FIN5 suunnistusviikko 6.-12.7.2014 Kuusamo

H16E 5. day

Smart Follow

        Starting time Intermediate
5,4 km
Intermediate
5,9 km
Finish
7,1 km
 
1.   Aaro Julkunen MS Parma  FIN  9:00:00   2:55:03 (1)  2:59:41 (1)  3:06:48  
2.   Akseli Ruohola MS Parma  FIN  9:04:36   3:01:30 (4)  3:05:56 (2)  3:11:42  
3.   Antti Pasi Kymin Suunnistajat  FIN  9:03:58   3:01:29 (3)  3:05:58 (4)  3:11:47  
4.   Aaro Aho Valkeakosken Haka  FIN  9:01:57   3:01:28 (2)  3:05:56 (2)  3:12:00  
5.   Lauri Koivumäki Kokkolan Suunnistajat  FIN  9:13:07   3:08:12 (5)  3:12:56 (5)  3:19:28  
6.   Tommi Hakuli SK Uusi  FIN  9:10:03   3:11:34 (6)  3:17:18 (6)  3:24:14  
7.   Vesa Lahtinen Hiidenkiertäjät  FIN  9:11:53   3:13:18 (7)  3:18:21 (7)  3:24:31  
8.   Tommi Härkönen Kajaanin Suunnistajat  FIN  9:17:18   3:15:13 (8)  3:22:38 (8)  3:29:11  
9.   Konsta Pitkänen Tampereen Pyrintö  FIN  9:17:02   3:15:20 (9)  3:22:50 (9)  3:29:33  
10.   Niku Rintala Teuvan Rivakka  FIN  9:18:24   3:19:39 (10)  3:24:49 (10)  3:31:12  
11.   Valtteri Heikkinen Vehkalahden Veikot  FIN  9:18:19   3:20:06 (11)  3:24:52 (11)  3:31:26  
12.   Elmeri Toivanen Kouvolan Suunnistajat  FIN  9:19:57   3:21:47 (12)  3:26:54 (12)  3:34:15  
13.   Mikko Pajukangas Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN  9:24:14   3:27:23 (13)  3:33:17 (13)  3:40:33  
14.   Taavi Mustajoki Tampereen Pyrintö  FIN  9:25:11   3:28:49 (14)  3:34:41 (14)  3:42:35  
15.   Mikko Poutanen Kokkolan Suunnistajat  FIN  9:26:31   3:30:20 (15)  3:36:03 (15)  3:43:59  
16.   Daniel Koivisto Kymin Suunnistajat  FIN  9:28:05   3:31:42 (16)  3:37:05 (16)  3:44:32  
17.   Rasmus Ekström MS Parma  FIN  9:29:40   3:32:37 (18)  3:37:27 (17)  3:44:41  
18.   Teemu Lehtoranta SK Uusi  FIN  9:19:32   3:32:08 (17)  3:38:24 (18)  3:45:19  
19.   Ville Tiljander Hyvinkään Rasti  FIN  9:27:04   3:33:50 (20)  3:39:27 (19)  3:46:36  
20.   Matias Salonen Helsingin Suunnistajat  FIN  9:27:12   3:33:49 (19)  3:39:28 (20)  3:47:02  
21.   Pyry Hyppölä Sotkamon Jymy  FIN  9:30:00   3:34:44 (21)  3:40:23 (21)  3:47:26  
22.   Jani Nurminen Valkeakosken Haka  FIN  9:33:00   3:37:38 (22)  3:43:38 (22)  3:50:59  
23.   Aapo Viippola Oulun Tarmo  FIN  9:34:00   3:39:30 (24)  3:44:45 (24)  3:52:11  
24.   Janne Niskanen Vehkalahden Veikot  FIN  9:32:00   3:37:55 (23)  3:44:40 (23)  3:52:20  
25.   Ilari Visuri OK77  FIN  9:37:00   3:41:44 (26)  3:47:52 (27)  3:54:22  
26.   Tuukka Mäkinen Hiisirasti  FIN  9:36:00   3:41:50 (27)  3:47:57 (28)  3:54:24  
27.   Antti Väyrynen Kymin Suunnistajat  FIN  9:40:00   3:42:35 (28)  3:47:43 (26)  3:54:39  
28.   Roni-Ville Rissanen Sonkajärven Pahka  FIN  9:31:00   3:39:40 (25)  3:46:37 (25)  3:55:13  
29.   Eemeli Kiljunen Rastivarsat  FIN  9:43:00   3:46:41 (29)  3:51:33 (29)  3:58:33  
30.   Juho Pousi Vehkalahden Veikot  FIN  9:41:00   3:50:25 (30)  3:56:24 (30)  4:04:34  
31.   Atte Nokka Rasti 88  FIN  9:48:00   3:54:17 (31)  3:59:19 (31)  4:06:34  
32.   Elias Lehikoinen Espoon Suunta  FIN  9:42:00   3:54:22 (32)  3:59:28 (32)  4:06:47  
33.   Ville Kinnala Turun Suunnistajat  FIN  9:47:00   3:54:24 (33)  3:59:33 (33)  4:06:56  
34.   Arttu Malmlund Koovee  FIN  9:44:00   3:56:33 (34)  4:02:29 (34)  4:10:02  
35.   Erik Ahola Kangasala SK  FIN  9:55:00   3:59:21 (37)  4:04:30 (37)  4:11:10  
