SM-erikoispitkä 14.10.2018 Salo/Salakallio-Sampaa

H70

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
6,1 km
Väliaika
7,7 km
Maali
7,9 km
 
1.   Veikko Loukonen Piikkiön Kehitys  FIN  12:16:00   55:10 (1)  1:08:32 (1)  1:09:05  
2.   Pekka Kanste OK Raseborg  FIN  12:10:00   56:57 (2)  1:11:56 (2)  1:12:36  
3.   Ensio Lakanen Vaajakosken Terä  FIN  12:42:00   59:35 (3)  1:14:19 (3)  1:14:58  
4.   Paavo Inkinen Rasti-Jyry  FIN  11:36:00   1:00:17 (5)  1:14:42 (4)  1:15:16  
5.   Pentti Tammisaari Hirvensalon Heitto  FIN  11:34:00   1:02:15 (9)  1:16:41 (5)  1:17:16  
6.   Heikki Pajunen Paimion Rasti  FIN  11:56:00   1:01:28 (8)  1:16:41 (5)  1:17:25  
7.   Hannu Töyrylä Kouvolan Suunnistajat  FIN  12:44:00   1:00:51 (7)  1:17:33 (7)  1:18:15  
8.   Seppo Hämäläinen Kankaanpään Suunnistajat  FIN  12:02:00   1:03:03 (11)  1:17:43 (8)  1:18:19  
9.   Tauno Pajala Espoon Suunta  FIN  12:18:00   1:03:38 (14)  1:18:13 (9)  1:18:51  
10.   Pertti Nieminen Rajamäen Rykmentti  FIN  12:14:00   1:03:55 (15)  1:18:47 (10)  1:19:28  
11.   Veikko Pellinen Joutsenon Kullervo  FIN  11:54:00   1:03:33 (13)  1:19:08 (11)  1:19:56  
12.   Leo Jokinen Kokkolan Suunnistajat  FIN  12:22:00   1:00:02 (4)  1:19:23 (12)  1:20:06  
13.   Timo Peltola MS Parma  FIN  12:26:00   1:04:47 (16)  1:20:18 (13)  1:21:04  
14.   Matti Kattilakoski Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN  11:28:00   1:03:31 (12)  1:20:41 (14)  1:21:20  
15.   Kari Huttunen Keravan Urheilijat  FIN  12:24:00   1:06:05 (17)  1:21:59 (15)  1:22:41  
16.   Kauko Miettinen Suonenjoen Vasama  FIN  12:34:00   1:07:33 (19)  1:22:30 (16)  1:23:15  
17.   Risto Wessman Hiidenkiertäjät  FIN  11:40:00   1:00:27 (6)  1:22:36 (17)  1:23:21  
18.   Pentti Jokinen Kankaanpään Suunnistajat  FIN  11:32:00   1:08:26 (22)  1:23:34 (18)  1:24:14  
19.   Åge Liljeström Helsingin Suunnistajat  FIN  11:52:00   1:08:53 (24)  1:23:56 (19)  1:24:38  
20.   Mauri Tolvanen Leppävaaran Sisu  FIN  11:50:00   1:02:26 (10)  1:25:00 (20)  1:25:41  
21.   Jaakko Hörkkö MS Parma  FIN  12:50:00   1:08:54 (25)  1:25:02 (21)  1:25:44  
22.   Risto Orpana SOC Asikkala  FIN  10:16:00   1:09:27 (27)  1:25:08 (22)  1:25:50  
23.   Veikko Rautarae Hirvensalon Heitto  FIN  11:42:00   1:08:10 (20)  1:25:19 (23)  1:25:51  
24.   Reijo Liitiäinen OK Trian  FIN  11:44:00   1:08:31 (23)  1:25:47 (24)  1:26:32  
25.   Mauno Hanhela Haukiputaan Heitto  FIN  12:30:00   1:10:14 (29)  1:26:46 (25)  1:27:34  
26.   Heimo Hongisto Loimaan Jankko  FIN  11:26:00   1:11:05 (31)  1:27:28 (26)  1:28:12  
27.   Reino Ansamaa Rasti-Nokia  FIN  11:46:00   1:09:07 (26)  1:27:45 (27)  1:28:32  
