FIN5 suunnistusviikko 6.-12.7.2014 Kuusamo

H45A 4. day

Smart Follow

        Starting time Intermediate
1,7 km
Finish
3,0 km
 
1.   Aleksei Morozov Russia  RUS  14:11:00   11:13 (1)  14:53  
2.   Tom Asklöf Lynx  FIN  12:53:00   11:22 (3)  15:32  
3.   Marko Loukkalahti Hiidenkiertäjät  FIN  14:25:00   11:21 (2)  15:34  
4.   Harri Haapasalo SK Pohjantähti  FIN  14:07:00   11:43 (7)  15:38  
5.   Lars Karlsson Sweden  SWE  13:51:00   11:44 (8)  15:39  
6.   Alexander Afonyushkin Russia  RUS  13:04:00   11:41 (5)  15:41  
7.   Kari Tyynelä Vetelin Urheilijat  FIN  13:53:00   11:26 (4)  15:54  
8.   Mika Numminen Urjalan Urheilijat  FIN  13:30:00   12:06 (12)  16:09  
9.   Vesa Tielinen Luumäen Rasti  FIN  12:54:00   11:52 (10)  16:11  
10.   Sakari Hyvönen Kuopion Suunnistajat  FIN  14:27:00   11:42 (6)  16:13  
11.   Pasi Heiskanen Helsingin Suunnistajat  FIN  13:41:00   12:16 (15)  16:24  
12.   Mika Tervala Rastivarsat  FIN  14:02:00   12:02 (11)  16:25  
13.   Tommi Viitasaari Kokkolan Suunnistajat  FIN  12:52:00   12:26 (16)  16:36  
14.   Timo Parttimaa Angelniemen Ankkuri  FIN  14:13:00   11:50 (9)  16:37  
15.   Jouko Jylhä Espoon Suunta  FIN  14:30:00   12:12 (14)  16:44  
16.   Jorma Ojalainen SK Vuoksi  FIN  12:56:00   12:36 (20)  16:55  
17.   Heikki Aarrejoki Vaajakosken Terä  FIN  13:14:00   12:51 (27)  17:07  
17.   Juha Miettinen Espoon Suunta  FIN  13:34:00   12:27 (17)  17:07  
19.   Tomas Ray OK77  FIN  13:10:00   12:38 (21)  17:08  
20.   Tero Leppämäki Viitasaaren Suunta  FIN  13:49:00   12:56 (28)  17:14  
21.   Veli-Matti Hanhela MS Parma  FIN  14:24:00   12:08 (13)  17:15  
22.   Ilkka Nokka Rasti 88  FIN  13:12:00   12:43 (23)  17:18  
23.   Vesa Ruuska Kangasala SK  FIN  13:08:00   12:30 (18)  17:23  
24.   Petri Kuusinen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  13:21:00   12:38 (21)  17:27  
25.   Anssi Karjalainen Kuhmon Peurat  FIN  13:40:00   13:17 (29)  17:28  
26.   Heikki Grekelä SK Pohjantähti  FIN  12:58:00   12:34 (19)  17:49  
26.   Juha-Pekka Larmala Espoon Suunta  FIN  14:05:00   12:48 (26)  17:49  
28.   Janne Autero Rasti-Nokia  FIN  12:51:00   13:24 (32)  17:54  
29.   Thomas Ekström MS Parma  FIN  12:49:00   13:20 (30)  18:02  
30.   Johan Päivike RastiPiikkiö  FIN  12:47:00   13:37 (35)  18:19  
31.   Matti Hakamäki Suunta Jyväskylä  FIN  13:56:00   13:21 (31)  18:20  
32.   Kaj Fredriksson SK Pohjantähti  FIN  14:17:00   12:43 (23)  18:25  
32.   Arto Holappa Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  14:26:00   13:30 (34)  18:25  
34.   Heikki Malmlund Koovee  FIN  14:00:00   13:26 (33)  18:26  
35.   Risto Ruohola MS Parma  FIN  13:44:00   13:44 (36)  18:27  
36.   Anssi Kokkonen Kalevan Rasti  FIN  13:11:00   13:56 (40)  18:28  
37.   Eero Kujansuu MS Parma  FIN  13:22:00   12:43 (23)  18:35  
38.   Mika Pihala Rasti-Lukko  FIN  13:37:00   14:07 (41)  18:56  
39.   Petri Mourujärvi Haukiputaan Heitto  FIN  13:17:00   14:14 (43)  18:59  
40.   Timo Reinikka Vaasan Suunnistajat  FIN  13:20:00   13:53 (38)  19:03  
41.   Pasi Pikkarainen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  14:32:00   13:48 (37)  19:14  
42.   Juha Latvala Alajärven Ankkurit  FIN  13:26:00   14:07 (41)  19:22  
43.   Juha Laasanen Laihian Luja  FIN  12:48:00   14:48 (50)  19:23  
44.   Paavo Ritvanen Pihkaniskat  FIN  13:02:00   13:53 (38)  19:27  
