SM-erikoispitkä 14.10.2018 Salo/Salakallio-Sampaa

H55

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
7,9 km
Väliaika
10,4 km
Maali
10,6 km
 
1.   Leo Pyymäki Espoon Suunta  FIN  12:16:00   57:33 (2)  1:15:37 (1)  1:16:08  
2.   Mikko Heinämäki Tampereen Pyrintö  FIN  12:24:00   57:30 (1)  1:16:29 (2)  1:16:57  
3.   Juha Koskinen Vaajakosken Terä  FIN  11:52:00   1:04:50 (5)  1:23:58 (3)  1:24:30  
4.   Ilkka Peltola Itä-Hämeen Rasti  FIN  12:40:00   1:03:58 (4)  1:24:12 (4)  1:24:43  
5.   Jouni Vantaala Lammin Säkiä  FIN  11:54:00   1:02:47 (3)  1:24:12 (4)  1:24:49  
6.   Pekka Noponen Suunta Jyväskylä  FIN  12:12:00   1:04:59 (6)  1:24:58 (6)  1:25:26  
7.   Juha-Pekka Harju Tampereen Pyrintö  FIN  12:30:00   1:05:22 (8)  1:25:27 (7)  1:26:01  
8.   Heikki Vestola Rastivarsat  FIN  11:58:00   1:06:29 (11)  1:26:16 (8)  1:26:51  
9.   Kalevi Mäkipää Hiisirasti  FIN  12:38:00   1:06:01 (10)  1:26:17 (9)  1:26:53  
10.   Jussi Silvennoinen Kalevan Rasti  FIN  12:34:00   1:05:23 (9)  1:26:24 (10)  1:27:02  
11.   Panu Kärkkäinen Jämsän Retki-Veikot  FIN  10:54:00   1:07:52 (12)  1:27:33 (11)  1:28:00  
12.   Jari Maunuksela Urjalan Urheilijat  FIN  12:22:00   1:08:34 (15)  1:29:26 (12)  1:30:00  
13.   Juhani Jetsonen OC-DUBHE  FIN  11:04:00   1:08:29 (13)  1:29:46 (13)  1:30:18  
14.   Dan Stenlund IF Brahe  FIN  12:00:00   1:10:21 (19)  1:30:16 (14)  1:30:51  
15.   Jukka Kallio Tampereen Pyrintö  FIN  11:44:00   1:05:06 (7)  1:31:24 (15)  1:31:57  
16.   Raimo Itkonen Suunta Jyväskylä  FIN  12:20:00   1:10:32 (22)  1:31:36 (16)  1:32:14  
17.   Jukka Mäkikyrö Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  10:42:00   1:08:30 (14)  1:31:47 (17)  1:32:24  
18.   Juha Tuomisto Vaasan Suunnistajat  FIN  12:32:00   1:09:22 (16)  1:32:19 (18)  1:32:54  
19.   Aimo Aalto Rasti-Nokia  FIN  11:40:00   1:09:45 (17)  1:32:30 (19)  1:33:04  
20.   Mikko Kuusinen Lynx  FIN  12:08:00   1:10:28 (20)  1:32:38 (20)  1:33:11  
21.   Pekka Kiljunen Anttolan Urheilijat  FIN  11:48:00   1:10:13 (18)  1:34:19 (21)  1:34:58  
22.   Mauri Laasonen Tampereen Pyrintö  FIN  11:56:00   1:13:48 (28)  1:34:25 (22)  1:35:01  
23.   Risto Niinimäki Pihkaniskat  FIN  11:50:00   1:11:46 (23)  1:34:41 (23)  1:35:09  
24.   Geza Molnar Rastivarsat  FIN  12:36:00   1:12:41 (24)  1:35:10 (24)  1:35:47  
25.   Pertti Syrjälä Keravan Urheilijat  FIN  12:28:00   1:10:31 (21)  1:36:33 (25)  1:37:11  
26.   Jorma Hirvensalo Saarijärven Pullistus  FIN  11:46:00   1:14:26 (29)  1:37:04 (26)  1:37:44  
27.   Timo Lainema Turun Metsänkävijät  FIN  11:06:00   1:13:42 (27)  1:37:18 (27)  1:37:56  
28.   Jarmo Oikarinen Tampereen Pyrintö  FIN  12:14:00   1:15:29 (32)  1:37:46 (28)  1:38:25  
29.   Stefan Stubb IK Falken  FIN  12:02:00   1:15:43 (33)  1:38:25 (29)  1:38:59  
30.   Markku Virtanen Lammin Säkiä  FIN  11:20:00   1:15:10 (31)  1:39:46 (30)  1:40:24  
