Itämeri Maraton, 6.10.2018 Hanko

Tulosten rajaus: 600 parasta

Maraton miehet 42,195 km

(Lähti 19, Keskeytti 1, Hylätty 0)

1) Pekka Kulpakko Espoon Tapiot 2.47.21, 2) Mikko Sallinen Telia Runners Finland 2.58.49, 3) Rene Felber Ey Runners Club 3.16.47, 4) Ville Kettunen 3.27.23, 5) Ari Tolonen 3.30.31, 6) Ville Rantala FMR 3.32.16, 7) Antti Laakso Karhu Lippis 3.51.17, 8) Mårten Holmberg Uuttera 3.55.28, 9) Matti Pokkinen 3.56.54, 10) Darren Glynn Gladius Kirkkonummi ry 4.00.18, 11) Kristian Holmén 4.13.09, 12) Jaakko Vaho 4.13.23, 13) Matti Tanner Lauttapartio ry. 4.16.11, 14) Markus Dahlgvist 4.17.29, 15) Jani Kuusela Finnish Marathon Runners 4.34.32, 16) Dariusz Grajek 4.37.37, 17) Seppo Nyrkkö 5.06.36, 18) Jukka Laurikkala Laurikkalantila 5.17.10.

Maraton miehet 45 42,195 km

(Lähti 17, Keskeytti 1, Hylätty 0)

1) Marko Isoaho Tampere 3.00.18, 2) Christofer Bonsdorff Von 3.20.31, 3) Petri Kokkinen 3.28.36, 4) Samuli Latostenmaa Este-78 3.32.26, 5) Niclas Bonsdorff Von 3.40.18, 6) Petro Airas Sporttiklubi 3.42.36, 7) Seppo Mäenpää 100mc.fi/Häjyt 3.44.54, 8) Jarkko Partanen Endurance 3.55.45, 9) Jukka Rusila 3.59.18, 10) Sami-Pekka Arlin 3.59.22, 11) Jouni Kekäle 4.05.03, 12) Phil Davey 4.07.59, 13) Seppo Sirkemaa Swimming Club Nereus 4.21.09, 14) Uula Nordell TuUL triathlon 4.45.55, 15) Petri Vähäkangas Kupittaan keidas 4.46.52, 16) Tommi Pastinen Etappi 4.55.43.

Maraton miehet 55 42,195 km

(Lähti 7, Keskeytti 1, Hylätty 0)

1) Harri Nurmi Team Raju 3.39.29, 2) Juha Kemiläinen 100 Marathon Club 4.05.27, 3) Alpo Viitaharju Team Raju 4.11.02, 4) Juha Tolvanen EURun Finland 4.20.59, 5) Tapio Manner 4.33.36, 6) Aki Luoma 5.34.57.

Maraton naiset 42,195 km

(Lähti 12, Keskeytti 1, Hylätty 0)

1) Johanna Katajisto FMR 3.39.22, 2) Maria Hari Triathlon Vantaa 3.40.15, 3) Maria Westerlund Endurance 3.43.16, 4) Anu Ossberg team rahola 4.03.46, 5) Iida Lehtonen Team Rahola 4.03.47, 6) Sanna Vaho 4.13.23, 7) Erika Miettinen 4.16.47, 8) Maria Himilä KOSU 4.20.11, 9) Laura Haapa 5.01.23, 10) Amy Gauvrit 5.03.32, 11) Minna Meriluoto 5.12.11.

Maraton naiset 45 42,195 km

(Lähti 4, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1) Irene Varila 3.34.56, 2) Helena Pajula Ypäjän Yllätys 4.02.40, 3) Tarja Grönlund Team Raju 4.11.02, 4) Ilona Luoma 4.47.52.

Maraton naiset 55 42,195 km

(Lähti 1, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1) Aila Arell Team RAJU 3.33.15.

Puolimaraton miehet 21,1 km

(Lähti 56, Keskeytti 1, Hylätty 0)

