SM-erikoispitkä 14.10.2018 Salo/Salakallio-Sampaa

H50

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
5,6 km
Väliaika
14,1 km
Maali
14,3 km
 
1.   Antti Virtanen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  12:46:00   37:08 (2)  1:36:50 (1)  1:37:19  
2.   Matti Yliluikki Suomusjärven Sisu  FIN  12:22:00   39:19 (6)  1:39:50 (2)  1:40:21  
3.   Petri Kotro Kaakon Rasti  FIN  11:54:00   38:30 (4)  1:41:52 (3)  1:42:20  
4.   Asmo Vuorenpää Laitilan Jyske  FIN  12:56:00   37:16 (3)  1:42:10 (4)  1:42:42  
5.   Jari Jaakkola Maarian Mahti  FIN  12:02:00   38:44 (5)  1:43:21 (5)  1:43:53  
6.   Timo Karppinen SK Pohjantähti  FIN  11:58:00   36:42 (1)  1:44:25 (6)  1:45:03  
7.   Markku Huostila Lammin Säkiä  FIN  12:16:00   41:57 (11)  1:46:13 (7)  1:46:50  
8.   Ossi Heikkilä Suunta Jyväskylä  FIN  12:24:00   39:37 (8)  1:47:12 (8)  1:47:42  
9.   Jarkko Heikkinen Vehkalahden Veikot  FIN  12:04:00   40:53 (9)  1:47:41 (9)  1:48:10  
10.   Mika Kerkola Suomusjärven Sisu  FIN  12:14:00   42:56 (13)  1:48:10 (10)  1:48:39  
11.   Heikki Jokinen Lahden Suunnistajat-37  FIN  12:40:00   42:07 (12)  1:48:27 (11)  1:49:03  
12.   Timo Helin Vakka-Rasti  FIN  12:58:00   39:23 (7)  1:48:43 (12)  1:49:21  
13.   Ari Heinola Vehkalahden Veikot  FIN  11:30:00   40:53 (9)  1:52:48 (13)  1:53:22  
14.   Esa Kuoppala Rasti-Kurikka  FIN  12:26:00   43:16 (14)  1:53:17 (14)  1:53:55  
15.   Juha-Pekka Larmala Espoon Suunta  FIN  12:00:00   44:22 (16)  1:55:15 (15)  1:55:50  
16.   Sami Kivilaakso Lynx  FIN  12:34:00   47:23 (28)  1:56:36 (16)  1:57:13  
17.   Harri Karjalainen Espoon Suunta  FIN  12:28:00   46:16 (22)  1:56:48 (17)  1:57:23  
18.   Ilkka Nokka Rasti 88  FIN  11:52:00   44:37 (17)  1:57:38 (18)  1:58:15  
19.   Vesa Ruuska Kangasala SK  FIN  11:42:00   46:26 (23)  1:59:45 (19)  2:00:19  
20.   Kari Mäki Jämsän Retki-Veikot  FIN  11:20:00   46:26 (23)  2:00:04 (20)  2:00:36  
20.   Hannu Tiainen Nivalan Suunnistajat  FIN  12:38:00   46:53 (26)  2:00:06 (21)  2:00:36  
22.   Leif Haajanen OK Raseborg  FIN  12:10:00   45:53 (20)  2:01:48 (22)  2:02:30  
23.   Panu Haaramo Espoon Suunta  FIN  11:48:00   50:27 (41)  2:02:32 (23)  2:03:06  
24.   Tuomas Ojanen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:06:00   44:58 (18)  2:02:44 (24)  2:03:24  
25.   Pekka Hakulinen Espoon Suunta  FIN  12:44:00   49:24 (37)  2:03:12 (25)  2:03:50  
26.   Kimmo Gynther Itä-Hämeen Rasti  FIN  11:56:00   51:57 (43)  2:04:31 (26)  2:05:00  
27.   Kaj Grön IF Brahe  FIN  11:32:00   48:25 (32)  2:04:57 (27)  2:05:33  
28.   Jarmo Aho Pälkäneen Luja-Lukko  FIN  12:54:00   46:46 (25)  2:05:00 (28)  2:05:37  
29.   Mika Ketola Koovee  FIN  12:08:00   46:05 (21)  2:06:48 (29)  2:07:29  
30.   Jari Kahiala Pihkaniskat  FIN  11:44:00   48:56 (34)  2:08:26 (30)  2:09:09  
31.   Patric Östergård OK Trian  FIN  12:48:00   44:13 (15)  2:08:26 (30)  2:09:10  
32.   Matti Ilmonen Jämsän Retki-Veikot  FIN  12:30:00   45:08 (19)  2:09:05 (32)  2:09:48  
33.   Visa Koponen Perttelin Peikot  FIN  10:44:00   48:02 (29)  2:09:37 (33)  2:10:20  
34.   Marko Virta Turun Suunnistajat  FIN  12:36:00   50:24 (39)  2:10:21 (34)  2:11:08  
35.   Rainer Räbb Gamlakarleby IF  FIN  11:38:00   53:33 (47)  2:10:34 (35)  2:11:14  
36.   Timo Tähtinen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:46:00   47:06 (27)  2:10:53 (36)  2:11:38  
37.   Markku Nieminen Pälkäneen Luja-Lukko  FIN  11:40:00   48:03 (30)  2:12:17 (37)  2:12:55  
