Avoin ÖIDM keskimatka IF Brahe 9.9.2018

H21 3,8 km km

(Lähti 9, Keskeytti 0, Hylätty 0)

11Christian KronbergIF FemmanFIN27:23
210Toni SaariVaajakosken TeräFIN29:53+2:30
35Anders BäckströmIF FemmanFIN30:18+2:55
49Patrick KronbergIF FemmanFIN31:46+4:23
57Jens JernIF FemmanFIN33:13+5:50
66Jonas VesterbackMalax IFFIN35:18+7:55
78Sören JanssonIK FalkenFIN40:08+12:45
82Michael TorrkullaIF FemmanFIN48:26+21:03
911Joakim HakalaIF FemmanFIN55:16+27:53
3Hannes StubbIK FalkenFINei läht.
4Staffan JärnIF FemmanFINei läht.

H35 3,2 km km

(Lähti 5, Keskeytti 0, Hylätty 0)

133Staffan TunisIF FemmanFIN28:50
235Johan LövsundOK BotniaFIN29:53+1:03
336Christoffer GranholmIF FemmanFIN38:06+9:16
434Christian HolmIF FemmanFIN42:14+13:24
531Tommy LahtiIF FemmanFIN1:21:45+52:55
32Jan LindforsIK FalkenFINei läht.

H40 3,1 km km

(Lähti 8, Keskeytti 0, Hylätty 0)

165Harri PajulaLapuan VirkiäFIN24:50
268Jari HautalaIF FemmanFIN28:48+3:58
366Dan SnåreOK BotniaFIN30:46+5:56
467Rune BergströmOK KristinaFIN36:27+11:37
561Andreas ÖhmanMalax IFFIN37:45+12:55
662Christian DahlgrenOK KristinaFIN43:20+18:30
764Markus LindgrenOK BotniaFIN47:09+22:19
863Kåre SärsSolf IKFIN55:39+30:49

H45 2,8 km km

(Lähti 6, Keskeytti 1, Hylätty 0)

149Jan TorrkullaIF FemmanFIN23:07
250Jonas FurubackaOK BotniaFIN41:22+18:15
351Fredrik BackmanIF FemmanFIN43:25+20:18
452Joakim HansenOK BotniaFIN44:56+21:49
553Sören SvenlinIK KronanFIN52:27+29:20
54Mikael NordmanIF FemmanFINkeskeytti

H50 2,5 km km

(Lähti 7, Keskeytti 0, Hylätty 0)

174Tomas WikblomIF MinkenFIN20:54
276Torbjörn WiklundIK FalkenFIN25:22+4:28
375Stefan HöstmanMalax IFFIN26:59+6:05
477Robert LillhongaGamlakarleby IFFIN30:56+10:02
572Rainer RäbbGamlakarleby IFFIN31:10+10:16
671Leif StrandbergMalax IFFIN35:20+14:26
778Per-Åke FurubackaOK BotniaFIN41:44+20:50
73Christer SnickarsSolf IKFINei läht.

H55 2,2 km km

(Lähti 4, Keskeytti 0, Hylätty 0)

147Mikael BäckIF FemmanFIN22:14
246Stefan StorvallIK KronanFIN24:22+2:08
345Stefan StubbIK FalkenFIN26:31+4:17
444Bo-Göran SundNärpes OKFIN29:47+7:33
48Stefan ÅbackaIK KronanFINei läht.

H60 2,0 km km

(Lähti 8, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1109Bengt TunisIF FemmanFIN24:06
2107Sven-Olof NylundOK BotniaFIN28:25+4:19
3104Bengt LillsjöMalax IFFIN30:15+6:09
4103Henrik EnaIK FalkenFIN32:10+8:04
5105Johan GrannabbaOK TerjärvFIN33:26+9:20
6108Allan HattarIK FalkenFIN34:15+10:09
7106Johnny ÖrnIF FemmanFIN38:19+14:13
8102Eero PalomäkiIF FemmanFIN43:16+19:10
110Kristoffer OlaussenGamlakarleby IFFINei läht.

