Starting time | 4,0 km |
9,2 km |
|||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Vesa Taanila | Ikaalisten Nouseva Voima | FIN | 8:45:00 | 27:18 (1) | |||
Hannu Niemelä | Rasti-Hyry | FIN | 9:26:00 | 28:17 (2) | |||
Raine Tolonen | Vesaisen Pojat | FIN | 9:14:00 | 30:08 (3) | |||
Ville Saikko | Lappeen Riento | FIN | 9:28:00 | 30:27 (4) | |||
Daniel Blomster | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 9:39:00 | 30:40 (5) | |||
Anders Bäckström | IF Femman | FIN | 9:25:00 | 30:54 (6) | |||
Aleksi Mattila | Lynx | FIN | 9:36:00 | 31:00 (7) | |||
Mika Jokiranta | Kouvolan Suunnistajat | FIN | 9:41:00 | 31:16 (8) | |||
Ville Luoma | Hiidenkiertäjät | FIN | 9:29:00 | 31:25 (9) | |||
Markku Elo | Angelniemen Ankkuri | FIN | 9:07:00 | 31:50 (10) | |||
Patrik Väisänen | Kouvolan Suunnistajat | FIN | 9:38:00 | 32:02 (11) | |||
Aki Myllärinen | Joutsenon Kullervo | FIN | 8:55:00 | 32:10 (12) | |||
André Bruguière | Rasti-Nokia | FRA | 9:16:00 | 32:13 (13) | |||
Johan Lövsund | OK Botnia | FIN | 9:37:00 | 32:16 (14) | |||
Kalle Manninen | Anttolan Urheilijat | FIN | 9:31:00 | 32:45 (15) | |||
Olli Mattila | MS Parma | FIN | 9:33:00 | 32:52 (16) | |||
Arto Lilja | Anttolan Urheilijat | FIN | 9:17:00 | 32:58 (17) | |||
Jarmo Tonder | Kalevan Rasti | FIN | 9:08:00 | 33:57 (18) | |||
Miikka Ketonen | Saloisten Reipas | FIN | 9:24:00 | 34:02 (19) | |||
Teppo Isokoski | Kokkolan Suunnistajat | FIN | 9:27:00 | 34:11 (20) | |||
Mika Tervala | Rastivarsat | FIN | 9:35:00 | 34:28 (21) | |||
Matias Sankari | Itä-Hämeen Rasti | FIN | 9:30:00 | 34:56 (22) | |||
Fredrik Hagström | OK Botnia | FIN | 9:13:00 | 34:58 (23) | |||
Mikko Kukkola | Kokkolan Suunnistajat | FIN | 9:22:00 | 35:25 (24) | |||
Mikko Vapa | Ounasvaaran Hiihtoseura | FIN | 9:03:00 | 35:42 (25) | |||
Kalle Peltomäki | Siikaisten Sisu | FIN | 9:05:00 | 35:48 (26) | |||
Antti Paasikoski | Rajamäen Rykmentti | FIN | 9:34:00 | 35:58 (27) | |||
Olli-Petteri Hirvonen | Rastivarsat | FIN | 9:12:00 | 36:18 (28) | |||
Antti Ekonoja | Pellon Ponsi | FIN | 9:18:00 | 36:26 (29) | |||
Antti Kalapudas | Alatornion Pirkat | FIN | 8:51:00 | 36:45 (30) | |||
Eero Kahila | Tampereen Pyrintö | FIN | 8:56:00 | 38:23 (31) | |||
Henrik Palmen | Espoon Suunta | FIN | 9:10:00 | 38:30 (32) | |||
Kari Kokkinen | Perttelin Peikot | FIN | 9:02:00 | 38:53 (33) | |||
Ville Hämäläinen | Vaasan Suunnistajat | FIN | 9:00:00 | 39:01 (34) | |||
Antti Hakala | Lapuan Virkiä | FIN | 9:20:00 | 39:58 (35) | |||
Ulf Meriheinä | IF Sibbo-Vargarna | FIN | 8:50:00 | 41:18 (36) | |||
Mika Laurila | Koskelankylän Riento | FIN | 8:54:00 | 42:04 (37) | |||
Tarmo Hyttinen | Rasti E4 | FIN | 8:48:00 | 43:38 (38) | |||
Kai Ojala | Oulun NMKY:n Urheilijat | FIN | 8:57:00 | 44:09 (39) | |||
Markus Turunen | Rajamäen Rykmentti | FIN | 9:19:00 | 46:58 (40) | |||
Jarkko Ala-Louvesniemi | Vaasan Suunnistajat | FIN | 8:39:00 | 48:19 (41) |