SM-keskimatka R1 ja R2, karsinnat ja finaalit

H65B

Smart Follow

        Starting time Intermediate
2,4 km
Finish
2,7 km
 
1.   Erkki Turunen Suunta-Sepot  FIN  13:28:00   28:36 (1)  29:14  
2.   Pertti Salmenoja Hirvensalon Heitto  FIN  13:31:00   28:48 (2)  29:23  
3.   Heikki Kyyrönen Kouvolan Suunnistajat  FIN  13:25:00   29:37 (3)  30:14  
4.   Jorma Järvinen Keravan Urheilijat  FIN  13:23:00   29:39 (4)  30:23  
5.   Erkki Koivukangas Kokkolan Suunnistajat  FIN  13:15:00   30:00 (6)  30:37  
6.   Hannu Siuko Suunta-Sepot  FIN  13:28:00   29:59 (5)  30:39  
7.   Yngve Alexandersson Närpes OK  FIN  13:25:00   30:25 (7)  31:06  
8.   Lars Forsblom Kouvolan Suunnistajat  FIN  13:27:00   31:00 (9)  31:35  
9.   Veli-Matti Kyckling Helsingin Suunnistajat  FIN  13:16:00   30:57 (8)  31:41  
10.   Seppo Kuokkanen Pihkaniskat  FIN  13:27:00   31:02 (10)  31:42  
11.   Ilmari Mäkilä Espoon Suunta  FIN  13:21:00   31:13 (11)  31:48  
12.   Paavo Nikkari Lahden Suunnistajat-37  FIN  13:14:00   31:17 (12)  32:04  
13.   Seppo Valli Kauhajoen Karhu  FIN  13:13:00   31:53 (13)  32:32  
14.   Seppo Korpinen Rajamäen Rykmentti  FIN  13:20:00   32:13 (14)  32:52  
15.   Ossi Lakkala Kuopion Suunnistajat  FIN  13:19:00   32:19 (16)  32:53  
16.   Sakari Nurminen Turun Metsänkävijät  FIN  13:16:00   32:15 (15)  33:01  
16.   Risto Jarva Oriveden Ponnistus  FIN  13:20:00   32:22 (17)  33:01  
18.   Kauko Keränen Urjalan Urheilijat  FIN  13:25:00   32:32 (18)  33:09  
19.   Vesa Herttuainen Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  13:12:00   32:46 (20)  33:23  
20.   Harri Tolvanen Pihkaniskat  FIN  13:13:00   32:42 (19)  33:24  
21.   Erkki Kallio Loimaan Jankko  FIN  13:12:00   32:57 (21)  33:35  
22.   Kari Sane Helsingin Suunnistajat  FIN  13:26:00   33:18 (22)  34:00  
23.   Pekka Ottelin Jämsän Retki-Veikot  FIN  13:12:00   33:32 (23)  34:08  
24.   Juhani Laine Karkki-Rasti  FIN  13:13:00   33:37 (24)  34:21  
25.   Juhani Kytöjoki Rasti-Jyry  FIN  13:08:00   34:52 (25)  35:26  
26.   Tapio Leino Helsingin Suunnistajat  FIN  13:32:00   34:56 (27)  35:34  
27.   Reijo Olli Valkeakosken Haka  FIN  13:10:00   34:53 (26)  35:38  
28.   Risto Häkkinen Vihtavuoren Pamaus  FIN  13:08:00   34:56 (27)  35:44  
29.   Matti Valta Jämsän Retki-Veikot  FIN  13:10:00   35:15 (29)  35:57  
30.   Keijo Lakkinen Suunta-Sepot  FIN  13:17:00   35:34 (30)  36:13  
31.   Paavo Holappa Tuusulan Voima-Veikot  FIN  13:11:00   35:39 (31)  36:15  
32.   Seppo Terävä XYZ  FIN  13:07:00   35:51 (32)  36:29  
33.   Markku Virtanen Espoon Akilles  FIN  13:07:00   36:02 (33)  36:43  
34.   Håkan Rauma OK Botnia  FIN  13:18:00   36:21 (34)  36:56  
