FIN5 suunnistusviikko 6.-12.7.2014 Kuusamo

H65A 1. day

Smart Follow

        Starting time Intermediate
3,3 km
Finish
3,7 km
 
1.   Tapani Kesti Kuortaneen Kunto  FIN  14:05:00      33:10  
2.   Matti Kattilakoski Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN  12:13:00      34:27  
3.   Kauko Pääkkölä Lapin Veikot  FIN  11:59:00   31:26 (1)  34:31  
4.   Jorma Hyyryläinen Navi  FIN  13:01:00   32:05 (2)  34:41  
5.   Tuomo Peltola MS Parma  FIN  11:39:00   32:28 (3)  35:26  
6.   Jaakko Hörkkö MS Parma  FIN  13:13:00   33:58 (5)  36:42  
7.   Reino Ansamaa Rasti-Nokia  FIN  12:53:00   33:46 (4)  37:16  
8.   Taisto Kemppainen Vaalan Karhu  FIN  12:49:00      37:38  
9.   Paavo Inkinen Rasti-Jyry  FIN  12:19:00   34:59 (6)  37:53  
10.   Veikko Loukonen Piikkiön Kehitys  FIN  13:47:00   35:27 (7)  38:09  
11.   Mauri Tolvanen Leppävaaran Sisu  FIN  12:17:00   36:54 (9)  39:22  
12.   Risto Wessman Hiidenkiertäjät  FIN  14:09:00   36:38 (8)  39:33  
13.   Hannu Siuko Suunta-Sepot  FIN  12:05:00   37:10 (10)  40:16  
14.   Eero Väisänen Suomussalmen Rasti  FIN  12:01:00   37:47 (12)  40:25  
15.   Heikki Lassila Pitäjänmäen Tarmo  FIN  13:07:00   37:40 (11)  40:42  
16.   Kauko Keränen Urjalan Urheilijat  FIN  13:59:00   38:37 (14)  41:20  
17.   Pentti Jokinen Kankaanpään Suunnistajat  FIN  11:37:00   38:16 (13)  41:43  
18.   Erkki Koivukangas Kälviän Tarmo  FIN  12:59:00      41:48  
19.   Jouko Määttä Puolangan Ryhti  FIN  12:21:00      41:51  
20.   Heikki Onnela Kemijärven Urheilijat  FIN  14:13:00      41:53  
21.   Heimo Hongisto Loimaan Jankko  FIN  11:41:00      42:00  
22.   Reijo Mouhu Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  12:37:00      42:22  
23.   Jouni Savelainen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:51:00   39:30 (16)  42:32  
24.   Stig Sundqvist OK Botnia  FIN  13:15:00   39:26 (15)  42:46  
25.   Leo Koistinen Vakka-Rasti  FIN  13:55:00      42:59  
26.   Olavi Lukkarinen SK Pohjantähti  FIN  12:15:00      43:11  
26.   Seppo Määttä Kemijärven Urheilijat  FIN  13:33:00      43:11  
28.   Pentti Niemelä Laihian Luja  FIN  14:41:00   40:07 (17)  43:15  
29.   Heikki Hillo Valkeakosken Haka  FIN  11:57:00      43:43  
30.   Harri Mäkelä Suunta-Sepot  FIN  13:39:00   41:27 (18)  43:57  
31.   Esko Taipalus Rastiketut  FIN  11:35:00      44:15  
32.   Mauno Näsi Rasti-Jussit  FIN  14:45:00   42:26 (19)  45:26  
33.   Veli-Matti Kyckling Helsingin Suunnistajat  FIN  13:45:00   42:42 (20)  45:48  
34.   Veikko Rautarae Hirvensalon Heitto  FIN  12:07:00      46:10  
35.   Esko Tuohimaa Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  13:51:00   43:10 (21)  46:17  
36.   Pertti Salmenoja Hirvensalon Heitto  FIN  12:03:00      46:37  
37.   Berndt Engström Pargas IF  FIN  13:27:00      46:41  
38.   Yngve Alexandersson Närpes OK  FIN  12:27:00      46:46  
39.   Ossi Lakkala Kuopion Suunnistajat  FIN  13:21:00   44:29 (22)  47:30  
40.   Eero Hyvönen Porvoon Urheilijat  FIN  12:57:00   45:08 (25)  48:02  
41.   Pentti Reinikainen Rasti-Jyry  FIN  12:09:00   44:49 (23)  48:05  
42.   Harri Tolvanen Pihkaniskat  FIN  12:25:00      48:08  
43.   Juhani Laine Karkki-Rasti  FIN  12:23:00   45:00 (24)  48:21  
44.   Mauno Hanhela Haukiputaan Heitto  FIN  13:29:00   45:33 (26)  48:30  
45.   Rauno Kaipala SK Pohjantähti  FIN  11:21:00      48:55  
