PRISMA-rastit Keräkankareella 10.5.2018, Hiidenkiertäjät

H65

Smart Follow

        Lähtöaika Väliaika
3,5 km
Väliaika
1,8 km
Väliaika
5,0 km
Väliaika
5,4 km
Maali
5,5 km
 
1.   Paavo Vesterinen Lounais-Hämeen Rasti  FIN  11:31:00   26:33 (2)  12:48 (1)  39:28 (1)  43:44 (1)  44:28  
2.   Markku Ritanotko Turun Metsänkävijät  FIN  12:37:00   26:17 (1)  12:54 (2)  40:07 (2)  43:49 (2)  44:38  
3.   Heikki Saarinen Mäntsälän Urheilijat  FIN  12:19:00   27:52 (3)  13:56 (5)  40:13 (3)  44:11 (3)  45:03  
4.   Jorma Yli-Kaatiala Kuortaneen Kunto  FIN  12:49:00   28:27 (6)  13:33 (3)  41:28 (4)  45:44 (4)  46:28  
5.   Vesa Tervo Rajamäen Rykmentti  FIN  12:39:00   28:41 (7)  14:38 (10)  41:31 (5)  45:46 (5)  46:42  
6.   Tapio Halme Angelniemen Ankkuri  FIN  12:09:00   28:18 (4)  14:48 (14)  41:40 (6)  46:05 (6)  47:01  
7.   Keijo Hintukainen Turun Suunnistajat  FIN  13:21:00   28:26 (5)  14:16 (7)  42:49 (7)  46:52 (7)  47:55  
8.   Jouni Savelainen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:11:00   29:59 (14)  15:52 (23)  43:04 (8)  47:44 (8)  48:40  
9.   Peter Sjöholm OK Raseborg  FIN  13:29:00   28:52 (8)  14:55 (15)  43:04 (8)  47:51 (9)  48:45  
10.   Juhani Nippala Rasti-Jyry  FIN  11:37:00   29:25 (11)  14:31 (8)  43:48 (12)  48:12 (10)  49:06  
11.   Mikko Sani Hollolan Urheilijat -46  FIN  13:31:00   28:59 (9)  14:08 (6)  43:34 (10)  48:18 (11)  49:09  
12.   Reima Parkkonen Pihkaniskat  FIN  12:05:00   30:21 (15)  14:38 (10)  43:36 (11)  48:18 (11)  49:13  
13.   Vesa Turku Helsingin Suunnistajat  FIN  11:43:00   29:02 (10)  13:50 (4)  44:22 (14)  48:44 (13)  49:36  
14.   Oke Peltola Turun Suunnistajat  FIN  12:21:00   29:52 (13)  14:31 (8)  44:39 (15)  48:53 (14)  49:50  
15.   Lasse Kataja Suomusjärven Sisu  FIN  13:13:00   30:26 (16)  15:19 (18)  44:00 (13)  49:18 (15)  50:14  
16.   Pentti Jauhiainen OK Trian  FIN  13:03:00   30:40 (17)  14:40 (12)  44:44 (16)  49:45 (16)  50:44  
17.   Pekka Kerkola Hämeenlinnan Tarmo  FIN  11:39:00   32:00 (20)  16:04 (24)  45:47 (17)  50:22 (17)  51:15  
18.   Timo Valkonen Rajamäen Rykmentti  FIN  13:37:00   32:25 (23)  19:42 (45)  46:13 (19)  50:30 (18)  51:21  
19.   Reijo Hirvelä Suosmeren Salpa  FIN  12:31:00   29:34 (12)  15:11 (17)  46:41 (20)  50:40 (19)  51:27  
20.   Lauri Karhumäki Pihkaniskat  FIN  12:29:00   32:01 (21)  15:27 (19)  45:49 (18)  50:40 (19)  51:33  
21.   Pertti Heinikangas Rastikarhut  FIN  12:13:00   31:37 (19)  16:17 (27)  46:57 (21)  51:35 (21)  52:37  
22.   Seppo Väätäinen Espoon Suunta  FIN  13:09:00   34:00 (31)  15:37 (21)  47:44 (25)  51:56 (22)  52:44  
23.   Heino Pakarinen Turun Metsänkävijät  FIN  13:15:00   34:15 (34)  20:56 (50)  47:30 (22)  51:57 (23)  52:48  
24.   Pertti Salmenoja Hirvensalon Heitto  FIN  13:23:00   32:30 (24)  16:45 (32)  47:33 (23)  52:07 (24)  53:01  
25.   Jussi Lavikainen Kangasala SK  FIN  13:33:00   32:13 (22)  16:35 (29)  47:33 (23)  52:08 (25)  53:06  
26.   Erkki Turunen Suunta-Sepot  FIN  12:27:00   33:42 (29)  17:42 (36)  47:56 (27)  52:38 (26)  53:30  
27.   Kaj Koskinen Valkeakosken Haka  FIN  12:41:00   32:42 (26)  16:43 (31)  47:45 (26)  52:48 (27)  53:34  
28.   Juhani Tarvainen Pitäjänmäen Tarmo  FIN  12:07:00   31:04 (18)  15:32 (20)  47:56 (27)  53:01 (28)  54:00  
29.   Jarmo Vainio Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  12:53:00   34:52 (35)  20:02 (46)  49:00 (30)  53:22 (29)  54:13  
30.   Simo Helkkula Pitäjänmäen Tarmo  FIN  12:45:00   33:04 (28)  14:55 (15)  48:10 (29)  53:22 (29)  54:24  
31.   Heikki Lassila Pitäjänmäen Tarmo  FIN  13:07:00   33:42 (29)  15:48 (22)  49:01 (31)  53:51 (31)  54:48  
