FIN5 suunnistusviikko 6.-12.7.2014 Kuusamo

H18E 1. day

Smart Follow

        Starting time Intermediate
4,5 km
Finish
5,0 km
 
1.   Ollipekka Heikkilä Lynx  FIN  13:46:00   30:16 (1)  32:08  
2.   Topi Raitanen Helsingin Suunnistajat  FIN  13:38:00   30:31 (2)  32:20  
3.   Mikko Rahkola Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  13:22:00      33:24  
4.   Samuli Schroderus SK Pohjantähti  FIN  13:28:00      33:27  
5.   Topi Syrjäläinen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:48:00      33:28  
6.   Eero Heinonen MS Parma  FIN  13:44:00   32:18 (3)  34:12  
7.   Aleksi Sopo Kuopion Suunnistajat  FIN  13:00:00      34:20  
8.   Aleksandr Pavlenko Russia  RUS  13:20:00   34:05 (4)  36:25  
9.   Aleksi Härkönen Pudasjärven Urheilijat  FIN  13:06:00      36:30  
10.   Severi Valkamo Koovee  FIN  13:16:00      36:34  
11.   Antti Saikko Lappeen Riento  FIN  11:10:00      36:40  
12.   Sampo Hyppölä Pellon Ponsi  FIN  11:28:00   35:33 (5)  37:40  
13.   Atso Salopelto SK Vuoksi  FIN  13:18:00      37:47  
14.   Joona Huila Hiisirasti  FIN  11:14:00      38:07  
15.   Juho Korpi Länsi-Rajan Rasti  FIN  13:14:00   36:12 (6)  38:29  
16.   Petrus Hanhijärvi Espoon Akilles  FIN  11:54:00      38:48  
17.   Aleksi Sorsa Espoon Suunta  FIN  12:02:00   36:43 (7)  38:52  
18.   Jonathan Ray OK77  FIN  13:10:00   37:00 (8)  39:01  
19.   Nico Kerkola Suomusjärven Sisu  FIN  13:52:00      39:35  
20.   Santeri Schroderus SK Pohjantähti  FIN  12:56:00   38:07 (10)  39:58  
21.   Joona Tynys Kouvolan Suunnistajat  FIN  11:42:00   37:45 (9)  40:04  
22.   Anssi Koirikivi RasTiimi  FIN  11:34:00      40:13  
23.   Jere Kommio Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  12:44:00      40:20  
24.   Mikko Lindberg Angelniemen Ankkuri  FIN  13:30:00   38:33 (11)  40:35  
25.   Joonatan Kivelä Perhon Kiri  FIN  12:52:00      41:09  
26.   Jiri-Pekka Rissanen Sonkajärven Pahka  FIN  13:08:00   38:56 (12)  41:13  
27.   Ossi Järvinen Tampereen Pyrintö  FIN  11:22:00      41:17  
28.   Tuomas Oikarinen Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  13:02:00      42:08  
29.   Roope Sormunen Rasti E4  FIN  11:36:00      42:24  
29.   Jesper Lindahl IF Sibbo-Vargarna  FIN  13:36:00   40:19 (13)  42:24  
31.   Taneli Härkönen Pudasjärven Urheilijat  FIN  12:32:00   40:28 (15)  42:39  
32.   Tomi Kanniainen Puolangan Ryhti  FIN  11:50:00   40:27 (14)  42:43  
33.   Sakari Puolakanaho Hyvinkään Rasti  FIN  12:00:00      42:52  
34.   Pyry Mustonen Tampereen Pyrintö  FIN  11:26:00      43:14  
35.   Janne Ovaska Luumäen Rasti  FIN  12:12:00      43:15  
36.   Justus Laitinen Koovee  FIN  13:24:00   41:13 (16)  43:17  
37.   Mikael Niemi Rasti-Lukko  FIN  12:40:00      43:38  
38.   Aaro Ruohola MS Parma  FIN  12:10:00   41:30 (17)  43:50  
39.   Arttu Taulavuori Alatornion Pirkat  FIN  14:00:00      44:01  
