FIN5 suunnistusviikko 6.-12.7.2014 Kuusamo

H21E 5. day

Smart Follow

        Starting time Intermediate
3,0 km
Intermediate
8,4 km
Intermediate
9,4 km
Finish
10,8 km
 
1.   Tero Föhr Vehkalahden Veikot  FIN  11:00:00   3:40:40 (1)  4:17:55 (1)  4:25:20 (1)  4:34:03  
2.   Toni Saari Vaajakosken Terä  FIN  11:01:22   3:42:13 (2)  4:22:12 (2)  4:29:39 (2)  4:37:48  
3.   Topi Anjala Koovee  FIN  11:05:37   3:47:06 (4)  4:25:53 (3)  4:33:31 (3)  4:41:22  
4.   Jonne Lakanen Vaajakosken Terä  FIN  11:04:24   3:46:08 (3)  4:26:23 (4)  4:34:29 (4)  4:43:30  
5.   Jere Pajunen Kalevan Rasti  FIN  11:11:16   3:53:45 (8)  4:32:17 (7)  4:39:48 (7)  4:47:13  
6.   Jarno Parkkinen Rajamäen Rykmentti  FIN  11:07:12   3:49:01 (5)  4:31:08 (5)  4:39:20 (5)  4:47:32  
7.   Vesa Taanila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  11:07:07   3:49:05 (7)  4:31:13 (6)  4:39:45 (6)  4:48:18  
8.   Ari-Pekka Lassila Koovee  FIN  11:16:55   3:58:51 (11)  4:40:42 (9)  4:48:32 (8)  4:56:32  
9.   Jere Ahonen Kangasala SK  FIN  11:19:13   4:01:21 (14)  4:41:40 (11)  4:49:30 (11)  4:57:28  
10.   Samuel Heinonen Vaajakosken Terä  FIN  11:15:19   3:59:24 (12)  4:41:42 (12)  4:49:25 (10)  4:57:34  
11.   Petri Saari Vaajakosken Terä  FIN  11:19:30   4:01:37 (15)  4:41:38 (10)  4:49:31 (12)  4:57:45  
12.   Andreas Hall Hiidenkiertäjät  FIN  11:15:37   3:59:32 (13)  4:41:43 (13)  4:49:34 (13)  4:57:57  
13.   Petteri Muukkonen Vehkalahden Veikot  FIN  11:04:33   3:49:04 (6)  4:39:49 (8)  4:49:05 (9)  4:59:11  
14.   Joni Hirvikallio Koovee  FIN  11:12:56   3:56:31 (9)  4:42:17 (14)  4:51:08 (14)  4:59:55  
15.   Lauri Nenonen SK Vuoksi  FIN  11:15:25   3:58:28 (10)  4:43:10 (15)  4:52:01 (15)  5:01:11  
16.   Matti Kivelä Hiidenkiertäjät  FIN  11:22:56   4:05:17 (17)  4:47:21 (16)  4:56:06 (16)  5:04:49  
17.   Timo Joensuu Vaajakosken Terä  FIN  11:20:35   4:05:56 (18)  4:50:26 (17)  4:59:38 (17)  5:08:51  
18.   Hannu-Pekka Pukema Rajamäen Rykmentti  FIN  11:32:00   4:15:26 (23)  4:56:38 (19)  5:04:48 (19)  5:13:45  
19.   Mikko Knuuttila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  11:23:05   4:04:59 (16)  4:54:41 (18)  5:04:42 (18)  5:14:31  
20.   Victor Mansner IF Sibbo-Vargarna  FIN  11:24:46   4:10:32 (19)  4:58:06 (20)  5:06:35 (20)  5:15:19  
21.   Juha Hyyryläinen Anttolan Urheilijat  FIN  11:31:00   4:14:51 (21)  4:59:35 (21)  5:08:20 (21)  5:18:02  
22.   Jouni Kujala SK Pohjantähti  FIN  11:30:00   4:15:13 (22)  5:02:16 (22)  5:11:22 (22)  5:21:45  
23.   Ville Repo Vehkalahden Veikot  FIN  11:34:00   4:18:48 (24)  5:04:57 (24)  5:13:18 (23)  5:22:53  
24.   Ville-Petteri Saarela Keminmaan Urheilijat  FIN  11:25:17   4:10:55 (20)  5:04:46 (23)  5:14:29 (24)  5:24:06  
25.   Denis Grishman Rasti-Kurikka  RUS  11:39:00   4:25:10 (26)  5:09:16 (27)  5:18:22 (26)  5:27:46  
26.   Mikhail Chegarovskiy IF Sibbo-Vargarna  FIN  11:35:00   4:23:52 (25)  5:08:47 (26)  5:18:33 (27)  5:27:48  
27.   Jani Virta IF Sibbo-Vargarna  FIN  11:38:00   4:26:12 (27)  5:08:29 (25)  5:17:01 (25)  5:28:26  
