SM-keskimatka (R1), WRE, 24.5.2014, Joutsenon Kullervo, Joutseno

H21B3

Smart Follow

        Starttid Mål
5,1 km
 
1.   Sami-Petteri Juopperi Pellon Ponsi  FIN  13:13:00   35:03  
2.   Roope Koskinen Hiisirasti  FIN  13:35:00   36:37  
3.   Antti Turpeinen Vaajakosken Terä  FIN  13:32:00   39:52  
4.   Juha Huhtanen Lapuan Virkiä  FIN  13:36:00   40:11  
5.   Juha Martikainen Keuruun Kisailijat  FIN  13:21:00   40:37  
6.   Seppo Järvinen Lahden Suunnistajat-37  FIN  13:31:00   40:41  
7.   Mika Rautanen Tuupovaaran Sepot  FIN  13:33:00   40:44  
8.   Ville Kokkila Espoon Suunta  FIN  13:39:00   41:29  
9.   Jussi Taussi Vehkalahden Veikot  FIN  13:23:00   41:31  
10.   Janne Kuningas Luumäen Rasti  FIN  13:28:00   41:39  
11.   Esa Hongell Kokkolan Suunnistajat  FIN  13:30:00   41:48  
12.   Petri Kuusinen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  13:07:00   41:55  
13.   Mika Jokiranta Kouvolan Suunnistajat  FIN  13:42:00   42:14  
14.   Marko Kivelä Vetelin Urheilijat  FIN  13:22:00   42:27  
15.   Antti Iivari Rasti-Kurikka  FIN  13:40:00   42:33  
16.   Tommaso Scalet Helsingin Suunnistajat  ITA  13:26:00   42:56  
17.   Miika Laine Kouvolan Suunnistajat  FIN  13:38:00   43:04  
18.   Tapani Partanen Hyvinkään Rasti  FIN  13:19:00   43:25  
19.   Jari Välikorpi Rasti-Kurikka  FIN  13:08:00   43:56  
20.   Joonas Savola Vesaisen Pojat  FIN  13:11:00   43:58  
21.   Lauri Kahila Tampereen Pyrintö  FIN  13:17:00   44:33  
22.   Janne Häkkinen Pellon Ponsi  FIN  13:27:00   44:52  
23.   Kalle Manninen Anttolan Urheilijat  FIN  13:20:00   45:00  
24.   Antti Rantala Kangasala SK  FIN  13:15:00   45:01  
25.   Kare Kaskinen Ulvilan Ura  FIN  13:37:00   45:02  
26.   Jyri Rantala Koovee  FIN  13:18:00   45:23  
27.   Timo Hongell Kokkolan Suunnistajat  FIN  13:03:00   46:34  
28.   Panu Karhu Ylämaan Pyrkijät  FIN  13:16:00   47:12  
29.   Mikael Sundström IF Sibbo-Vargarna  FIN  13:05:00   47:29  
30.   Pasi Liitiäinen OK Orient  FIN  13:29:00   47:34  
31.   Ari-Pekka Joensuu Lapuan Virkiä  FIN  13:02:00   48:34  
32.   Kimmo Hirvonen Lahden Suunnistajat-37  FIN  13:10:00   48:44  
33.   Mika Seppänen Vaalan Karhu  FIN  13:25:00   48:49  
34.   Joonas Salminen Valkeakosken Haka  FIN  13:41:00   49:07  
35.   Antti Paasikoski Rajamäen Rykmentti  FIN  13:24:00   50:14  
36.   Tomas Ray OK77  FIN  13:04:00   51:36  
37.   Henri Krats Suunta Jyväskylä  FIN  13:06:00   1:00:40  
38.   Kari Kokkinen Perttelin Peikot  FIN  13:01:00   1:03:28  
   Ville Sundberg Lynx  FIN  13:09:00   ej startad  
   Mikko Truhponen Saarijärven Pullistus  FIN  13:12:00   bröt  
   Markku Elo Angelniemen Ankkuri  FIN  13:14:00   bröt  
   Matias Sankari Lahden Suunnistajat-37  FIN  13:34:00   bröt  
   Teemu Niskanen Lahden Suunnistajat-37  FIN  13:43:00   bröt  
   Daniel Blomster IF Sibbo-Vargarna  FIN  13:44:00   disk  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English