32.   Lasse Kallio Suomusjärven Sisu  FIN  12:25:00   35:40 (37)  21:18 (51)  49:59 (35)  54:35 (32)  55:18  
33.   Esko Savonen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  11:53:00   33:03 (27)  17:01 (33)  49:21 (32)  54:46 (33)  55:48  
34.   Risto Uljas Rasti-Jyry  FIN  13:11:00   32:38 (25)  16:16 (26)  49:47 (33)  54:52 (34)  55:51  
35.   Markku Tolvanen Espoon Akilles  FIN  12:35:00   34:13 (33)  17:46 (38)  49:52 (34)  55:29 (35)  56:32  
36.   Pentti Tamminen Perttelin Peikot  FIN  13:39:00   34:10 (32)  17:43 (37)  50:55 (36)  56:48 (36)  57:57  
37.   Raimo Pusa Oriveden Ponnistus  FIN  12:33:00   38:42 (43)  16:40 (30)  53:10 (37)  58:25 (37)  59:25  
38.   Seppo Aarnio RastiPiikkiö  FIN  12:47:00   37:38 (42)  17:03 (34)  53:55 (40)  58:45 (38)  59:39  
39.   Hannu Paunonen Koovee  FIN  12:01:00   37:34 (41)  18:32 (39)  53:51 (39)  58:46 (39)  59:42  
40.   Ove Forsström OK Raseborg  FIN  12:23:00   37:05 (39)  14:46 (13)  53:43 (38)  58:53 (40)  59:57  
41.   Hannu Syrjänen Rasti-Vihti  FIN  13:19:00   39:26 (47)  17:23 (35)  55:01 (41)  59:40 (41)  1:00:34  
42.   Pentti Ahola Pälkäneen Luja-Lukko  FIN  11:33:00   35:34 (36)  16:09 (25)  55:04 (42)  1:01:04 (42)  1:02:23  
43.   Kauko Keränen Urjalan Urheilijat  FIN  12:51:00   39:25 (46)  22:39 (54)  55:58 (43)  1:01:30 (43)  1:02:31  
44.   Risto Suominen Suomusjärven Sisu  FIN  11:47:00   40:11 (49)  22:57 (55)  56:26 (44)  1:01:41 (44)  1:02:39  
45.   Matti Espo Kouvolan Suunnistajat  FIN  13:17:00   35:41 (38)  16:32 (28)  56:58 (45)  1:02:03 (45)  1:03:03  
46.   Jouko Koskialho Eurajoen Veikot  FIN  12:03:00   38:57 (44)  20:51 (49)  57:20 (46)  1:02:30 (46)  1:03:37  
47.   Yngve Alexandersson Närpes OK  FIN  13:05:00   37:15 (40)  18:44 (41)  59:00 (47)  1:05:07 (47)  1:06:17  
48.   Ilkka Niemi Espoon Suunta  FIN  11:45:00   41:51 (54)  21:31 (52)  1:00:57 (48)  1:07:02 (48)  1:08:07  
49.   Lauri Röytiö Paimion Rasti  FIN  11:57:00   39:55 (48)  18:38 (40)  1:03:14 (53)  1:07:29 (50)  1:08:28  
50.   Rauno Aavasalo Salon Viesti  FIN  11:59:00   40:23 (52)  23:27 (57)  1:01:36 (49)  1:07:25 (49)  1:08:32  
51.   Seppo Terävä XYZ  FIN  13:01:00   40:12 (50)  19:12 (43)  1:03:21 (54)  1:08:32 (51)  1:09:27  
52.   Harri Tolvanen Pihkaniskat  FIN  13:35:00   39:10 (45)  18:50 (42)  1:02:26 (51)  1:09:15 (52)  1:10:33  
53.   Mikko Parjanne Espoon Suunta  FIN  12:15:00   41:38 (53)  20:12 (47)  1:04:25 (55)  1:09:49 (53)  1:10:55  
54.   Paavo Holappa Tuusulan Voima-Veikot  FIN  11:55:00   41:58 (55)  20:41 (48)  1:02:04 (50)  1:10:16 (54)  1:11:27  
55.   Martti Alilonttinen MS Parma  FIN  13:27:00   40:20 (51)  19:18 (44)  1:03:09 (52)  1:10:30 (55)  1:12:03  
56.   Reino Hotti Helsingin Suunnistajat  FIN  12:43:00   44:06 (56)  21:33 (53)  1:05:02 (56)  1:11:42 (56)  1:13:00  
57.   Klaus Kihlman Pitäjänmäen Tarmo  FIN  11:35:00   47:19 (57)  22:57 (55)  1:08:18 (57)  1:15:15 (57)  1:16:33  
58.   Pentti Nykänen Rasti-Jyry  FIN  12:17:00   55:13 (59)  30:14 (58)  1:21:25 (58)  1:30:01 (58)  1:31:59  
59.   Martti Parviainen XYZ  FIN  11:51:00   50:23 (58)  30:37 (59)  1:24:51 (59)  1:32:13 (59)  1:33:23  
   Rauli Helkkula Turun Metsänkävijät  FIN  11:41:00               ei läht.  
   Jouko Nurminen Tampereen Pyrintö  FIN  11:49:00               keskeytti  
   Markku Leinonen Pihkaniskat  FIN  12:55:00               ei läht.  
   Markku Vesalainen Paimion Rasti  FIN  12:57:00               hylätty  
   Pekka Liukkala Hauhon Sisu  FIN  12:59:00               ei läht.  
   Jouko Koivula Helsingin Suunnistajat  FIN  13:25:00               keskeytti  
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English