1) Reijo Ronnila Heinolan Isku 1.17.37, 2) Richard Slater FAC 1.23.27, 3) Mischa Moss IF Sibbo-Vargarna 1.25.34, 4) Eric Roos eif 1.26.30, 5) Jere Järvinen Crayfish Triathlon 1.30.34, 6) David Fonseca FAC 1.30.44, 7) Robin Backman Nåtö Runners 1.31.29, 8) Jonas Britshgi 1.35.46, 9) Michael Sannholm Chapel Harbour Lightning 1.36.52, 10) Mikko Tavast Kuopys 1.38.18, 11) Olli Helamaa 1.39.04, 12) Johnny Erola 1.41.37, 13) Timo Kohtamäki FAC 1.42.11, 14) Janko Lindros 1.42.45, 15) Max Hildén 1.43.14, 16) Toni Laakso ABB Oy drives service 1.44.55, 17) Jukka Rämä 1.44.56, 18) Juho Järvinen Crayfish Triathlon 1.46.57, 19) Lauri Pihkala 1.48.34, 20) Joakim Holmström 1.48.45, 21) Peter Tennekes 1.48.47, 22) Pekka Partanen Finnish Desing Ship 1.48.48, 23) Jan Dahlström Skiteam GT 1.48.50, 24) Kim Lindroos 1.49.13, 25) Markus Pauli Krogars IF 1.50.41, 26) Niklas Nylund Yogge Yogghäst Yoggskola 1.51.44, 27) Ivar Stenman Hangon palomiesyhdistys 1.52.07, 28) Patrik Backman OpenOcean 1.52.32, 29) Filip Von Koskull 1.52.32, 30) Dennis Winberg Chapel Harbour Lightning 1.52.37, 31) Rami Hauskamaa Oy Forcit Ab 1.52.44, 32) Eero Saarela 1.53.33, 33) Aki Korsu karhu lippis 1.54.36, 34) Aleksi Räihä karhu lippis 1.54.36, 35) Markus Luukkonen 1.54.55, 36) Roger Rehnman Oy Forcit Ab 1.55.28, 37) Valtteri Sundberg 1.57.40, 38) Aapo Jantunen DuPont 1.57.47, 39) Marko Alaverronen DuPont 1.58.04, 40) Janne Vanttaja 1.58.19, 41) Kimmo Nurmi Miami Beach Runners 1.59.38, 42) Jami Sarnikorpi 2.00.04, 43) Ville Ekroos Röntgentekno Oy 2.02.04, 44) Robin Ljunggren 2.07.23, 45) Nils Liljestrand 2.09.41, 46) Janne Ukonaho 2.09.54, 47) Samu Linnimaa FAC 2.11.49, 48) Mattias Gripenberg IF Brahe 2.16.42, 49) Christian Sivén Billnäs FBK 2.17.31, 50) Jonas Söderlund Chapel Harbour Lightning 2.17.33, 51) Ahti Kalervo Tallinmäen Dynamo 2.24.18, 52) Niklas Knutsson 2.32.51, 53) Jani Sipovaara 2.33.22, 54) Mattias Lybäck Åbo 2.56.58, 55) Christer Lindholm Hangon Stig 3.10.34.

Puolimaraton miehet 45 21,1 km

(Lähti 22, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1) Michel Schmidt Borgå Akilles 1.29.38, 2) Reima Yli-Saari Team Raju Ry 1.31.08, 3) Mikael Söderström Ekenäs 1.36.01, 4) Thomas Malmsten Geberit Production Oy 1.37.29, 5) Petri Asikainen 1.40.28, 6) Owe Backman Bakhalt IF 1.42.34, 7) Ville Punto 1.46.42, 8) Tommy Karlsson 1.49.58, 9) Kalle Luoto 1.50.56, 10) Kristoffer Lindberg Chapel harbour lightning 1.52.37, 11) Jari Mäki 1.54.49, 12) Henrik Sjölund 1.55.54, 13) Stefan Långström Oy Forcit Ab 1.56.12, 14) Olaf Doehr 2.00.23, 15) Kai Hyvärinen Rauma 2.00.34, 16) Stefan Brörkman 2.02.02, 17) David Nyman Pelon Rajalla 2.02.31, 18) Martin Backman 2.03.06, 19) Petri Aaltonen Paperinkeräys Oy 2.03.25, 20) Juha Kuusisto Himangan Urheilijat 2.05.34, 21) Juha Hakala 2.12.30, 22) Jere Talonen 2.56.25.