28.   Olli Lehtinen Turun Suunnistajat  FIN  10:58:00   1:10:28 (30)  1:28:20 (28)  1:29:00  
29.   Kari Sane Helsingin Suunnistajat  FIN  12:38:00   1:10:13 (28)  1:29:15 (29)  1:29:53  
30.   Antti Mustranta Helsingin Suunnistajat  FIN  11:58:00   1:14:02 (35)  1:30:23 (30)  1:31:02  
31.   Harri Mäkelä Suunta-Sepot  FIN  12:32:00   1:13:20 (33)  1:32:00 (32)  1:32:32  
32.   Kalevi Moisio Turun Suunnistajat  FIN  12:36:00   1:07:18 (18)  1:31:54 (31)  1:32:40  
33.   Veijo Kurvinen Hiidenkiertäjät  FIN  12:04:00   1:13:52 (34)  1:32:15 (33)  1:32:57  
34.   Heikki Pitkänen Rastivarsat  FIN  10:02:00   1:17:30 (40)  1:33:52 (34)  1:34:33  
35.   Vesa Herttuainen Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  11:30:00   1:17:16 (38)  1:34:09 (35)  1:34:50  
36.   Seppo Kuokkanen Pihkaniskat  FIN  11:38:00   1:14:37 (36)  1:34:50 (36)  1:35:37  
37.   Klaus Kuusi Mesikämmenet  FIN  12:06:00   1:17:27 (39)  1:35:45 (37)  1:36:22  
38.   Raimo Karvonen Suomusjärven Sisu  FIN  12:20:00   1:08:19 (21)  1:36:49 (38)  1:37:27  
39.   Pertti Valtee Helsingin Suunnistajat  FIN  11:48:00   1:20:59 (42)  1:37:09 (39)  1:37:51  
40.   Kari Kallio Suomusjärven Sisu  FIN  12:08:00   1:16:10 (37)  1:38:22 (40)  1:39:07  
41.   Teuvo Lehtinen Rastivarsat  FIN  12:00:00   1:11:49 (32)  1:40:26 (41)  1:41:17  
42.   Koitto Verha Vakka-Rasti  FIN  10:28:00   1:21:42 (44)  1:41:07 (42)  1:41:53  
43.   Veli-Matti Kyckling Helsingin Suunnistajat  FIN  11:22:00   1:23:37 (47)  1:41:43 (43)  1:42:31  
44.   Olavi Lukkarinen SK Pohjantähti  FIN  11:08:00   1:26:33 (50)  1:42:56 (44)  1:43:39  
45.   Pekka Lindberg Leppävaaran Sisu  FIN  11:00:00   1:24:01 (48)  1:43:47 (45)  1:44:30  
46.   Kalevi Ilonen OK Trian  FIN  10:32:00   1:23:28 (46)  1:43:56 (46)  1:44:48  
47.   Eero Leppäkorpi Itä-Hämeen Rasti  FIN  10:06:00   1:24:55 (49)  1:45:12 (47)  1:45:53  
48.   Kalle Virtanen Rasti-Lukko  FIN  10:44:00   1:22:37 (45)  1:46:11 (48)  1:47:08  
49.   Esko Taipalus Rastiketut  FIN  12:28:00   1:27:51 (52)  1:47:07 (49)  1:47:59  
50.   Antti Rantasaari Piikkiön Kehitys  FIN  10:30:00   1:27:20 (51)  1:47:30 (50)  1:48:15  
51.   Risto Sirola Keravan Urheilijat  FIN  11:14:00   1:30:02 (57)  1:49:08 (51)  1:49:57  
52.   Voitto Erkinheimo Kortesjärven Järvi-Veikot  FIN  10:54:00   1:20:13 (41)  1:49:46 (52)  1:50:33  
53.   Matti Roivas Urjalan Urheilijat  FIN  10:56:00   1:29:18 (53)  1:50:57 (53)  1:51:55  
54.   Jaakko Laine Helsingin Suunnistajat  FIN  10:38:00   1:30:00 (56)  1:51:58 (54)  1:52:43  
55.   Tuomo Peltola MS Parma  FIN  11:18:00   1:30:24 (58)  1:52:06 (55)  1:53:00  
56.   Pekka Ottelin Jämsän Retki-Veikot  FIN  11:16:00   1:33:34 (62)  1:53:25 (57)  1:54:02  
