SM-erikoispitkä 14.10.2018 Salo/Salakallio-Sampaa

H60

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
9,7 km
Maali
9,9 km
 
1.   Ari Anjala Lahden Suunnistajat-37  FIN  12:09:00   1:12:37 (1)  1:13:08  
2.   Arto Niemi Rajamäen Rykmentti  FIN  12:23:00   1:16:42 (2)  1:17:16  
3.   Kari-Veli Niemi Hauhon Sisu  FIN  11:47:00   1:17:19 (3)  1:17:53  
4.   Tapio Markki Espoon Suunta  FIN  11:55:00   1:17:37 (4)  1:18:15  
5.   Jorma Nissilä Kokkolan Suunnistajat  FIN  12:25:00   1:19:01 (5)  1:19:36  
6.   Simo Valtanen Hinnerjoen Yritys  FIN  12:13:00   1:20:41 (6)  1:21:14  
7.   Tuomo Kauppinen Hyvinkään Rasti  FIN  12:55:00   1:20:58 (7)  1:21:29  
8.   Jouko Malinen Rajamäen Rykmentti  FIN  12:57:00   1:21:13 (8)  1:21:44  
9.   Jyrki Routsi Hiisirasti  FIN  12:35:00   1:21:48 (9)  1:22:19  
10.   Ari Heikkilä Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  11:45:00   1:22:54 (10)  1:23:28  
11.   Reima Liikkanen Lahden Taimi  FIN  12:01:00   1:24:29 (11)  1:25:07  
12.   Jouko Karamo Helsingin Suunnistajat  FIN  12:03:00   1:24:38 (12)  1:25:15  
13.   Esa Toivonen Tarpian Suunta  FIN  12:17:00   1:25:04 (13)  1:25:40  
14.   Pertti Kaura-aho Rasti-Jyry  FIN  12:53:00   1:25:45 (14)  1:26:21  
15.   Timo Lehtinen Rauman Työväen Urheilijat  FIN  12:19:00   1:26:02 (15)  1:26:36  
16.   Leo Ukkonen Tampereen Pyrintö  FIN  11:41:00   1:26:57 (16)  1:27:31  
17.   Simo-Pekka Vennelä Rastivarsat  FIN  10:37:00   1:27:03 (17)  1:27:41  
18.   Jorma Varkila Lammin Säkiä  FIN  11:59:00   1:28:35 (18)  1:29:10  
19.   Stefan Lillandt OK Kristina  FIN  11:37:00   1:29:04 (19)  1:29:43  
20.   Hannu Kosonen Olavin Rasti  FIN  12:05:00   1:29:09 (20)  1:29:45  
21.   Matti Salonen Vakka-Rasti  FIN  12:33:00   1:30:47 (21)  1:31:23  
22.   Markku Hämäläinen Rastivarsat  FIN  11:51:00   1:31:02 (22)  1:31:43  
23.   Tapio Nieminen Jämsän Retki-Veikot  FIN  12:37:00   1:33:50 (23)  1:34:21  
24.   Arhi Tervo Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  12:15:00   1:33:59 (24)  1:34:35  
25.   Veijo Salmi Rajamäen Rykmentti  FIN  12:49:00   1:34:08 (25)  1:34:54  
26.   Timo Asikainen Hiisirasti  FIN  12:21:00   1:34:31 (27)  1:35:07  
26.   Ilkka Ojapalo Rajamäen Rykmentti  FIN  12:41:00   1:34:26 (26)  1:35:07  
28.   Arto Virtala Laitilan Jyske  FIN  11:57:00   1:34:39 (28)  1:35:24  
29.   Kari Rintaluoma Teuvan Rivakka  FIN  12:39:00   1:39:15 (29)  1:39:45  
30.   Antero Laakso Suosmeren Salpa  FIN  12:47:00   1:40:05 (30)  1:40:49  
31.   Juha Tolonen Hankasalmen Hanka  FIN  12:07:00   1:41:50 (31)  1:42:31  
32.   Björn-Erik Wickholm OK Raseborg  FIN  12:43:00   1:43:56 (32)  1:44:42  
33.   Reino Kurkela Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  12:29:00   1:45:01 (33)  1:45:46  
34.   Pekka Vornanen Suonenjoen Vasama  FIN  12:31:00   1:47:16 (34)  1:47:49  
35.   Roy Parnetti Keravan Urheilijat  FIN  12:27:00   1:47:28 (35)  1:48:19  