H65 2,0 km km

(Lähti 9, Keskeytti 0, Hylätty 0)

193Seppo HartvikMalax IFFIN22:04
291Håkan BjörklundIK FalkenFIN25:59+3:55
395Kaarlo EnoTeuvan RivakkaFIN29:39+7:35
4100Arto KiiskinenTampereen PyrintöFIN32:31+10:27
596Henrik NylundIK FalkenFIN33:12+11:08
697Bo ÖsterbackaIF MinkenFIN34:36+12:32
799Bo-Göran WilliamssonVaasan SuunnistajatFIN36:45+14:41
892Gustav GrannabbaOK BotniaFIN44:50+22:46
998Bengt LövsundOK BotniaFIN48:39+26:35
94Frey DahlvikOK TerjärvFINei läht.
101Eero PulkkinenOK BotniaFINei läht.

H70 1,8 km km

(Lähti 10, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1120Eero JuolaKokkolan SuunnistajatFIN19:51
2118Björn ForsénNärpes OKFIN20:35+44
3119Håkan RaumaOK BotniaFIN21:43+1:52
4113Måns ÅkerblomGamlakarleby IFFIN24:18+4:27
5114Stig SundqvistOK BotniaFIN25:20+5:29
6112Carl-Henrik BlomqvistIF MinkenFIN26:14+6:23
7117Henry LåglandVaasan SuunnistajatFIN29:36+9:45
8111Mauri LähdekorpiIF FemmanFIN31:27+11:36
9116Ralf SkåtarIF MinkenFIN36:14+16:23
10121Sven-Olof BackmanIK FalkenFIN37:37+17:46
415Henry ByskataIF FemmanFINei läht.

H75 1,5 km km

(Lähti 4, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1133Kurt GunellIK FalkenFIN25:10
2132Lars SandgrenNärpes OKFIN26:46+1:36
3131Harald DahlforsIF MinkenFIN27:11+2:01
4134Klas SandvikOK TerjärvFIN34:27+9:17

H80 1,3 km km

(Lähti 4, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1143Alf BarkarIK FalkenFIN23:22
2144Lars HjerpeIF FemmanFIN29:18+5:56
3142Åke SundNärpes OKFIN34:36+11:14
4141Sven-Olof StormIF FemmanFIN39:23+16:01

H90 1,1 km km

(Lähti 1, Keskeytti 0, Hylätty 0)

190Thor LöfrothIK KronanFIN45:42

H18 3,1 km km

(Lähti 6, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1172Otto GripenbergIF BraheFIN24:46
2175Emil JanssonIK FalkenFIN27:41+2:55
3176Robin UdellSolf IKFIN34:34+9:48
4174Christoffer BackmanIF FemmanFIN39:53+15:07
5173Waldemar SärsSolf IKFIN41:55+17:09
6171Lucas MylläriNärpes OKFIN57:58+33:12
177Hannes KullmanIK FalkenFINei läht.

H16 2,5 km km

(Lähti 3, Keskeytti 0, Hylätty 1)

1163Lucas FinskasIF FemmanFIN33:01
2162Valter JoensuuIF BraheFIN34:23+1:22
161Aaron HäggmanIF FemmanFINhylätty

H14 1,6 km km

(Lähti 3, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1156Benjamin SärsSolf IKFIN29:47
2154Filip BergströmOK KristinaFIN37:31+7:44
3155Alexander BackmanIF FemmanFIN40:50+11:03
153Oliver UdellSolf IKFINei läht.
151Ben FrimanSolf IKFINei läht.
152Jesper LindforsIK FalkenFINei läht.

