SM-keskimatka R1 ja R2, karsinnat ja finaalit

H15B

Smart Follow

        Starting time Intermediate
0,6
Intermediate
2,2 km
Finish
2,5 km
 
1.   Paavo Heinonen Helsingin Suunnistajat  FIN  13:47:00   6:34 (8)  19:25 (1)  19:55  
2.   Vertti Laitinen Koovee  FIN  13:36:00   6:13 (2)  20:29 (2)  21:00  
3.   Mikael Rautio Espoon Suunta  FIN  13:49:00   6:39 (12)  20:47 (3)  21:14  
4.   Akseli Jussinmäki Halsuan Toivo  FIN  13:56:00   6:30 (7)  21:08 (4)  21:36  
5.   Aaro Virtanen Hollolan Urheilijat -46  FIN  13:41:00   6:38 (11)  21:12 (5)  21:44  
6.   Arttu Kaario Suunta Jyväskylä  FIN  13:41:00   6:37 (9)  21:15 (6)  21:47  
7.   Eetu Pohja Koovee  FIN  13:52:00   6:15 (3)  21:38 (7)  22:08  
8.   Väinö Kotro Kymin Suunnistajat  FIN  13:51:00   6:21 (4)  21:59 (8)  22:26  
9.   Tomi Nykänen Lammin Säkiä  FIN  13:29:00   5:49 (1)  22:09 (9)  22:43  
10.   Matias Äikäs Hiidenkiertäjät  FIN  13:34:00   7:12 (16)  22:23 (10)  22:50  
11.   Pyry Mattila Kouvolan Suunnistajat  FIN  13:51:00   7:10 (14)  22:23 (10)  22:52  
12.   Matti Laasanen Laihian Luja  FIN  13:26:00      22:28 (12)  22:58  
13.   Joel Schüle Koovee  FIN  13:22:00      22:40 (13)  23:16  
14.   Topias Helminen Jämsän Retki-Veikot  FIN  13:35:00   7:30 (17)  23:06 (15)  23:34  
15.   Joni Koskinen Rajamäen Rykmentti  FIN  13:28:00   7:10 (14)  23:03 (14)  23:35  
16.   Saku Hakulinen Vehkalahden Veikot  FIN  13:39:00   8:50 (23)  23:13 (16)  23:47  
17.   Jarkko Rantoja Rastiketut  FIN  13:43:00   6:23 (5)  23:36 (17)  24:02  
18.   Klaus Haanpää Paimion Rasti  FIN  13:43:00   6:28 (6)  23:45 (18)  24:18  
19.   Aleksi Lohtander Rasti-Lukko  FIN  13:15:00      23:57 (19)  24:24  
20.   Onni Sinervä Turun Suunnistajat  FIN  13:31:00   7:40 (19)  23:59 (21)  24:28  
21.   Juho Koivisto Kortesjärven Järvi-Veikot  FIN  13:30:00   6:37 (9)  23:58 (20)  24:30  
22.   Jesse Ojala Rasti 88  FIN  13:25:00   7:39 (18)  24:15 (22)  24:45  
23.   Sebastian Fingerroos Paimion Rasti  FIN  13:30:00   8:08 (21)  24:52 (23)  25:17  
24.   Topias Uusitalo Espoon Akilles  FIN  13:23:00      25:53 (24)  26:22  
25.   Joonas Väliharju Tampereen Pyrintö  FIN  13:23:00      25:54 (25)  26:29  
26.   Tiitus Mustajoki Tampereen Pyrintö  FIN  13:32:00   9:49 (26)  26:03 (26)  26:33  
27.   Kalle Kinnala Turun Suunnistajat  FIN  13:25:00   8:29 (22)  26:10 (27)  26:40  
28.   Jonny Donner OK77  FIN  13:28:00   7:55 (20)  26:20 (28)  26:56  
29.   Teemu Kerkola Suomusjärven Sisu  FIN  13:21:00      26:28 (29)  26:59  
30.   Oscar Arén Pargas IF  FIN  13:20:00      26:35 (30)  27:09  
31.   Henri Malmberg Helsingin Suunnistajat  FIN  13:38:00   11:02 (28)  26:48 (31)  27:20  
