2016_veteraanism_hkv
Veteraanien SM-hiihdot 5.3.2016 - Henkilökohtainen väliaikalähtö
N35
5.0
5
Karjaluoto
Suvi
Tampereen Pyrintö
Tampereen Pyrintö
11:02:30
39750
1003
4
Skog
Johanna
IK Falken
IK Falken
11:02:00
39720
1033
2
Hämäläinen
Heidi
Joensuun Kataja
Joensuun Kataja
11:01:00
39660
1099
3
Pääkkönen
Kirsi
Utajärven Urheilijat
Utajärven Urheilijat
11:01:30
39690
1229
N40
5.0
15
Niemelä
Jaana
Iin Hiihtoseura
Iin Hiihtoseura
11:07:30
40050
1016
13
Urpalainen
Heli
Sonkajärven Pahka
Sonkajärven Pahka
11:06:30
39990
1040
11
Talonen
Maarit
Joensuun Kataja
Joensuun Kataja
11:05:30
39930
1079
12
Kuronen
Jonna
Lieksan Hiihtoseura
Lieksan Hiihtoseura
11:06:00
39960
1083
14
Mäki
Terhi
Iisalmen Visa
Iisalmen Visa
11:07:00
40020
1095
8
Holm
Johanna
Viitasaaren Viesti
Viitasaaren Viesti
11:04:00
39840
1111
10
Harjuntausta
Teija
Tampereen Pyrintö
Tampereen Pyrintö
11:05:00
39900
1128
7
Henriksson
Sanna
Kuivasjärven Aura
Kuivasjärven Aura
11:03:30
39810
1219
9
Andersen
Nina
Kuhmo-Ski
Kuhmo-Ski
11:04:30
39870
DNF
N45
5.0
20
Hyytiäinen
Anne
Saarijärven Pullistus
Saarijärven Pullistus
11:10:00
40200
1080
21
Leinonen
Salla
Liperin Hiihtoseura
Liperin Hiihtoseura
11:10:30
40230
1094
19
Ojala
Kaisa
Kuusamon Erä-Veikot
Kuusamon Erä-Veikot
11:09:30
40170
1144
18
Hotakainen
Minna
Joutsenon Kullervo
Joutsenon Kullervo
11:09:00
40140
1238
17
Antikainen
Tuula
Polvijärven Vauhti
Polvijärven Vauhti
11:08:30
40110
1315
N50
5.0
26
Rasimus
Tuula
Huhtasuon Hiihto 2000
Huhtasuon Hiihto 2000
11:13:00
40380
1043
25
Korhonen
Kaija
Sotkamon Jymy
Sotkamon Jymy
11:12:30
40350
1087
24
Pyöriäinen
Kaija
Joensuun Kataja
Joensuun Kataja
11:12:00
40320
1128
23
Udd
Anu
Rovaniemen Maratonhiihtäjät
Rovaniemen Maratonhiihtäjät
11:11:30
40290
1189
N55
5.0
28
Jussila
Eila
Huhtasuon Hiihto 2000
Huhtasuon Hiihto 2000
11:14:00
40440
1136
29
Vuoksiala
Tuija
Vehkalahden Veikot
Vehkalahden Veikot
11:14:30
40470
1159
N60
5.0
32
Niemi
Marianne
Kuusamon Erä-Veikot
Kuusamon Erä-Veikot
11:16:00
40560
1128
31
Ahti
Arja
Helsingin Poliisi-Voimailijat
Helsingin Poliisi-Voimailijat
11:15:30
40530
1400
N65
5.0
35
Kämäräinen
Liisa
Rantasalmen Urheilijat
Rantasalmen Urheilijat
11:17:30
40650
1282
34
Lehtonen
Riitta
Turengin Sarastus
Turengin Sarastus
11:17:00
40620
1405
N70
5.0
38
Myller
Anneli
Karhulan Veikot Junior
Karhulan Veikot Junior
11:19:00
40740
1478
37
Valkama
Tellervo
Seinäjoen Hiihtoseura
Seinäjoen Hiihtoseura
11:18:30
40710
1492
39
Piironen
Pirjo
Tuusulan Voima-Veikot
Tuusulan Voima-Veikot
11:19:30
40770
1651
N75
5.0
41
Hagström
Seija
Ounasvaaran Hiihtoseura
Ounasvaaran Hiihtoseura
11:20:30
40830
1993
M75
5.0
50
Virtanen
Alpo
Pertunmaan Ponnistajat
Pertunmaan Ponnistajat
11:25:00
41100
1065
46
Hakulinen
Aimo
Lohjan Louhi
Lohjan Louhi
11:23:00
40980
1259
43
Määttä
Tauno
Suomussalmen Rasti
Suomussalmen Rasti
11:21:30
