FIN5 suunnistusviikko 6.-12.7.2014 Kuusamo

H65A 2. day

Smart Follow

        Starting time Finish
5,9 km
 
1.   Taisto Kemppainen Vaalan Karhu  FIN  11:15:00   53:30  
2.   Matti Kattilakoski Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN  12:27:00   54:34  
3.   Veikko Loukonen Piikkiön Kehitys  FIN  11:43:00   55:14  
4.   Jouni Savelainen Helsingin Suunnistajat  FIN  13:21:00   55:22  
5.   Jorma Hyyryläinen Navi  FIN  11:29:00   57:53  
6.   Eero Väisänen Suomussalmen Rasti  FIN  10:29:00   1:02:43  
7.   Kauko Pääkkölä Lapin Veikot  FIN  12:41:00   1:03:26  
8.   Tuomo Peltola MS Parma  FIN  11:03:00   1:04:10  
9.   Jaakko Hörkkö MS Parma  FIN  11:07:00   1:04:34  
10.   Hannu Vannas MS Parma  FIN  12:31:00   1:04:35  
11.   Raimo Pusa Virtain-Ruoveden Suunnistajat  FIN  12:21:00   1:04:41  
12.   Seppo Määttä Kemijärven Urheilijat  FIN  13:19:00   1:05:19  
13.   Ossi Lakkala Kuopion Suunnistajat  FIN  11:57:00   1:05:59  
14.   Mauri Tolvanen Leppävaaran Sisu  FIN  13:25:00   1:06:07  
15.   Voitto Järvenpää Rasti E4  FIN  12:57:00   1:06:32  
16.   Pentti Jokinen Kankaanpään Suunnistajat  FIN  10:57:00   1:06:41  
17.   Esko Taipalus Rastiketut  FIN  13:03:00   1:07:19  
18.   Risto Wessman Hiidenkiertäjät  FIN  11:01:00   1:07:34  
19.   Tapani Kesti Kuortaneen Kunto  FIN  12:11:00   1:10:32  
20.   Jussi Kankaanpää Rasti-Jussit  FIN  13:09:00   1:11:16  
21.   Eero Hyvönen Porvoon Urheilijat  FIN  12:29:00   1:11:35  
22.   Heikki Lassila Pitäjänmäen Tarmo  FIN  11:19:00   1:12:04  
23.   Leo Koistinen Vakka-Rasti  FIN  11:25:00   1:12:14  
24.   Harri Mäkelä Suunta-Sepot  FIN  10:49:00   1:12:29  
25.   Sakari Liedes Iisu  FIN  10:53:00   1:13:18  
26.   Paavo Inkinen Rasti-Jyry  FIN  10:11:00   1:13:24  
27.   Erkki Koivukangas Kälviän Tarmo  FIN  10:19:00   1:13:42  
28.   Paavo Holappa Tuusulan Voima-Veikot  FIN  12:59:00   1:14:06  
29.   Kari Löyttyjärvi Rasti-Jyry  FIN  13:11:00   1:14:19  
30.   Heikki Hillo Valkeakosken Haka  FIN  10:03:00   1:15:21  
31.   Hannu Siuko Suunta-Sepot  FIN  10:31:00   1:15:24  
32.   Risto Jarva Oriveden Ponnistus  FIN  12:03:00   1:15:39  
33.   Veijo Kurvinen Hiidenkiertäjät  FIN  10:51:00   1:16:27  
34.   Timo Turpeinen Vaajakosken Terä  FIN  11:17:00   1:16:31  
35.   Reijo Mouhu Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  10:33:00   1:16:46  
36.   Reijo Liitiäinen Akilles OK  FIN  10:39:00   1:16:52  
37.   Veli-Matti Kyckling Helsingin Suunnistajat  FIN  11:33:00   1:17:44  
38.   Kauko Keränen Urjalan Urheilijat  FIN  12:45:00   1:18:21  
39.   Pentti Niemelä Laihian Luja  FIN  11:39:00   1:18:44  
40.   Mauno Hanhela Haukiputaan Heitto  FIN  13:17:00   1:19:12  
41.   Juhani Laine Karkki-Rasti  FIN  10:27:00   1:19:17  
42.   Veikko Rautarae Hirvensalon Heitto  FIN  12:55:00   1:19:38  
43.   Yngve Alexandersson Närpes OK  FIN  10:15:00   1:19:55  
44.   Heimo Hongisto Loimaan Jankko  FIN  11:37:00   1:20:32  
45.   Pentti Hirvonen Turun Metsänkävijät  FIN  11:45:00   1:22:18  
