Nurmijärvi MTB ja Nurmijärviajot, 10.5.2014, Rajamäki
Resultat
Region i Finland / land
-- Välj region
Etelä-Pohjanmaa
Häme
Kaakko
Kainuu
Keski-Pohjanmaa
Keski-Suomi
Lahti
Lappi
Pohjois-Pohjanmaa
Satakunta
Savo-Karjala
Uusimaa
Varsinais-Suomi
FSO
Australia
Belgium
Denmark
Estonia
Finland
United Kingdom
Italy
Lithuania
Norway
Russian Federation
Sweden
Switzerland
United States
Germany
Latvia
Czech Republic
Bulgaria
Brazil
Netherlands
Croatia
OTHER
Ukraine
Turkey
Spain
Ireland
France
Colombia
Portugal
Canada
Austria
Poland
New Zealand
Hungary
Japan
Moldova
Israel
Belarus
Romania
China
Argentina
Slovakia
South Africa
Serbia
Chinese Taipei
DPR Korea
Afghanistan
Albania
Algeria
American Samoa
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Armenia
Aruba
Azerbaijan
The Bahamas
Bahrain
Bangladesh
Barbados
Belize
Benin
Bermuda
Bhutan
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Botswana
British Virgin Islands
Brunei
Burkina Faso
Burundi
Cambodia
Cameroon
Cape Verde
Cayman Islands
Central African Republic
Chad
Chile
Comoros
Congo, Democratic Republic of the
Congo, Republic of the
Cook Islands
Costa Rica
Ivory Coast
Cuba
Cyprus
Djibouti
Dominica
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Eritrea
Ethiopia
Fiji
Gabon
The Gambia
Georgia
Ghana
Greece
Grenada
Guam
Guatemala
Guinea
Guinea-Bissau
Guyana
Haiti
Honduras
Hong Kong
Iceland
India
Indonesia
Iran
Iraq
Jamaica
Jordan
Kazakhstan
Kenya
Kiribati
South Korea
Kosovo
Kuwait
Kyrgyzstan
Laos
Lebanon
Lesotho
Liberia
Libya
Liechtenstein
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Maldives
Mali
Malta
Marshall Islands
Mauritania
Mauritius
Mexico
Micronesia, Federated States of
Monaco
Mongolia
Montenegro
Morocco
Mozambique
Myanmar
Namibia
Nauru
Nepal
Nicaragua
Niger
Nigeria
Oman
Pakistan
Palau
State of Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Puerto Rico
Qatar
Rwanda
Saint Kitts and Nevis
Saint Lucia
Saint Vincent and the Grenadines
Samoa
San Marino
Sao Tome and Principe
Saudi Arabia
Senegal
Seychelles
Sierra Leone
Singapore
Slovenia
Solomon Islands
Somalia
Sri Lanka
Sudan
Suriname
Swaziland
Syria
Tajikistan
Tanzania
Thailand
Timor-Leste
Togo
Tonga
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkmenistan
Tuvalu
Uganda
United Arab Emirates
United States Virgin Islands
Uruguay
Uzbekistan
Vanuatu
Venezuela
Vietnam
Yemen
Zambia
Zimbabwe
och
0 bästa
vinnare
3 bästa
5 bästa
10 bästa
20 bästa
50 bästa
100 bästa
200 bästa
300 bästa
400 bästa
500 bästa
1000 bästa
1500 bästa