40890
1333
47
Kyllönen
Riku
Ristiinan Urheilijat
Ristiinan Urheilijat
11:23:30
41010
1356
49
Wallenius
Tapio
Hyvinkään Hiihtoseura
Hyvinkään Hiihtoseura
11:24:30
41070
DQ
48
Makkonen
Yrjö
Joensuun Kataja
Joensuun Kataja
11:24:00
41040
DNS
45
Räisälä
Kalervo
Kuhmo-Ski
Kuhmo-Ski
11:22:30
40950
DQ
44
Venäläinen
Tuomo
Säyneisen Salpa
Säyneisen Salpa
11:22:00
40920
DNS
M35
10.0
58
Gustafsson
Joachim
IF Femman
IF Femman
11:29:00
41340
1687
54
Karjaluoto
Heikki
Tampereen Pyrintö
Tampereen Pyrintö
11:27:00
41220
1773
53
Urpalainen
Jaakko
Lapinlahden Veto
Lapinlahden Veto
11:26:30
41190
1802
57
Lavonen
Tommi
Anjalan Liitto
Anjalan Liitto
11:28:30
41310
1808
56
Seppä
Esa
Lempäälän Kisa
Lempäälän Kisa
11:28:00
41280
1822
52
Heikkinen
Tuomo
Kuusamon Erä-Veikot
Kuusamon Erä-Veikot
11:26:00
41160
1864
55
Mikkelä
Ari
Anjalan Liitto
Anjalan Liitto
11:27:30
41250
DNS
M40
10.0
65
Laine
Jani
Kuivasjärven Aura
Kuivasjärven Aura
11:32:30
41550
1785
62
Kalliokoski
Jari
Vetelin Urheilijat
Vetelin Urheilijat
11:31:00
41460
1790
68
Ruotsala
Ilkka
Kittilän Urheilijat
Kittilän Urheilijat
11:34:00
41640
1824
67
Heinikoski
Kauko
Iin Hiihtoseura
Iin Hiihtoseura
11:33:30
41610
1869
69
Jauho
Jarkko
Joutsenon Kullervo
Joutsenon Kullervo
11:34:30
41670
1890
61
Ropponen
Mika
Lieksan Hiihtoseura
Lieksan Hiihtoseura
11:30:30
41430
1963
63
Henriksson
Antti
Kuivasjärven Aura
Kuivasjärven Aura
11:31:30
41490
1992
66
Kokkoniemi
Tero
Haapajärven Kiilat
Haapajärven Kiilat
11:33:00
41580
DNS
60
Leinonen
Mika
Kuopion Hiihtäjät
Kuopion Hiihtäjät
11:30:00
41400
DNS
64
Pieviläinen
Petri
Ristijärven Pyry
Ristijärven Pyry
11:32:00
41520
DNF
M45
10.0
79
Kuhno
Jari
Saarijärven Pullistus
Saarijärven Pullistus
11:39:30
41970
1736
77
Alm
Juha
Rovaniemen Maratonhiihtäjät
Rovaniemen Maratonhiihtäjät
11:38:30
41910
1741
73
Leppämäki
Marko
Virtain Urheilijat
Virtain Urheilijat
11:36:30
41790
1795
76
Holm
Jari
Viitasaaren Viesti
Viitasaaren Viesti
11:38:00
41880
1811
78
Kuusitaipale
Jarmo
Kontiolahden Urheilijat
Kontiolahden Urheilijat
11:39:00
41940
1827
74
Kauppinen
Jarkko
Iisalmen Visa
Iisalmen Visa
11:37:00
41820
1861
72
Niemelä
Hannu
Iin Hiihtoseura
Iin Hiihtoseura
11:36:00
41760
DNS
71
Kemppainen
Vesa
Kontiolahden Urheilijat
Kontiolahden Urheilijat
11:35:30
41730
DQ
75
Hyttinen
Tommi
Saloisten Reipas
Saloisten Reipas
11:37:30
41850
DNF
M50
10.0
94
Vaali
Jouko
Virtain Urheilijat
Virtain Urheilijat
11:47:00
42420
1742
96
Jaakkola
Jari
Raision Kuula
Raision Kuula
11:48:00
42480
1777
93
Kinnunen
Valto
Kajaanin Hiihtäjät
Kajaanin Hiihtäjät
11:46:30
42390
1812
82
Ollila
Kari
Rovaniemen Maratonhiihtäjät
Rovaniemen Maratonhiihtäjät
11:41:00
42060
1848
91
Parkkonen
Ismo
Virtain Urheilijat
Virtain Urheilijat
11:45:30
42330
1862
89
Saastamoinen
Rauno
Lieksan Hiihtoseura
Lieksan Hiihtoseura
11:44:30
42270
1883
88
Kinnunen
Simo
