FIN5 suunnistusviikko 6.-12.7.2014 Kuusamo

H50A 2. day

Smart Follow

        Starting time Intermediate
4,3 km
Finish
7,5 km
 
1.   Kimmo Määttä Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  12:17:00      1:01:55  
2.   Hannu Heiskanen Sonkajärven Pahka  FIN  13:23:00      1:02:44  
3.   Juha Partanen Rasti-Hyry  FIN  10:31:00      1:07:02  
4.   Jouni Vantaala Lammin Säkiä  FIN  13:21:00      1:07:18  
5.   Jorma Hirvensalo Saarijärven Pullistus  FIN  12:11:00      1:08:05  
6.   Pekka Kiljunen Anttolan Urheilijat  FIN  11:25:00      1:08:42  
7.   Pekka Noponen Suunta Jyväskylä  FIN  11:23:00      1:10:29  
8.   Arto Huotari Kuhmon Peurat  FIN  12:15:00      1:11:53  
9.   Reijo Mattinen Joutsenon Kullervo  FIN  10:19:00      1:13:20  
10.   Arto Nissinen Ulvilan Ura  FIN  13:29:00      1:14:03  
11.   Hannu Pietilä Kajaanin Suunnistajat  FIN  12:05:00      1:14:16  
12.   Juha Kettunen Savon Suunta  FIN  12:07:00      1:14:58  
13.   Mikko Kuusinen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:51:00      1:15:13  
14.   Juha Tuomisto Vaasan Suunnistajat  FIN  10:17:00      1:15:24  
15.   Thomas Nyholm Tampereen Pyrintö  FIN  12:03:00      1:15:27  
16.   Timo Natunen Savon Suunta  FIN  12:41:00      1:15:29  
17.   Tapani Holmijoki Paimion Rasti  FIN  13:25:00      1:16:05  
18.   Geza Molnar Lahden Suunnistajat-37  FIN  12:35:00      1:16:55  
19.   Asko Sippola Kuortaneen Kunto  FIN  11:39:00      1:17:02  
20.   Pauli Kukkola Siilin Rasti  FIN  13:27:00      1:17:15  
21.   Matti Nummi Vaalan Karhu  FIN  10:39:00      1:19:05  
22.   Mika Rahkola Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  11:09:00      1:19:18  
23.   Markku Huostila Lammin Säkiä  FIN  10:59:00      1:20:34  
24.   Timo Salonen Valkeakosken Haka  FIN  12:31:00      1:20:50  
25.   Antti Tepsa Lapin Veikot  FIN  12:39:00      1:20:54  
26.   Jarmo Oikarinen Tampereen Pyrintö  FIN  11:27:00      1:20:55  
27.   Markku Mänty Turun Metsänkävijät  FIN  10:49:00      1:21:25  
27.   Reima Rantanen MS Parma  FIN  12:19:00      1:21:25  
29.   Timo Asikainen Hiisirasti  FIN  10:11:00      1:21:26  
30.   Veli-Matti Lähdesmäki Rasti-Hyry  FIN  11:31:00      1:21:27  
31.   Markku Virtanen Lammin Säkiä  FIN  12:45:00      1:22:21  
32.   Heikki Hakala Kortesjärven Järvi-Veikot  FIN  13:15:00      1:23:28  
33.   Jouko Huuhka Kankaanpään Suunnistajat  FIN  13:17:00      1:23:54  
34.   Mikko Rapakko Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  10:45:00      1:24:31  
35.   Ari Enroth Rajamäen Rykmentti  FIN  10:41:00      1:24:50  
36.   Esko Heikkinen Rasti-Hyry  FIN  11:55:00      1:25:31  
37.   Jorma Laitinen Rasti-Lukko  FIN  13:13:00      1:25:33  
38.   Jukka Kallio Tampereen Pyrintö  FIN  13:03:00      1:26:13  
39.   Keijo Kanniainen Suomussalmen Rasti  FIN  10:35:00      1:26:31  
40.   Tapio Kujala Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  10:27:00      1:26:35  
41.   Marc Streit Switzerland  SUI  12:33:00      1:26:49  
42.   Hannu Numminen Espoon Akilles  FIN  12:59:00      1:27:25  
43.   Tuomo Rantapelkonen Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  11:11:00      1:28:08  
