FIN5 suunnistusviikko 6.-12.7.2014 Kuusamo

H16E 2. day

Smart Follow

        Starting time Intermediate
4,7 km
Finish
6,4 km
 
1.   Aaro Aho Valkeakosken Haka  FIN  12:31:00   34:05 (1)  45:05  
2.   Aaro Julkunen MS Parma  FIN  12:27:00   38:01 (2)  48:57  
3.   Vesa Lahtinen Hiidenkiertäjät  FIN  12:53:00   38:57 (4)  49:10  
4.   Antti Pasi Kymin Suunnistajat  FIN  10:59:00   38:37 (3)  49:52  
5.   Akseli Ruohola MS Parma  FIN  11:13:00   41:08 (7)  51:00  
6.   Konsta Pitkänen Tampereen Pyrintö  FIN  12:47:00   40:30 (5)  51:46  
7.   Tommi Härkönen Kajaanin Suunnistajat  FIN  11:45:00   40:58 (6)  52:24  
8.   Tommi Hakuli SK Uusi  FIN  10:17:00   42:26 (8)  53:58  
9.   Lauri Koivumäki Kokkolan Suunnistajat  FIN  11:03:00   42:28 (9)  54:43  
10.   Elmeri Toivanen Kouvolan Suunnistajat  FIN  11:43:00   43:15 (10)  55:38  
11.   Rasmus Ekström MS Parma  FIN  12:49:00   44:38 (16)  55:51  
12.   Matias Salonen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:35:00   44:26 (15)  56:24  
13.   Daniel Koivisto Kymin Suunnistajat  FIN  11:41:00   45:12 (20)  56:30  
14.   Ville Tiljander Hyvinkään Rasti  FIN  11:23:00   43:46 (11)  56:32  
15.   Mikko Poutanen Kokkolan Suunnistajat  FIN  11:17:00   43:59 (14)  56:33  
16.   Niku Rintala Teuvan Rivakka  FIN  11:47:00   43:46 (11)  57:02  
17.   Teemu Lehtoranta SK Uusi  FIN  10:39:00   43:58 (13)  57:20  
18.   Mikko Pajukangas Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN  10:13:00   44:52 (18)  57:21  
19.   Jani Nurminen Valkeakosken Haka  FIN  11:11:00   45:56 (25)  57:35  
20.   Valtteri Heikkinen Vehkalahden Veikot  FIN  11:39:00   45:48 (24)  57:39  
21.   Samu Takanen Vehkalahden Veikot  FIN  11:31:00   45:33 (22)  58:28  
22.   Elias Lehikoinen Espoon Suunta  FIN  11:21:00   45:38 (23)  58:29  
23.   Aaro Lampinen SK Uusi  FIN  12:17:00   45:28 (21)  58:49  
24.   Aleks Hiidenhovi MS Parma  FIN  11:33:00   46:27 (26)  59:25  
25.   Konsta Sipiläinen Suunta Jyväskylä  FIN  11:53:00   46:37 (28)  59:59  
26.   Roni-Ville Rissanen Sonkajärven Pahka  FIN  10:49:00   45:11 (19)  1:00:08  
27.   Linus Hansen Ok Botnia  FIN  12:33:00   49:00 (34)  1:01:03  
28.   Juho Pousi Vehkalahden Veikot  FIN  10:19:00   46:58 (29)  1:01:15  
29.   Taavi Mustajoki Tampereen Pyrintö  FIN  12:19:00   47:39 (30)  1:01:17  
30.   Niilo Ojanaho Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  12:45:00   44:47 (17)  1:01:29  
31.   Pyry Hyppölä Sotkamon Jymy  FIN  11:07:00   49:05 (35)  1:01:39  
32.   Eemeli Kiljunen Rastivarsat  FIN  10:41:00   47:42 (31)  1:02:28  
33.   Juho Tuominen Kankaanpään Suunnistajat  FIN  11:35:00   46:36 (27)  1:02:35  
34.   Aapo Viippola Oulun Tarmo  FIN  10:55:00   49:53 (37)  1:03:04  
35.   Miika Husu SK Vuoksi  FIN  12:23:00   48:00 (32)  1:03:10  
36.   Ville Laakso Kalvolan Keihäs  FIN  11:49:00   49:27 (36)  1:03:11  
