SM-keskimatka R1 ja R2, karsinnat ja finaalit

H65

Smart Follow

        Starting time Intermediate
1,8 km
Intermediate
2,5 km
Finish
2,8 km
 
1.   Pekka Kerkola Hämeenlinnan Tarmo  FIN  15:32:00   17:54 (1)  22:53 (1)  23:27  
2.   Tapio Peippo SK Vuoksi  FIN  15:28:00   18:22 (2)  23:21 (2)  23:57  
3.   Veikko Loukonen Piikkiön Kehitys  FIN  15:44:00   18:43 (3)  23:41 (3)  24:13  
4.   Jorma Karvonen SOC Asikkala  FIN  15:30:00   18:58 (4)  23:44 (4)  24:18  
5.   Raimo Jalonen MS Parma  FIN  15:48:00   19:11 (5)  24:16 (5)  24:51  
6.   Pekka Kanste OK Raseborg  FIN  15:34:00   19:24 (6)  24:21 (6)  24:56  
7.   Pentti Jokinen Kankaanpään Suunnistajat  FIN  15:24:00   20:17 (10)  24:57 (7)  25:32  
8.   Jouni Savelainen Helsingin Suunnistajat  FIN  15:06:00   19:48 (7)  25:03 (8)  25:38  
9.   Taisto Kemppainen Vaalan Karhu  FIN  15:52:00   20:17 (10)  25:16 (9)  25:49  
10.   Risto Wessman Hiidenkiertäjät  FIN  15:14:00   20:20 (12)  25:48 (10)  26:24  
11.   Timo Peltola MS Parma  FIN  15:26:00   20:12 (9)     26:32  
12.   Paavo Inkinen Rasti-Jyry  FIN  15:36:00   21:06 (17)  26:07 (12)  26:40  
13.   Vesa Turku Helsingin Suunnistajat  FIN  15:42:00   20:36 (13)  26:00 (11)  26:41  
14.   Pertti Nieminen Rajamäen Rykmentti  FIN  14:56:00   20:39 (14)  26:19 (13)  26:52  
15.   Heikki Pajunen Paimion Rasti  FIN  14:10:00   20:52 (16)  26:20 (14)  26:54  
15.   Heikki Lassila Pitäjänmäen Tarmo  FIN  15:46:00   21:33 (21)  26:20 (14)  26:54  
17.   Ossi Tani Kouvolan Suunnistajat  FIN  15:20:00   20:49 (15)  26:29 (16)  27:04  
18.   Veikko Pellinen Joutsenon Kullervo  FIN  14:54:00   20:00 (8)  26:36 (17)  27:10  
19.   Jaakko Hörkkö MS Parma  FIN  15:38:00   21:18 (19)  27:00 (19)  27:31  
20.   Hannu Töyrylä Kouvolan Suunnistajat  FIN  14:38:00   21:11 (18)  26:57 (18)  27:35  
21.   Seppo Hartvik Malax IF  FIN  14:44:00   21:20 (20)  27:06 (20)  27:41  
22.   Ensio Lakanen Vaajakosken Terä  FIN  15:40:00   22:20 (25)  27:47 (21)  28:22  
23.   Unto Tanttu Keravan Urheilijat  FIN  15:12:00   22:17 (23)  27:58 (22)  28:33  
24.   Lauri Röytiö Paimion Rasti  FIN  14:48:00   22:42 (28)  28:21 (23)  28:51  
25.   Heikki Lempinen OK Raseborg  FIN  14:20:00   22:41 (27)  28:24 (24)  28:54  
26.   Leo Jokinen Kokkolan Suunnistajat  FIN  14:24:00   22:17 (23)  28:45 (27)  29:19  
27.   Heikki Hillo Valkeakosken Haka  FIN  15:16:00   23:06 (31)  28:43 (26)  29:20  
28.   Erkki Ylikoski Kankaanpään Suunnistajat  FIN  14:28:00   23:06 (31)  28:51 (28)  29:22  
28.   Veijo Kurvinen Hiidenkiertäjät  FIN  15:18:00   22:55 (30)  28:41 (25)  29:22  
30.   Simo Helkkula Pitäjänmäen Tarmo  FIN  14:42:00   22:23 (26)  29:09 (29)  29:45  
30.   Risto Uljas Rasti-Jyry  FIN  15:02:00   23:49 (35)  29:11 (30)  29:45  
32.   Pauli Rautanen Järvenpään Palo  FIN  15:00:00   21:34 (22)  29:21 (31)  29:50  
33.   Paavo Vesterinen Lounais-Hämeen Rasti  FIN  15:50:00   23:39 (34)  29:43 (32)  30:16  
34.   Eero Hyvönen Porvoon Urheilijat  FIN  14:34:00   23:50 (36)  29:51 (33)  30:29  
35.   Tauno Pajala Espoon Suunta  FIN  15:22:00   22:54 (29)  30:00 (34)  30:36  
36.   Leo Koistinen Vakka-Rasti  FIN  14:14:00   24:31 (38)  30:16 (35)  30:51  
37.   Pentti Tammisaari Hirvensalon Heitto  FIN  14:58:00   24:53 (40)  30:25 (36)  31:04  
38.   Niilo Sevon Saloisten Reipas  FIN  14:18:00   24:42 (39)  31:04 (37)  31:42  
39.   Tauno Saari Suunta-Sepot  FIN  14:22:00   24:08 (37)  31:05 (38)  31:44  
40.   Håkan Björklund IK Falken  FIN  15:04:00   25:33 (42)  31:10 (39)  31:49  
41.   Kari Huttunen Keravan Urheilijat  FIN  14:36:00   23:13 (33)  31:24 (40)  32:00  
42.   Ari Ovaska Epilän Esa  FIN  15:10:00   26:09 (46)  32:04 (41)  32:44  
43.   Åge Liljeström Helsingin Suunnistajat  FIN  15:08:00   26:18 (47)  32:04 (41)  32:48  
44.   Kari Pienimäki Rasti-Jussit  FIN  14:32:00   27:06 (48)  32:46 (43)  33:26  
45.   Paavo Holster Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  14:50:00   25:39 (44)  33:08 (44)  33:45  
46.   Jussi Lavikainen Kangasala SK  FIN  14:46:00   25:44 (45)  33:44 (45)  34:23  
47.   Olavi Hautala Rasti-Jussit  FIN  14:12:00   24:54 (41)  33:52 (46)  34:26  
48.   Matti Roivas Urjalan Urheilijat  FIN  14:26:00   25:36 (43)  33:57 (47)  34:34  
49.   Matti Virtanen Vihtavuoren Pamaus  FIN  14:30:00   29:08 (50)  34:38 (48)  35:12  
50.   Eero Juola Kokkolan Suunnistajat  FIN  14:40:00   29:16 (51)  35:39 (49)  36:19  
51.   Kauko Miettinen Suonenjoen Vasama  FIN  14:52:00   28:14 (49)  35:47 (50)  36:28  
52.   Raimo Pusa Virtain-Ruoveden Suunnistajat  FIN  14:16:00   29:52 (52)  39:47 (51)  40:26  
| Form of the results:
Suomi Svenska English