31.   Ossi Autio Hyvinkään Rasti  FIN  12:18:00   1:15:01 (30)  1:41:30 (31)  1:42:04  
32.   Hannu Helminen Jämsän Retki-Veikot  FIN  12:10:00   1:16:00 (34)  1:41:43 (32)  1:42:24  
33.   Heikki Koskela Rasti-Jussit  FIN  12:04:00   1:16:52 (35)  1:42:45 (33)  1:43:22  
34.   Kari Ojalainen SK Vuoksi  FIN  10:48:00   1:18:45 (36)  1:43:29 (34)  1:44:02  
35.   Markku Keskitalo MS Parma  FIN  10:46:00   1:19:05 (37)  1:43:44 (35)  1:44:28  
36.   Juha Väisänen Mäntsälän Urheilijat  FIN  11:28:00   1:19:51 (38)  1:44:17 (36)  1:44:53  
37.   Seppo Jylhä Kälviän Tarmo  FIN  11:02:00   1:12:45 (25)  1:44:30 (37)  1:45:09  
38.   Juhani Pitkänen Tampereen Pyrintö  FIN  11:32:00   1:21:30 (39)  1:44:47 (38)  1:45:22  
39.   Tapani Holmijoki RastiPiikkiö  FIN  11:18:00   1:13:29 (26)  1:44:48 (39)  1:45:29  
40.   Matti Teittinen Kokemäen Kova-Väki Suunnistus  FIN  11:36:00   1:22:41 (40)  1:46:12 (40)  1:46:38  
41.   Kenneth Reinikka Hyvinkään Rasti  FIN  10:44:00   1:22:43 (41)  1:47:42 (41)  1:48:25  
42.   Timo Hellberg Rasti-Perniö  FIN  10:56:00   1:24:23 (42)  1:48:53 (42)  1:49:41  
43.   Kimmo Laine Kymin Suunnistajat  FIN  11:38:00   1:27:33 (43)  1:53:56 (43)  1:54:36  
44.   Reijo Toppari Kauhavan Wisa  FIN  10:50:00   1:30:10 (47)  1:54:35 (44)  1:55:13  
45.   Jukka Lehtonen Turun NMKY  FIN  12:26:00   1:33:41 (48)  1:55:29 (45)  1:56:15  
46.   Hannu Kortetjärvi Pälkäneen Luja-Lukko  FIN  11:08:00   1:29:07 (45)  1:55:34 (46)  1:56:23  
47.   Timo Peltonen Sonkajärven Pahka  FIN  11:16:00   1:28:17 (44)  1:57:30 (47)  1:58:14  
48.   Hannu Kaskilahti Viitasaaren Suunta  FIN  10:40:00   1:35:08 (49)  2:03:03 (48)  2:03:40  
49.   Ari Mäntynen Kymin Suunnistajat  FIN  11:10:00   1:29:16 (46)  2:03:06 (49)  2:03:43  
50.   Matti Kaasalainen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:34:00   1:36:23 (50)  2:05:30 (50)  2:06:08  
51.   Vesa Ijäs Tarpian Suunta  FIN  11:30:00   1:37:28 (51)  2:08:04 (51)  2:08:42  
52.   Kari Virtanen MS Parma  FIN  11:00:00   1:42:29 (54)  2:12:27 (52)  2:13:10  
53.   Jari Liukkonen Itä-Hämeen Rasti  FIN  10:58:00   1:41:20 (53)  2:15:18 (53)  2:16:07  
54.   Kari Koivumäki Kokkolan Suunnistajat  FIN  11:14:00   1:39:27 (52)  2:17:27 (54)  2:18:05  
55.   Jari Toivonen Epilän Esa  FIN  11:26:00   1:50:31 (55)  2:17:58 (55)  2:18:47  
56.   Eero Koskivirta Kaakon Rasti  FIN  10:52:00   1:57:02 (57)  2:25:50 (56)  2:26:34  
57.   Kimmo Kuusisto MS Parma  FIN  11:12:00   1:52:47 (56)  2:28:23 (57)  2:29:13  
   Jukka Väyrynen Puolangan Ryhti  FIN  11:22:00         ei läht.  
   Heikki Hakala Kortesjärven Järvi-Veikot  FIN  11:24:00         ei läht.  
   Kari Lehto Turun Metsänkävijät  FIN  11:42:00         keskeytti  
   Pekka Vuorinen OK Trian  FIN  12:06:00         ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English