Puolimaraton miehet 55 21,1 km

(Lähti 24, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1) Raimo Nummenpää Oy Forcit Ab 1.33.13, 2) Magnus Simon Finnair 1.42.45, 3) Jan Lindahl EMK 1.43.26, 4) Jørgen Storm Hanssen 1.45.34, 5) Ilkka Koivunen Telia Runners 1.46.15, 6) Veikko Heikkinen 1.49.24, 7) Kurt Bussman 1.56.59, 8) Ari Juutilainen 1.59.05, 9) Micael Heimberg Skogby Ik 1.59.45, 10) Japi Karvinen Hangon kaupunki 2.02.36, 11) Kari Suominen FU-47 Fiskari 2.03.02, 12) Henrik Nordstrom Västra Nylands Folkhögskola 2.03.21, 13) Pasi Kenola K-Consulting 2.03.56, 14) Johan Britschgi 2.08.10, 15) Heikki Silvola Hanko 2.08.49, 16) Harry Santamäki Hanko Street Runners e.r.y. 2.09.22, 17) Totti Arell 2.12.15, 18) Kari Pyrhönen Raaseporin viini- ja juoksuseur 2.13.17, 19) Juha Pihlajaniemi 2.18.11, 20) Sakari Oksa 2.18.34, 21) Greger Lemström 2.36.43, 22) Joni Leeve Leevene Oy 2.39.52, 23) Gunnar Bomberg Borgå Akilles 3.59.14, 23) Bror Hagman Borgå Akilles 3.59.14.

Puolimaraton naiset 21,1 km

(Lähti 60, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1) Maija Saarinen 1.27.16, 2) Leena Mäkäräinen Kenttäurheilijat-58 1.29.01, 3) Milla Köynnös 1.41.45, 4) Pia-Maria Aaltonen Naantali 1.43.19, 5) Alexandra Lundmark Alexia Fitness Club 1.45.50, 6) Tiina Läikkö-Roto Crayfish Triathlon 1.47.20, 7) Sari Eivola 1.48.27, 8) Anna Dahlström IF Raseborg 1.48.50, 9) Maria Aaltonen 1.49.26, 10) Katja Kujo 1.49.57, 11) Tiia-Maria Honkonen 1.50.46, 12) Jenni Ruohoniemi DuPont 1.51.47, 13) Linda Holmström 1.52.35, 14) Iida Nuuttila 1.54.05, 15) Nadja Långstedt 1.54.27, 16) Anna Raittinen 1.54.57, 17) Inkalilja Pirinen Keravan Urheilijat 1.55.37, 18) Anna-Maija Virtanen 1.56.23, 19) Riitta Kekäle 1.57.39, 20) Marina Weckström Oy ViskoTeepak Ab 1.57.45, 21) Nina Lund 1.58.10, 22) Emilia Palomäki 1.58.19, 23) Julia Dolezalova 1.58.40, 24) Jill Rehnman 2.00.07, 25) Rachel Mueller 2.00.23, 26) Tiina Wuorinen Tallinmäen Dynamo 2.00.26, 27) Tuuli Kallio 2.01.31, 28) Laura Vuorenmaa Riihi Tili Oy 2.02.16, 29) Helena Lindström Yogge yogghästs yoggskola 2.03.28, 30) Jenni Rinkelo 2.04.47, 31) Minna Loukkaanhuhta 2.04.53, 32) Laura Hyryläinen HSF 2.05.26, 33) Tytti Tuutti Tallinmäen dynamo 2.05.45, 34) Pia Nyberg 2.06.52, 35) Tuttan Tuutti Tallinmäen Dynamo 2.09.16, 36) Susanne Kuusansalo HSF 2.10.15, 37) Annika Kuparinen Keski-Uudenmaan koulutuskuntayh 2.10.30, 38) Kirsi Meinander 2.11.30, 39) Päivi Mattila Raaseporin viini- ja juoksuseur 2.12.47, 40) Minna Suurnäkki TZS 2.13.24, 41) Suvi Dufva 2.13.58, 42) Anu Tuomolin 2.13.59, 43) Natali Chukseeva 2.15.30, 44) Kadi Lilloja 2.15.42, 45) Alexandra Sundberg 2.19.25, 46) Jenny Jensen 2.19.26, 47) Mia Numminen Espoon Tapiot Juoksuklubi 2.20.57, 48) Ida Qvarnström 2.21.06, 49) Niina Paavola 2.21.21, 50) Sonja Reen 2.21.34, 51) Denice Lindlöf 2.27.21, 52) Saija Lottonen 2.28.12, 53) Johanna Sipovaara 2.33.22, 54) Sofie Stenman Palomiesyhdistys 2.35.41, 55) Tuula Puno Hangon Kaupunki 2.46.06, 56) Heidi Mattsson Åbo 2.56.58, 57) Sari Metsänen 3.01.35, 58) Aino Ristimäki 3.02.28, 59) Anni Riihimäki Janakkalan Jana 3.08.39, 60) Ritva Stenroos Hangon Polku ry 3.10.37.