36.   Saku Valkila Turun Suunnistajat  FIN  9:46:00   3:58:10 (36)  4:03:48 (35)  4:11:17  
37.   Linus Hansen Ok Botnia  FIN  9:45:00   3:57:05 (35)  4:04:26 (36)  4:12:34  
38.   Ville Laakso Kalvolan Keihäs  FIN  9:54:00   3:59:58 (38)  4:05:40 (38)  4:12:51  
39.   Lauri Heinaro Espoon Suunta  FIN  9:53:00   4:00:54 (39)  4:06:27 (39)  4:13:36  
40.   Kasperi Reijonen Porvoon Urheilijat  FIN  9:52:00   4:01:45 (40)  4:07:34 (40)  4:14:36  
41.   Niko Kommio Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  9:51:00   4:03:31 (41)  4:09:32 (41)  4:19:28  
42.   Lauri Leirimaa Rastivarsat  FIN  9:49:00   4:04:39 (42)  4:10:28 (42)  4:20:20  
43.   Konsta Sipiläinen Suunta Jyväskylä  FIN  9:50:00   4:05:33 (43)  4:12:48 (43)  4:21:16  
44.   Otso Westerlund Koovee  FIN  9:56:00   4:09:36 (45)  4:15:49 (44)  4:24:13  
45.   Veeti Otsamo Helsingin Suunnistajat  FIN  10:04:00   4:13:05 (46)  4:18:33 (46)  4:26:44  
46.   Juho Tuominen Kankaanpään Suunnistajat  FIN  9:57:00   4:08:04 (44)  4:16:45 (45)  4:27:24  
47.   Samu Pylvänäinen Kouvolan Suunnistajat  FIN  10:03:00   4:16:40 (48)  4:21:24 (47)  4:28:29  
48.   Miika Husu SK Vuoksi  FIN  9:59:00   4:16:21 (47)  4:24:34 (48)  4:33:20  
49.   Mikko Lähdesmäki Rasti-Jussit  FIN  9:58:00   4:20:18 (49)     4:35:20  
50.   Mikael Lindén Kouvolan Suunnistajat  FIN  10:05:00   4:23:08 (50)  4:30:01 (49)  4:39:18  
51.   Aaro Haikonen Ulvilan Ura  FIN  10:02:00   4:26:11 (52)  4:33:46 (50)  4:41:36  
52.   Matias Mäki-Petäys Espoon Akilles  FIN  10:00:00   4:25:24 (51)  4:34:14 (51)  4:43:03  
53.   Sami Laurila Rasti-Lukko  FIN  10:01:00   4:28:59 (53)  4:37:36 (52)  4:46:22  
54.   Miikka Korhonen Tampereen Pyrintö  FIN  10:10:00   4:37:30 (54)     4:51:45  
55.   Matti Kemppainen Hollolan Urheilijat -46  FIN  10:08:00   4:44:59 (55)  4:51:54 (53)  5:00:26  
56.   Veikka Annila Rasti-Lukko  FIN  10:07:00   4:50:35 (56)  4:56:26 (54)  5:03:30  
57.   Kari Nivala Ylivieskan Kuula  FIN  10:12:00   4:50:55 (58)  4:58:03 (55)  5:06:21  
58.   Väinö Johansson Kalvolan Keihäs  FIN  10:11:00   4:50:45 (57)  4:58:30 (56)  5:08:44  
59.   Samuli Natunen Savon Suunta  FIN  10:13:00   5:09:28 (59)  5:18:21 (57)  5:26:58  
60.   Axel Aurén OK Botnia  FIN  10:09:00   5:10:22 (60)  5:20:54 (58)  5:32:49  
61.   Konsta Määttä Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  10:14:00   6:09:22 (61)  6:15:57 (59)  6:24:46  
   Samu Takanen Vehkalahden Veikot  FIN  9:29:33         DNF  
   Hannes Stubb IK Falken  FIN  9:35:00         DQ  
   Aaro Lampinen SK Uusi  FIN  9:38:00         DQ  
   Aleks Hiidenhovi MS Parma  FIN  9:39:00         DNS  
   Aapo Tonder SK Vuoksi  FIN  10:06:00         DNS  
   Herman Hagnäs OK Botnia  FIN  10:15:00            
   Aleksi Hellman MS Parma  FIN  10:16:00         DNS  
   Niilo Ojanaho Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  10:17:00            
   Oskari Jokikokko Pudasjärven Urheilijat  FIN  10:18:00            
   Niilo Melkas IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:19:00         DNS  
   Topias Niemi Helsingin Suunnistajat  FIN  10:20:00            
   Antti Paasi Tampereen Pyrintö  FIN  10:21:00            
   Konsta Piironen MS Parma  FIN  10:22:00            
   Eemeli Saukkonen Pihkaniskat  FIN  10:23:00         DNS  
   Iiro Seppä Turun Suunnistajat  FIN  10:24:00            
| Form of the results:
Suomi Svenska English