SM-keskimatka R1 ja R2, karsinnat ja finaalit

H15K1

Smart Follow

        Starting time Intermediate
2,0 km
Finish
2,2 km
 
1.   Akseli Julkunen Lounais-Hämeen Rasti  FIN  10:29:00   14:21 (1)  14:59  
2.   Lasse Viilo Tampereen Pyrintö  FIN  10:28:00   15:01 (2)  15:34  
3.   Valter Mårtenson OK77  FIN  10:17:00   15:15 (3)  15:46  
4.   Teemu Oksanen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  10:25:00   15:29 (4)  16:00  
5.   Vili Mähönen Tampereen Pyrintö  FIN  10:27:00   15:30 (5)  16:03  
6.   Ilari Haltia Rajamäen Rykmentti  FIN  10:03:00   15:43 (6)  16:11  
7.   Oscar Stenbacka Vaasan Suunnistajat  FIN  9:47:00   16:11 (7)  16:44  
8.   Antti Rissanen Tampereen Pyrintö  FIN  10:10:00   16:11 (7)  16:49  
8.   Väinö Venetjoki Kokkolan Suunnistajat  FIN  10:15:00   16:23 (10)  16:49  
10.   Lasse Laakso Suunta Jyväskylä  FIN  10:16:00   16:18 (9)  16:53  
11.   Linus Jern OK77  FIN  9:57:00   16:39 (11)  17:12  
12.   Lauri Syrjäläinen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:02:00   16:44 (12)  17:19  
13.   Vesa Nokka Rasti 88  FIN  10:26:00   16:50 (13)  17:30  
14.   Sakari Koivuniemi Rasti-Nokia  FIN  10:24:00   17:06 (14)  17:35  
15.   Eero Turkki Olavin Rasti  FIN  10:20:00   17:30 (15)  17:58  
16.   Erik Kesti Rastikarhut  FIN  9:42:00   17:58 (16)  18:32  
17.   Leevi Väisänen Helsingin Suunnistajat  FIN  9:59:00   18:17 (17)  18:55  
18.   Sakari Koskela Rasti-Jussit  FIN  10:18:00   18:24 (18)  18:56  
19.   Matti Kallio SK Uusi  FIN  10:12:00   18:32 (19)  19:06  
20.   Pyry Eskelinen Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  9:41:00   18:57 (20)  19:29  
21.   Joni Koskinen Rajamäen Rykmentti  FIN  9:58:00   19:17 (21)  19:52  
22.   Pyry Mattila Kouvolan Suunnistajat  FIN  10:21:00   19:30 (22)  20:00  
23.   Matias Äikäs Hiidenkiertäjät  FIN  10:04:00   19:36 (23)  20:02  
24.   Mikael Rautio Espoon Suunta  FIN  10:19:00   19:42 (24)  20:12  
25.   Vertti Laitinen Koovee  FIN  10:06:00   20:03 (25)  20:34  
26.   Eetu Pohja Koovee  FIN  10:22:00   20:11 (26)  20:42  
27.   Saku Hakulinen Vehkalahden Veikot  FIN  10:09:00   20:50 (27)  21:25  
28.   Ilmari Aho Valkeakosken Haka  FIN  9:56:00   20:56 (28)  21:28  
29.   Teppo Luukkonen Kouvolan Suunnistajat  FIN  9:39:00   21:14 (29)  21:47  
30.   Leo Matinheikki Tampereen Pyrintö  FIN  10:07:00   21:23 (30)  21:55  
31.   Arttu Kaario Suunta Jyväskylä  FIN  10:11:00   21:27 (31)  22:04  
32.   Eemeli Rinta-Koski Vaasan Suunnistajat  FIN  9:43:00   21:55 (32)  22:25  
33.   Klaus Haanpää Paimion Rasti  FIN  10:13:00   22:32 (33)  23:06  
34.   Topias Uusitalo Espoon Akilles  FIN  9:53:00   22:36 (34)  23:09  
35.   Onni Sinervä Turun Suunnistajat  FIN  10:01:00   22:53 (35)  23:28  
36.   Atte Ikola Helsingin Suunnistajat  FIN  9:54:00   23:12 (36)  23:48  
37.   Juho Koivisto Kortesjärven Järvi-Veikot  FIN  10:00:00   23:23 (37)  23:55  
38.   Oscar Arén Pargas IF  FIN  9:50:00   23:41 (38)  24:15  
39.   Leevi Keronen Tampereen Pyrintö  FIN  10:14:00   24:17 (39)  24:47  
40.   Lauri Naskali Kyrös-Rasti  FIN  9:40:00   24:52 (40)  25:27  
41.   Henri Malmberg Helsingin Suunnistajat  FIN  10:08:00   25:24 (41)  25:59  
42.   Jaakko Tiukkanen Vaasan Suunnistajat  FIN  9:38:00   25:39 (42)  26:24  
43.   Teemu Kerkola Suomusjärven Sisu  FIN  9:51:00   26:39 (43)  27:11  
44.   Antti-Jussi Oksa Tarpian Suunta  FIN  10:05:00   28:19 (44)  28:53  
45.   Matias Rokka Lounais-Hämeen Rasti  FIN  9:48:00   28:56 (45)  29:25  
46.   Tomi Kyrönlahti Vihtavuoren Pamaus  FIN  9:46:00   30:09 (46)  30:40  
47.   Tommi Hirvonen SK Uusi  FIN  9:52:00   36:00 (47)  36:30  
48.   Aleksi Mutka Suunta Jyväskylä  FIN  9:49:00   39:06 (48)  39:41  
49.   Emil Johansson IF Brahe  FIN  9:45:00   46:31 (49)  47:05  
   Axel Björklund OK Botnia  FIN  9:44:00      DNS  
   Jesse Ojala Rasti 88  FIN  9:55:00      DQ  
   Jussi Jalonen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  10:23:00      DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English