Puolimaraton naiset 45 21,1 km

(Lähti 24, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1) Minna Lahtinen Helsinki Triathlon ry 1.34.20, 2) Kathrin Knaapinen Karjaan URA 1.43.27, 3) Nina Fagerholm Club Running Sweden 1.45.05, 4) Paula Vedman Arctic Marathon Club 1.47.00, 5) Carina Lillqvist 1.49.55, 6) Susanna Bäckman FAC 1.49.57, 7) Nina Leijon Hangon kaupunki 1.53.52, 8) Pia Kylmäpuro Runners High Maratonryhmä 1.59.13, 9) Satu Hyvärinen Rauma 2.00.34, 10) Mia Bengts 2.02.13, 11) Tiina Simons FAC 2.02.21, 12) Marja Pajulahti SOS-Lapsikylä 2.03.24, 13) Sanna Kuusisto Himangan Urheilijat 2.05.36, 14) Pilvi Moberg Forssan moottoriseura 2.06.28, 15) Audrey Henelius 2.06.54, 16) Tua Hindersson-Söderholm Sjundea If 2.08.58, 17) Nina Borgström ReBo 2.09.27, 18) Kristiina Huttunen 2.10.19, 19) Tiina Perälä 2.12.17, 20) Teija Petterberg Hangon kaupunki 2.12.37, 21) Katja Linnakylä 2.13.21, 22) Jutta Petäjä 2.30.11, 23) Katri Leeve Leevene Oy 2.39.51, 24) Satu Lundberg Pub Grönan 2.40.11.

Puolimaraton naiset 55 21,1 km

(Lähti 10, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1) Tiina Kauppila espoon tapiot 1.46.27, 2) Päivi Lindahl 1.53.26, 3) Tiina Sorsimo 2.11.32, 4) Sari Nuotio 2.13.22, 5) Carin Göthelid Running Finland 2.13.27, 6) Gunilla Fagerlund Hangon kaupunki 2.24.37, 7) Helena Lesch-Saarinen 2.24.57, 8) Arja Heikkurinen 2.26.43, 9) Merja Pynnä 2.36.53, 10) Margareta Lagerqvist 3.59.15.

Vartti pojat 15v 10,55 km

(Lähti 5, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1) Ahmad Gul Arash 41.16, 2) Wolmar Lindström 45.22, 3) Joona Alaverronen HaHy 50.38, 4) Väinö Ristimäki 56.24, 5) Teemu Tuohimaa HIK 1.49.17.

Vartti tytöt 15v 10,55 km

(Lähti 4, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1) Emilie Lindström Hangon palomiesyhdistys 1.00.38, 2) Wilma Westerling 1.01.48, 3) Eela Bäckman Hangon palomiesyhdistys 1.08.34, 4) Elise Lindström Hangon palomiesyhdistys 1.12.14.

Vartti miehet 10,55 km

(Lähti 51, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1) Roope Hyvärinen Turun Urheiluliitto 39.15, 2) Tomi Huhtamäki 41.44, 3) Robin Dahlström IF Raseborg 42.22, 4) Ville Relander Sibbo Jänget 44.22, 5) Kasper Viio HIK 45.06, 6) Rasmus Hyvärinen Rauma 47.11, 7) Tero Alanko 47.24, 8) Emmet Mcgarrity 47.27, 9) Tommi Malinen DuPont 47.28, 10) Tomas Rosenquist 47.49, 11) Atte Parjanen Hangon kaupunki 51.42, 12) Arto Ahola Telia Runners Finland 51.59, 13) Sebastian Weckman BIRC 52.03, 14) Petri Malmi Meriuimarit ry 52.21, 15) Paul Siljama 52.48, 16) Jonni Räisa DuPont 52.50, 17) Robert Söderblom 53.18, 18) Axel Högström 53.50, 19) Lasse Mustakangas Oy Hangö Stevedoring Ab 55.16, 20) Fredrik Lemström Oy ViskoTeepak Ab 55.25, 21) Janne Kalliomäki FAC 56.38, 22) Ville Saarinen 56.54, 23) Pekka Ranta-Aho 57.23, 24) Tarmo Salmela Hejdi r.f 58.22, 25) Niklas Welander DuPont 58.57, 26) Panu Vuorimaa 59.01, 27) Björn Söderblom 59.01, 28) Robert Hanses 1.01.24, 29) Lasse Mäkelä Biskopsö IF 1.01.33, 30) Kalle Bastman 1.01.49, 31) Sami Saarinen DuPont 1.02.05, 32) Christoffer Rosqvist 1.04.33, 33) Jouni Kock Espoo 1.04.43, 34) Harri Romakkaniemi 1.07.23, 35) Jesper Rehn Billnäs FBK 1.07.44, 36) Casper Alm Billnäs FBK 1.08.20, 37) Tony Bäckman Hangon palomiesyhdistys 1.08.34, 38) Esa Jaakkola 1.09.12, 39) Teemu Holmberg Billnäs FBK 1.09.45, 40) Pauli Arbelius Turengin 0,0 1.10.02, 41) Peter Ehrstedt 1.10.14, 42) Tony Lindén Oy Hangö Stevedoring Ab 1.10.22, 43) Jari Hiekkanen Hiljaiset Miehet 1.11.07, 44) Janne Kylliäinen DuPont 1.11.49, 45) Seppo Ojaluoma Mannerheimintien Erä 1.16.46, 46) Per Lindgård IF Bromarf-Pojkarna 1.17.37, 47) Ari Hellsten Jäppilän Urheilijat 1.17.40, 48) Christian Österlund 1.19.39, 49) Bengt Holmberg Billnäs FBK 1.31.35, 50) Christer Lindström Billnäs FBK 1.31.35, 51) Mikael Svenskberg DuPont 1.35.47.

