FIN5 suunnistusviikko 6.-12.7.2014 Kuusamo

H45AL 1. day

Smart Follow

        Starting time Intermediate
3,2 km
Finish
3,6 km
 
1.   Jouni Nykänen Navi  FIN  12:38:00   25:19 (1)  27:39  
2.   Jarkko Heikkinen Vehkalahden Veikot  FIN  13:10:00      28:21  
3.   Jari Jormanainen Kalevan Rasti  FIN  11:16:00      29:00  
4.   Teemu Hauhia Rasti-Kurikka  FIN  12:50:00      30:44  
5.   Timo Koski Koovee  FIN  11:06:00      30:59  
6.   Harri Hollo Tampereen Pyrintö  FIN  11:14:00      31:22  
7.   Juha Similä SK Vuoksi  FIN  13:16:00      31:30  
8.   Pasi Turunen Rastivarsat  FIN  12:00:00   28:56 (2)  31:36  
9.   Timo Tähtinen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:34:00   29:50 (3)  32:07  
10.   Stefan Höstman Malax IF  FIN  13:42:00   29:55 (4)  32:25  
11.   Kari Matilainen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:46:00   30:33 (5)  33:04  
12.   Risto Karjalainen Liperin Taimi  FIN  11:18:00      33:46  
13.   Vesa Peltoniemi Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN  13:36:00   31:39 (6)  33:48  
14.   Juha Kiljunen Rastivarsat  FIN  11:20:00      33:54  
15.   Arto Katajamäki Suunta Jurva  FIN  13:48:00      34:38  
16.   Ilkka Laakso Suunta Jyväskylä  FIN  12:12:00      34:46  
17.   Tommi Keronen Tampereen Pyrintö  FIN  12:06:00   32:52 (7)  35:08  
18.   Lasse Westerholm Vesaisen Pojat  FIN  11:50:00      35:13  
19.   Heikki Jokinen Lahden Suunnistajat -37  FIN  11:36:00      35:46  
20.   Tarmo Oikarinen Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  12:30:00   33:36 (8)  36:04  
21.   Vesa Tähtinen Päijät-Rasti  FIN  11:08:00      37:03  
22.   Tomi Kurhinen Rastivarsat  FIN  12:08:00      37:26  
23.   Juha Tilli Lynx  FIN  11:12:00      37:33  
24.   Matti Ilmonen Itä-Päijänteen Rasti  FIN  13:00:00      37:39  
25.   Christer Snickars Solf IK  FIN  13:06:00      38:14  
26.   Ari Kuva Rastivarsat  FIN  11:26:00      38:35  
27.   Sami Mustajoki Tampereen Pyrintö  FIN  13:38:00      38:41  
27.   Eero Jalonen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  13:44:00      38:41  
29.   Timo Kauppila Koovee  FIN  11:58:00      38:44  
30.   Harri Kaitola Rastiketut  FIN  13:52:00      38:56  
31.   Hannu Holappa Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  12:58:00      39:14  
32.   Jari Heiskanen Sonkajärven Pahka  FIN  13:34:00   36:54 (9)  39:30  
33.   Mika Jurvakainen Kiimingin Urheilijat  FIN  11:30:00      40:16  
34.   Jarmo Nivala Ylivieskan Kuula  FIN  11:04:00   38:00 (10)  40:53  
35.   Timo Lehtonen Lahden Suunnistajat-37  FIN  13:08:00      41:00  
36.   Juha Koivusalo Ilomantsin Urheilijat  FIN  12:18:00   39:09 (13)  41:34  
37.   Marko Nygård Kuopion Suunnistajat  FIN  12:42:00   38:54 (12)  41:39  
38.   Olli-Matti Asikainen Enonkosken Urheilijat  FIN  13:04:00   38:44 (11)  41:59  
39.   Jouni Mutka Suunta Jyväskylä  FIN  13:18:00   39:38 (14)  42:30  