Långa föreningsnamn
Korta föreningsnamn
Media
-- Välj media
Aamuposti
Alasatakunta-lehti
Borgåbladet
Etelä-Suomen Sanomat
Forssan lehti
Hämeen Sanomat
Ilkka
Itä-Savo
Jakobstads Tidning
Kangasalan Sanomat
Karkkilalainen-lehti
Kauhajoen Kunnallislehti
Kaupunkilehti Tamperelainen
Keski-Uusimaa
Keskipohjanmaa
Koillis-Häme
Koillissanomat
Kouvolan Sanomat
Kunnallislehti
Lapin Kansa
Lauttakylä-lehti
Länsi-Savo
Länsi-Suomi
Nokian uutiset
Pietarsaaren Sanomat
Pohjois-Satakunta -lehti
Salon Seudun Sanomat
Suur-Keuruun lehti
Turun Tienoo
Vakka-Suomen Sanomat
Västra Nyland
Warkauden Lehti
YLE
Åbo Underrättelser
och
0 bästa
vinnare
3 bästa
5 bästa
10 bästa
20 bästa
50 bästa
100 bästa
200 bästa
300 bästa
400 bästa
500 bästa
1000 bästa
1500 bästa
Långa föreningsnamn
Korta föreningsnamn
Förening
-- Välj förening
2C Team
2CTeam
ABB/Helsinki
ACT
Akilles/Road Academy
Aqua Plus
Avanademultisport
Aviapolis Cycling Team
Beach Volley Tampere
Belgium
Brand Factory Finland Oy
CC Picaro
CCG
CCH
CCH / Helsinki
Cycle Center Ladies Team
Cycle Center team2
Cycling Academy
Cycling Club Gentlemans ry
Cycling El Burro
Eksymä 360
Electrofit
Electrofit.fi
Erigeepper Challenge / PoTa
Erikeeper Challenge/PoTa
Espoo
Etteplan
Extreme Sport Amps / Viro
Finland TUUL Turku
FitSensei
Focus Team Finland
Gladius kirkkonummi
HC Kampin Karjut
HYPY
Heinolan Kiilat
Heinolan MTB-Vlub
Helsinki
HyPY
HyPy
HyPy/Riihimäki
HyPy/Team Skins
Hypy
Hyvinkää
Hyvinkään Hiihtoseura
Hyvinkään Pyöräilijät
Hyvinkään Pyöräilijät/ Salo
Hyvinkään Rasti
Hämeenlinna
IK-32
IK32
Iisalmen Visa
Ilmajoen Kisailijat
Imatran Urheilijat
Irlannin Setteri Riihimäki
JAH
JYPS
JYPS / Sellon Pyörä
Jokela
JyPS
JyPS Äänekoski
Jyps
Jyväskylän pyöräseura/Jyväskylä
JäPy
Jämsä
Jämsänkosken Ilves
Järvenpää
Järvenpään Pyöräilijät/ Järvenp
K.H.P.
KONE
KONE / Hyvinkää
Kaarina
Kangasalan Kisa
Karjala Triathlon
Kaupin Kanuunat
Keimolan Kaiku
Keuruun Kisailijat
Kirkkonummi
Klaukkala
KoKe
KoPy
Kone
KorsKa
Korson Kaiku
Korson Kaiku / Hi5Bikes.fi
Korson kaiku
Kouvolan Pyöräilijät
Kuntosumppu Rauma
Kuopio
Kuopion Pyöräilyseura
Kuopion Pyöräilyseura, KuoPys
Kuopys
KymUV
Kälviän Tarmo
Kärkölä
LaPy
Lahti
Lallinsuon Kampi
Lallissuon Kampi
Lallissuon Kampi/ TTS
Lappeen Kurahousut/Helsinki
Lappeenrannan pyöräilijät
Los Veteranos Turku
Luistava Polku
MTB Järvenpää
MTBCF
MTBCF Ry
MTBCF ry Helsinki
Maastoonpolje.fi
Maastoonpolje.fi / Tampere
Mäntsälän Urheilijat
NSP-SÄHKÖPALVELU OY
Nurmijärven Latu/ Rajamäki
Nurmijärven Moottorikerho
Nurmijärvi
Nurmijärvi kk.