46.   Seppo Kuokkanen Pihkaniskat  FIN  13:25:00   45:41 (27)  48:57  
47.   Niilo Sevon Saloisten Reipas  FIN  13:23:00   46:10 (28)  49:18  
48.   Lauri Mikkonen Kontiolahden Urheilijat  FIN  12:55:00      49:29  
49.   Paavo Holappa Tuusulan Voima-Veikot  FIN  11:55:00   46:28 (29)  49:41  
50.   Matti Roivas Urjalan Urheilijat  FIN  13:41:00      49:44  
51.   Heikki Peltonen Kouvolan Suunnistajat  FIN  11:33:00      50:22  
52.   Raimo Pusa Virtain-Ruoveden Suunnistajat  FIN  11:47:00      50:35  
53.   Hannu Vannas MS Parma  FIN  14:19:00      50:37  
54.   Kari Löyttyjärvi Rasti-Jyry  FIN  13:37:00   47:16 (30)  50:48  
55.   Pertti Euren Rastikarhut  FIN  14:27:00   47:28 (31)  51:14  
56.   Paavo Rönkkö Espoon Suunta  FIN  12:47:00   48:25 (32)  51:16  
57.   Kauko Myllymaa Oulun Reipas  FIN  12:45:00      51:19  
58.   Kyösti Rautanen Tuupovaaran Sepot  FIN  11:53:00      51:48  
59.   Pekka Inki Turun Metsänkävijät  FIN  12:11:00      52:13  
60.   Markku Virtanen Espoon Akilles  FIN  14:37:00   49:21 (33)  53:02  
61.   Pentti Hirvonen Turun Metsänkävijät  FIN  13:19:00   50:07 (34)  53:34  
62.   Ross Barr Australia  NZL  14:25:00      54:35  
63.   Jaakko Mäkinen Angelniemen Ankkuri  FIN  11:29:00   51:29 (35)  54:49  
64.   Vesa Herttuainen Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  14:01:00      55:08  
65.   Reino Myllyharju Jämsän Retki-Veikot  FIN  11:27:00      55:11  
66.   Veikko Saaristo Rastihaukat  FIN  13:43:00   52:12 (36)  55:35  
67.   Pekka Puolakka Rasti-Pielinen  FIN  14:21:00      55:43  
68.   Sakari Liedes Iisu  FIN  14:31:00   52:43 (37)  56:11  
69.   Rauno Riikonen Perttelin Peikot  FIN  13:09:00      56:13  
70.   Simo Kangasaho Hiidenkiertäjät  FIN  13:31:00   52:54 (38)  56:30  
71.   Veijo Kurvinen Hiidenkiertäjät  FIN  13:11:00      56:58  
72.   Raimo Nordqvist Espoon Akilles  FIN  13:57:00      57:18  
73.   Jaakko Laine Helsingin Suunnistajat  FIN  13:49:00      57:54  
74.   Hannu Haase Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  13:53:00      58:09  
75.   Reijo Liitiäinen Akilles OK  FIN  12:41:00      1:00:26  
76.   Jussi Kankaanpää Rasti-Jussit  FIN  12:31:00      1:01:46  
77.   Hannu Harju Espoon Suunta  FIN  11:49:00      1:03:42  
78.   Risto Jarva Oriveden Ponnistus  FIN  11:25:00      1:03:56  
79.   Jarmo Huovinen Puolangan Ryhti  FIN  11:45:00   1:01:18 (40)  1:04:21  
80.   Jorma Helin Rasti-Jyry  FIN  12:51:00      1:04:43  
81.   Esko Virtanen Pihkaniskat  FIN  12:35:00      1:04:55  
82.   Jouko Kontturi Rasti-Lukko  FIN  13:05:00   1:00:57 (39)  1:05:19  
83.   Risto Uljas Rasti-Jyry  FIN  11:31:00      1:05:25  
84.   Alpo Pelkonen Oulunsalon Vasama  FIN  12:33:00   1:02:13 (41)  1:05:30  
85.   Aimo Partanen Nilsiän Nujakka  FIN  12:39:00   1:05:00 (42)  1:08:01  
86.   Reijo Puurunen Oulun Tarmo  FIN  11:43:00      1:08:52  
87.   Voitto Järvenpää Rasti E4  FIN  13:17:00      1:09:38  
88.   Pekka Ahlqvist Turun Metsänkävijät  FIN  14:17:00      1:37:15  
89.   Pekka Heikelä MS Parma  FIN  14:35:00      2:07:55  
   Risto Haapala Kokkolan Suunnistajat  FIN  12:29:00      DNS  
   Timo Turpeinen Vaajakosken Terä  FIN  13:03:00      DNS  
   Jorma Ryynänen Pihkaniskat  FIN  13:35:00      DNS  
   Henning Nynäs IF Brahe  FIN  14:07:00      DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English