SM-sprint 17.9.2017, Helsingin Suunnistajat

H21K2, 13 parasta A-finaaliin

Smart Follow

        Starttid Mål
3,43 km
 
1.   Jesse Laukkarinen Paimion Rasti  FIN  10:57:00   12:52  
2.   Otto Simosas OK Trian  FIN  10:56:00   13:02  
3.   Joonas Ahola Navi  FIN  10:21:00   13:17  
4.   Juha Hyyryläinen Anttolan Urheilijat  FIN  10:35:00   13:22  
5.   Matti Kivelä Hiidenkiertäjät  FIN  10:36:00   13:23  
6.   Markku Elo Angelniemen Ankkuri  FIN  10:51:00   13:24  
7.   Antti Anttonen Vaajakosken Terä  FIN  10:43:00   13:32  
7.   Toni-Antti Viitasaari Kokkolan Suunnistajat  FIN  10:50:00   13:32  
9.   Tuomas Kari Angelniemen Ankkuri  FIN  10:47:00   13:33  
10.   Otto Sund OK Trian  FIN  10:48:00   13:43  
11.   Jere Sipponen Sweden  FIN  10:46:00   13:49  
12.   Anton Kuukka Tampereen Pyrintö  FIN  10:42:00   13:57  
13.   Mikko Knuuttila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  10:34:00   13:59  
14.   Juho-Veikko Hytönen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  10:26:00   14:03  
15.   Tero Linnainmaa Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  10:08:00   14:10  
16.   Niko Nissinen SK Pohjantähti  FIN  10:31:00   14:11  
17.   Tuomo Istolahti Kangasala SK  FIN  10:32:00   14:17  
18.   Misa Tuomala Suunta Jyväskylä  FIN  10:11:00   14:23  
19.   Ari-Pekka Joensuu Lapuan Virkiä  FIN  10:20:00   14:25  
20.   Kari-Pekka Seppänen Rastikarhut  FIN  10:45:00   14:29  
21.   Aaro Ruohola MS Parma  FIN  10:28:00   14:35  
22.   Teemu Niskanen Lahden Suunnistajat-37  FIN  10:38:00   14:38  
22.   Tuukka Senttula Suunta Jyväskylä  FIN  10:40:00   14:38  
24.   Lauri Valkonen Lahden Suunnistajat-37  FIN  10:17:00   14:45  
25.   Lauri Sorsa Hiidenkiertäjät  FIN  10:49:00   15:04  
26.   Eero Inkeri Vehkalahden Veikot  FIN  10:07:00   15:07  
27.   Daniil Elizarov (U) Hiisirasti  RUS  10:09:00   15:14  
28.   Miika Laine Kouvolan Suunnistajat  FIN  10:39:00   15:19  
29.   Jukka Tani Kouvolan Suunnistajat  FIN  10:12:00   15:28  
30.   Jeremias Lipsanen Navi  FIN  10:30:00   15:29  
31.   Lauri Kleemola Lynx  FIN  10:24:00   15:47  
32.   Stefano Raus (U) Lahden Suunnistajat-37  ITA  10:44:00   16:17  
33.   Juuso Kujanpää Lynx  FIN  10:14:00   16:20  
34.   Aki Ylitalo Hauhon Sisu  FIN  10:18:00   16:36  
35.   Jyri Uusitalo Pellon Ponsi  FIN  10:06:00   16:43  
36.   Antti Lindqvist SK Uusi  FIN  10:23:00   17:09  
37.   Jyrki Mikkola Kankaanpään Suunnistajat  FIN  10:15:00   17:21  
38.   Tuomo Niskanen Rastivarsat  FIN  10:10:00   18:04  
39.   Yui Kan Raphael Mak (U) Hong Kong  GBR  10:22:00   18:05  
40.   Jussi Koskinen Kalevan Rasti  FIN  10:16:00   18:43  
   Julius Hakkarainen MS Parma  FIN  10:13:00   ej startad  
   Juuso Metsälä Kalevan Rasti  FIN  10:19:00   ej startad  
   Ville Kokkila Espoon Suunta  FIN  10:25:00   disk  
   Ville Luoma Hiidenkiertäjät  FIN  10:27:00   disk  
   Eero Saleva Rajamäen Rykmentti  FIN  10:29:00   disk  
   Vilho Loukkalahti Hiidenkiertäjät  FIN  10:33:00   disk  
   Aaro Asikainen Kalevan Rasti  FIN  10:37:00   ej startad  
   Iisak Helander SK Pohjantähti  FIN  10:41:00   disk  
   Topias Ahola Navi  FIN  10:52:00   ej startad  
   Will Critchley (U) Vaajakosken Terä  CAN  10:53:00   ej startad  
   Philipp Von Arx (U) Lahden Suunnistajat-37  SUI  10:54:00   disk  
   Sander Vaher (U) Rajamäen Rykmentti  EST  10:55:00   ej startad  
   Yannick Michiels (U) Turun Metsänkävijät  BEL  10:58:00   disk  
| Form av resultaten:
Suomi Svenska English