46.   Esko Tuohimaa Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  10:07:00   1:22:51  
46.   Jaakko Mäkinen Angelniemen Ankkuri  FIN  11:13:00   1:22:51  
48.   Risto Uljas Rasti-Jyry  FIN  10:43:00   1:23:01  
49.   Markku Virtanen Espoon Akilles  FIN  12:19:00   1:23:14  
50.   Kauko Myllymaa Oulun Reipas  FIN  13:01:00   1:23:22  
51.   Aimo Partanen Nilsiän Nujakka  FIN  11:05:00   1:24:29  
52.   Ross Barr Australia  NZL  12:35:00   1:24:53  
53.   Rauno Kaipala SK Pohjantähti  FIN  13:13:00   1:24:54  
54.   Pekka Inki Turun Metsänkävijät  FIN  12:01:00   1:24:55  
55.   Matti Roivas Urjalan Urheilijat  FIN  11:23:00   1:25:40  
56.   Paavo Rönkkö Espoon Suunta  FIN  10:59:00   1:25:42  
57.   Heikki Onnela Kemijärven Urheilijat  FIN  10:41:00   1:25:43  
58.   Vesa Herttuainen Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  10:09:00   1:26:04  
59.   Reino Myllyharju Jämsän Retki-Veikot  FIN  12:09:00   1:26:10  
60.   Jarmo Huovinen Puolangan Ryhti  FIN  12:53:00   1:26:24  
61.   Pertti Euren Rastikarhut  FIN  11:31:00   1:26:57  
62.   Stig Sundqvist OK Botnia  FIN  11:47:00   1:27:09  
63.   Henning Nynäs IF Brahe  FIN  10:05:00   1:27:47  
64.   Veikko Saaristo Rastihaukat  FIN  12:49:00   1:29:35  
65.   Kyösti Rautanen Tuupovaaran Sepot  FIN  11:59:00   1:29:45  
66.   Pertti Salmenoja Hirvensalon Heitto  FIN  10:21:00   1:29:54  
67.   Niilo Sevon Saloisten Reipas  FIN  12:51:00   1:33:02  
68.   Simo Kangasaho Hiidenkiertäjät  FIN  10:17:00   1:33:28  
69.   Hannu Harju Espoon Suunta  FIN  12:25:00   1:35:33  
70.   Berndt Engström Pargas IF  FIN  11:51:00   1:35:58  
71.   Reijo Puurunen Oulun Tarmo  FIN  11:55:00   1:39:27  
72.   Jorma Helin Rasti-Jyry  FIN  12:23:00   1:39:32  
73.   Rauno Riikonen Perttelin Peikot  FIN  10:37:00   1:40:02  
74.   Alpo Pelkonen Oulunsalon Vasama  FIN  13:23:00   1:40:54  
75.   Raimo Nordqvist Espoon Akilles  FIN  13:05:00   1:41:57  
76.   Jouko Kontturi Rasti-Lukko  FIN  11:21:00   1:44:04  
77.   Jaakko Laine Helsingin Suunnistajat  FIN  10:25:00   1:47:22  
78.   Jorma Ryynänen Pihkaniskat  FIN  10:35:00   1:48:46  
79.   Hannu Haase Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  11:27:00   1:48:47  
80.   Esko Virtanen Pihkaniskat  FIN  10:45:00   1:59:19  
81.   Pekka Ahlqvist Turun Metsänkävijät  FIN  11:49:00   2:01:13  
82.   Pekka Heikelä MS Parma  FIN  12:15:00   3:04:02  
   Reino Ansamaa Rasti-Nokia  FIN  10:55:00   DQ  
   Seppo Kuokkanen Pihkaniskat  FIN  11:09:00   DNS  
   Pekka Puolakka Rasti-Pielinen  FIN  11:11:00   DQ  
   Jouko Määttä Puolangan Ryhti  FIN  12:05:00   DQ  
   Mauno Näsi Rasti-Jussit  FIN  12:07:00   DQ  
   Pentti Reinikainen Rasti-Jyry  FIN  12:13:00   DQ  
   Lauri Mikkonen Kontiolahden Urheilijat  FIN  12:17:00   DQ  
   Olavi Lukkarinen SK Pohjantähti  FIN  12:39:00   DQ  
   Risto Haapala Kokkolan Suunnistajat  FIN  12:47:00   DNS  
   Harri Tolvanen Pihkaniskat  FIN  13:07:00   DQ  
   Heikki Peltonen Kouvolan Suunnistajat  FIN  13:15:00   DQ  
| Form of the results:
Suomi Svenska English