OTB
Ojakkala
Orimattilan Toive
Oulu
Oulu Triathlon & Cycling
Oulu Triathlon & Cycling ry, OT
Oulu Triathlon&Cycling
P-P
P-P /Medilaser Team
P-P/Medilaser Team
P-P/Team Medilaser
PKK
PKK/Pälkäne
PKK/Tampere
PLC-TEC
PLC-Tec
PPP-97
PPP-97 Hamina
Pilkanmaan Pilke (Pilke) / Kouv
Porvoon Akilles
Pyhtää
Pyöräilyseura Zeus
Pyörärinki
Pähkinäniemen Ponnistus
Qicraft
RSP
RSP Rauma
Rajamäen Kehitys
Rajamäki
Rantapyörä
Rauma
Rekolan Pullaposket
Riihimäen Kiista-Veikot
Riihimäki
Rovio/Espoo
Ruukki
Röykkä
SPP 56
SPP-56
SV / Hi5Bikes
Sali 82/Tehoravinne, Turku
Suomi
TCC
TTS
TVC
TWD
Tammela
Tampere
Tampereen Pyörä-Pojat
TePy
Team Espanja
Team Garmin MTB Finland
Team Kotikallio
Team Kotikallio/ Taivassalo
Team Kylmä rinki
Team Skins
Team Skins / HyPy
Team Skins/HyPy
Team Skins/TVC
Team Slow
Team Välikuolema
Tri
Triathlontem 226
Tuusula
Uudenmaan Pyöräilijät
VRU Kouvola
Vaasa
Vaicycle/Vaisala
Valkeala MTB
Vantaa
Veikkola
Veikkolan Veivaajat
Vihti Triathlon
Vähärauman Rutistus
WVC
Wasa Velocity
Wasa Vélocity
Ylöjärvi
espoo
iisalmen visa
keukis
lup-82
mtb#enontekiö
nurmijärvi
royal cycling team / Hollola
Ösk
och
0 bästa
vinnare
3 bästa
5 bästa
10 bästa
20 bästa
50 bästa
100 bästa
200 bästa
300 bästa
400 bästa
500 bästa
1000 bästa
1500 bästa
Långa föreningsnamn
Korta föreningsnamn
Bästa
0 bästa
vinnare
3 bästa
5 bästa
10 bästa
20 bästa
50 bästa
100 bästa
200 bästa
300 bästa
400 bästa
500 bästa
1000 bästa
1500 bästa
Långa föreningsnamn
Korta föreningsnamn
OTHER
2C Team
2CTeam
ABB/Helsinki
ACT
Akilles/Road Academy
Aqua Plus
Avanademultisport
Aviapolis Cycling Team
Beach Volley Tampere
Belgium
Brand Factory Finland Oy
CC Picaro
CCG
CCH
CCH / Helsinki
Cycle Center Ladies Team
Cycle Center team2
Cycling Academy
Cycling Club Gentlemans ry
Cycling El Burro
Eksymä 360
Electrofit
Electrofit.fi
Erigeepper Challenge / PoTa
Erikeeper Challenge/PoTa
Espoo
Etteplan
Extreme Sport Amps / Viro
Finland TUUL Turku
FitSensei
Focus Team Finland
Gladius kirkkonummi
HC Kampin Karjut
HYPY
Heinolan Kiilat
Heinolan MTB-Vlub
Helsinki
HyPY
HyPy
HyPy/Riihimäki
HyPy/Team Skins
Hypy
Hyvinkää
Hyvinkään Hiihtoseura
Hyvinkään Pyöräilijät
Hyvinkään Pyöräilijät/ Salo
Hyvinkään Rasti
Hämeenlinna
IK-32
IK32
Iisalmen Visa
Ilmajoen Kisailijat
Imatran Urheilijat
Irlannin Setteri Riihimäki
JAH
JYPS
JYPS / Sellon Pyörä
Jokela
JyPS
JyPS Äänekoski
Jyps
Jyväskylän pyöräseura/Jyväskylä
JäPy
Jämsä
Jämsänkosken Ilves
Järvenpää
Järvenpään Pyöräilijät/ Järvenp
K.H.P.
