FIN5 suunnistusviikko 6.-12.7.2014 Kuusamo

H60A 3. day

Smart Follow

        Starting time Finish
5,5 km
 
1.   Rauli Helkkula Turun Metsänkävijät  FIN  13:32:00   42:42  
2.   Esa Lehto Helsingin Suunnistajat  FIN  11:40:00   42:57  
3.   Raimo Hyyryläinen Juvan Urheilijat  FIN  13:56:00   43:04  
4.   Vesa Tervo Rajamäen Rykmentti  FIN  13:18:00   44:02  
5.   Arhi Tervo Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  12:24:00   44:23  
6.   Mauri Kilpeläinen Kuopion Suunnistajat  FIN  13:10:00   45:36  
7.   Hannu Karila Puolangan Ryhti  FIN  12:32:00   45:43  
8.   Antero Näsi Asikkalan Raikas  FIN  11:58:00   45:48  
9.   Tapio Halme Angelniemen Ankkuri  FIN  12:18:00   45:50  
10.   Kauko Vainiomäki Suunta-Sepot  FIN  13:36:00   46:00  
11.   Kari Venho Maarian Mahti  FIN  13:52:00   46:23  
12.   Markku Heikka Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  10:34:00   47:04  
13.   Timo Valkonen Rajamäen Rykmentti  FIN  12:00:00   47:25  
14.   Martti Mäkelä SOC Asikkala  FIN  11:06:00   47:39  
15.   Juha Karhunen Kuopion Suunnistajat  FIN  13:34:00   48:01  
16.   Erkki Turunen Suunta-Sepot  FIN  14:00:00   48:07  
17.   Risto Airaksinen Oulun Tarmo  FIN  13:24:00   48:19  
18.   Esko Savonen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  12:28:00   48:30  
19.   Arto Härkönen Kajaanin Kuohu  FIN  11:36:00   48:33  
20.   Jorma Yli-Kaatiala Kuortaneen Kunto  FIN  10:04:00   48:43  
21.   Markku Ritanotko Turun Metsänkävijät  FIN  11:44:00   48:51  
22.   Asko Määttä Kouvolan Suunnistajat  FIN  12:38:00   49:11  
23.   Osmo Sivén Ähtärin Urheilijat  FIN  10:56:00   49:31  
24.   Simo Helkkula Pitäjänmäen Tarmo  FIN  13:46:00   49:35  
25.   Harri Laine Kauhajoen Karhu  FIN  12:04:00   50:02  
26.   Jouko Nurminen Tampereen Pyrintö  FIN  11:08:00   50:06  
27.   Juhani Matilainen Nilsiän Nujakka  FIN  13:22:00   50:18  
28.   Erkki Pulkkinen Rasti-Lukko  FIN  11:20:00   50:34  
29.   Kari Loisa Hirvensalon Heitto  FIN  10:24:00   50:41  
30.   Jukka Saramäki Lynx  FIN  12:46:00   50:45  
31.   Håkan Björklund IK Falken  FIN  13:12:00   50:52  
32.   Seppo Keltamäki Joutsenon Kullervo  FIN  10:06:00   51:10  
33.   Pekka Palttala Turengin Sarastus  FIN  13:16:00   51:18  
34.   Matti Jokinen Turun Visat  FIN  11:52:00   51:32  
35.   Peter Kronholm IF Brahe  FIN  12:58:00   51:39  
36.   Ismo Nopanen Vehkalahden Veikot  FIN  12:42:00   51:43  
37.   Mikko Sani Hollolan Urheilijat -46  FIN  13:44:00   51:48  
38.   Oke Peltola Turun Suunnistajat  FIN  11:56:00   51:55  
39.   Reijo Pitkänen Hollolan Urheilijat -46  FIN  12:26:00   52:09  
40.   Hannu K. Niinimäki Laihian Luja  FIN  12:44:00   52:21  
41.   Pekka Pietilä Kangasala SK  FIN  10:44:00   52:31  
42.   Seppo Ollikainen Juvan Urheilijat  FIN  13:28:00   52:36  
43.   Timo Koutaniemi Länsi-Rajan Rasti  FIN  12:16:00   52:50  
44.   Keijo Hongisto Loimaan Jankko  FIN  13:50:00   52:53  
45.   Lauri Kekoni Helsingin Suunnistajat  FIN  10:10:00   53:08  
46.   Arto Etu-Huitti MS Parma  FIN  11:22:00   53:29  
47.   Ari Myllymäki Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN  13:02:00   53:35  
48.   Tore Högnäs IF Brahe  FIN  12:22:00   53:40  
49.   Esko Salminen Suomusjärven Sisu  FIN  10:32:00   53:46  
50.   Seppo Hartvik Malax IF  FIN  13:42:00   54:16  
51.   Aulis Rantala Kokkolan Suunnistajat  FIN  10:22:00   54:25  
52.   Markku Jylkkä Ylivieskan Kuula  FIN  11:30:00   54:42  
53.   Timo Juujärvi Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  12:14:00   55:02  
54.   Reima Parkkonen Pihkaniskat  FIN  11:32:00   55:21  
55.   Risto Haapakoski Kajaanin Suunnistajat  FIN  10:28:00   55:56  