H12 1,1 km km

(Lähti 10, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1248William DahlgrenOK KristinaFIN8:54
2247Melker WikblomIF MinkenFIN9:30+36
3245Rasmus HautalaIF FemmanFIN10:56+2:02
4250Lukas JanssonIK FalkenFIN11:12+2:18
5243Kasper BergströmOK KristinaFIN11:23+2:29
6242Vilhelm NymanIF BraheFIN13:20+4:26
7249Iivar HäggmanIF FemmanFIN13:36+4:42
8241Sander WikblomIF MinkenFIN16:07+7:13
9246Hugo LindforsIK FalkenFIN16:41+7:47
10251Viktor WestIF MinkenFIN24:06+15:12
244Kevin LindforsIK FalkenFINei läht.

D21 3,2 km km

(Lähti 9, Keskeytti 1, Hylätty 0)

125Annelie GlasbergNärpes OKFIN34:32
230Pernilla TunisIF FemmanFIN36:23+1:51
327Lina LindforsIK FalkenFIN38:37+4:05
428Julia JärveläinenIF FemmanFIN39:23+4:51
521Caroline SandelinNärpes OKFIN42:27+7:55
629Hanna GrannabbaOK TerjärvFIN45:04+10:32
724Anneli LövsundOK BotniaFIN48:09+13:37
826Ida FurunäsIF FemmanFIN53:38+19:06
22Eeva-Maria FräntiKokkolan SuunnistajatFINkeskeytti
23Britt-Marie StorlundIF FemmanFINei läht.

D35 2,8 km km

(Lähti 4, Keskeytti 1, Hylätty 0)

1184Ann-Sofie SundelinOK BotniaFIN40:44
2183Josefin TorrkullaIF FemmanFIN41:57+1:13
3182Joana JoupersMalax IFFIN59:42+18:58
181Lena Tast-EmetOK BotniaFINkeskeytti

D40 2,5 km km

(Lähti 8, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1196Jaana GrankullIK KronanFIN27:42
2197Mikaela CaldénIF MinkenFIN28:28+46
3195Katarina BergqvistIK FalkenFIN30:12+2:30
4192Kati NynäsOK BotniaFIN30:16+2:34
5194Johanna HäggmanMalax IFFIN31:45+4:03
6193Susanna FinskasIF FemmanFIN33:33+5:51
7198Lilian BjörndahlIK FalkenFIN35:17+7:35
8191Tuija JanssonIK FalkenFIN40:58+13:16

D45 2,2 km km

(Lähti 9, Keskeytti 0, Hylätty 1)

1202Linda EnaIK FalkenFIN33:27
2206Yvonne BackmanIK FalkenFIN41:26+7:59
3204Elina SillanpääSK PohjantähtiFIN44:22+10:55
4115Ulrika Myrevik-SvenlinIK KronanFIN45:37+12:10
5201Pia BergströmOK KristinaFIN47:04+13:37
6208Päivi TorrkullaIF FemmanFIN47:47+14:20
7205Åsa BackmanIF FemmanFIN53:51+20:24
8203Tina UdellSolf IKFIN58:48+25:21
207Åsa SvartsjöOK BotniaFINhylätty

D50 2,0 km km

(Lähti 6, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1216Annika StrandbergIF FemmanFIN28:29
2214Eija BlomqvistIF FemmanFIN29:48+1:19
3212Virpi SnickarsSolf IKFIN38:44+10:15
4211Elisabeth GranlundIF MinkenFIN40:52+12:23
5213Eva-Lotte MyrskogIK KronanFIN51:53+23:24
6215Maria SundNärpes OKFIN59:53+31:24

D55 1,8 km km

(Lähti 3, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1178Britt-Marie MylläriNärpes OKFIN34:41
2180Anita Borg-EhnlundNärpes OKFIN44:10+9:29
3179Rose-Maj FrimanSolf IKFIN45:34+10:53

D60 1,5 km km

(Lähti 3, Keskeytti 0, Hylätty 0)

139Raija LumiahoKokkolan SuunnistajatFIN24:48
238Gunnevi KiiskinenTampereen PyrintöFIN27:09+2:21
337Berit TunisIF FemmanFIN35:59+11:11