44.   Pekka Mäki Kangasala SK  FIN  10:43:00      1:28:25  
45.   Mauri Laasonen Tampereen Pyrintö  FIN  10:33:00      1:28:30  
46.   Jukka Hakulinen Vehkalahden Veikot  FIN  12:09:00      1:28:38  
47.   Risto Niinimäki Pihkaniskat  FIN  12:29:00      1:29:02  
48.   Pekka Hakulinen Espoon Suunta  FIN  12:37:00      1:29:03  
49.   Simo Uusikartano Turun Metsänkävijät  FIN  13:09:00      1:30:02  
50.   Heikki Frilander IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:57:00      1:30:09  
51.   Antti Lassila Kuortaneen Kunto  FIN  12:21:00      1:30:28  
52.   Hannu Kortetjärvi Pälkäneen Luja-Lukko  FIN  11:59:00      1:31:04  
53.   Kari Jalava Vakka-Rasti  FIN  11:47:00      1:31:07  
54.   Arto Nummela Mäntsälän Urheilijat  FIN  11:53:00      1:31:59  
55.   Heikki Koskela Rasti-Jussit  FIN  11:15:00      1:33:24  
56.   Sakari Heikkinen Rasti-Hyry  FIN  11:35:00      1:34:15  
57.   Jaakko Paasi Tampereen Pyrintö  FIN  12:25:00      1:35:46  
58.   Ari Kosunen SK Vuoksi  FIN  12:53:00      1:36:22  
59.   Pasi Isokallio Rasti-Nokia  FIN  11:49:00      1:36:53  
60.   Kalevi Mäkipää Hiisirasti  FIN  10:25:00      1:36:56  
61.   Kimmo Valtonen MS Parma  FIN  12:51:00      1:37:18  
62.   Vesa Ihalainen Navi  FIN  10:47:00      1:37:25  
63.   Antti Härkönen Pudasjärven Urheilijat  FIN  10:13:00      1:37:55  
64.   Raino Lampinen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:23:00      1:38:03  
65.   Heikki Pelkonen Päijät-Rasti  FIN  11:45:00      1:38:32  
66.   Erkki Laukkanen Kangasala SK  FIN  10:29:00      1:38:52  
67.   Jari Toivonen Epilän Esa  FIN  13:05:00      1:39:28  
68.   Urpo Niemelä SK Pohjantähti  FIN  10:21:00      1:42:04  
69.   Timo Rantala Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN  10:37:00      1:46:04  
70.   Jarmo Antikainen Mäntsälän Urheilijat  FIN  11:07:00      1:46:48  
71.   Juho Rankinen Sinkki-Sepot  FIN  10:53:00      1:48:35  
72.   Risto Luodonpää Alatornion Pirkat  FIN  11:21:00      1:49:12  
73.   Matti Teittinen Kokemäen Kova-Väki Suunnistus  FIN  11:29:00      1:49:23  
74.   Jarkko Hietaoja Helsingin Suunnistajat  FIN  13:07:00      1:49:26  
75.   Ilkka Korhonen Kuopion Suunnistajat  FIN  10:51:00      1:57:34  
76.   Pascal Berger Switzerland  SUI  11:19:00      2:01:24  
77.   Reima Piispanen Saloisten Reipas  FIN  10:15:00      2:03:19  
78.   Kari Ojalainen SK Vuoksi  FIN  11:03:00      2:04:13  
79.   Markku Kylmälä Mäntsälän Urheilijat  FIN  13:19:00   1:03:07 (1)  2:05:44  
80.   Jouni Volotinen Ilomantsin Urheilijat  FIN  11:57:00      2:10:53  
81.   Sakari Mikkola Helsingin Suunnistajat  FIN  13:11:00   1:11:11 (2)  2:13:48  
82.   Ismo Huhtala Yläneen Kiri  FIN  12:01:00      2:20:23  
83.   Timo Maaranen Päijät-Rasti  FIN  11:33:00      2:36:52  
   Taisto Kaikkonen Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  10:55:00      DQ  
   Jyrki Lahdenperä Rajamäen Rykmentti  FIN  11:01:00      DQ  
   Kari Laukkarinen Tuusulan Voima-Veikot  FIN  12:13:00      DQ  
   Jari Lahtinen Itä-Hämeen Rasti  FIN  12:57:00      DNS  
   Pasi Valkonen Itä-Hämeen Rasti  FIN  13:01:00      DNF  
| Form of the results:
Suomi Svenska English