35.   Esko Savonen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  13:31:00   37:14 (35)  38:01  
36.   Jaakko Laine Helsingin Suunnistajat  FIN  13:14:00   38:44 (36)  39:25  
37.   Mauri Tolvanen Leppävaaran Sisu  FIN  13:38:00   39:46 (37)  40:26  
38.   Timo Koskinen Valkeakosken Haka  FIN  13:03:00   40:09 (38)  40:57  
39.   Martti Alilonttinen MS Parma  FIN  13:03:00   40:30 (39)  41:22  
40.   Antero Karvinen Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  13:09:00   40:45 (40)  41:27  
41.   Tauno Ahola Turun Suunnistajat  FIN  13:01:00   42:00 (42)  42:41  
42.   Heikki Lahdenniemi Sahalahden Kunto  FIN  13:15:00   41:57 (41)  42:44  
43.   Hannu Humalamäki Ähtärin Urheilijat  FIN  13:04:00   42:24 (43)  43:13  
44.   Pekka Inki Turun Metsänkävijät  FIN  13:09:00   42:36 (44)  43:37  
45.   Lasse Vuorinen Angelniemen Ankkuri  FIN  13:11:00   43:03 (45)  43:47  
46.   Heimo Vartiainen Tampereen Pyrintö  FIN  13:02:00   44:14 (46)  45:04  
47.   Heikki Järvenpää Parkanon Urheilijat  FIN  13:04:00   44:24 (47)  45:11  
47.   Jorma Virtanen Hiisirasti  FIN  13:05:00   44:31 (48)  45:11  
49.   Lauri Karhumäki Pihkaniskat  FIN  13:23:00   47:37 (49)  48:21  
50.   Pekka Puolakka Säyneisen Salpa  FIN  13:02:00   48:01 (50)  48:50  
51.   Jarmo Paikkala Rasti-Jyry  FIN  13:06:00   48:51 (51)  49:59  
52.   Lauri Mustonen Alatornion Pirkat  FIN  13:08:00   49:24 (52)  50:09  
53.   Kauko Salonen Vihtavuoren Pamaus  FIN  13:11:00   50:38 (53)  51:18  
54.   Eero Kattilakoski Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN  13:01:00   52:30 (54)  53:10  
55.   Mauri Finnilä Vetelin Urheilijat  FIN  13:01:00   52:40 (55)  53:22  
56.   Heikki Kujanpää Alajärven Ankkurit  FIN  13:03:00   57:33 (56)  58:19  
57.   Timo Turpeinen Vaajakosken Terä  FIN  13:29:00   1:01:55 (57)  1:02:37  
   Juhani Virtanen Lounais-Hämeen Rasti  FIN  13:02:00      DQ  
   Heikki Talvitie Raision Kuula  FIN  13:04:00      DNS  
   Olavi Rajala Kankaanpään Suunnistajat  FIN  13:05:00      DNS  
   Rauno Riikonen Perttelin Peikot  FIN  13:05:00      DNF  
   Hannu Harju Espoon Suunta  FIN  13:06:00      DNS  
   Lauri Mikkonen Kontiolahden Urheilijat  FIN  13:06:00      DNF  
   Tapio Lindstedt Oriveden Ponnistus  FIN  13:07:00      DNS  
   Seppo Aarnio RastiPiikkiö  FIN  13:10:00      DNF  
   Kai Saksman Estonia  FIN  13:14:00      DNS  
   Seppo Korhonen Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  13:16:00      DQ  
   Aulis Hahtola Rasti-Kurikka  FIN  13:18:00      DNS  
   Severi Halkosaari   FIN  13:19:00      DNS  
   Seppo Hämäläinen Kankaanpään Suunnistajat  FIN  13:29:00      DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English