37.   Kasperi Reijonen Porvoon Urheilijat  FIN  11:09:00   50:05 (39)  1:03:39  
38.   Tuukka Mäkinen Hiisirasti  FIN  11:59:00   50:54 (42)  1:03:53  
39.   Ville Kinnala Turun Suunnistajat  FIN  12:25:00   50:49 (41)  1:04:22  
40.   Ilari Visuri OK77  FIN  12:43:00   51:18 (43)  1:04:53  
41.   Lauri Heinaro Espoon Suunta  FIN  10:35:00   48:43 (33)  1:05:12  
42.   Hannes Stubb IK Falken  FIN  10:23:00   50:40 (40)  1:06:03  
43.   Janne Niskanen Vehkalahden Veikot  FIN  11:57:00   52:57 (48)  1:06:05  
44.   Otso Westerlund Koovee  FIN  11:25:00   51:38 (44)  1:06:43  
45.   Samu Pylvänäinen Kouvolan Suunnistajat  FIN  12:41:00   54:48 (54)  1:06:51  
46.   Niko Kommio Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  11:05:00   52:47 (47)  1:07:17  
47.   Arttu Malmlund Koovee  FIN  10:33:00   53:23 (52)  1:07:30  
48.   Veeti Otsamo Helsingin Suunnistajat  FIN  12:07:00   55:12 (57)  1:08:28  
49.   Lauri Leirimaa Rastivarsat  FIN  10:21:00   52:43 (46)  1:08:35  
50.   Antti Väyrynen Kymin Suunnistajat  FIN  10:25:00   56:46 (61)  1:09:01  
51.   Aleksi Hellman MS Parma  FIN  10:31:00   53:03 (49)  1:10:10  
51.   Saku Valkila Turun Suunnistajat  FIN  11:27:00   55:50 (59)  1:10:10  
53.   Atte Nokka Rasti 88  FIN  12:13:00   53:09 (51)  1:10:45  
53.   Erik Ahola Kangasala SK  FIN  12:55:00   54:24 (53)  1:10:45  
55.   Kari Nivala Ylivieskan Kuula  FIN  10:11:00   54:57 (55)  1:11:17  
56.   Matias Mäki-Petäys Espoon Akilles  FIN  12:01:00   53:03 (49)  1:12:19  
57.   Aapo Tonder SK Vuoksi  FIN  10:37:00   51:55 (45)  1:12:39  
58.   Sami Laurila Rasti-Lukko  FIN  11:01:00   55:54 (60)  1:13:19  
59.   Veikka Annila Rasti-Lukko  FIN  12:11:00   55:24 (58)  1:13:31  
60.   Herman Hagnäs OK Botnia  FIN  12:39:00   57:31 (63)  1:14:31  
61.   Mikko Lähdesmäki Rasti-Jussit  FIN  10:51:00   57:25 (62)  1:15:30  
62.   Väinö Johansson Kalvolan Keihäs  FIN  12:21:00   50:02 (38)  1:16:56  
63.   Aaro Haikonen Ulvilan Ura  FIN  10:47:00   1:02:51 (65)  1:18:57  
64.   Matti Kemppainen Hollolan Urheilijat -46  FIN  11:55:00   59:29 (64)  1:19:02  
65.   Mikael Lindén Kouvolan Suunnistajat  FIN  11:37:00   54:57 (55)  1:24:09  
66.   Samuli Natunen Savon Suunta  FIN  11:15:00   1:09:56 (67)  1:25:18  
67.   Axel Aurén OK Botnia  FIN  12:03:00   1:19:02 (68)  1:30:58  
68.   Miikka Korhonen Tampereen Pyrintö  FIN  12:09:00   1:07:41 (66)  1:34:04  
69.   Antti Paasi Tampereen Pyrintö  FIN  10:43:00   1:27:14 (69)  1:47:19  
70.   Konsta Määttä Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  10:15:00   1:31:12 (70)  1:55:17  
   Oskari Jokikokko Pudasjärven Urheilijat  FIN  10:57:00      DNS  
   Konsta Piironen MS Parma  FIN  11:29:00      DQ  
   Iiro Seppä Turun Suunnistajat  FIN  11:51:00      DQ  
   Niilo Melkas IF Sibbo-Vargarna  FIN  12:51:00      DNS  
   Eemeli Saukkonen Pihkaniskat  FIN  12:57:00      DNF  
| Form of the results:
Suomi Svenska English