45.   Ilkka Ruokola Rasti-Jussit  FIN  13:43:00   14:38 (45)  19:29  
46.   Reko Rantamäki Helsingin Suunnistajat  FIN  13:23:00   14:38 (45)  19:35  
47.   Jouko Reponen Kajaanin Suunnistajat  FIN  12:59:00   14:40 (47)  19:41  
48.   Jari Järvinen Vaajakosken Terä  FIN  12:55:00   14:40 (47)  20:00  
49.   Ilpo Pietiläinen SK Pohjantähti  FIN  13:27:00   15:18 (52)  20:09  
50.   Jukka Lahtinen Hiidenkiertäjät  FIN  13:36:00   15:29 (56)  20:10  
51.   Kari Kontola Lapuan Virkiä  FIN  14:06:00   14:57 (51)  20:18  
52.   Esa Havula Kalevan Rasti  FIN  13:54:00   15:20 (53)  20:19  
53.   Peter Tallberg Akilles OK  FIN  14:12:00   14:33 (44)  20:36  
54.   Juha Siljander Vehkalahden Veikot  FIN  14:09:00   15:23 (55)  20:38  
55.   Juha Kvist Suomussalmen Rasti  FIN  13:16:00   15:21 (54)  20:45  
55.   Rauno Autio Karkki-Rasti  FIN  13:58:00   16:07 (64)  20:45  
57.   Hemmo Laurila Kodisjoen Kaiku  FIN  13:47:00   14:47 (49)  20:51  
58.   Timo Pietikänen Pihkaniskat  FIN  14:21:00   15:59 (60)  20:57  
59.   Pekka Saalasti Mustalammen Pallo  FIN  13:39:00   16:05 (62)  21:15  
60.   Vesa-Matti Eura MS Parma  FIN  14:33:00   15:32 (57)  21:18  
61.   Riku Mattila Kouvolan Suunnistajat  FIN  12:45:00   16:05 (62)  22:00  
62.   Jari Lehtosaari Haukiputaan Heitto  FIN  12:46:00   16:28 (66)  22:04  
63.   Jussi Pasanen Rasti-Jussit  FIN  13:45:00   15:42 (59)  22:05  
64.   Tapio Annala Helsingin Suunnistajat  FIN  13:48:00   16:55 (69)  22:10  
65.   Harri Vehkalahti Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  13:33:00   16:29 (67)  22:22  
66.   Tero Julkunen Lounais-Hämeen Rasti  FIN  14:16:00   16:02 (61)  22:27  
67.   Pertti Salo Kokkolan Suunnistajat  FIN  13:19:00   17:04 (70)  22:32  
68.   Seppo Kellokumpu Kajaanin Suunnistajat  FIN  14:14:00   17:13 (71)  22:33  
69.   Erkki Holma Oulun Reipas  FIN  13:32:00   16:50 (68)  22:53  
70.   Marcus Lahtinen Alatornion Pirkat  FIN  13:55:00   16:12 (65)  23:27  
71.   Thomas Åman OK Botnia  FIN  14:22:00   17:42 (72)  23:34  
72.   Vesa Halonen SK Pohjantähti  FIN  13:25:00   15:40 (58)  24:05  
73.   Matti Kattelus Lapuan Virkiä  FIN  13:03:00   18:59 (74)  24:06  
74.   Kari Hakuli Keravan Urheilijat  FIN  13:05:00   18:29 (73)  24:47  
75.   Jukka Toivonen Lammin Säkiä  FIN  13:42:00   20:27 (75)  26:14  
76.   Markku Saksa Teuvan Rivakka  FIN  14:19:00   27:48 (76)  33:40  
   Petteri Niskanen Rasti-Hyry  FIN  12:57:00      DQ  
   Pasi Lyyluoma Teuvan Rivakka  FIN  13:00:00      DQ  
   Veli Pyhtilä Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  13:01:00      DQ  
   Jouni Pyykönen Espoon Akilles  FIN  13:07:00      DQ  
   Seppo Veijola Iin Yritys  FIN  13:09:00      DNS  
   Mika Kerkola Suomusjärven Sisu  FIN  13:13:00      DQ  
   Tommi Nietosjärvi Pihkaniskat  FIN  13:18:00      DQ  
   Pasi Nevala Teuvan Rivakka  FIN  13:28:00      DQ  
   Ari Männikkö Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  13:31:00      DQ  
   Mika Juva Muurlan Vihuri  FIN  13:46:00      DQ  
   Mika Tasa Kaakon Rasti  FIN  13:57:00      DQ  
   Igor Lazarev Russia  RUS  14:01:00      DNS  
   Kai Törmikoski Savon Suunta  FIN  14:03:00      DQ  
   Pasi Ylä-Oijala Keravan Urheilijat  FIN  14:28:00      DNS  
   Petri Saukkonen Helsingin Suunnistajat  FIN  14:29:00      DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English