57.   Juhani Kytöjoki Rasti-Jyry  FIN  10:10:00   1:29:34 (55)  1:53:21 (56)  1:54:10  
58.   Kari Löyttyjärvi Rasti-Jyry  FIN  10:34:00   1:33:00 (61)  1:53:56 (58)  1:54:41  
59.   Simo Mannervesi Rasti-Lukko  FIN  10:00:00   1:33:37 (63)  1:55:16 (59)  1:56:10  
60.   Berndt Engström Pargas IF  FIN  10:04:00   1:29:30 (54)  1:55:35 (60)  1:56:26  
61.   Matti Valta Jämsän Retki-Veikot  FIN  10:48:00   1:34:22 (65)  1:55:49 (61)  1:56:27  
62.   Hannu Yliuntinen Karjaan Ura  FIN  11:20:00   1:38:20 (68)  1:56:23 (62)  1:57:10  
63.   Tapio Leino Helsingin Suunnistajat  FIN  12:12:00   1:35:10 (66)  1:56:56 (63)  1:57:49  
64.   Severi Halkosaari Nivalan Suunnistajat  FIN  10:50:00   1:35:29 (67)  1:57:35 (64)  1:58:30  
65.   Hannu Mattila Espoon Akilles  FIN  10:26:00   1:21:27 (43)  1:59:01 (65)  1:59:49  
66.   Paavo Rönkkö Espoon Suunta  FIN  10:18:00   1:31:10 (59)  1:59:16 (66)  1:59:55  
67.   Juhani Virtanen Lounais-Hämeen Rasti  FIN  10:40:00   1:32:00 (60)  2:00:57 (67)  2:01:41  
68.   Pertti Euren Rastikarhut  FIN  10:42:00   1:41:59 (70)  2:01:36 (68)  2:02:25  
69.   Erkki Latvasto Helsingin Suunnistajat  FIN  10:24:00   1:40:10 (69)  2:03:48 (69)  2:04:37  
70.   Herkko Kykkänen Kaakon Rasti  FIN  10:52:00   1:42:29 (71)  2:04:38 (70)  2:05:23  
71.   Hannu Juutinen SK Pohjantähti  FIN  10:14:00   1:34:10 (64)  2:05:17 (71)  2:06:04  
72.   Olavi Aho Helsingin Suunnistajat  FIN  11:10:00   1:49:04 (75)  2:10:36 (72)  2:11:15  
73.   Hannu Harkola Päijät-Rasti  FIN  11:06:00   1:44:16 (72)  2:10:39 (73)  2:11:25  
74.   Rauno Riikonen Perttelin Peikot  FIN  10:08:00   1:47:15 (74)  2:11:40 (74)  2:12:28  
75.   Jorma Ryynänen Pihkaniskat  FIN  11:24:00   1:47:00 (73)  2:12:28 (75)  2:13:11  
76.   Ilkka Lainema MS Parma  FIN  10:46:00   1:51:46 (78)  2:13:46 (76)  2:14:40  
77.   Juhani Kotikoski Tampereen Pyrintö  FIN  10:12:00   1:54:52 (79)  2:15:52 (77)  2:16:51  
78.   Tapio Tukiainen Hyvinkään Rasti  FIN  10:36:00   1:55:33 (80)  2:16:41 (78)  2:17:34  
79.   Raimo Laakso Halikon Hakoniskat  FIN  10:20:00   1:50:09 (76)  2:20:51 (79)  2:21:29  
80.   Jorma Jolanki Kangasniemen Kalske  FIN  11:12:00   1:50:12 (77)  2:25:38 (80)  2:26:19  
81.   Mauri Lähdekorpi IF Femman  FIN  11:04:00   2:06:04 (82)  2:30:04 (81)  2:31:24  
82.   Olli Saarinen Hiidenkiertäjät  FIN  11:02:00   2:00:42 (81)  2:44:04 (82)  2:44:51  
   Risto Heiskanen Espoon Suunta  FIN  10:22:00         ei läht.  
   Erkki Kivistö Pihkaniskat  FIN  12:40:00         keskeytti  
   Heikki Hillo Valkeakosken Haka  FIN  12:46:00         hylätty  
   Hannu Erkiö Helsingin Suunnistajat  FIN  12:48:00         ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English