28.   Arto Fränti Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  11:37:00   4:26:36 (28)  5:13:08 (28)  5:22:07 (28)  5:31:57  
29.   Tuomas Kotro SK Vuoksi  FIN  11:36:00   4:27:39 (29)  5:13:50 (29)  5:22:51 (29)  5:32:03  
30.   Tapani Mäkinen Mäntsälän Urheilijat  FIN  11:28:58            5:34:24  
31.   Marko Tölli Suunta Jyväskylä  FIN  11:42:00   4:37:30 (32)  5:20:24 (30)  5:29:28 (30)  5:38:21  
32.   Olli-Pekka Koistinen Hiidenkiertäjät  FIN  11:46:00   4:40:09 (35)  5:23:09 (31)  5:32:06 (31)  5:40:52  
33.   Lasse Kautto Vaajakosken Terä  FIN  11:43:00   4:33:10 (31)  5:23:57 (32)  5:33:58 (32)  5:44:07  
34.   Janne Kukkonen Kuopion Suunnistajat  FIN  11:41:00   4:39:06 (33)  5:26:29 (34)  5:36:51 (34)  5:45:35  
35.   Jaakko Istolahti Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  11:40:00   4:32:02 (30)  5:23:57 (32)  5:36:17 (33)  5:47:15  
36.   Kimmo Mieskoski Rasti-Lukko  FIN  11:45:00   4:41:57 (36)  5:28:57 (35)  5:40:04 (35)  5:49:01  
37.   Joona Viholainen Suunta Jyväskylä  FIN  11:44:00   4:39:41 (34)  5:29:31 (36)  5:40:28 (36)  5:52:33  
38.   Saku Asikainen Hiisirasti  FIN  11:47:00   4:44:26 (37)  5:35:54 (37)  5:46:21 (37)  5:58:18  
39.   Patrick Kronberg IF Femman  FIN  11:51:00   5:22:33 (39)  6:04:03 (38)  6:14:52 (38)  6:23:11  
40.   Aleksi Tuovinen Kuopion Suunnistajat  FIN  11:50:00   5:14:55 (38)  6:13:59 (39)  6:25:29 (39)  6:39:06  
41.   Heikki Silvasti Muuramen Rasti  FIN  11:52:00   5:34:55 (40)  6:42:07 (40)  6:54:42 (40)  7:07:07  
   Teemu Köngäs Sotkamon Jymy  FIN  11:22:22            DQ  
   Sami Hämäläinen MS Parma  FIN  11:33:00            DNF  
   Jari Hannuksela SK Pohjantähti  FIN  11:48:00            DNF  
   Daniel Blomster IF Sibbo-Vargarna  FIN  11:49:00            DNS  
   Mikael Donner OK77  FIN  11:53:00            DNF  
   Markku Isokoski Pellon Ponsi  FIN  11:54:00               
   Simo-Pekka Fincke Kalevan Rasti  FIN  11:55:00               
   Anton Kupriiets Ukraina  UKR  11:56:00            DNS  
   Ville Keskisaari Vaajakosken Terä  FIN  11:57:00            DNF  
   Matti Liukkonen Rajamäen Rykmentti  FIN  11:58:00               
   Manu Mutka Turun Metsänkävijät  FIN  11:59:00            DNS  
   Lauri Oikarinen Pellon Ponsi  FIN  12:00:00            DNF  
   Antti Paasikoski Rajamäen Rykmentti  FIN  12:01:00               
   Antti Parjanne Lynx  FIN  12:02:00            DNF  
   Lauri Pohjola Suunta Jyväskylä  FIN  12:03:00               
   Jere Sipponen Paimion Rasti  FIN  12:04:00            DNS  
   Miika Suominen Rajamäen Rykmentti  FIN  12:05:00            DNF  
   Aaro Asikainen Kalevan Rasti  FIN  12:06:00            DNS  
   Mikko Huhtinen Turun Suunnistajat  FIN  12:07:00               
   Uleg Kolosov Ukraina  UKR  12:08:00            DNS  
   Vili Niemi Rajamäen Rykmentti  FIN  12:09:00            DNF  
   Miika Kirmula Angelniemen Ankkuri  FIN  12:10:00               
   Lauri Valkonen Lahden Suunnistajat-37  FIN  12:11:00            DNF  
   Tomi Närvä Hiidenkiertäjät  FIN  12:12:00            DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English