SM-keskimatka R1 ja R2, karsinnat ja finaalit

H35K1

Smart Follow

        Starting time Intermediate
3,0 km
Finish
3,2 km
 
1.   Jani Hämäläinen Lahden Suunnistajat-37  FIN  9:57:00   24:21 (1)  24:55  
2.   Jarno Kallio-Könnö Rasti-Kurikka  FIN  9:47:00   24:34 (2)  25:09  
3.   Matti Koivisto MS Parma  FIN  9:55:00   24:35 (3)  25:10  
4.   Jarkko Laine Tampereen Pyrintö  FIN  9:52:00   24:39 (4)  25:18  
4.   Petteri Laitinen Kangasala SK  FIN  10:00:00   24:48 (5)  25:18  
6.   Jari Sipilä Vaajakosken Terä  FIN  9:03:00   24:49 (6)  25:25  
7.   Markus Ståhl OK Trian  FIN  9:19:00   25:13 (7)  25:49  
8.   Timo Saarinen Valkeakosken Haka  FIN  9:32:00   25:33 (8)  26:05  
9.   Harri Pajula Lapuan Virkiä  FIN  9:37:00   25:34 (9)  26:06  
10.   Miika Vennelä Kangasala SK  FIN  9:46:00   25:52 (10)  26:32  
11.   Janne Weckman Vehkalahden Veikot  FIN  9:59:00   26:12 (11)  26:51  
12.   Teppo Pellinen Joutsenon Kullervo  FIN  9:18:00   26:21 (12)  26:57  
13.   Timo Ahvenainen Lahden Suunnistajat-37  FIN  9:58:00   26:28 (13)  27:06  
14.   Petri Paukkunen MS Parma  FIN  9:45:00   26:35 (15)  27:09  
15.   Marko Vapa Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  9:25:00   26:33 (14)  27:10  
16.   Marko Närvä Lynx  FIN  9:54:00   26:50 (16)  27:26  
17.   Marko Kivelä Vihtavuoren Pamaus  FIN  9:41:00   26:54 (17)  27:32  
18.   Janne Joensivu Valkeakosken Haka  FIN  9:24:00   27:24 (20)  27:55  
19.   Jani Sompi Jämsän Retki-Veikot  FIN  9:33:00   27:23 (18)  27:58  
20.   Jani Tamminen Turun Suunnistajat  FIN  9:27:00   27:23 (18)  28:03  
21.   Juha Villa Karkki-Rasti  FIN  9:48:00   27:41 (21)  28:17  
22.   Teemu Rantala Lapuan Virkiä  FIN  9:42:00   27:47 (22)  28:20  
23.   Lauri Tolkki Suunta-Sepot  FIN  9:17:00   27:47 (22)  28:24  
24.   Saku Asikainen Hiisirasti  FIN  9:53:00   28:00 (24)  28:36  
25.   Kalle Laine Kauhajoen Karhu  FIN  9:30:00   28:07 (25)  28:43  
26.   Tuomas Hyyppä Kokkolan Suunnistajat  FIN  9:35:00   28:08 (26)  28:44  
27.   Kai Samposalo Kangasala SK  FIN  9:26:00   28:18 (27)  28:52  
28.   Simo Laine Hollolan Urheilijat -46  FIN  9:16:00   28:18 (27)  28:54  
29.   Mikko Sipilä Kangasala SK  FIN  9:51:00   28:34 (30)  29:06  
30.   Ari Hämäläinen Jämsän Retki-Veikot  FIN  9:38:00   28:29 (29)  29:08  
31.   Vesa Ylis-Junttila Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  9:34:00   28:47 (32)  29:18  
31.   Rami Siivonen Rasti-Lukko  FIN  9:43:00   28:40 (31)  29:18  
33.   Osmo Hongisto Loimaan Jankko  FIN  9:39:00   29:01 (33)  29:39  
34.   Tero Myllymäki Vetelin Urheilijat  FIN  9:44:00   29:09 (34)  29:45  
35.   Timo Sarkkinen Lahden Taimi  FIN  9:29:00   29:14 (35)  29:50  
36.   Tomi Kapiainen Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  9:50:00   29:20 (36)  29:55  
37.   Jani Mäntytörmä Kalvolan Keihäs  FIN  9:06:00   29:22 (37)  29:58  
38.   Teppo Isokoski Kokkolan Suunnistajat  FIN  9:31:00   30:00 (38)  30:36  
39.   Pasi Pesola Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN  9:05:00   30:04 (39)  30:40  
40.   Tomi Silvonen Lahden Suunnistajat-37  FIN  9:07:00   30:22 (40)  30:57  
41.   Markku Laaksonen Rasti 88  FIN  9:56:00   30:27 (41)  31:09  
42.   Tero Kopra Oriveden Ponnistus  FIN  9:13:00   30:40 (42)  31:11  
43.   Juha Fränti Rasti-Kurikka  FIN  9:40:00   30:54 (43)  31:31  
44.   Mikko Riihimäki Koovee  FIN  9:11:00   31:00 (44)  31:44  
44.   Pasi Oravainen Siilin Rasti  FIN  9:49:00   31:02 (45)  31:44  
46.   Pauli Ojanperä Kauhavan Wisa  FIN  9:04:00   31:10 (46)  31:50  
47.   Johan Lövsund OK Botnia  FIN  9:23:00   31:18 (47)  31:51  
48.   Juha Koski Valkealan Kajo  FIN  9:14:00   31:44 (48)  32:16  
49.   Jukka Pohjola Hauhon Sisu  FIN  9:36:00   31:58 (50)  32:31  
50.   Toni Louhisola Turun Metsänkävijät  FIN  9:15:00   31:55 (49)  32:33  
51.   Heikki Silvasti Jämsän Retki-Veikot  FIN  9:21:00   32:12 (51)  32:45  
52.   Mikko Vainio Koovee  FIN  9:22:00   32:36 (52)  33:12  
53.   Aki Koiranen Epilän Esa  FIN  9:02:00   33:26 (53)  34:04  
54.   Jussi Lassila Pitäjänmäen Tarmo  FIN  9:20:00   33:48 (54)  34:23  
55.   Juha Uitto Rasti-Kurikka  FIN  9:09:00   35:24 (55)  36:02  
56.   Aapo Länsiluoto Rasti-Jussit  FIN  9:01:00   40:09 (56)  40:49  
   Amund Beitnes OK77  NOR  9:08:00      DNS  
   Samuel Korhonen Saloisten Reipas  FIN  9:10:00      DNS  
   Sören Jansson IK Falken  FIN  9:12:00      DQ  
   Simo Lindgren Jämsän Retki-Veikot  FIN  9:28:00      DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English