38.   Markus Kaukonen Espoon Suunta  FIN  10:48:00   49:23 (36)  2:13:00 (38)  2:13:37  
39.   Matti Ylitalo Loimaan Jankko  FIN  10:42:00   50:23 (38)  2:16:00 (39)  2:16:38  
40.   Arto Itkonen Turun Suunnistajat  FIN  11:08:00   48:46 (33)  2:16:43 (40)  2:17:17  
41.   Petri Savilahti Lynx  FIN  12:50:00   48:08 (31)  2:16:47 (41)  2:17:34  
42.   Kari Haanpää Paimion Rasti  FIN  10:38:00   49:05 (35)  2:17:43 (42)  2:18:23  
43.   Mika Heikura Rajamäen Rykmentti  FIN  11:18:00   52:14 (44)  2:18:08 (43)  2:18:41  
44.   Usko Karvinen Enonkosken Urheilijat  FIN  10:52:00   50:46 (42)  2:19:17 (44)  2:19:57  
45.   Jörgen Nyman OK Raseborg  FIN  11:02:00   53:08 (46)  2:20:09 (45)  2:20:48  
46.   Tapio Jaatinen SK Vuoksi  FIN  10:32:00   54:20 (49)  2:21:48 (46)  2:22:22  
47.   Kimmo Köyvönen Maarian Mahti  FIN  10:58:00   52:32 (45)  2:24:38 (47)  2:25:27  
48.   Jouni Mutka Suunta Jyväskylä  FIN  10:28:00   58:27 (53)  2:30:03 (48)  2:30:45  
49.   Jukka Oksanen Rastikarhut  FIN  10:36:00   50:24 (39)  2:30:08 (49)  2:30:50  
50.   Kim Ruokonen Pihkaniskat  FIN  10:24:00   53:48 (48)  2:31:14 (50)  2:32:00  
51.   Matti Hakamäki Suunta Jyväskylä  FIN  11:14:00   54:47 (50)  2:34:12 (51)  2:34:44  
52.   Jorma Jussila Jämsän Retki-Veikot  FIN  11:00:00   56:45 (52)  2:37:09 (52)  2:37:50  
53.   Arto Hokkanen Tarpian Suunta  FIN  11:10:00   58:28 (54)  2:38:20 (53)  2:39:13  
54.   Anders Brink Pargas IF  FIN  11:22:00   56:07 (51)  2:48:16 (54)  2:49:06  
55.   Tommi Nietosjärvi Pihkaniskat  FIN  11:04:00   1:02:53 (58)  2:48:23 (55)  2:49:07  
56.   Anders Lindahl OK Trian  FIN  11:36:00   1:00:18 (56)  2:49:12 (56)  2:49:53  
57.   Rauno Autio Karkki-Rasti  FIN  10:50:00   1:05:35 (59)  2:49:51 (57)  2:50:36  
58.   Jyrki Piirainen Järvenpään Palo  FIN  10:34:00   59:45 (55)  2:54:48 (58)  2:55:38  
59.   Kari Hakuli Keravan Urheilijat  FIN  11:34:00   1:02:13 (57)  2:55:45 (59)  2:56:37  
60.   Christer Snickars Solf IK  FIN  10:26:00   1:07:44 (60)  3:02:13 (60)  3:02:59  
61.   Jyrki Kajavalta Turun Suunnistajat  FIN  11:26:00   1:13:27 (63)  3:03:55 (61)  3:04:43  
62.   Kasperi Launis Raisu Lumous  FIN  10:46:00   1:11:36 (61)  3:18:59 (62)  3:19:52  
63.   Timo Rokka Lounais-Hämeen Rasti  FIN  11:06:00   1:13:07 (62)  3:26:14 (63)  3:27:07  
64.   Timo Koivisto Kokemäen Kova-Väki Suunnistus  FIN  11:12:00   1:26:19 (64)  3:49:53 (64)  3:50:38  
   Juha-Pekka Strömberg Rasti-Jyry  FIN  10:30:00         ei läht.  
   Eero Jalonen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  10:40:00         keskeytti  
   Tero Julkunen Lounais-Hämeen Rasti  FIN  10:54:00         hylätty  
   Olli Savikko Tarpian Suunta  FIN  10:56:00         ei läht.  
   Jukka Kyhäräinen Helsingin Suunnistajat  FIN  11:16:00         keskeytti  
   Mika Kulmala Rajamäen Rykmentti  FIN  11:24:00         keskeytti  
   Paavo Ritvanen Pihkaniskat  FIN  11:28:00         ei läht.  
   Hannu Heinilä Rastivarsat  FIN  11:50:00         ei läht.  
   Juha Prittinen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  12:12:00         hylätty  
   Mika Numminen Urjalan Urheilijat  FIN  12:18:00         ei läht.  
   Sami Kälviäinen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:20:00         ei läht.  
   Timo Sivill Vaajakosken Terä  FIN  12:32:00         ei läht.  
   Tommi Viitasaari Kokkolan Suunnistajat  FIN  12:42:00         keskeytti  
   Sakari Taskila Leppävaaran Sisu  FIN  12:52:00         ei läht.  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English