FIN  12:00:00   26:20  
55.   Rauno Kaipala SK Pohjantähti  FIN  12:38:00   26:24  
56.   Jorma Helin Rasti-Jyry  FIN  12:59:00   26:40  
57.   Rauno Riikonen Perttelin Peikot  FIN  11:56:00   26:51  
58.   Markku Virtanen Espoon Akilles  FIN  12:22:00   26:53  
59.   Reijo Puurunen Oulun Tarmo  FIN  12:40:00   28:02  
60.   Kyösti Rautanen Tuupovaaran Sepot  FIN  11:32:00   28:17  
61.   Lauri Mikkonen Kontiolahden Urheilijat  FIN  11:44:00   28:19  
62.   Matti Kattilakoski Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN  12:58:00   28:21  
63.   Jarmo Huovinen Puolangan Ryhti  FIN  11:48:00   28:29  
64.   Hannu Vannas MS Parma  FIN  11:41:00   28:31  
65.   Pertti Euren Rastikarhut  FIN  12:34:00   28:47  
66.   Veli-Matti Kyckling Helsingin Suunnistajat  FIN  11:43:00   29:29  
67.   Pekka Inki Turun Metsänkävijät  FIN  11:34:00   29:33  
68.   Seppo Kuokkanen Pihkaniskat  FIN  12:26:00   29:39  
69.   Mauno Näsi Rasti-Jussit  FIN  12:36:00   29:47  
70.   Jussi Kankaanpää Rasti-Jussit  FIN  11:37:00   29:48  
71.   Hannu Harju Espoon Suunta  FIN  12:57:00   30:25  
72.   Seppo Määttä Kemijärven Urheilijat  FIN  12:08:00   30:41  
73.   Alpo Pelkonen Oulunsalon Vasama  FIN  12:52:00   32:52  
74.   Pekka Puolakka Rasti-Pielinen  FIN  12:54:00   33:39  
75.   Aimo Partanen Nilsiän Nujakka  FIN  11:46:00   33:54  
76.   Esko Virtanen Pihkaniskat  FIN  11:33:00   34:00  
77.   Heimo Hongisto Loimaan Jankko  FIN  11:55:00   34:35  
78.   Jouko Kontturi Rasti-Lukko  FIN  11:31:00   35:50  
79.   Matti Roivas Urjalan Urheilijat  FIN  13:05:00   36:31  
80.   Voitto Järvenpää Rasti E4  FIN  12:01:00   36:32  
   Pekka Ahlqvist Turun Metsänkävijät  FIN  11:42:00   DNS  
   Pentti Hirvonen Turun Metsänkävijät  FIN  11:53:00   DQ  
   Reijo Liitiäinen Akilles OK  FIN  11:58:00   DQ  
   Tapani Kesti Kuortaneen Kunto  FIN  12:04:00   DQ  
   Pekka Heikelä MS Parma  FIN  12:05:00   DNS  
   Ossi Lakkala Kuopion Suunnistajat  FIN  12:06:00   DQ  
   Berndt Engström Pargas IF  FIN  12:09:00   DQ  
   Jaakko Mäkinen Angelniemen Ankkuri  FIN  12:19:00   DQ  
   Veikko Rautarae Hirvensalon Heitto  FIN  12:41:00   DQ  
   Risto Haapala Kokkolan Suunnistajat  FIN  12:48:00   DNS  
   Risto Jarva Oriveden Ponnistus  FIN  12:51:00   DQ  
   Reino Ansamaa Rasti-Nokia  FIN  13:10:00   DNS  
   Jaakko Hörkkö MS Parma  FIN  13:13:00   DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English