Kajaanin Hiihtäjät
Kajaanin Hiihtäjät
11:44:00
42240
1885
81
Pöyhönen
Antti
Maaningan Mahti
Maaningan Mahti
11:40:30
42030
1889
87
Kuronen
Veli Matti
Kainuun Hiihtoseura
Kainuun Hiihtoseura
11:43:30
42210
1911
92
Leinonen
Jouni
Liperin Hiihtoseura
Liperin Hiihtoseura
11:46:00
42360
1926
85
Kukkula
Pekka
Iin Hiihtoseura
Iin Hiihtoseura
11:42:30
42150
1939
84
Ollikainen
Pekka
Seinäjoen Hiihtoseura
Seinäjoen Hiihtoseura
11:42:00
42120
2049
83
Kuosmanen
Juha
Pyhäjärven Pohti
Pyhäjärven Pohti
11:41:30
42090
2115
90
Kinnunen
Petri
Metsä-Veikot 85
Metsä-Veikot 85
11:45:00
42300
2116
95
Makkonen
Timo
Kontiolahden Urheilijat
Kontiolahden Urheilijat
11:47:30
42450
DNS
86
Mäkelä
Markku
Virtain Urheilijat
Virtain Urheilijat
11:43:00
42180
DNS
M55
10.0
101
Storvall
Stefan
IF ÅSARNA
IF ÅSARNA
11:50:30
42630
1860
105
Ala-Lahti
Harri
Seinäjoen Hiihtoseura
Seinäjoen Hiihtoseura
11:52:30
42750
1905
99
Honkanen
Jorma
Maaningan Mahti
Maaningan Mahti
11:49:30
42570
1920
103
Vuoksiala
Heikki
Vehkalahden Veikot
Vehkalahden Veikot
11:51:30
42690
1936
107
Hytönen
Jussi
Pulkkilan Ponsi
Pulkkilan Ponsi
11:53:30
42810
1940
104
Roimas
Heikki
Kälviän Tarmo
Kälviän Tarmo
11:52:00
42720
1970
102
Hietaoja
Veikko
Kankaanpään Urheilijat
Kankaanpään Urheilijat
11:51:00
42660
1976
100
Rönkkö
Ilpo
Vieremän Koitto
Vieremän Koitto
11:50:00
42600
2018
109
Kontkanen
Markku
Joensuun Hiihtoveikot
Joensuun Hiihtoveikot
11:54:30
42870
2023
98
Tolsa
Reijo
Virolahden Sampo
Virolahden Sampo
11:49:00
42540
2031
108
Purho
Veikko
Anjalan Liitto
Anjalan Liitto
11:54:00
42840
DNF
106
Hämäläinen
Timo
Kainuun Hiihtoseura
Kainuun Hiihtoseura
11:53:00
42780
DNS
M60
10.0
130
Tikkanen
Tapio
Leppävirran Viri
Leppävirran Viri
12:05:00
43500
1960
133
Ukkonen
Leo
Tampereen Pyrintö
Tampereen Pyrintö
12:06:30
43590
1972
128
Kopra
Jarmo
Turengin Sarastus
Turengin Sarastus
12:04:00
43440
1992
127
Koivuaho
Arto
Haapajärven Kiilat
Haapajärven Kiilat
12:03:30
43410
2002
134
Hamström
Johnny
Valkealan Kajo
Valkealan Kajo
12:07:00
43620
2003
129
Ruokonen
Heikki
Vehkalahden Veikot
Vehkalahden Veikot
12:04:30
43470
2005
125
Pennanen
Aito
Kiuruveden Urheilijat
Kiuruveden Urheilijat
12:02:30
43350
2022
126
Kaukanen
Jouko
Mäntän Valo
Mäntän Valo
12:03:00
43380
2053
131
Nieminen
Tapio
Virtain Urheilijat
Virtain Urheilijat
12:05:30
43530
2075
120
Heinistö
Hannu
Pyhäselän Urheilijat
Pyhäselän Urheilijat
12:00:00
43200
2079
121
Isola
Reijo
Iin Hiihtoseura
Iin Hiihtoseura
12:00:30
43230
2083
124
Malinen
Martti
Valtimon Vasama
Valtimon Vasama
12:02:00
43320
2106
122
Kattelus
Keijo
Vehkalahden Veikot
Vehkalahden Veikot
12:01:00
43260
2123
116
Halonen
Pauli
Säyneisen Salpa
Säyneisen Salpa
11:58:00
43080
2141
111
Tarvainen
Harri
Virtain Urheilijat
Virtain Urheilijat
11:55:30
42930
2180
123
Vartiainen
Aarne
Simpeleen Urheilijat
Simpeleen Urheilijat
12:01:30