40.   Juha Kuuluvainen Espoon Suunta  FIN  12:48:00      42:58  
41.   Ismo Heino Rastikarhut  FIN  11:44:00      43:06  
42.   Mika Murtola Kalvolan Keihäs  FIN  12:28:00      43:08  
43.   Petri Hämynen Äänekosken Sarjakuvaseura  FIN  13:14:00      43:19  
44.   Teuvo Holappa Vesaisen Pojat  FIN  11:42:00   41:00 (15)  43:36  
45.   Kari Sillanpää Maarian Mahti  FIN  11:10:00      43:38  
46.   Heikki Tonteri Navi  FIN  12:20:00   41:09 (16)  44:12  
47.   Petri Hirvonen Epilän Esa  FIN  11:52:00   41:25 (17)  44:13  
48.   Pirkka Annila Rasti-Lukko  FIN  11:34:00      44:39  
49.   Jari Sundqvist Lahden Suunnistajat-37  FIN  13:46:00   42:51 (18)  45:12  
50.   Harri Luurila Mellunkylän Kontio  FIN  11:24:00      46:29  
51.   Jari Väisänen Rajamäen Rykmentti  FIN  11:40:00      46:55  
52.   Esa Maikkola Kymin Suunnistajat  FIN  13:28:00   45:57 (19)  48:56  
53.   Timo Soanjärvi Vihtavuoren Pamaus  FIN  13:30:00   46:26 (21)  49:04  
54.   Pauli Savela Rajamäen Rykmentti  FIN  12:56:00   46:25 (20)  49:28  
55.   Sami Karvonen Saloisten Reipas  FIN  11:02:00      49:31  
56.   Ville Jäkälä SK Vuoksi  FIN  12:14:00   46:48 (22)  49:35  
57.   Risto Härkönen Enonkosken Urheilijat  FIN  11:00:00      50:04  
58.   Kai Mutka SK Pohjantähti  FIN  11:28:00   47:24 (23)  50:19  
59.   Jari Määttä Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  13:50:00      50:37  
60.   Tom Björklund OK Botnia  FIN  12:02:00   49:35 (24)  52:33  
61.   Jussi Myllys Olavin Rasti  FIN  11:54:00      52:48  
62.   Matti Kankkunen Sonkajärven Pahka  FIN  11:32:00      53:20  
63.   Kasperi Launis Raisu Lumous  FIN  13:26:00   50:07 (25)  53:22  
64.   Jyrki Kommio Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  12:26:00      53:31  
65.   Sergey Gusak Russia  RUS  13:40:00   50:49 (26)  53:35  
66.   Kari Kaustinen Himangan Urheilijat  FIN  12:22:00   51:01 (27)  53:46  
67.   Jarmo Pääkkönen Kiimingin Urheilijat  FIN  13:22:00   51:46 (28)  54:44  
68.   Timo Lohikainen Rastivarsat  FIN  12:04:00      55:32  
69.   Juho Näsi SK Pohjantähti  FIN  12:36:00   52:51 (29)  56:20  
70.   Tuomo Ahola Kangasala SK  FIN  11:38:00   55:24 (30)  57:46  
71.   Seppo Varmavuo Rajamäen Rykmentti  FIN  12:40:00      58:54  
72.   Marko Koskiaho Vehkalahden Veikot  FIN  13:02:00   56:39 (31)  59:39  
73.   Harri Jakobsson Espoon Suunta  FIN  12:44:00   1:00:07 (32)  1:02:40  
74.   Hans Holmgren IF Sibbo-Vargarna  FIN  13:32:00   1:05:26 (33)  1:08:20  
75.   Risto Riihinen Kuopion Suunnistajat  FIN  12:16:00      1:12:36  
76.   Aleksey Kalmykov Russia  RUS  13:12:00      1:12:39  
77.   Timo Rantanen Keravan Urheilijat  FIN  11:22:00      1:17:27  
78.   Kai Kyckling Rastihaukat  FIN  12:24:00   1:17:49 (34)  1:20:16  
79.   Jarmo Jerkku Turun Metsänkävijät  FIN  12:32:00      1:22:26  
   Petri Lyytikäinen Lappeen Riento  FIN  12:54:00      DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English