Vartti naiset 10,55 km

(Lähti 59, Keskeytti 0, Hylätty 0)

1) Kaisa Oinonen-Kuusisto 52.52, 2) Camilla Lindberg Hangon kaupunki 56.22, 3) Anna Sannholm Chapel Harbour Lightning 56.45, 4) Tea Vuorinen 58.11, 5) Irina Gopkalo 58.13, 6) Laura Willgren 58.19, 7) Janina Ranta-Aho 58.24, 8) Linnea Löfroth 58.25, 9) Heidi Schütt Oy Hangö Stevedoring Ab 58.29, 10) Tutu Wegelius-Lehtonen 59.30, 11) Susan Archbold 1.00.12, 12) Riina Nikander 1.00.53, 13) Maija Saijonmaa 1.01.20, 14) Jenny Illman Västra Nylands Folkhögskola 1.01.25, 15) Hanna Varpalahti 1.01.54, 16) Kaija-Kristiina Muilu FAC 1.03.20, 17) Johanna Siekkinen Hangon kaupunki 1.05.02, 18) Liisa Arbelius Turenki 1.05.05, 19) Hannele Julin 1.05.20, 20) Minna Ristimaki 1.05.32, 21) Julia Pliukhina 1.05.35, 22) Tiita-Maria Lindström Mehiläinen 1.05.51, 23) Birgit Jensén 1.05.52, 24) Gillian Archbold 1.06.24, 25) Tove Åberg Hejdi r.f. 1.09.16, 26) Elina Alpua Telia Runners 1.09.31, 27) Laura Ikonen 1.10.14, 28) Wiveka Stenström 1.10.24, 29) Mikaela Stenström 1.10.25, 30) Monika Stenström 1.10.25, 31) Tanja Nuutinen Helkama Bica 1.10.58, 32) Pia Stenström 1.11.08, 33) Jenny Myrttinen 1.11.09, 34) Hanna Tarma FAC 1.11.24, 35) Pia Siukosaari Naispurjehtijat 1.13.57, 36) Mirva Karvinen 1.14.04, 37) Merja Weckström Oy Forcit Ab 1.14.18, 38) Pauliina Virtanen 1.14.19, 39) Laura Vanninen 1.14.59, 40) Marika Mustakangas Hangon kaupunki 1.16.46, 41) Anne Hellsten Jäppilän Urheilijat 1.17.40, 42) Tuija Rämö 1.23.19, 43) Tiina Kirjavainen 1.23.19, 44) Jenny Öhman Hangon kaupunki 1.23.31, 45) Karolina Wiegner Hangon kaupunki 1.23.31, 46) Malin Blomberg Västra Nylands Folkhögskola 1.24.45, 47) Bea Karlemo FAC 1.27.54, 48) Taru Gustafsson Oy Forcit Ab 1.30.28, 49) Minna Grönberg Hangonpuukko 1.30.29, 50) Erica Svenskberg Hangon kaupunki 1.35.45, 51) Minna Kurru Seilonen - Tenholan piiri 1.35.48, 52) Minnamari Marttila 1.35.49, 53) Maija Aura 1.36.44, 54) Sari Tallberg Kirkkonummi 1.36.45, 55) Leila Tenhunen 1.42.57, 56) Liisa Nordström 1.42.58, 57) Ioana-Maria Dunca 1.46.30, 58) Rita Rehn Hangon kaupunki 1.59.18, 59) Eine Tanner 1.59.20.
| Tulosten muoto:
Suomi Svenska English