KONE
KONE / Hyvinkää
Kaarina
Kangasalan Kisa
Karjala Triathlon
Kaupin Kanuunat
Keimolan Kaiku
Keuruun Kisailijat
Kirkkonummi
Klaukkala
KoKe
KoPy
Kone
KorsKa
Korson Kaiku
Korson Kaiku / Hi5Bikes.fi
Korson kaiku
Kouvolan Pyöräilijät
Kuntosumppu Rauma
Kuopio
Kuopion Pyöräilyseura
Kuopion Pyöräilyseura, KuoPys
Kuopys
KymUV
Kälviän Tarmo
Kärkölä
LaPy
Lahti
Lallinsuon Kampi
Lallissuon Kampi
Lallissuon Kampi/ TTS
Lappeen Kurahousut/Helsinki
Lappeenrannan pyöräilijät
Los Veteranos Turku
Luistava Polku
MTB Järvenpää
MTBCF
MTBCF Ry
MTBCF ry Helsinki
Maastoonpolje.fi
Maastoonpolje.fi / Tampere
Mäntsälän Urheilijat
NSP-SÄHKÖPALVELU OY
Nurmijärven Latu/ Rajamäki
Nurmijärven Moottorikerho
Nurmijärvi
Nurmijärvi kk.
OTB
Ojakkala
Orimattilan Toive
Oulu
Oulu Triathlon & Cycling
Oulu Triathlon & Cycling ry, OT
Oulu Triathlon&Cycling
P-P
P-P /Medilaser Team
P-P/Medilaser Team
P-P/Team Medilaser
PKK
PKK/Pälkäne
PKK/Tampere
PLC-TEC
PLC-Tec
PPP-97
PPP-97 Hamina
Pilkanmaan Pilke (Pilke) / Kouv
Porvoon Akilles
Pyhtää
Pyöräilyseura Zeus
Pyörärinki
Pähkinäniemen Ponnistus
Qicraft
RSP
RSP Rauma
Rajamäen Kehitys
Rajamäki
Rantapyörä
Rauma
Rekolan Pullaposket
Riihimäen Kiista-Veikot
Riihimäki
Rovio/Espoo
Ruukki
Röykkä
SPP 56
SPP-56
SV / Hi5Bikes
Sali 82/Tehoravinne, Turku
Suomi
TCC
TTS
TVC
TWD
Tammela
Tampere
Tampereen Pyörä-Pojat
TePy
Team Espanja
Team Garmin MTB Finland
Team Kotikallio
Team Kotikallio/ Taivassalo
Team Kylmä rinki
Team Skins
Team Skins / HyPy
Team Skins/HyPy
Team Skins/TVC
Team Slow
Team Välikuolema
Tri
Triathlontem 226
Tuusula
Uudenmaan Pyöräilijät
VRU Kouvola
Vaasa
Vaicycle/Vaisala
Valkeala MTB
Vantaa
Veikkola
Veikkolan Veivaajat
Vihti Triathlon
Vähärauman Rutistus
WVC
Wasa Velocity
Wasa Vélocity
Ylöjärvi
espoo
iisalmen visa
keukis
lup-82
mtb#enontekiö
nurmijärvi
royal cycling team / Hollola
Ösk
Utvalda föreningar och
0 bästa
vinnare
3 bästa
5 bästa
10 bästa
20 bästa
50 bästa
100 bästa
200 bästa
300 bästa
400 bästa
500 bästa
1000 bästa
1500 bästa
Långa föreningsnamn
Korta föreningsnamn
|
< Tävlingens ramsida
|
<< Andra tävlingar
|
Feedback
|
Sökning från resultat
|
Prova en ny version av online-tjänsten >
|
Form av resultaten:
Tabell
'Traditionell'
Mobilapparater
Press