D65 1,5 km km

(Lähti 4, Keskeytti 0, Hylätty 0)

159Kaija LähdekorpiIF FemmanFIN24:00
256Bodil FredIF FemmanFIN26:24+2:24
357Anne StoorKokkolan SuunnistajatFIN26:25+2:25
458Monica Eriksson-KronbergIF FemmanFIN54:38+30:38

D70 1,3 km km

(Lähti 3, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1186Ann-Mari SandgrenNärpes OKFIN19:48
2187Saga PåttIF MinkenFIN25:07+5:19
3188Brita ForsmanIK FalkenFIN32:26+12:38

D75 1,3 km km

(Lähti 2, Keskeytti 1, Hylätty 0)

170Ann-Britt HjerpeIK FalkenFIN58:00
69Ann-May Carlson-WikströmSolf IKFINkeskeytti

D18 2,8 km km

(Lähti 2, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1137Fia SnickarsSolf IKFIN30:07
2136Matilda TorrkullaIF FemmanFIN31:31+1:24

D16 2,0 km km

(Lähti 3, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1147Rosa MyrskogIK KronanFIN27:31
2146Amanda HansénOK BotniaFIN35:16+7:45
3149Henna TorrkullaIF FemmanFIN38:42+11:11
148Olivia HahnSolf IKFINei läht.

D14 1,6 km km

(Lähti 7, Keskeytti 0, Hylätty 1)

113Ester GripenbergIF BraheFIN22:10
215Lina DahllundIK FalkenFIN22:34+24
319Thea KullmanIK FalkenFIN23:57+1:47
417Karolina LindforsIK FalkenFIN24:26+2:16
514Ronja ÅkerblomGamlakarleby IFFIN31:24+9:14
616Amanda NynäsOK BotniaFIN31:27+9:17
18Laura NymanIF BraheFINhylätty

D12 1,1 km km

(Lähti 10, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1263Elsie BjörkforsOK BotniaFIN11:05
2265Alva SvenlinIK KronanFIN12:26+1:21
3264Isabella EnlundIF FemmanFIN14:29+3:24
4261Ellinor SkogIK FalkenFIN15:19+4:14
5268Linnea CaldenIF MinkenFIN15:58+4:53
6266Venla TorrkullaIF FemmanFIN16:25+5:20
7270Matilda NynäsOK BotniaFIN17:45+6:40
8271Ida NorrgårdIF FemmanFIN21:27+10:22
9269Moa TorrkullaIF FemmanFIN25:31+14:26
10267Mira EnaIK FalkenFIN29:15+18:10
262Tilde NordmanIF FemmanFINei läht.

A 3,3 km km

(Lähti 7, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1317Sauli ViitasaariKokkolan Suunnistajat36:28
2315Mikael EklundIF Brahe55:47+19:19
3311Jan HolmströmIF Brahe57:29+21:01
4305Erkki RantakangasAlajärven Ankkurit1:01:30+25:02
5312Anette MöutsIF Femman1:09:27+32:59
6304Heikki KujanpääAlajärven Ankkurit1:10:11+33:43
7307Peter MyrskogIK Kronan1:13:06+36:38

B 1,7 km km

(Lähti 7, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1302Marko KahariIF Brahe22:43
2310Alf HarjuIF Brahe24:32+1:49
3301Niklas SkogIK Falken28:12+5:29
4303Tapio ErkkiläKokkolan Suunnistajat30:43+8:00
5309Pauli KorvaKokkolan Suunnistajat41:50+19:07
6314Yvonne BjörkqvistIF Minken47:49+25:06
7316Kirsi Stark53:15+30:32

C 0,9 km

(Lähti 3, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1313Isak NorrgardIF Femman20:09
2308Martta OjajärviKokkolan Suunnistajat21:49+1:40
3306Reijo OjajärviKokkolan Suunnistajat21:51+1:42
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English