56.   Hannu Ruokolainen Kalevan Rasti  FIN  11:10:00   55:58  
57.   Raimo Kaukiainen Hollolan Urheilijat -46  FIN  13:40:00   56:02  
58.   Matti Väänänen Nilsiän Nujakka  FIN  12:36:00   56:20  
59.   Jarmo Juntunen Rasti-Hyry  FIN  11:46:00   56:40  
60.   Jouni Hongell Kokkolan Suunnistajat  FIN  11:42:00   57:42  
61.   Hannu Kokkonen Rasti-Pielinen  FIN  10:42:00   58:03  
62.   Risto Kallio Angelniemen Ankkuri  FIN  13:26:00   58:15  
63.   Pekka Vanne Hirvensalon Heitto  FIN  12:52:00   58:36  
64.   Esa Joensuu Kangasala SK  FIN  13:48:00   59:12  
65.   Markku Huikkola Kangasala SK  FIN  10:50:00   59:22  
66.   Erkki Kämäräinen Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  14:02:00   59:29  
67.   Jorma Aherto Lahden Suunnistajat-37  FIN  10:02:00   59:42  
68.   Juha Reiman Hiisirasti  FIN  10:40:00   59:51  
69.   Esko Udd Länsi-Rajan Rasti  FIN  11:14:00   1:00:30  
70.   Kaj Koskinen Valkeakosken Haka  FIN  11:04:00   1:01:55  
71.   Pentti Tamminen Perttelin Peikot  FIN  12:50:00   1:01:58  
72.   Erkki Suutarinen Virtain-Ruoveden Suunnistajat  FIN  11:00:00   1:02:26  
73.   Timo Kurki Espoon Suunta  FIN  10:58:00   1:03:42  
74.   Roger Helenius Akilles OK  FIN  10:36:00   1:04:15  
75.   Pertti Timonen RAPSU  FIN  13:04:00   1:04:42  
76.   Lasse Kalliomaa Laihian Luja  FIN  10:18:00   1:05:07  
77.   Hannu Humalamäki Ähtärin Urheilijat  FIN  12:54:00   1:06:20  
78.   Timo Jäntti Suunta Jyväskylä  FIN  11:38:00   1:06:41  
79.   Matti Viinikka Kauhajoen Karhu  FIN  10:30:00   1:06:46  
80.   Tapani Rautavuoma Vakka-Rasti  FIN  11:26:00   1:07:23  
81.   Pekka Liukkala Hauhon Sisu  FIN  10:46:00   1:08:20  
82.   Tadashi Ebisawa Japan  JPN  13:54:00   1:08:25  
83.   Esa Laine Tampereen Pyrintö  FIN  10:12:00   1:09:18  
84.   Pentti Nykänen Rasti-Jyry  FIN  11:12:00   1:10:12  
84.   Markus Jakobsson Rastikarhut  FIN  13:38:00   1:10:12  
86.   Heikki Niskanen Tuusulan Voima-Veikot  FIN  13:20:00   1:10:15  
87.   Mikko I Kekki Kouvolan Suunnistajat  FIN  10:00:00   1:11:32  
88.   Juhani Leino Hirvensalon Heitto  FIN  12:08:00   1:12:31  
89.   Eero Okkonen Kajaanin Suunnistajat  FIN  10:48:00   1:13:29  
90.   Shoji Kato Japan  JPN  11:16:00   1:13:32  
91.   Ville Laukka Raisu Lumous  FIN  11:50:00   1:13:41  
92.   Pekka Pihlajaniemi Saloisten Reipas  FIN  13:58:00   1:13:53  
93.   Juhani Tarvainen Pitäjänmäen Tarmo  FIN  12:02:00   1:15:59  
94.   Markku Hyvönen Rasti-Pielinen  FIN  10:52:00   1:17:20  
95.   Jarmo Lylynperä Suunta-Sepot  FIN  10:54:00   1:21:36  
96.   Pekka Toppari Puolangan Ryhti  FIN  12:12:00   1:24:38  
97.   Antti Aalto Riihimäen Suunnistajat  FIN  10:14:00   1:25:24  
98.   Erkki Mäki Epilän Esa  FIN  13:14:00   1:26:03  
99.   Hannu Nieminen Nastolan Terä  FIN  10:20:00   1:28:21  
100.   Jorma Karvonen Tarpian Suunta  FIN  11:18:00   1:31:58  
101.   Heikki Kujanpää Alajärven Ankkurit  FIN  12:06:00   1:43:02  
102.   Anders Sjöholm IF Sibbo-Vargarna  FIN  11:28:00   2:18:02  
   Pauli Halonen Säyneisen Salpa  FIN  10:08:00   DNS  
   Reijo Lehtimäki Hirvensalon Heitto  FIN  11:02:00   DQ  
   Jorma Matilainen Suunta Jyväskylä  FIN  11:34:00   DQ  
   Markku Tolvanen Salon Viesti  FIN  11:48:00   DQ  
   Ilkka Niemi Espoon Suunta  FIN  12:10:00   DQ  
   Matti Hautala Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  12:20:00   DNF  
   Juhani Sillanpää Alajärven Ankkurit  FIN  12:40:00   DNS  
   Tapani Järvinen Rastikarhut  FIN  12:48:00   DNS  
   Raimo Hannukainen Kankaanpään Suunnistajat  FIN  13:08:00   DNF  
   Mikko Mannonen Turun Suunnistajat  FIN  13:30:00   DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English