32.   Atte Ikola Helsingin Suunnistajat  FIN  13:24:00   9:28 (25)  27:06 (32)  27:42  
33.   Mikko Tervakangas Espoon Suunta  FIN  13:37:00   11:48 (30)  27:49 (33)  28:21  
34.   Olli Koivumäki Kokkolan Suunnistajat  FIN  13:24:00   10:20 (27)  28:40 (34)  29:13  
35.   Aaro Takanen Vehkalahden Veikot  FIN  13:17:00      28:46 (35)  29:23  
36.   Lassi Kuva Rastivarsat  FIN  13:53:00   12:42 (32)  29:01 (36)  29:42  
37.   Ilmari Aho Valkeakosken Haka  FIN  13:26:00   6:53 (13)  29:17 (37)  29:50  
38.   Eemeli Rinta-Koski Vaasan Suunnistajat  FIN  13:13:00      29:38 (38)  30:08  
39.   Elias Sopo Kuopion Suunnistajat  FIN  13:19:00      29:41 (39)  30:17  
40.   Sami Raitola Lynx  FIN  13:42:00   8:55 (24)  30:21 (40)  30:58  
41.   Jonatan Svahn Kymin Suunnistajat  FIN  13:12:00      30:43 (41)  31:14  
42.   Matias Rokka Lounais-Hämeen Rasti  FIN  13:18:00      31:24 (42)  31:54  
43.   Toivo Hursti Espoon Suunta  FIN  13:13:00      31:47 (43)  32:17  
44.   Tommi Hirvonen SK Uusi  FIN  13:22:00   11:23 (29)  32:09 (44)  32:40  
45.   Jere Elomaa Vaasan Suunnistajat  FIN  13:16:00      32:27 (45)  32:57  
46.   Tomi Kyrönlahti Vihtavuoren Pamaus  FIN  13:16:00      33:10 (46)  33:42  
47.   Teppo Luukkonen Kouvolan Suunnistajat  FIN  13:09:00      33:31 (47)  34:06  
48.   Emil Johansson IF Brahe  FIN  13:15:00      34:18 (48)  34:49  
49.   Timi Niemensivu Rasti-Lukko  FIN  13:10:00      36:24 (49)  36:53  
50.   Emil Kronqvist Kokkolan Suunnistajat  FIN  13:18:00      37:43 (50)  38:13  
51.   Mitri Lerssi Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN  13:09:00      40:10 (51)  40:45  
52.   Eeka Husu SK Vuoksi  FIN  13:11:00      40:46 (52)  41:27  
53.   Aapo Salonen Helsingin Suunnistajat  FIN  13:21:00   12:12 (31)  41:20 (53)  42:03  
54.   Jaakko Tiukkanen Vaasan Suunnistajat  FIN  13:08:00      43:20 (54)  44:03  
55.   Lauri Naskali Kyrös-Rasti  FIN  13:10:00      46:10 (55)  46:44  
56.   Henri Kukkonen Vehkalahden Veikot  FIN  13:08:00      47:32 (56)  48:06  
57.   Aleksi Mutka Suunta Jyväskylä  FIN  13:19:00   30:16 (33)  55:49 (57)  56:18  
   Kristian Ketola Koovee  FIN  13:14:00         DNS  
   Axel Björklund OK Botnia  FIN  13:14:00         DNS  
   Lukas Enlund IF Femman  FIN  13:20:00         DNF  
   Antti-Jussi Oksa Tarpian Suunta  FIN  13:35:00         DNS  
   Leo Matinheikki Tampereen Pyrintö  FIN  13:37:00         DNS  
   Leevi Keronen Tampereen Pyrintö  FIN  13:44:00         DNF  
   Jussi Jalonen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  13:53:00         DNS  
| Form of the results:
Suomi Svenska English