36.   Mårten Lindroos Kimito SF  FIN  11:43:00   1:48:36 (36)  1:49:16  
37.   Hannu Vehmaa Koovee  FIN  12:51:00   1:49:26 (37)  1:50:11  
38.   Erkki Pulkkinen Rasti-Lukko  FIN  10:51:00   1:50:40 (38)  1:51:13  
39.   Hannu Kuivala Turun Suunnistajat  FIN  11:11:00   1:53:03 (40)  1:53:43  
40.   Timo Alhoke Turun Metsänkävijät  FIN  11:19:00   1:52:56 (39)  1:53:45  
41.   Erkki Tamminen Suunta Jurva  FIN  10:59:00   1:53:19 (41)  1:53:54  
42.   Jaakko Käyhkö RastiPiikkiö  FIN  11:35:00   1:55:19 (42)  1:56:06  
43.   Timo Halla-Aho Alajärven Ankkurit  FIN  12:11:00   1:55:24 (43)  1:56:16  
44.   Tuomo Puustinen Pihkaniskat  FIN  10:53:00   1:55:27 (44)  1:56:19  
45.   Jarmo Jumppanen Pihkaniskat  FIN  11:15:00   1:56:23 (46)  1:57:03  
46.   Vesa Rajaniemi Suunta Jyväskylä  FIN  11:33:00   1:56:22 (45)  1:57:06  
47.   Jussi Keskitalo MS Parma  FIN  11:39:00   1:58:27 (47)  1:59:17  
48.   Jan Lång OK Raseborg  FIN  11:21:00   2:00:03 (48)  2:00:56  
49.   Jari Vainikka Raisu Lumous  FIN  11:31:00   2:02:32 (49)  2:03:20  
50.   Timo Väre Hyvinkään Rasti  FIN  11:05:00   2:02:45 (50)  2:03:29  
51.   Lasse Laaksonen Suomusjärven Sisu  FIN  10:45:00   2:02:46 (51)  2:03:33  
52.   Taisto Nieminen RastiPiikkiö  FIN  11:25:00   2:05:28 (52)  2:06:10  
53.   Pasi Julkunen Tampereen Pyrintö  FIN  11:13:00   2:06:09 (53)  2:06:51  
54.   Ralf Ölander Kimito SF  FIN  10:43:00   2:06:58 (54)  2:07:55  
55.   Eero Palomäki IF Femman  FIN  11:29:00   2:16:02 (55)  2:16:40  
56.   Hannu Ahlqvist Raisu Lumous  FIN  11:23:00   2:16:16 (56)  2:16:59  
57.   Kari Koistinen Hiidenkiertäjät  FIN  10:39:00   2:19:16 (57)  2:20:03  
58.   Markku Vesisenaho Sievin Sisu  FIN  10:33:00   2:19:51 (58)  2:20:40  
59.   Hannu Lähteenmäki Hämeenlinnan Tarmo  FIN  11:03:00   2:21:08 (59)  2:21:49  
60.   Ari Kainulainen Itä-Hämeen Rasti  FIN  11:07:00   2:23:43 (60)  2:24:29  
61.   Harri Lukander RastiPiikkiö  FIN  11:17:00   2:25:30 (61)  2:26:20  
62.   Jari Paukkola Riihimäen Suunnistajat  FIN  10:35:00   2:36:14 (62)  2:36:58  
63.   Harri Viitasalo Riihimäen Suunnistajat  FIN  11:01:00   2:36:16 (63)  2:37:07  
   Staffan Pettersson Lynx  FIN  10:41:00      ei läht.  
   Pentti Malinen Kajaanin Suunnistajat  FIN  10:47:00      hylätty  
   Martti Leppälä Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  10:49:00      ei läht.  
   Kari Vainio Turun Metsänkävijät  FIN  10:55:00      ei läht.  
   Martin Wickholm OK Trian  FIN  10:57:00      ei läht.  
   Juhani Sillanpää Alajärven Ankkurit  FIN  11:09:00      keskeytti  
   Juha Kuivala Turun Suunnistajat  FIN  11:27:00      hylätty  
   Veli-Matti Heinonen Rajamäen Rykmentti  FIN  11:49:00      hylätty  
   Timo Ahlroth Turengin Sarastus  FIN  11:53:00      ei läht.  
   Jukka-Pekka Rantio Hauhon Sisu  FIN  12:45:00      ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English