FIN5 suunnistusviikko 6.-12.7.2014 Kuusamo

H50A 3. day

Smart Follow

        Starting time Finish
7,1 km
 
1.   Juha Partanen Rasti-Hyry  FIN  11:55:00   47:11  
2.   Kimmo Määttä Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  11:37:00   50:05  
3.   Pasi Valkonen Itä-Hämeen Rasti  FIN  11:51:00   51:15  
4.   Timo Asikainen Hiisirasti  FIN  12:21:00   51:33  
5.   Pekka Kiljunen Anttolan Urheilijat  FIN  11:35:00   52:03  
6.   Thomas Nyholm Tampereen Pyrintö  FIN  13:13:00   53:50  
7.   Jouni Vantaala Lammin Säkiä  FIN  11:23:00   53:51  
8.   Markku Mänty Turun Metsänkävijät  FIN  12:47:00   53:58  
9.   Pekka Mäki Kangasala SK  FIN  11:11:00   54:21  
10.   Mikko Kuusinen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:25:00   54:24  
11.   Markku Virtanen Lammin Säkiä  FIN  12:53:00   54:55  
12.   Mika Rahkola Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  10:39:00   55:25  
12.   Kalevi Mäkipää Hiisirasti  FIN  12:39:00   55:25  
14.   Reijo Mattinen Joutsenon Kullervo  FIN  11:43:00   55:31  
15.   Reima Rantanen MS Parma  FIN  11:29:00   55:52  
16.   Timo Natunen Savon Suunta  FIN  12:59:00   56:24  
17.   Asko Sippola Kuortaneen Kunto  FIN  10:35:00   56:33  
18.   Hannu Heiskanen Sonkajärven Pahka  FIN  11:05:00   56:44  
19.   Arto Huotari Kuhmon Peurat  FIN  13:01:00   57:18  
20.   Mikko Rapakko Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  12:07:00   57:19  
21.   Markku Huostila Lammin Säkiä  FIN  10:29:00   57:37  
22.   Pascal Berger Switzerland  SUI  12:23:00   57:42  
23.   Mauri Laasonen Tampereen Pyrintö  FIN  13:09:00   57:55  
24.   Timo Salonen Valkeakosken Haka  FIN  13:19:00   58:13  
25.   Juha Tuomisto Vaasan Suunnistajat  FIN  13:29:00   58:30  
26.   Geza Molnar Lahden Suunnistajat-37  FIN  11:45:00   58:40  
27.   Keijo Kanniainen Suomussalmen Rasti  FIN  13:21:00   58:51  
28.   Jukka Hakulinen Vehkalahden Veikot  FIN  11:25:00   59:44  
29.   Jarmo Oikarinen Tampereen Pyrintö  FIN  11:33:00   59:50  
30.   Matti Nummi Vaalan Karhu  FIN  11:19:00   59:53  
31.   Heikki Koskela Rasti-Jussit  FIN  10:51:00   1:00:06  
32.   Kari Jalava Vakka-Rasti  FIN  12:19:00   1:00:48  
33.   Ari Enroth Rajamäen Rykmentti  FIN  10:59:00   1:01:46  
34.   Pekka Hakulinen Espoon Suunta  FIN  10:31:00   1:01:51  
35.   Arto Nissinen Ulvilan Ura  FIN  11:09:00   1:01:58  
36.   Juha Kettunen Savon Suunta  FIN  13:27:00   1:02:19  
37.   Hannu Numminen Espoon Akilles  FIN  11:41:00   1:03:02  
38.   Hannu Kortetjärvi Pälkäneen Luja-Lukko  FIN  12:43:00   1:03:16  
39.   Antti Lassila Kuortaneen Kunto  FIN  12:09:00   1:03:43  
40.   Simo Uusikartano Turun Metsänkävijät  FIN  10:27:00   1:03:45  
41.   Risto Niinimäki Pihkaniskat  FIN  10:21:00   1:04:03  
42.   Heikki Hakala Kortesjärven Järvi-Veikot  FIN  11:57:00   1:04:07  
43.   Hannu Pietilä Kajaanin Suunnistajat  FIN  10:33:00   1:04:16  
44.   Pauli Kukkola Siilin Rasti  FIN  10:25:00   1:04:37  