43290
2184
115
Hartikainen
Niilo
Säyneisen Salpa
Säyneisen Salpa
11:57:30
43050
2192
119
Tiikkainen
Osmo
Kainuun Hiihtoseura
Kainuun Hiihtoseura
11:59:30
43170
2216
112
Moshin
Iurii
Pieksämäen Veikot
Pieksämäen Veikot
11:56:00
42960
2255
118
Sjöblom
Klaus
Lovisa Tor-Loviisan Tor
Lovisa Tor-Loviisan Tor
11:59:00
43140
2284
114
Repo
Tapani
Joensuun Kataja
Joensuun Kataja
11:57:00
43020
2326
113
Lappalainen
Eero
Kuopion Hiihtäjät
Kuopion Hiihtäjät
11:56:30
42990
DNS
135
Laitinen
Jouko
Pieksämäen Veikot
Pieksämäen Veikot
12:07:30
43650
DNS
117
Parikka
Voitto
Polvijärven Vauhti
Polvijärven Vauhti
11:58:30
43110
DNF
132
Ojala
Antti
Tampereen Pyrintö
Tampereen Pyrintö
12:06:00
43560
DNS
M65
10.0
154
Nisula
Leino
Virtain Urheilijat
Virtain Urheilijat
12:17:00
44220
1926
150
Paavola
Päivö
Haapaveden Urheilijat
Haapaveden Urheilijat
12:15:00
44100
1963
153
Väisänen
Eero
Kuhmon Kiva
Kuhmon Kiva
12:16:30
44190
1964
149
Turunen
Tuomo
Kuopion Hiihtäjät
Kuopion Hiihtäjät
12:14:30
44070
1996
152
Mäkelä
Harri
Vammalan Seudun Voima
Vammalan Seudun Voima
12:16:00
44160
2028
151
Räsänen
Jouko
Siilinjärven Hiihtoseura
Siilinjärven Hiihtoseura
12:15:30
44130
2053
138
Dianoff
Risto
Kiuruveden Urheilijat
Kiuruveden Urheilijat
12:09:00
43740
2074
143
Immonen
Martti
Oulaisten Huima
Oulaisten Huima
12:11:30
43890
2107
144
Pieviläinen
Jorma
Nurmeksen Sepot
Nurmeksen Sepot
12:12:00
43920
2130
141
Okkonen
Eero
Kuluntalahden Kunto
Kuluntalahden Kunto
12:10:30
43830
2188
139
Liljeroos
Jouko
Sotkamon Jymy
Sotkamon Jymy
12:09:30
43770
2212
155
Matikainen
Sakari
Espoon Tapiot
Espoon Tapiot
12:17:30
44250
DNF
142
Rytky
Paavo
Haapaveden Urheilijat
Haapaveden Urheilijat
12:11:00
43860
DNS
140
Tuovinen
Yrjö
Juuan Jänne
Juuan Jänne
12:10:00
43800
DNS
148
Kinnunen
Mikko
Kaustisen Pohjan-Veikot
Kaustisen Pohjan-Veikot
12:14:00
44040
DQ
146
Happonen
Asko
Kuopion Hiihtäjät
Kuopion Hiihtäjät
12:13:00
43980
DNS
147
Väisänen
Seppo
Mikkelin Hiihtäjät
Mikkelin Hiihtäjät
12:13:30
44010
DNS
145
Torni
Pentti
Parikkalan Urheilijat
Parikkalan Urheilijat
12:12:30
43950
DNF
137
Laaksonen
Seppo
Virtain Urheilijat
Virtain Urheilijat
12:08:30
43710
DNS
M70
10.0
165
Piirainen
Veikko
Keimolan Kaiku
Keimolan Kaiku
12:22:30
44550
2052
161
Saksi
Kai
Muonion Tunturi-Veikot
Muonion Tunturi-Veikot
12:20:30
44430
2204
158
Moilanen
Eero
Kajaanin Hiihtäjät
Kajaanin Hiihtäjät
12:19:00
44340
2222
162
Ahtiainen
Antero
Kuusankosken Kisa
Kuusankosken Kisa
12:21:00
44460
2248
157
Myllymäki
Mauno
Kankaantaan Kisa
Kankaantaan Kisa
12:18:30
44310
2276
159
Peltola
Heikki
Hollolan Nasta
Hollolan Nasta
12:19:30
44370
2397
160
Ikäheimonen
Tapio
Hyvinkään Hiihtoseura
Hyvinkään Hiihtoseura
12:20:00
44400
2473
164
Dannholm
Kurt
Espoon Hiihtoseura
Espoon Hiihtoseura
12:22:00
44520
DQ
163
Heman
Eero
Hollolan Nasta
Hollolan Nasta
12:21:30
44490
DNF