40.   Eero Ylipulli Lapuan Virkiä  FIN  12:54:00      44:13  
41.   Ivan Zolkin Russia  RUS  12:46:00      44:18  
42.   Jonas Jern IF Femman  FIN  13:42:00   42:25 (18)  44:30  
42.   Samuli Saukkonen SK Uusi  FIN  13:54:00      44:30  
44.   Lauri Lavikainen Kymin Suunnistajat  FIN  13:50:00      44:39  
45.   Oskari Jumppanen Hyvinkään Rasti  FIN  12:24:00      44:47  
46.   Niko Larmala Espoon Suunta  FIN  11:58:00   42:45 (19)  44:55  
47.   Benjamin Tulonen Hiidenkiertäjät  FIN  11:16:00   43:20 (20)  45:32  
48.   Matias Arola Paimion Rasti  FIN  11:44:00      45:36  
49.   Juha Rauhala Espoon Suunta  FIN  12:22:00      45:40  
50.   Caj Snickars Solf IK  FIN  12:08:00      45:52  
51.   Markku Bergman Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  11:56:00      46:08  
52.   Aleksi Ilmonen Jämsän Retki-Veikot  FIN  12:04:00      46:21  
53.   Henri Pasanen IF Sibbo-Vargarna  FIN  11:32:00      46:24  
54.   Vili Mustonen Tampereen Pyrintö  FIN  11:40:00      46:46  
55.   Rasmus Niinimäki Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  12:20:00      47:27  
56.   Miska Tervala Rastivarsat  FIN  13:58:00      47:34  
57.   Miika Vehmas Espoon Suunta  FIN  11:20:00   45:59 (22)  48:21  
58.   Harri Räisänen Kiimingin Urheilijat  FIN  11:52:00   45:50 (21)  48:30  
59.   Arne Sågfors OK Botnia  FIN  11:30:00   47:22 (23)  49:40  
60.   Elmeri Karjalainen Kuhmon Peurat  FIN  11:48:00      49:43  
61.   Heikki Vuopio Pellon Ponsi  FIN  12:18:00   50:35 (24)  52:51  
62.   Arttu Jokikokko Pudasjärven Urheilijat  FIN  13:40:00      53:06  
63.   Iiro Kuusela Rastivarsat  FIN  12:34:00      53:11  
64.   Sauli Pietikäinen Kouvolan Suunnistajat  FIN  13:56:00      53:29  
65.   Aleksi Lammi Lapuan Virkiä  FIN  13:32:00   51:14 (25)  53:30  
66.   Hermanni Sankelo Lapuan Virkiä  FIN  11:18:00      54:56  
67.   Erno Koskenmäki Porvoon Urheilijat  FIN  12:30:00   53:02 (26)  55:24  
68.   Tobia Berger Switzerland  SUI  12:26:00   53:23 (27)  55:41  
69.   Jere Pernu SK Pohjantähti  FIN  13:48:00      56:28  
70.   Juha-Matti Inget Pudasjärven Urheilijat  FIN  12:36:00      56:46  
71.   Antti Ursin Lynx  FIN  12:58:00   56:01 (28)  58:34  
72.   Vili Sormunen Rasti E4  FIN  11:24:00      58:38  
73.   Tommi Rantala Suunta Jyväskylä  FIN  14:06:00      59:15  
74.   Otto Hannunen Suunta Jyväskylä  FIN  12:14:00   58:38 (29)  1:00:46  
75.   Aku Hietaharju Rasti-Jussit  FIN  11:12:00      1:01:02  
76.   Benjamin Holmgren IF Sibbo-Vargarna  FIN  11:46:00   1:05:23 (30)  1:07:39  
77.   Joona Parjanen MS Parma  FIN  13:12:00   1:31:31 (31)  1:35:33  
   Johannes Louhi Helsingin Suunnistajat  FIN  12:16:00      DNS  
   Anton Laukkanen Kuopion Suunnistajat  FIN  12:28:00      DQ  
   Aleksi Pietikäinen SK Uusi  FIN  13:26:00      DNS  
   Tuomas Puputti Hiidenkiertäjät  FIN  14:04:00      DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English