45.   Raino Lampinen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:47:00   1:06:05  
46.   Esko Heikkinen Rasti-Hyry  FIN  10:45:00   1:06:12  
47.   Timo Rantala Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN  13:23:00   1:06:14  
48.   Jukka Kallio Tampereen Pyrintö  FIN  10:41:00   1:06:27  
49.   Jouko Huuhka Kankaanpään Suunnistajat  FIN  11:21:00   1:06:43  
49.   Vesa Ihalainen Navi  FIN  11:49:00   1:06:43  
51.   Heikki Frilander IF Sibbo-Vargarna  FIN  13:17:00   1:06:50  
52.   Urpo Niemelä SK Pohjantähti  FIN  13:25:00   1:07:02  
53.   Juho Rankinen Sinkki-Sepot  FIN  12:27:00   1:07:07  
54.   Tapani Holmijoki Paimion Rasti  FIN  11:53:00   1:07:21  
55.   Sakari Heikkinen Rasti-Hyry  FIN  13:03:00   1:07:22  
56.   Ilkka Korhonen Kuopion Suunnistajat  FIN  10:13:00   1:08:40  
57.   Pasi Isokallio Rasti-Nokia  FIN  11:13:00   1:08:43  
58.   Marc Streit Switzerland  SUI  10:17:00   1:09:00  
59.   Kimmo Valtonen MS Parma  FIN  11:03:00   1:09:31  
60.   Matti Teittinen Kokemäen Kova-Väki Suunnistus  FIN  12:57:00   1:10:01  
61.   Antti Tepsa Lapin Veikot  FIN  12:51:00   1:10:04  
62.   Risto Luodonpää Alatornion Pirkat  FIN  11:31:00   1:10:49  
63.   Jaakko Paasi Tampereen Pyrintö  FIN  10:11:00   1:10:55  
64.   Antti Härkönen Pudasjärven Urheilijat  FIN  11:07:00   1:11:01  
65.   Jari Toivonen Epilän Esa  FIN  12:49:00   1:11:18  
66.   Tuomo Rantapelkonen Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  10:23:00   1:11:50  
67.   Kari Ojalainen SK Vuoksi  FIN  12:13:00   1:12:52  
68.   Heikki Pelkonen Päijät-Rasti  FIN  10:55:00   1:12:54  
69.   Arto Nummela Mäntsälän Urheilijat  FIN  10:47:00   1:14:28  
70.   Antti Rantala Pihkaniskat  FIN  10:53:00   1:15:03  
71.   Reima Piispanen Saloisten Reipas  FIN  12:11:00   1:15:25  
72.   Taisto Kaikkonen Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  12:03:00   1:16:03  
73.   Erkki Laukkanen Kangasala SK  FIN  11:15:00   1:17:24  
74.   Jari Lahtinen Itä-Hämeen Rasti  FIN  12:29:00   1:17:32  
75.   Jarmo Antikainen Mäntsälän Urheilijat  FIN  12:55:00   1:19:43  
76.   Markku Kylmälä Mäntsälän Urheilijat  FIN  12:15:00   1:20:01  
77.   Jorma Laitinen Rasti-Lukko  FIN  11:01:00   1:21:06  
78.   Ari Kosunen SK Vuoksi  FIN  12:05:00   1:21:26  
79.   Jarkko Hietaoja Helsingin Suunnistajat  FIN  12:01:00   1:22:03  
80.   Jyrki Lahdenperä Rajamäen Rykmentti  FIN  13:15:00   1:28:24  
81.   Sakari Mikkola Helsingin Suunnistajat  FIN  12:33:00   1:28:56  
82.   Timo Maaranen Päijät-Rasti  FIN  10:19:00   1:35:26  
83.   Jouni Volotinen Ilomantsin Urheilijat  FIN  12:31:00   1:36:42  
84.   Ismo Huhtala Yläneen Kiri  FIN  11:59:00   1:37:15  
85.   Kari Laukkarinen Tuusulan Voima-Veikot  FIN  11:39:00   1:38:23  
   Jorma Hirvensalo Saarijärven Pullistus  FIN  10:57:00   DNS  
   Veli-Matti Lähdesmäki Rasti-Hyry  FIN  11:17:00   DNS  
   Tapio Kujala Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  12:37:00   DNF  
| Form of the results:
Suomi Svenska English