SM-keskimatka R1 ja R2, karsinnat ja finaalit

H50K1

Smart Follow

        Starting time Intermediate
2,5 km
Finish
2,7 km
 
1.   Matti Yliluikki Suomusjärven Sisu  FIN  9:58:00   18:31 (1)  19:06  
2.   Petri Laaksonen Sweden  FIN  9:14:00   19:48 (3)  20:22  
3.   Timo Nurmela Rasti-Kurikka  FIN  9:50:00   19:45 (2)  20:26  
4.   Markku Kaartinen Angelniemen Ankkuri  FIN  9:59:00   20:28 (4)  21:03  
5.   Kari Tyynelä Vetelin Urheilijat  FIN  9:55:00   20:30 (5)  21:08  
6.   Petteri Kähäri Tampereen Pyrintö  FIN  9:35:00   20:45 (6)  21:18  
7.   Jukka Kallio Tampereen Pyrintö  FIN  9:37:00   20:55 (7)  21:33  
8.   Pekka Noponen Suunta Jyväskylä  FIN  9:56:00   21:05 (8)  21:35  
9.   Thomas Nyholm OK Trian  FIN  9:52:00   21:21 (9)  21:57  
10.   Jukka Kyhäräinen Helsingin Suunnistajat  FIN  9:43:00   21:56 (10)  22:31  
11.   Patric Östergård OK Trian  FIN  9:36:00   22:21 (11)  22:55  
12.   Petri Kotro Kaakon Rasti  FIN  9:57:00   22:48 (12)  23:19  
13.   Reijo Viitanen Rasti-Nokia  FIN  9:44:00   22:51 (13)  23:32  
14.   Jari Järvinen Vaajakosken Terä  FIN  9:30:00   23:21 (14)  23:55  
15.   Esa Kuoppala Rasti-Kurikka  FIN  9:53:00   23:24 (15)  24:01  
16.   Juha Tuomisto Vaasan Suunnistajat  FIN  9:48:00   23:30 (16)  24:09  
17.   Kari Jalava Vakka-Rasti  FIN  9:47:00   23:41 (17)  24:15  
18.   Mika Lammi Laitilan Jyske  FIN  9:31:00   23:53 (18)  24:29  
19.   Harri Karjalainen Espoon Suunta  FIN  9:33:00   24:32 (19)  25:08  
20.   Ari Enroth Rajamäen Rykmentti  FIN  9:40:00   24:41 (20)  25:21  
21.   Harri Karling Pihkaniskat  FIN  9:22:00   24:56 (22)  25:26  
22.   Heikki Koskela Rasti-Jussit  FIN  9:39:00   24:53 (21)  25:31  
23.   Janne Turpiainen Hyvinkään Rasti  FIN  9:02:00   25:46 (23)  26:28  
24.   Pekka Patana Laihian Luja  FIN  9:26:00   25:51 (24)  26:30  
25.   Hannu Numminen Espoon Akilles  FIN  9:34:00   26:13 (25)  26:51  
26.   Arto Hokkanen Tarpian Suunta  FIN  9:10:00   26:34 (26)  27:10  
27.   Kalevi Mäkipää Hiisirasti  FIN  9:49:00   26:44 (27)  27:22  
28.   Markku Korpela Rasti 88  FIN  9:03:00   27:03 (30)  27:40  
28.   Riku Salomaa Tampereen Pyrintö  FIN  9:05:00   26:54 (28)  27:40  
30.   Raino Lampinen Helsingin Suunnistajat  FIN  9:28:00   27:01 (29)  27:45  
31.   Johan Byggningsbacka IF Brahe  FIN  9:16:00   27:05 (31)  27:47  
32.   Jorma Jussila Jämsän Retki-Veikot  FIN  9:12:00   27:26 (33)  28:02  
33.   Ossi Huhtanen Tampereen Pyrintö  FIN  9:21:00   27:21 (32)  28:03  
34.   Jouni Mutka Suunta Jyväskylä  FIN  9:11:00   27:43 (34)  28:23  
35.   Seppo Konttajärvi Vesaisen Pojat  FIN  9:29:00   28:24 (35)  28:59  
36.   Martti Kaksonen Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  9:13:00   28:45 (36)  29:22  
37.   Jussi Elo Laitilan Jyske  FIN  9:41:00   29:08 (37)  29:50  
38.   Ismo Minkkinen Rajamäen Rykmentti  FIN  9:08:00   29:47 (38)  30:25  
39.   Kimmo Laine Kymin Suunnistajat  FIN  9:18:00   29:58 (39)  30:33  
40.   Asko Sippola Kuortaneen Kunto  FIN  9:45:00   30:34 (40)  31:13  
41.   Vesa Ijäs Tarpian Suunta  FIN  9:09:00   30:34 (40)  31:15  
42.   Heikki Karjalainen Raisu Lumous  FIN  9:20:00   30:42 (42)  31:20  
43.   Timo Alatalo Hirvensalon Heitto  FIN  9:01:00   30:45 (43)  31:28  
44.   Mauri Laasonen Tampereen Pyrintö  FIN  9:42:00   31:22 (44)  31:54  
45.   Hannu Pietilä Kajaanin Suunnistajat  FIN  9:32:00   31:34 (46)  32:11  
46.   Reima Piispanen Saloisten Reipas  FIN  9:25:00   31:31 (45)  32:12  
47.   Timo Ritakallio Lynx  FIN  9:27:00      32:14  
48.   Matti Kaasalainen Helsingin Suunnistajat  FIN  9:17:00   32:28 (47)  33:03  
49.   Timo Suhonen Kuopion Suunnistajat  FIN  9:06:00   33:00 (48)  33:42  
50.   Tommi Nietosjärvi Pihkaniskat  FIN  9:23:00   33:43 (49)  34:17  
51.   Pekka Ala-Mäyry Koovee  FIN  9:19:00   35:15 (50)  35:50  
52.   Kari Koivumäki Kokkolan Suunnistajat  FIN  9:15:00   39:20 (51)  40:01  
53.   Kimmo Valtonen MS Parma  FIN  9:24:00   41:17 (52)  41:56  
54.   Seppo Ikäheimo Espoon Suunta  FIN  9:07:00   42:37 (53)  43:13  
   Petri Ketola Pälkäneen Luja-Lukko  FIN  9:04:00      DNF  
   Sakari Pesola Rastiketut  FIN  9:38:00      DNS  
   Mika Rahkola Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  9:46:00      DNS  
   Markku Mänty Maarian Mahti  FIN  9:51:00      DQ  
   Jouni Vantaala Lammin Säkiä  FIN  9:54:00      DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English